Skocz do zawartości

Filmiki/memy/historie lub cokolwiek co was wzrusza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jakoś tak mnie naszło, bo chciałem wrzucić jeden z filmików do "żartów podszytych na prawdziwe" na forum ale stwierdziłem, że utworzę specjalny wątek.

 

Co was drodzy Panowie i Panie wzrusza - krótko mówiąc? (Panowie czas pokazać, że nie jesteście z kamienia ;) )

Bo jak się okazuje i szatan ma serce, które niekiedy drgnie i łza poleci....

Ja dam kilka przykładów i liczę na ciekawe czy to filmiki czy jakieś wasze opowieści. Jako, że założyłem ten temat to zacznę od siebie:

 

Pierwszy filmik:

Koleś się pyta czy mógłby się podzielić swoim kawałkiem pizzny a ten mu odpowiada - nie, pracowałem na to.

Drugi: Nie dzisiaj, jestem głodny.

Trzeci: By wypierdalał

Natomiast przy czwartym zawsze mi lecą łzy...Nie mogę ich powstrzymać, widziałem ten filmik w odstępstwie 3 lat, mniej więcej co rok sobie go włączam i zawsze to samo.

 

W tym filmiki pingwin w pewnym momencie patrzy na dwie grupy, czy pasuje do tej czy do tamtej i decyduje, że ani tu ani tam nie jest jego miejsce i wyrusza na pewną śmierć... 1:00

 

W tym natomiast pierwsze 20 sekund...

Wyobrażam sobie, że żyję w 15 wieku i muszę opuścić swoją kobietę i jest duże prawdopodobieństwo, że widzimy się ostatni raz, uważam to za magiczną scenę - przynajmniej dla mnie. Ostatni możliwy dotyk, ostatnie spojrzenia na siebie, odwrócenie się i pójście zrobić to co trzeba. (Ahhh @SzatanKriegerTy i ta Twoja niereformowalna dusza romantyka)

No i dodatkowo Husaria... (głosujcie na mnie, to znów będziemy królami Europy w ciągu 10 lat  :D )

 

 

Gdy zwierzęta pomagają ludziom:

 

Gdy schorowana i starsza szympansica widzi swojego "Starego przyjaciela" odżywa na trochę :) 

 

Tutaj też bardzo smutna scena ale już z anime, najstarszy syn sprzymierza się z wrogiem wioski by wybić co do jednego cały klan, łącznie z własnymi rodzicami, ponieważ ów klan pragnie wywołać krwawą wojnę by odzyskać pełną władzę we wiosce. Ojciec prosi go jedynie by opiekował się swoim młodszym bratem - jedynym ocalałym z tej masakry (młodszy brat nienawidzi swojego brata za wymordowanie wszystkich nawet rodziców (ale nie zna dokładnych powodów), szuka go i pragnie zabić za wszelką cenę). Itachi (geniusz), jako podwójny agent zdecydował się na bardzo trudną decyzję i wspomaga wroga by uniknąć totalnej rzezi, która mogłaby rozpocząć wojnę światową

Pozostawiam utwór z tej sceny, w którym to musi zabić kataną matkę i ojca.

 

Miłość ojca do syna:

Znów ojciec ze synem :) 

 

Znów zwierzęta ale trochę inaczej, polecam bardzo smutne...

Gdy pierwszy raz wiele lat temu zobaczyłem i usłyszałem ten utwór płakałem jak dziecko, starszy mężczyzna, wspomina swoje życie i ukochaną kobietę, z którą być może grał ten utwór raz po raz a teraz pozostały mu jedynie wspomnienia o niej (lubię sobie wyobrażać takie rzeczy, pamiętam jak się zastanawiałem to było z 10 lat temu czy z taką kobietą, kiedykolwiek będę - chyba nie, utrata przyjaciół na wojnie, wspomnienia dzieciństwa i cieszenie się z drobnostki jaką jest konik na patyku no i potomek, symbolizujący nowy cykl.

 

Tu smutne sceny z filmów:

 

Jeśli macie jakieś filmiki, które was wzruszają dodawajcie śmiało

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie spora część twórczości tego pana, w mojej opinii jest on dobrym pisarzem.  Niewszystkie są stricte wzruszające, ale stanowcza większość wywołuje u mnie silne emocje - jedne wzruszenie, inne refleksję, a jeszcze inne są po prostu zabawne w kreatywny sposób. Najczęściej jest to mieszanka wszystkiego po trochu.

 

 

Ten jest jednym z moich ulubionych, bo porusza poważne tematy jednocześnie łącząc je z niebanalną formą i specyficznym humorem:

 

 

A, jeszcze ten utwór na mnie działa za każdym razem. Nawet jak ktoś nie lubi rapu (chociaż tutaj trudno mówić o czymś typowym w rapie) to zachęcam do przesłuchania śledząc tekst:

 

Edytowane przez Stalmer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę mnie rusza Bohemian Rhapsody, ale nie jakoś mocno.

 

A najbardziej z wszystkiego - Black Mirror, odcinki San Junipero i Hang the DJ. Tam to nie jest kwestia tylko wzruszenia, to jest bombardowanie dywanowe różnymi emocjami i przemyśleniami.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zapomniał! 

Mój ulubiony Goggins, jeden z najbardziej wytrzymałych ludzi na świecie, zaczął płakać gdy spojrzał na swoją mamę...

Mówił, że nie płakał przez wiele lat w jednym z wywiadów ale gdy spojrzał na swoją mamę, przypomniało mu się to wszystko co zrobił i, że największe jego trofeum to jest on sam, nie pieniądze, nie bycie znanym tylko bycie szczęśliwym, że się odnalazł. Przyznam, że mnie cholernie to wzruszyło swojego czasu.

Bo sam siebie szukam i szukałem wiele lat, wiec go doskonale rozumiem.

Filmik nosi nazwę - "nawet najsilniejsi mężczyźni na świecie płaczą" niestety po ang :(  od 0:48.

"Nie zawsze byłem tym silnym gościem, którego widzicie" :(  Pamiętam, że dodał iż w tym momencie był zniszczony gdy zaczął płakać, nie mógł się pozbierać do kupy.

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lxdead

Przypomniałeś mi o filmie "HighLander" - po naszemu "Nieśmiertelny", gdzie główny bohater okazuje się, że się nie starzeje i koniec końców musi pochować żonę - staruszkę a samemu zacząć nowe życie. Też dało mi do myślenia.

Ja dodaję jeszcze jeden filmik, który też mnie wzruszył ale to dla ludzi raczej, którzy interesują się duchowością, choć wszyscy możecie sobie obejrzeć jeśli macie chęć :) 

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę coś od siebie :)

 

Według mnie, jeden z najlepszych dramatów sportowych ostatnich dekad, film bokserski, w którym boks nie jest absolutnie na pierwszym miejscu.

 

Przedostatnia scena, gdzie po walce następuje symboliczne przekazanie pałeczki, i gdzie Rocky mówi: "It's your time". Niestety nie znalazłem żadnego urywka,

 

I druga, końcowa już scena, gdzie Creed w końcu mierzy się z legendą ojca, oraz w której Rocky jedna się z synem po latach rozłąki.

 

 

 

Polecam obejrzeć całość ;) Film z klasycznym już przykładem mentor- uczeń, film pełen motywacji, walki z własnymi słabościami, przyjaźni i rodzinnych wartościach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leto masz like za Xtine :)

Piekny temat naprawdę :) uwielbiam Cię za to Szatanie. Ja bym tu dala bajkę: "dziewczynka z zapałkami". Zawszę przy tym płaczę. Dostalam ksiażkę pod choinkę, bardzo dawno temu. Kto mnie zna, wie że wychowywali mnie dziadkowie i czułam się jak wyrzutek. Przez to miałam w życiu trochę złych wyborów ale wyszłam na ludzi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.