Skocz do zawartości

Wybuchy bombowe na osiedlu mieszkaniowym w Szwecji


Dworzanin.Herzoga

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.svt.se/nyheter/lokalt/stockholm/explosion-i-kista

 

Jak widać, nawet sprowadzanie młodych, wykształconych inżynierów nie jest w stanie całkowicie wyeliminować prymitywnych i agresywnych zachowań rdzennych mieszkańców tego kraju.

Kiedy to się skończy? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwecja to wspaniały kraj pełen możliwości.

Sam mam znajomą parę, która rozważa przeniesienie się do Szwecji, razem z dziećmi.

Są zdania, że nic im nie grozi i cała to afera jest sztucznie rozdmuchiwana.

Jestem pod wrażeniem :)

 

 

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniejsza cywilizacja stopniowo zastępuje słabszą. 

Patrząc co robią Szwedzi (ekologizm, Greta, feminizm, zidiocenie poprawnością polityczną, LGBT), to zmiana kultury na islamską, wyjdzie im na dobre. :D

 

SwedenWelcome2.jpg

 

greta-thunberg-emperor-good-let-the-hate

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Morfeusz napisał:

Patrząc co robią Szwedzi (ekologizm, Greta, feminizm, zidiocenie poprawnością polityczną, LGBT), to zmiana kultury na islamską, wyjdzie im na dobre. :D

 

Mieszkałem w Szwecji pewien czas i zaobserwowałem, że to społeczeństwo posiada zupełnie inną mentalność, którą ciężko zrozumieć z perspektywy Polaka. Szwedzi w swoim własnym gronie, to tak naprawdę osobnicy bardzo ksenofobiczni, rasistowscy i uważający się za lepszych od innych narodowości. Przyjazność i tolerancja, to tylko fasada zarezerwowana dla cudzoziemców. W ogóle w języku szwedzkim jest słowo ,,utlening", którego nie da się przetłumaczyć dosłownie na język Polski, a będące pogardliwym określeniem ,,nie-Szweda". Dla porównania, w języku polskim występują pejoratywne określenia tylko niektórych narodowości lub grup etnicznych, najczęściej o historycznym rodowodzie (szwaby, kacapy), zaś Szwedzi mają jedno uniwersalne słowo pogardy wobec każdego spoza kraju, bez względu, czy jest z USA czy z Pakistanu.

 

Cały paradoks społeczeństwa szwedzkiego polega na tym, że pomimo głęboko skrywanej ksenofobii, Szwedzi przedkładają dobre imię swojego kraju, nad interes własny. Skoro w przestrzeni publicznej i międzynarodowej postrzeganie jako ,,dobry, przyjazny, postępowy, nowoczesny", jest uwarunkowane spełnianiem przesłanek poprawności politycznej, to Szwedzi to po prostu robią, nawet jak pociąga to za sobą jakieś lokalne problemy. W Polsce kręci się z tego bekę, ale z kolei dla Szwedów kompletnie niezrozumiałe jest chełpienie się ksenofobią, jakby na przekór obecnym standardom, co odbija się negatywnie dla Polski w opinii międzynarodowej.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Throgg napisał:

społeczeństwo posiada zupełnie inną mentalność, którą ciężko zrozumieć z perspektywy Polaka. Szwedzi w swoim własnym gronie, to tak naprawdę osobnicy bardzo ksenofobiczni, rasistowscy i uważający się za lepszych od innych narodowości.

Co nie przeszkadza im, eksportować do innych krajów lewactwa. Za pośrednictwem Grety, IKEA i jego ideologii, mediów, itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to się tylko w Szwecji działo. To samo mamy u Niemców, Francuzów czy w Kanadzie. Przecież oni już tam, kilka lat temu, wprowadzili prawo "przeciw islamofobii".

Ja nie wiem jak, to postępowe lewactwo, potrafi łączyć taki islam np.: z feminizmem czy lgbt.

 

Tak apropo LGBT, islamu, więzienia itd...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Penalizacja_kontaktów_homoseksualnych#/media/Plik:Decriminalization_of_homosexuality_by_country.png

 

5 minut temu, Morfeusz napisał:

Za pośrednictwem Grety

Przecież to jest projekt, za którym nie stoją żadni Szwedzi.

 

traingretabullying.jpg

Chlebek w folii, styropianowy kubeczek, banany - których uprawa niszczy środowisko.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, Szwecja - przynajmniej z tego, co w 10 sekund znalazłem przez guglanie - aktualnie nieznacznie wyprzedza Polskę w ilości morderstw per capita - 1,1 rocznie na 100k mieszkańców vs 0,8 na 100k (z https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate).

 

Z osobistego, krótkiego doświadczenia natomiast powiem że Sztokholm to piękne miasto, kultura Szwedów (przynajmniej rdzennych) to w ogóle kosmos w porównaniu z Polską, a imigranci szczerze mówiąc mi osobiście tam nie przeszkadzali (w przeciwieństwie np do Berlina, gdzie robią serio chlew na ulicach), dodawali kolorytu temu miastu. No ale byłem tam parę dni, nie mieszkałem na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, leto napisał:

Z osobistego, krótkiego doświadczenia natomiast powiem że Sztokholm to piękne miasto, kultura Szwedów (przynajmniej rdzennych) to w ogóle kosmos w porównaniu z Polską, a imigranci szczerze mówiąc mi osobiście tam nie przeszkadzali (w przeciwieństwie np do Berlina, gdzie robią serio chlew na ulicach), dodawali kolorytu temu miastu. 

Co do Berlina prawda.

 

Rozwiniesz pogrubione?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Maszracius_Iustus said:

Co do Berlina prawda.

 

Rozwiniesz pogrubione?

Szwedzi są po prostu kulturalni, uprzejmi na każdym kroku, nie ma w tym nic sztucznego, widać że takie "zasady społeczne" tam panują. W mieście - w czasach gdy tam byłem, a był to 2015, może 2016 - było czysto, za wyjątkiem dość licznych rozgrzebanych placów budowy (to też dużo mówi - to miasto ciągle się zmienia, takie miałem wrażenie). Poza tym odniosłem wrażenie że ludzie - zarówno mężczyźni, jak i kobiety - tam o siebie bardzo dbają (bardziej, niż u nas, natomiast podobnie jak w Holandii). Wiadomo - bogactwo. Bogactwo tego kraju trudno jest przegapić jak się spaceruje po Sztokholmie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Analconda said:

Ale kto co i gdzie dokładnie?

No cóż, najczęściej Polacy, z tego co pamiętam mój dwukrotny tam pobyt (ale też chyba jacyś Turcy czy coś). Siedzą na skwerach, chleją, drą mordy, wyrzucają śmieci, dobrze że nie srają pod siebie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, leto napisał:

Szwedzi są po prostu kulturalni, uprzejmi na każdym kroku, nie ma w tym nic sztucznego, widać że takie "zasady społeczne" tam panują. W mieście - w czasach gdy tam byłem, a był to 2015, może 2016 - było czysto, za wyjątkiem dość licznych rozgrzebanych placów budowy (to też dużo mówi - to miasto ciągle się zmienia, takie miałem wrażenie). Poza tym odniosłem wrażenie że ludzie - zarówno mężczyźni, jak i kobiety - tam o siebie bardzo dbają (bardziej, niż u nas, natomiast podobnie jak w Holandii). Wiadomo - bogactwo. Bogactwo tego kraju trudno jest przegapić jak się spaceruje po Sztokholmie.

To prawda, nie spotkałem w życiu sympatyczniejszych, kulturalniejszych ludzi niż rodowici Szwedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Morfeusz napisał:
6 godzin temu, Throgg napisał:

społeczeństwo posiada zupełnie inną mentalność, którą ciężko zrozumieć z perspektywy Polaka. Szwedzi w swoim własnym gronie, to tak naprawdę osobnicy bardzo ksenofobiczni, rasistowscy i uważający się za lepszych od innych narodowości.

Co nie przeszkadza im, eksportować do innych krajów lewactwa. Za pośrednictwem Grety, IKEA i jego ideologii, mediów, itd. ;)

 

Luźno skojarzył mi się ten stary kawał:

 

Cytat

Spotyka się dwóch starych Żydów w Nowym Jorku:
- Mosze, jak ja się cieszę, że Ciebie widzę. Ty mnie powiedz, co tam u twojego syna Chajma?
- A, u Chajma wszystko dobrze, on teraz mieszka w Pradze.
- I co on tam robi w tej Pradze?
- Nu, wiesz, on tam w Pradze buduje socjalizm.
- A co u twojego drugiego syna, Tewje?
- A, Tewje! U niego też wszystko dobrze, on mieszka w Warszawie.
- I co on robi w tej Warszawie?
- A wiesz, on tam też buduje socjalizm.
- A co twój najmłodszy, Arie?
- A u niego też wszystko dobrze, on mieszka w Tel-Awiwie.
- I co, też buduje socjalizm?
- Czyś ty zwariował, we własnym kraju?!

 

?

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 10:41, BumTrarara napisał:

Przecież to jest projekt, za którym nie stoją żadni Szwedzi.

Myślę że Greta, bez "zielonego światła" ze strony szwedzkich władz, nadal uczyła by się w szkole, zamiast promować ekoterrorystów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Morfeusz napisał:

Myślę że Greta, bez "zielonego światła" ze strony szwedzkich władz, nadal uczyła by się w szkole, zamiast promować ekoterrorystów.

Gdyby była córką jakichś nie-polit-poprawnych imigrantów katolików ze wschodu Europy to się zgodzę. Już by ją oddali do jakiejś kochającej rodziny muzułmańskich imigrantów, utrzymującej się z zasiłków i licznych adopcji. Patrz Denis Lisov.

Tylko, że to córka prawilnych, poprawnych politycznie, Szwedów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.