Skocz do zawartości

Moda na zaręczyny, czy mi się wydaje ?


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, SSydney napisał:

Panie mają u rycerzyków wiele form nacisku, wbijanie poczucia winy, płacz i inne manipulacje a no i najważniejsze granie dupą. No i chłopy wpierdalają się w to bagno jeden za drugim.

Jeden po wyjściu (niełatwym) z bagna umyje się i jak ma coś pod kopułą to wyciągnie wnioski i więcej błędu nie popełni. Niestety zdecydowana większość szuka drugiego bagna ...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wolverine1993 napisał:

Wśród młodych dziewczyn nie ważne czy piękna czy brzydka czy gruba czy chuda zauważyłem że 80% z nich ma pierścionek zaręczynowy na palcu. 

Często panny, nakładają zbliżone wyglądem do zaręczynowego, pierścionki na ten sam palec. Takie zakłamywanie rzeczywistości ?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mlodybogtop102 napisał:

a mnie się wydaje, że po prostu zwracasz na to uwagę :P wywak ista to zło... kto to wogóle ma :P

Nie mam insta, jak już mówiłem mam taki zawód że czesto spotykam się z kobietami w młodym wieku, bo jestem przedstawicielem w branży gastronomicznej i mam do czynienia z kelnerkami, kucharkami, studentami które sobie dorabiają itp.

I stąd moje wnioski ?

 

4 godziny temu, Still napisał:

Często panny, nakładają zbliżone wyglądem do zaręczynowego, pierścionki na ten sam palec. Takie zakłamywanie rzeczywistości ?

No na to nie wpadłem, bo aż tak się nie znam, ale wiem jak mniej więcej wygląda pierścionek zaręczynowy i gdzie go kobiety noszą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nocny Konwojent napisał:

Eee tam, zawsze tak było, za moich młodych lat (lata 90) też najpierw były zaręczyny + pierścionek i później ślub + obrączka. Chyba niewiele w tej materii się zmieniło przez te lata?

Nie chodzi mi o to, bo to oczywiste. Ale zadziwia mnie fakt że praktycznie KAŻDA młoda panna ma pierścionek zaręczynowy, ale to może tak jak wyżej pisaliście, że może to być imitacja albo głównie dla szpanu na insta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Wśród panien wiecznie ta moda na pierścionki i ten caly zaręczynowy syf.

Takie te kobietki uciemiężone ze wiecznie udaje im sie przepychac swoje interesy. Boże, co za ucisk kobiet, w większości osiągają to, co chcą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyłem zwiększony trend, na zaręczyny czy śluby? Wręcz przeciwnie.

Jednak zaręczyny zdarzały się, występują dziś i będą w przyszłości.

Pomijając sens wchodzenia w związek małżeński w dzisiejszych czasach, są ku temu dwie przesłanki.

  1. Dla kobiet jest oznaką sukcesu. Bycie starą panną jest postrzeganie jako porażka(w oczach kobiet), w przeciwieństwie do rozwódki czy samotnej matki, to jest trendy.
  2. Mężczyzna może się łudzić, że założenie pierścionka(czy dwóch) usiedli wybrankę, lub kupi mu trochę czasu (parę lat) w przechodzonym związku.

Uważam, że sama instytucja małżeństwa jest jak najbardziej zasadna. Jednak nie z dzisiejszym pokoleniem kobiet i/lub na obecnych zasadach (prawnych).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to zawsze była "moda". Po prostu w dzisiejszych czasach nie musisz jechać parowozem z miasta do Pipidowa Dolnego, żeby się pochwalić cioci Jadzi i babci Helenie. Ba! Dzisiaj jednym kliknięciem i po kilku filtrach zobaczy to też Justyna i Beata z pracy. 

 

Samica przecież musi wzbudzić zazdrość u pozostałych samic. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, którego partnerka nie zobaczyła na facebooku/instagramie jakiegoś łacha/gadżetu/akcesorium u swojej znajomej, a potem miętoliła temuż głowę, który kolor ładniejszy, bo znalazła w necie lepszy? A jaką zdobyczą jest nieświadomy mężczyzna, który wysmarował szmal na kawałek złota z kamykiem? 

 

Osobiście znam pewien przypadek, w którym to mojemu znajomemu (totalny beciak) jego kobieta (starsza o kilka lat, irytująca, niezaradna i nieszczera) zasugerowała narzeczeństwo. Jakoś na dwa lata przed faktem opowiadała mi podczas tańca na weselu wspólnych znajomych, że "za rok on się jej oświadczy". Ostatecznie przesunęło się to o dodatkowy rok, ale i tak się stało. Podobno nawet sobie pierścionek zaręczynowy sama wybrała.

 

Pominę fakt tej historii, że Pańcia już mówi o jego mieszkaniu jako "wspólnym". Ahh...jak ja się cieszę, że odkryłem MK i to forum.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.