Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Stalmer napisał:

Z powodu grypy nie wystawia się wojska. Z powodu grypy nie zamyka się granic.

Czytam, że w niektórych mistach może wychodzić z domu jedna osoba z rodziny na dwa dni. Ktoś tego porzadku musi pilnować - stąd pewnie wojsko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kespert napisał:

https://www.newsweek.com/chinese-scientist-working-coronavirus-claims-pets-can-catch-infection-says-owners-should-monitor-1484841

Profesor Li Lanjuan (http://english.boaoforum.org/2019jb1/44226.jhtml)- epidemiolożka, w chińskiej telewizji powiedziała że "jeśli zwierzęta domowe wejdą w kontakt z zarażonymi, powinny zostać poddane kwarantannie".

Inny kanał telewizji lokalnej jednak rozwinął twórczo tą myśl, wprost mówiąc że "koty i psy mogą rozprzestrzeniać koronawirusa".

 

Jak Chińczycy zareagowali na takiego newsa? Jak Europejczycy w czasach plag. W sumie, ciekawy przypadek dla socjologów. Pojawiają się zdjęcia zamordowanych kotów i psów, leżących na ulicach miast; pozwolę sobie nie wklejać. Oficjalnie są to "odosobnione przypadki", a PETA China aktywnie działa w celu "zwalczania dezinformacji".

Chińska telewizja CGTN opublikowała oficjalne oświadczenie WHO w tej kwestii - „nie ma dowodów na to, że zwierzęta domowe, takie jak koty i psy, mogą zarazić się nowym koronawirusem”.

 

Co mnie osobiście zaciekawiło, to niekonsekwencja - WHO mówi, że nie ma dowodów, że zwierzęta mogą się zarazić - co jest zupełnie czym innym, niż obawa że mogą przenieść zarazki... @Sundance Kid, @PanDoktur, czy z poziomu "fachowego" moglibyście się w tej kwestii wypowiedzieć? Zakładam kontakt z "nieznanym" kotem typu "ktoś go okichał, później ja pogłaskam go, a potem wytrę sobie oczy".

 

 

Inny wątek, trochę panikarski: https://wyborcza.pl/7,75400,25635927,chinski-wirus-moze-zakazac-bezobjawowo.html?squid_js=false

W skrócie - jeśli udowodniono już jeden przypadek pacjenta-nosiciela, który nie wykazuje objawów ale zaraża - to spada wykrywalność osób potencjalnie zarażających, np. skanery temperatury na lotniskach stają się nieadekwatne.

 

Nie jestem wirusologiem ani lekarzem chorób zakaźnych, więc nie wypowiem się nt. transmisji patogenów zwierzęta - człowiek.

 

Podają, że okres inkubacji tego wirusa to 4-14 dni. Czyli moment od zakażenia do pojawienia się objawów. Większość patogenów ma charakterystyczny dla siebie okres inkubacji i tego nie unikniesz. To jest czas, w którym dany czynnik zakaźny musi się namnożyć w ciele gospodarza, by wywołać jakiekolwiek objawy.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo zleceń do magazynowania żywności to najlepsze jest to, że w grudniu na pewnej grupie na pejsbuku przeczytałem info, że odbyło się spotkanie trepów na wyższych stanowiskach i dostali nakaz robienia zapasów na 3 miesiące, które pozwolą przeżyć bez wychodzenia z domu hmmm ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ktoś przeprowadził symulację czegoś takiego już w 2018 r.

Baaaardzo podobne założenia, grypopodobny wirus ze śmiertelnością na poziomie SARS.

Tyle, że nie wpadli na to, żeby zacząć od trzęsienia ziemi, czyli uderzyć najpierw w Chiny.

Tamta symulacja zakończyła się 150 mln zgonów.

Mam nadzieję, że naukowcy, którzy ją opracowali, są nadmiernymi czarnowidzami.

 

Tu jest opis na czym z grubsza symulacja polegała:

https://www.washingtonpost.com/news/to-your-health/wp/2018/05/30/this-mock-pandemic-killed-150-million-people-next-time-it-might-not-be-a-drill/

 

A tu są nagrania i materiały. Aż dziw, że ktoś tego nie użył jako scenariusza do filmu katastroficznego.

http://www.centerforhealthsecurity.org/our-work/events/2018_clade_x_exercise/livestream

http://www.centerforhealthsecurity.org/our-work/events/2018_clade_x_exercise/media

http://www.centerforhealthsecurity.org/our-work/events/2018_clade_x_exercise/clade-x-resources

Edytowane przez Sundance Kid
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bulletproof napisał:

Apropo zleceń do magazynowania żywności to najlepsze jest to, że w grudniu na pewnej grupie na pejsbuku przeczytałem info, że odbyło się spotkanie trepów na wyższych stanowiskach i dostali nakaz robienia zapasów na 3 miesiące, które pozwolą przeżyć bez wychodzenia z domu hmmm ciekawe

Tak na pewno. :). Zresztą "epidemia" zeszła już z głównych stron gazet. Teraz jest większy problem. Bo drogowcy znowu zaspali:).

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Conrad napisał:

Wszyscy powyżej 40tego roku życia mają przerąbane.

 

Tutaj informacja o 8 letnim dziecku. 

 

https://www.news.com.au/lifestyle/health/health-problems/two-confirmed-cases-of-coronavirus-in-south-australia-attended-ray-white-auction/news-story/4ee2a5c57d4e1c81f0c4e444b8cba231

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Baca1980 said:
11 hours ago, bulletproof said:

Apropo zleceń do magazynowania żywności to najlepsze jest to, że w grudniu na pewnej grupie na pejsbuku przeczytałem info, że odbyło się spotkanie trepów na wyższych stanowiskach i dostali nakaz robienia zapasów na 3 miesiące, które pozwolą przeżyć bez wychodzenia z domu hmmm ciekawe 

Tak na pewno. :).

@bulletproof - podaj źródło

@Baca1980 - to ma być twój argument?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Źródła Ci nie podam bo go po prostu nie mam. Jestem tak jak napisałem na pewnej grupie na fb i tam ta wiadomość się przewijała. To było jeszcze przed zabiciem Sulejmaniego, więc po tym zdarzeniu zapaliła mi się lamka, że coś może być na rzeczy, a teraz ten wirus.

 

Do tego taka wiadomość sprzed roku https://wolnemedia.net/pentagon-robi-ogromne-zapasy-masek-przeciwgazowych/

 

Kto myśli samodzielnie wie dobrze również, że NIE MA PRZYPADKÓW i nic nie dzieje się bez głębszej przyczyny, szczególnie na poziomie światowych, a gdy o czymś trąbią WSZYSTKIE media na świecie powinna od razu zapalić się czerwona lampa. Kto? Po co? Dlaczego? i najważniejsze kto na tym zyska?

Spójrzcie na ten patent https://patents.justia.com/patent/10130701 i kto jest w jego posiadaniu, później proszę podociekać kto płacił granty na te badania.

Dodam, że nic nie zakładam z góry, po prostu po połączeniu kilku kropek zaczyna się rysować konkretny obraz, chociaż mam świadomość, że do nas dociera zaledwie tylko jakiś procent informacji.

Edytowane przez bulletproof
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wrotycz napisał:

to ma być twój argument?

A co innego mogę napisać? Każdy kraj prowadzi symulację na wypadek katastrof naturalnych, wojen czy pandemii. Zapasy strategiczne trzeba co jakiś czas odnawiać. Więc co jakiś czas zwiększa się zakupy pewnych rzeczy przez państwo.

 

9 godzin temu, bulletproof napisał:

Źródła Ci nie podam bo go po prostu nie mam.

I to ma być argument:).

 

Pamiętacie jakie ludzie wymyślali teorie kiedy FEMA kupiła kilkaset tysięcy trumien. A po prostu skończył się resurs tych starszych:).

 

I tak na marginesie. Cieszmy się że z dwojga złego epidemia wybuchła w Chinach. Gdzie rząd ma jaja aby użyć siły. Nawet nie chce wiedzieć co by było gdyby sytuacja powtórzyła się w liberalnej Europie:). Pewnie powtórka z średniowiecza:).

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki filmik znalazłem.

 

Trochę fejkiem pachnie.

Nie kumam przykładowo kwestii noszenie/nienoszenia masek + kolejki teoretycznie po maski w kraju gdzie z uwagi na smog są one normą i dwóch trupków obok siebie itd., a może się czepiam.

9.25 coś dziwna ta blond lekarka, w ogóle to jakoś się kupy nie trzyma.

Jest tego więcej.

Ale obejrzeć można.

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat scena z @00:09:23 nie wygląda a związaną, ani to na Chiny nie wygląda ani na Chińczyków.

 

Reszta, jest mocno niezgodna z oficjalną narracją, wg której śmiertelność jest na poziomie 2%. Albo jest wyższa albo zarażalność jest wyższa, bo trupów sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.54 Rosja, też jakiś fake. Koleżka ma padaczkę czy coś, ludzie przechodzą na luzie i nic.

Klientka się degustuje, że burdel mają w tej poliklinice, ale też na luzie.

 

Ciekawe, że filmik znalazłem na neon.24 . Oni też się bawią w propagandę strachu? Nieźle.

 

No, póki co jedyną przesłanką za tym cyrkiem są przesyłki z Allie, które od dwóch dni nie wyszły. Z drugiej strony im się trzeciego Nowy Rok kończy i mogą chodzić trochę do tyłu.

 

Noo. I tak to wygląda. Medialny szum, false flag. Coraz bardziej wygląda to na chęć udupienia Chińczaków, którzy też medialnie próbują walczyć z tą próbą udupienia.

Się dzieje... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do scen z Chin to nie jestem za tym, że to ściema, czy jak mówisz z tfu, ftu, angielska, fejk. Skąd by jakieś typki "z yt" miały pieniądze i możliwości zorganizować taką blagę z udziałem tylu statystów?

 

Nie buduje się szpitala na 1000 ludzi w 10 dni dla sportu. Nawet wielkie budowle socjalizmu przy tym to amatorka. Więc sprawę traktują poważnie aczkolwiek, jeśli wierzyć doniesieniom (Coronavirus whistleblower doctor is online hero in China) nie było tak na początku, zostało to zbagatelizowane a ludzie próbujący o tym mówić byli szykanowani.

 

Bardziej mi chodzi o to, że albo te 2% to "niedoszacowanie" (mówiąc po ludzku kłamstwo) albo jest tylu zarażonych, że te 2% przekłada się na setki ludzi padających jak muchy na ulicach.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrotycz napisał:

Co do scen z Chin to nie jestem za tym, że to ściema, czy jak mówisz z tfu, ftu, angielska, fejk. Skąd by jakieś typki "z yt" miały pieniądze i możliwości zorganizować taką blagę z udziałem tylu statystów?

 

A. To nie są "typki z youtube". O fundusze się raczej nie martwią.

 

B. Jak da się zauważyć filmik jest zlepkiem różnych cosi. Wspólny mianownik "dramat".

 

C. Media vs media. PR vs PR.

    Dla Chińczaków machnięcie szpitala to nic.

    Oni budują fabryki w ciągu miesiąca :P

 

D. Jeśli już trzeba zająć stanowisko to jestem na "nie". Nie kurwa, nie wierzę mediom i już.

    Jak oni mówią w lewo ja idę w prawo albo w ogóle się nie ruszam i dobrze na tym wychodzę.

 

E. A miałem kiedyś pomysł żeby handlować maskami, no nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://dziennikbaltycki.pl/ponad-100-pracownikow-wrocilo-z-chin-do-trojmiasta-w-weekend-nie-zostali-zbadani-kluczowe-dla-podjecia-krokow-jest-odczuwanie/ar/c1-14760264

Pozostawię bez komentarza.

 

The Lancet:

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)30260-9/fulltext

Czyli, na 25 stycznia, powinno być według modelu ~76 000 zarażonych... w samym Wuhan. Szczegóły w artykule.

 

A na koniec, w mediach głównego nurtu problem epidemii zszedł na trzeci plan - gdy zaczęły się pojawiać artykuły o wpływie epidemii na gospodarkę Chin, oraz na możliwość kryzysu gospodarczego.

Strach przed oskarżeniem o spowodowanie paniki, jest skutecznym kneblem wolności słowa. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi "run na banki", albo "cypryzacja".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwie straszne nie są wirusy o wysokim współczynniku śmiertelności bo zabijają od razu i szybko likwidują populację tych którzy mogliby roznieść wirusa więc łatwiej prowadzić kwarantannę. Przy śmiertelności rzędu 2-3% i wysokim współczynniku infekcji ten wirus może zabić globalnie 140 mln ludzi. 

 

Przypadek Niemca który zaraził się od Chinki w pracy (w Bawarii) pokazał że wirus może być roznoszony w okresie bezobjawowym wiec prawidziwe wyniki rozproszenia wirusa przychodza z opóźnieniem do 2 tygodni. Ten Niemiec wyzdrowiał po kilku dniach (został w domu i odchorował) a mimo to wykryto w jego ciele wirusa - co może oznaczac że nawet po wyzdrowieniu może roznosić wirusa (choć to już moja spekulacja). 

 

Moim zdaniem rzady państw stopniowo przygotowują się do globalnej pandemii. Grupa państw OPEC+ (oraz Rosja) redukuje wydobycie ropy naftowej przez koronawirusa. Spodziewają się kłopotów. Mówi się o odwołaniu igrzystk olimpijskich 2020. Reakcja rządu Chin pokazuje jak bardzo niebezpieczny jest ten wirus. Dezynfekowane sa samoloty pociagi i powierzchnie. Po miastach jeżdża pojazdy rozpylające dezynfektant. W szpitalach leżą na korytarzach worki z ciałami i zmarli przykryci kocami (obok nich siedza pacjenci). Dla tych którzy maja zapalenie płuc żywa się tlenu pod cisnieniem. W nowo wybudowanym szpitalu w oknach kraty i śluzy do podawania przedmiotów do środka. Straznicy mają chwytaki którymi łapie sie zwierzeta za szyje. Chiny sie nie pierniczą. Za celowe rozprowadzanie wirusa jest kara śmierci. Były przypadki pobić lekarzy, niszczenia mienia, a to dopiero poczatek - za miesiąc dwa skończy sie jedzenie i zacznie sie prawdziwy problem. To tylko pokazuje jak bardzo Chiny sie boją. 

 

Wirus prawdopodobnie przenosi się pozostając na powierzchniach (od 4 do 28 dni), i przez zwierzeta (nie potwierdzone), najczęstsze infekcje poprzez oczy (wiekszosc lekarzy w wuhan zakaziła sie właśnie przez oczy) lub usta. Więcej szczegółów polecam ten kanał: https://www.youtube.com/user/Campbellteaching

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1. „Od 2015 wiadomo, że Instytut z Wuhan, współpracując z USA, łączył genomy SARS myszy i koronawirusów nietoperzy, nieszkodliwych dla ludzi. Gdy skombinowanym wirusem udało się zarazić myszy, zaczęto eksperymentować na małpach, łatwo dostępnych w #Wuhan. http://xilu.com/20200205/1000010001120300_2.html

o

2. „Uczeni z Szanghaju odkryli w 2020, że nowy koronawirus z #Wuhan wiąże się z ludzkim ACE2 poprzez białko S, co było właśnie celem badawczym zespołu Shi Zhengli w 2015: przekształcenie nieszkodliwego koronawirusa nietoperza w wirus zaraźliwy dla ludzi.”

 

3. Nietoperze były w Chinach spożywane od tysięcy lat, nie powodując zachorowań. Więcej nawet, ich odchody od dawnych czasów stanowią medykament chińskiej medycyny […] Prawdopodobieństwo mutacji krótkoterminowej wirusa nietoperzy wydaje się więc bardzo niskie.

 

4. „Zespół pani Shi Zhengli uważa, że koronawirus przenoszony przez nietoperze może zarażać ludzi, ale nie nosi wyposażenia ochronnego—zob. zdjęcia opublikowane p. zespół—podczas łapania nietoperzy??”

 

5. „Zespół Zuo Wei z Szanghaju stwierdził, że ACE2, kluczowy receptor powodujący zakażenie nowym koronawirusem z #Wuhan, jest 5 razy liczniejszy u Azjatów niż u białych i Afroamerykanów, populacja Azjatów jest więc bardziej podatna na zarażenie wirusem #2019nCoV.”

 

6. „Dlaczego skoro wiadomo, że koronawirus SARS atakuje ACE2, a #2019nCoV jest podobny do SARS w około 80%, i że receptory ACE2 występują głównie w jelitach i płucach – dlaczego więc tak późno sprawdzono drogę przenoszenia #WuhanCoronavirus w odchodach i drogą pokarmową?"

 

 

Można również samemu wejść w źródło i potłumaczyć w google. Na ile to dobre źródło podane przez tego pana w tweecie to nie wiadomo, ale sensownie napisane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W mieście wielkości Wuhan(11 mln) z przyczyn naturalnych umiera około 300 osób dziennie. Dodatkowe 50 zgonów dziennie, daje taki problem? Przy pracy na 2 zmiany? Przecież w normalnych warunkach kremacje odbywają się tylko w dzień.

 

 

 

Czy ktoś obeznajmiony z językiem chińskim, podjąłby się przetłumaczyć napisy?

 

Kolejna sprawa - pojawiają się "newsy", że wirus może przenosić się poprzez pieniądze. Czyżby próba przeforsowania szybkiego wprowadzenia elektronicznej gotówki dla wszystkich, połączona z masowymi (w)szczepieniami?

 

Odnośnie posta Brata @Yeti, link do oryginalnego artykułu po angielsku:

https://www.taiwannews.com.tw/en/news/3871594

1580900133-5e3a9f2567c51.jpg

Od lewej: potwierdzone przypadki w Chinach, podejrzenia, ozdrowieńcy i zmarli. Według artykułu, powyższe dane zgadzają się czasowo z przewidywaniami z artykułu w The Lancet... co dałoby na dzień wczorajszy, ponad 300 000 zarażonych. Nie mówiąc o współczynniku śmiertelności...

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.