Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, tytuschrypus napisał:

po prostu zarządzania masami ludzi w sytuacji kryzysowej, którzy sami sobą zarządzać nie potrafią. 

 

To jest jeden z celi tego typu organizacji jak aparat państwowy. Po to istnieją, żeby w razie kryzysu wziąć wszystko za mordy i mądrze nim zarządzać.

Niestety, ale "demokracja" nie jest do tego przystosowana.

Co innego totalitaryzmy czy "komunizmy" typu chińskiego.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, tytuschrypus said:

albo po prostu zarządzania masami ludzi w sytuacji kryzysowej, którzy sami sobą zarządzać nie potrafią. 

 

To jest jeden z celi tego typu organizacji jak aparat państwowy. Po to istnieją, żeby w razie kryzysu wziąć wszystko za mordy i mądrze nim zarządzać.

Masz rację, kolego. :) Ale czy naprawdę uważasz, że wnioski zanotowane podczas zarządzania kryzysowego nie zostaną wykorzystane po to, aby ograniczyć swobody obywatelskie w czasie dogodnym dla rządu?

Ja uważam, że jedno drugiego nie wyklucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zychu napisał:

?

Wiedziałem, żeby tu nie zaglądać.

Odpowiem adekwatnie: jeśli chcesz się zabić, wystarczy dobry scyzoryk... albo kilka litrów spirytusu.

 

Wydaje mi się, że niektórzy z was siedzą przed ekranem, czytają "niusy" i brandzlują się tym, że sytuacja "wymyka się spod kontroli". Już oczyma wyobraźni widzą sceny niczym z powieści Cormaca McCarthy'ego - uzbrojone bandy, szabrownicy, wojskowe kordony i strzelanie do tłumu.
Oj, ludzie...

 

 

Wiedziałeś, żeby tu nie zaglądać a to zrobiłeś i do tego napisałeś komentarz nic nie wynoszący do tego tematu. Znalazłeś poklask i nakarmileś swojeg ego, więc możesz spać spokojnie, czując się mądrzejszy od innych.

 

Gościu, sam czytasz a zarzucasz coś innym. Na tym forum już naprawdę nie można nic napisać bo zaraz zza krzaków wyjdzie jakiś moralizator.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, rejdi said:

możesz spać spokojnie, czując się mądrzejszy od innych

A żebyś wiedział. Tyle że nie chodzę spać o 10:00 rano. Ale reszta w zasadzie się zgadza. :P

Pisać zawsze możesz - ale jeżeli piszesz głupio, to licz się z tym, że ktoś to wytknie.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przypadek na Podkarpaciu: https://nowiny24.pl/lancut-pierwszy-przypadek-koronawirusa-na-podkarpaciu/ar/c14-14849713

 

Poniżej ciekawy wywiad o sytuacji we Włoszech z Prof Giacomo Grasselli, jeden z oficjeli z Ministerstwa Zdrowia:

 

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror w końcu ktoś mądry. 

 

U siebie w pracy powiedziałem, że idę na self-imposed quarantine i jak chcą, to mogą mnie wyjebać.

 

NHS ma w chuju gościa z prawie wszystkimi objawami, a szefostwo każe mi po prostu myć ręce - no banda debili. ?

 

O siebie się nie martwię, ale pracuję z wieloma osobami po 40., 50. i 60.; nie będę narażał niczyjego życia w imię chorego kapitalizmu, choćby to była zwykła grypa, w co wątpię, bo na palcach ręki mogę policzyć, ile razy byłem chory w przeciągu ostatnich 10. lat.

 

Także big up w Twoim kierunku.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zychu napisał:

Ale czy naprawdę uważasz, że wnioski zanotowane podczas zarządzania kryzysowego nie zostaną wykorzystane po to, aby ograniczyć swobody obywatelskie w czasie dogodnym dla rządu?

To będzie trochę offtop, ale skoro pytasz...

 

Płacę podatki. Jestem zameldowany. Mam firmę, zarejestrowaną i legalną, tak jak trzeba. Korzystam z nawigacji od Google i szeregu innych usług. Zakładam, że nie jestem jakimś odosobnionym przypadkiem i większość z użytkowników tego forum płaci podatki. Korzysta z publicznej służby zdrowia. Pobiera jakieś świadczenia, płaci spółkom zależnym od państwa za prąd, gaz, cokolwiek. Jak będzie miał stłuczkę albo go okradną, to pójdzie na policję, a jak będzie się palić, to zadzwoni po straż pożarną. Jak coś ukradnie, to dostanie sprawę w sądzie i mandat. Pobiera 500+ wreszcie. 

 

Wolność?

 

Jak taki przeciętny ktoś pisze mi w tej sytuacji o swoich obawach związanych z zagrożonymi swobodami obywatelskimi, to mi się na śmiech zbiera. Jesteśmy wszyscy w ciul zależni od organizacji państwa, dowolnego. Czerpiemy z cywilizacji całymi garściami i jesteśmy jej uczestnikami, współtwórcami. Jaka wolność? Gdyby polski rząd działał efektywnie, to na podstawie tych danych, które ma o każdym z nas, mógłby bardzo mocno "ograniczyć swobody". 

 

Żyjąc w organizacji państwowej z definicji rezygnujemy z dużej części swobody, w zamian za korzyści, które państwowość nam oferuje, a do których jesteśmy tak przyzwyczajeni, że tego aż nie zauważamy. Kwestią zależną od kultury jest to, gdzie stawiamy margines tej swobody. Dla mnie niemożność wyjazdu za granicę albo powrotu z zarażonego obszaru jest w pełni zrozumiała.

 

Boisz się o swoje swobody (to nie do Ciebie personalnie zychu oczywiście, ogólnie zwracam się w takiej osobie;))? Jedź na bezludną wyspę, bo w momencie w którym jesteś z grubsza normalnym obywatelem i jesteś w 95% zależny od kraju, w którym żyjesz i od jego organizacji brzmisz śmiesznie.

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak, wiesz, paru ludzi ma rodziny, dzieciaki, starszych rodziców - młodsi są w większości ode mnie, ale to nie o nas głównie chodzi, jak napisałeś. Już zaakceptowałem, że mi padł rynek szkoleń stacjonarnych przynajmniej na parę miesięcy, jak nie dłużej. Jakby to był mój core business, to bym musiał żyć z nadwyżek. Ale nie jest tak na szczęście. Są webinary, szkolenia online, spotkania online. Damy radę :) Byle przeczekać i nie kusić licha.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie uważacie, że tem cały szum.z Koronawirusem to mogą być zakamuflowane przygotowania do czegoś większego ? Wojny np ?

Może mam świra ale tak to wygląda. Ludzie mają robić zapasy. Granice są zamykane, loty odwoływane. Teraz jakoś wojska amerykańskie zjeżdżają do Polski na jakieś niby manewry.

Ten wirus to przecież jakaś grypa i tyle i mieliśmy już ptasią, świńskà itd.

Dziwnie mi to wygląda. 

Ciekawy jestem waszych opinii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią, ze wirus zniknie wraz z ciepłą pogoda. To dlaczego w Iranie gdzie jest ciepło sytuacja jest już poza kontrolo?

8 minut temu, Headliner napisał:

Dziwnie mi to wygląda. 

Ciekawy jestem waszych opinii.

Może chcą wprowadzić rząd światowy. A wiadomo, trzeba stworzyć zagrożenie, które potem taki rząd w cudowny sposób zwalczy i stanie się wielkim zbawcą narodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie znamy natury koronawirusa. Ten wirus szybko potrafi się mutować. Być może będziemy musieli przez dłuższy czas z wirusem żyć. Przyjmowanie założenia, że latem wszystko będzie w porządku, byłoby nieodpowiedzialne. Lepiej założyć najgorszy możliwy scenariusz, czyli szerokie rozprzestrzenianie się wirusa po różnych grupach społecznych - mówi premier Morawiecki"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Headliner napisał:

Może mam świra ale tak to wygląda. Ludzie mają robić zapasy. Granice są zamykane, loty odwoływane.

Jeśli chce się zaatakować, to bez sensu skłaniać ludzi do robienia zapasów, prawda? A rządy do czujności, mobilizować siły porządkowe, co już ma miejsce...

 

Poza tym, jeśli to światowy spisek, to kto chce tę wojnę rozpętać i z kim? Wszyscy się zmówili, że wszyscy ze wszystkimi? Hmm.

 

12 minut temu, Headliner napisał:

Może mam świra

Sorry, ale nie może. Na pewno.

3 minuty temu, hogen napisał:

Może chcą wprowadzić rząd światowy. A wiadomo, trzeba stworzyć zagrożenie, które potem taki rząd w cudowny sposób zwalczy i stanie się wielkim zbawcą narodów

Ja pierdolę.

 

Powiedzcie, wy w ten matrix i sytuację kobiety vs mężczyźni o których głównie traktuje to forum widzicie, doświadczacie i rozumiecie naprawdę, czy po prostu to dobrze pasuje do waszej spiskowej wizji świata, więc w to też wierzycie?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mosze Red napisał:

"To tylko grypa" jak to mówili niektórzy tutaj.

 

We Francji siada już turystyka, po przybyszach w namiotach wirus chyba dokończy dzieła https://www.youtube.com/channel/UCMA-v2JV_9ZYNoY4uY4mRWA/videos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra mam pracę zdalną aż do odwołania, czyli trochę sobie w domu posiedzę :)

Nieobowiązkową póki co, jednakże wątpię, by ktokolwiek przychodził.

 

2 godziny temu, Vishkah napisał:

Francja, Niemcy i Hiszpania przekroczyły 1500 stwierdzonych zarażeń

Hiszpania już przekroczyła 2000 i dla mnie są największą tykającą bombą - Madryt przekroczył 1000, a jeszcze w weekend odbywały się radośnie różne spędy, należy tutaj im pogratulować przezorności.

 

Niemcy mają fajną mapkę:

https://interaktiv.morgenpost.de/corona-virus-karte-infektionen-deutschland-weltweit/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Endeg napisał:

Giulio Gallera, rzecznik władz Lombardii odpowiedzialny również za służbę zdrowia, ostrzegł, że jeśli epidemia koronawirusa będzie się rozwijać się tak szybko, jak dotychczas, to najdalej za 10 dni sytuacja wymknie się spod kontroli. Z jego słów wynika, że w regionie Włoch, w którym stwierdzono najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem, zabraknie lekarzy, personelu medycznego i miejsc w szpitalach.

"Czas na stanowczość". Lombardia chce, aby zamknięto sklepy, biura i przedsiębiorstwa

Władze Lombardii domagają się zamknięcia na dwa tygodnie wszystkich biur, sklepów i przedsiębiorstw poza tymi, które zaspokajają podstawowe potrzeby mieszkańców. Postulują także, aby wstrzymać komunikację miejską. 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25777593,koronawirus-we-wloszech-wladze-lombardii-apeluja-o-ostrzejsze.html#s=BoxMMtImg4

Jeśli ktoś nie zrobił sobie zapasów to niech nie czeka póki inni nie zaczną robić wycieczki do sklepów. Podstawowe artykuły spożywcze, higieniczne, wodę i wódkę. Niewiadomo jak to się skończy w Polsce, może przejdzie obok, a może będą problemy.

Wprowadzenie powszechnej kwarantanny jest raczej pewnie w niedługim okresie czasu w Polsce.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi zakazi się koronawirusem, naszym celem jest spowolnienie jego rozprzestrzeniania się - powiedziała w środę kanclerz Niemiec Angela Merkel na poświęconej epidemii konferencji prasowej w Berlinie.

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-angela-merkel-wiekszosc-ludzi-zakazi-sie-koronawirusem,nId,4375428

 

 

Artykułów ochronnych w szpitalach nie starczy nawet do końca tygodnia.

 

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-jacek-jaskowiak-artykulow-ochronnych-wystarczy-n,nId,4375473

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Koronawirus. Nie ma planu, kto dowiezie żywność osobom w kwarantannie

Jesteś w kwarantannie z powodu koronawirusa i kończy ci się jedzenie? Zadba o ciebie wojewoda i instytucje mu podległe. Tak wynika z kryzysowej specustawy. W praktyce może okazać się, że będziesz zdany na siebie, bo na razie nie ma procedur przekazywania żywności.

Na duże zmiany w codziennym funkcjonowaniu muszą nastawić się osoby poddane kwarantannie. Według danych na wtorek wieczór ponad tysiąc osób zostało poddanych procedurze, a 9 tys. jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Przymus spędzenia 14 dni w kwarantannie to nie żart. Eksperci zalecają, aby dobrze się na ten czas przygotować. Jedną ze wskazówek jest zrobienie zapasów żywności. Ale kto nam pomoże, jeśli zapasy okażą się niewystarczające? Albo gdy jesteśmy starszą, samotną osobą, która sama o siebie nie zadba?

https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-nie-ma-planu-kto-dowiezie-zywnosc-osobom-w-kwarantannie-6487446319167105a.html

 

 

W państwie z kartonu jesteś zdany wyłącznie na siebie, róbcie zapasy, jak będziecie mieć jedną chorą osobę to was też obejmie kwarantanna. Ktoś jeszcze uważa, żę to tylko grypa? Nie bójcie się pójść do sklepu i kupić więcej niż zwykle.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.