Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

27 minutes ago, zychu said:

A tak się bawią studenciaki z mojego miasta ;) 

Do Wuhan ich wysłać na wolontariuszy skoro są tacy odważni. Przy piwku w bezpiecznym miejscu jest wesoło ale tam już by nie śpiewali.

Edytowane przez smerf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, goryl said:

No co ty, życzysz ludziom, których nie znasz śmierci?

A muszę ich znać?

Poza tym - ja im niczego nie życzę. Po prostu nie pogniewałbym się. :)

Typowa dorosła smarkateria, która myśli, że "życie to ich plac zabaw". Przydałby się zimny prysznic tym idiotom.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fruit napisał:

wirus zrobi taki rozpierdziel, że kryzys z 2008 to będzie pikuś

 

Przecież tą sytuację z zawieszeniem działalności przez wiele firm handlowych, następnie produkcyjnych i transportowych można porównać do blackout'u . Banki na 99% stracą płynność finansową -bo wpływów z rat może nie być. I nie wierzę skuteczność BFG?

Ciekawe jaki % PKB pochłonie to całe zamieszanie i w jaki sposób nie-rząd będzie chciał zdobyć fundusze na realizację budżetu. Tak wiem, był dziś tu temat o projekcie ustawy o konfiskacie majątku?.

I jakie bajki o sukcesie, rozwoju, dobrobycie itp., będzie tłuszczy na antenie TVP wciskał kłamczuszek- mateuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ten temat się rozjechał w stronę Przygotowania do paniki (zapasy), dot. wirus z Wuhan, więc taki apel, żeby o zakupowym szaleństwie Polaków się tam udać a tu zostawić miejsce na info o wirusie jako takim a nie o polityce miłościwie nam panujących.

 

Zacznę od siebie.

Półtorej tygodnia temu znany w kręgach patolog napisał do swoich znajomych list, który wyciekł do sieci. Sam nie wiej jak to się stało ale powiedzmy sobie szczerze, ludzie, jak się im powie żeby zachowywali coś dla siebie to, przynajmniej niektórzy, to rozgadają. więc nie ma w tym nic dziwnego.

Wracając do listu jego zapisana wersja jest tu: http://archive.ph/CMCVm i są tam wskazówki co robić, żeby się nie zarazić. Można się zapoznać, jest też po polsku tutaj (pod mapką się zaczyna). Od razu się zacznie, że panikarstwo szerzę... jak ktoś nie chce nie słucha, znaczy nie czyta. Najważniejsze przed nami.

 

Otóż okazuje się, co ten doktor, który był profesorem na uniwersytecie Kalifornijskim, powiedział a co potwierdzają badania, najtańsze tabletki cynkowe na katar zawierające zinc gluconate glicine (nie wiem jak to jest po polsku - glicyno glukonian cynku?) hamują replikację wirusów i ich namnażanie się. Potwierdzają to badania z 2010r, mówiące, że Zn2+ hamuje aktywność polimerazy RNA Koronawirusów i Arteriwirusów in vitro i jonofory cynku blokują replikację tych wirusów w hodowli komórkowej. Więc trzeba się wyposażyć i w razie wystąpienia objawów zażywać razem z lukrecją i innymi antywirusowymi środkami.

 

I tu apel - nie znalazłem tego glukonianu w aptekach; byłem w trzech. Może nie mieli a może nie mają w ogóle, w sumie zapomniałem spytać. Mają tylko cynk w postaci asparginianu i helatu. Nie jestem chemikiem ani farmaceutą ale byłem dobry z chemii i wiem, że to są różne substancje i choć pani mi tłumaczyła, że tak się cynk "traktuje", że się go umieszcza w postacie soli (asparginian i helat to sole, glukonian też ale jest tam jeszcze ta glicyna, która jest aminokwasem, nie wiem na ile to istotne) więc nie wiem czy to się nadaje a pani nie była skora mi tłumaczyć, a ja nie byłem w stanie jej do tego przekonać. Stąd apel - jak ktoś zna farmaceut(k)ę to niech się dowie, bo tego typu tabletki kosztują niebagatelne pieniądze, od 11 do 15 PLN a prawdopodobnie mają właściwości o których na oddziałach zakaźnych można tylko pomarzyć. Więc jak ktoś może się dowiedzieć czy te inne sole są tak samo dobre to byłbym osobiście a reszta forum zapewne również wdzięczny.

 

PS. Tak wyglądają te tabletki:

 

cold-eaze-meme.jpg?resize=500,614

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do 1016 wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem - to najnowszy bilans, jaki został przedstawiony w czwartek na codziennej konferencji prasowej. W całym kraju zakażonych jest obecnie ponad 12 tys. osób

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-do-1016-wzrosla-we-wloszech-liczba-zmarlych-zakazonych-koron,nId,4377684

 

Okazało się we Włoszech, że lek na reumatoidalne zapalenie stawów tzw. Tocilizumab po 24 godzinach poprawia stan chorych na koronowirusa: https://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca/coronavirus-loncologo-sul-farmaco-anti-artrite-ottimi-risultati-in-24-ore_16013758-202002a.shtml

Zatem jest pewna nadzieja.

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na całą Afrykę i bardzo niską zachorowalność lub praktycznie zerową. Poziom higieny jest tam jeden z najmniejszych na świecie wraz z Indiami a ludzie w ogóle nie chorują. U nas karza myć dłonie po 30 razy dziennie i dezynfekować spirytusem + dezynfekować wszystko w okół. Ja juz kiedyś mówiłem, że takie traktowanie skóry to pozbywanie się naturalnej bariery ochronnej.

 

Ja uważam, że to wirus wewnętrznie sterowany. WIG20 prawie 15% w dół. Może to znaczy, że warto długie zaopatrzyć się w długie ekspozycje na rynku bo poprzejmują topowe społki a nic nie robi większego zamętu, niż wkręcony ludziom wirus. Do tego dołożyć promowanie transakcji bezgotówkowych + zgrabne przypieczętowanie ich możliwością "rozprzestrzeniania" wirusa przez obieg gotówkowy.

Edytowane przez rejdi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rejdi napisał:

Zwróćcie uwagę na całą Afrykę i bardzo niską zachorowalność lub praktycznie zerową.

Akurat dziwnym trafem jedyne zakażenia są odnotowane w jakkolwiek cywilizowanych tam krajach... Nie, bądźmy poważni - po prostu tam nie ma statystyk i nikt się tym nie przejmuje (w pozostałych). To jest naprawdę cywilizacja odległa od naszej. 

 

Od poniedziałku w Polsce stan wyjątkowy. Warszawa podzielona na 3 lub 4 strefy. Za logistykę mają odpowiadać firmy prywatne na kontraktach, na początek Raben. Nie pytajcie skąd wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rejdi

W Afryce jest teraz powyżej 20 stopni, według różnych danych wirus najlepiej rozwija się w temperaturze 8 stopni, ale trzeba podkreślić mało wiemy o tym wirusie. Druga sprawa Afryka ma i bez wirusa wysoką śmiertelność wśród ludności, nie prowadzi się tam jakiś lepszych statystyk, część krajów jest nie do końca stabilna itd. Jasne jest RPA, ale ponownie temperatura, pewnie braki w statystykach, badaniach ludności itd. Co tam się dzieje będzie wiadomo z dużym opóźnieniem, to nie są w większości kraje dobrze rozwinięte na wszystkich szczeblach: opieki zdrowotnej czy nawet mediów.

 

@tytuschrypus

Też dostałem to info, niby od znajomych i kręgów rządowych itd, pewnie tego sms-a/maila ma już ćwierć narodu.

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, spacemarine napisał:

@rejdi

W Afryce jest teraz powyżej 20 stopni, według różnych danych wirus najlepiej rozwija się w temperaturze 8 stopni, ale trzeba podkreślić mało wiemy o tym wirusie.

Wiemy tyle że rozwija się w temperaturze 36,6. Wiemy że w Singapurze notowane są przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie @wrotycz i inni bracia. Te tabletki do ssania z glukonianem cynku w Polsce to Gardimax Herball. Zawierają trochę mniej cynku niż te z USA, ale są dostępne na allegro za 7 złotych (i pewnie w wybranych aptekach) i nie mają syfu w składzie. Reszta tabletek z glukonianem cynku ma dużo syfu w składzie.

 

Trzymajcie się zdrowo

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piątek 13. i już 127 krajów odnotowało przynajmniej 1 przypadek szerzącego się wirusa.

Redaktorka w jednym z kanałów informacyjnych rozpoczęła dzisiejszy poranny program od lapsusu "w Polsce mamy 51 ofiar".

 

A teraz coś bardziej pozytywnego, w Korei Pd. odnotowano więcej wyleczeń niż zachorowań w ciągu ostatniej doby.

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w tym chaosie każda teoria, nawet spiskowe, mogą mieć w sobie coś z prawdy. Kim my jesteśmy tu na dole by wiedzieć kto i jak stworzył wirusa, czy go wypuścił specjalnie, czy jest to instrument nowej inżynierii społecznej. Ja już nic nie wiem. Wiem, że chce przeżyć to gówno razem z rodziną, nie stracić oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.