Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie oglądam konferencję, aż dziw bierze dlaczego rząd nie idzie w stronę Czech, Słowacji, Bułgarii, mam nadzieję, że to jest strategia powolnego gotowania i w weekend wprowadzą jednak więcej obostrzeń jak ludzie będą w domach. A Niemcy...Angela nawet szkół jeszcze nie zamknęła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morawiecki:

 

1 Tylko odpowiedzialne zachowanie zminimalizuje skutki ten pandemii. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego.

2 Premier poinformował o przywróceniu kontroli na granicach Polski.

Wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe, od północy z soboty na niedzielę. Chronimy się w ten sposób przed pandemią.

Polscy obywatele po przekroczeniu granicy będą skierowani na 14-dniową kwarantannę. Nie możemy sobie pozwolić na otwarcie granic dla cudzoziemców - mówił Morawiecki.

Zawieszona zostanie działalność pubów, restauracji, kasyn, kawiarni. Będą one mogły świadczyć tylko usługi dowozowe.

Ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Zawieszona zostanie działalność sklepów innych niż spożywcze, czy drogerie - zdecydował premier. Poza galeriami wszystkie sklepy funkcjonować będą normalnie.

Zakazane zostaną zgromadzenia osób powyżej 50 osób.

Msze św. zostaną zawieszone będą transmitowane w internecie - mówi premier.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Obliteraror napisał:

Pozamykane bary, kluby, knajpy, kasyna, zgromadzenia powyżej 50 osób i sklepy w marketach prócz spozywki, drogerii, aptek i pralni. Od nocy w soboty na niedzielę.

Kolejne widzę teorie.

 

Nagle pół kraju ma znajomych w rządzie, kurwa już z 10 razy słyszałem "mam znajomego gdzieś tam w huj ważny chad i mam tajne info od niego...".

 

japierdole.jpg już rzygam tym...

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dobryziomek napisał:

To ja się pytam tych debili co będą zrec jak obejmie ich obowiązkowa kwarantanna i nie będą mogli z domów wychodzić?

 

Zapytałem dziś o to bratowa, odpisała mi tak "jak coś to wojsko będzie jedzenie dowozić, przecież NIE MOGĄ nas odciąć od jedzenia", ludzie żyją w dziwnej rzeczywistości, myślą, że wszystko im się należy, już widzę wojsko na jej wiosce jak wali pod jej dom konwój z jedzeniem ?

  • Like 2
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Kespert said:
19 hours ago, wrotycz said:

jest tam jeszcze ta glicyna, która jest aminokwasem, nie wiem na ile to istotne

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32110933

Może istotne.

Nie ma strachu. Na ang. wiki jest napisane, że wszelkie mięsa, nasiona, orzechy i tego typu wysokobiałkowe produkty zawierają jej sporo. Więc można uzupełniać niedobory odżywiając się porządnym jedzeniem a nie makaronami z biedry.

 

Przypominam, że w przypadku infekcji wirusowych należy porządnie jeść, i słodkie chroni komórki, podczas gdy w czasie infekcji bakteryjnych należy pościć i unikać słodkiego zwłaszcza.

 

Can Fasting Heal a Bacterial Infection?

Feed a Cold, Don’t Starve It

Listening to the body: Study examines the effects of fasting on infections

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baca1980 napisał:

Zgadza się. Zostaje wbić zęby w tynk.

Jestem zdumiony jak to jest możliwe, że ludzie nie mają oszczędności, żeby móc przeżyć minimum miesiąc bez dopływu pieniędzy. Jeszcze mogę zrozumieć osoby, które są przewlekle chore i mają wysokie wydatki na leki, rehabilitacje. Ale żeby zwykły szary człowiek zarabiający nawet minimalną krajową, nie był w stanie czegokolwiek odłożyć na czarną godzinę, źle świadczy o takich osobach pod kątem planowania swoich wydatków i prawdopodobnie życia ponad stan (życie na kredyt na niepotrzebne wydatki takie jak: wyjazd na wakacje, nowy TV, wyższej klasy auto itp.). 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gołodupiec napisał:

Ale żeby zwykły szary człowiek zarabiający nawet minimalną krajową, nie był w stanie czegokolwiek odłożyć na czarną godzinę, źle świadczy o takich osobach pod kątem planowania swoich wydatków i prawdopodobnie życia ponad stan (życie na kredyt na niepotrzebne wydatki takie jak: wyjazd na wakacje, nowy TV, wyższej klasy auto itp.). 

 

Przeczytaj co napisałeś.

Płaca minimalna i " wyjazd na wakacje, nowy TV, wyższej klasy auto itp."

 

Ty się skąd urwałeś, że się tak grzecznie zapytam?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wroński napisał:

 

Przeczytaj co napisałeś.

Płaca minimalna i " wyjazd na wakacje, nowy TV, wyższej klasy auto itp."

 

Ty się skąd urwałeś, że się tak grzecznie zapytam?

 

No właśnie wpisałem, że ludzie biorą kredyty na niepotrzebne wydatki, takie jakie właśnie przytoczyłeś, a potem jest płacz, że nie mają pieniędzy, żeby miesiąc przeżyć. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.