Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, TheWalrus napisał:

@Brat Jan szczyt ma być w przyszłym tygodniu podobno.

Już miał być w tym tygodniu w piątek. Już miało być ponad 1000 chorych. Huja do dupy. Spekulacje palcem na wodzie pisane. Nikt nie wie co jest grane. Trzeba biegać.

Edytowane przez hogen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2020 o 17:56, mac napisał:

Ale padaka z tych szpitali i z tego całego NFZ. Do zaorania cały ten syf i zmiana w obywatelskie zarządzanie, całkowicie oddolne. Ludzie ratują szpitale na własną rękę, a składki lecą z każdej umowy. Po tym wirusie to nikt nie powinien w ogóle tych składek płacić. 

 Nie zgodzę się. W składce płacisz za to, abyś miał opiekę w normalnych warunkach, a nie w każdych warunkach. Gdybyś chciał mieć odpowiednią opiekę w każdych warunkach - kataklizmów, wojny, koronawirusa, itd. to taka składka powinna wynosić z 3 razy więcej. Ba, nawet gdybyś to sprywatyzował, to tyle by wyszło. Wspólnoty mieszkaniowe też dziś są sprywatyzowane, a jednak musisz pewną kwotę zanosić i nie ma przebacz, bo wszystko kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mindo możemy się kłócić. Każdy jednak widzi, że to, co się dzieje w służbie zdrowia teraz to czysta padaka, brak dobrego zarządzania, całkowity chaos. Na Podlasiu nie ma ani jednego przypadku wirusa ? Coś podejrzane po takim czasie prawda? A no prawda, bo jest syf, burdel i przerzucanie gorącego kartofla. Szpital w Łomży przerażony, w Białymstoku chujnia i strach, żadnych środków ochrony ? 

 

Ale gdybym sprywatyzował i gdybym oddał kontrolę ludziom, którzy znają się faktycznie na rzeczy, którym zależy, żeby to działało, jak ma działać to z przyjemnością płaciłbym hajs. A tak? Tylko śmiech przez łzy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac

A wiesz jak dużo kosztuje opieka zdrowotna np. w USA? A dentysta to już horrendalne pieniądze. Jesteś taki pewien, że gdyby to sprywatyzować i wyliczyć realne koszta dla przeciętnego człowieka, biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia epidemii jak obecnie, możliwość złapania raka przez tego człowieka, itd. - to wyszłoby tylko tyle ile dziś? Ja mam swoją działalność, na razie płacę jeszcze małe ZUS-y i na zdrowotną idzie coś koło 300 z hakiem. Naprawdę myślisz, że sprywatyzowana służba zdrowia przygotowana na pandemie, raka, długotrwałe leczenie itd. kosztowałaby tylko 3 stówki miesięcznie?

 

Bo ja mam spore wątpliwości. Za tę stawkę co im płacimy to ja bym na nich nie nadawał, bo wierz mi, w UK jest np. dużo gorzej, Polacy jeżdżą z UK do Polski żeby się leczyć, tam leczenie jest bardzo drogie.

 

Jeśli płaciłbyś z przyjemnością np. 1000 PLN miesięcznie zdrowotnej za super służbę zdrowia to okej, ja bym chyba jednak wolał płacić tyle ile obecnie i mieć taką jaka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 min temu

Francja: W ciągu minionej doby liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła o 27 - do 175. Liczba zakażonych we Francji wynosi 7730; dzień wcześniej były to 6633 osoby.


12 min temu

"Przywódcy UE zgodzili się na zamknięcie granic zewnętrznych na okres 30 dni" - poinformował przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.


14 min temu

Ruszyła społeczna zbiórka, której celem jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego mającego pomóc polskiej służbie zdrowia w walce z koronawiruem. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Sensoria, która prowadzi ogólnopolską kampanię "BohaterON - włącz historię!".


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mindo rozumiem twój tok rozumowania i się nawet z nim zgadzam. Można jednak skopiować rozwiązania systemowe, chociażby z Singapuru, który chwali się najlepszą służbą zdrowia. Około 70% kosztów finansowanych prywatnie. Tam pacjent zawsze płaci część kosztów, dlatego wzrasta wydajność. Tam się dba przede wszystkim o wydajność. Zobacz, jak to tam działa. Mają rewelacyjne statystyki, nawet w terapiach przewlekłych. Do tego masz indywidualne konta oprocentowane, z dobrymi inwestycjami. Każdy ma tam motywację, aby z tego konta, jak najmniej wydawać, więc rozszerzyła się profilaktyka, zdrowe odżywianie, aspekt dbania o siebie ogólny. Ja tego nie zmyślam, to jest do poczytania. Singapur ma najlepszy system na świecie, który działa. Wystarczy skopiować i zarządzać właściwie. 

 

Jestem pewien, że prywatyzacja, indywidualne konta, profilaktyka, połączenie prywatnych środków z publicznymi dałoby większą wydajność. Tam nic nie jest za darmo, ale każdy ma dostęp, bo pakiety ochrony tańsze, duża konkurencja wśród ubezpieczycieli. Dużo czytania, ale ciekawy temat ogólnie. 

 

W USA jest taki problem, że tam ubezpieczyciele decydują i napierdalają ceny z kosmosu, natomiast w Singapurze to pacjent decyduje, z jakiego pakietu ochrony chce skorzystać, do jakiego lekarza się udać, ile zapłacić. I do tego właśnie zmierzam, do połączenia interesu publicznego z prywatnym. 

 

Podtrzymuję stanowisko, że oddolny zarząd nawet z połączeniem wsparcia samorządowego okazałby się zbawienny dla wszystkich pacjentów i tańszy. 

 

Edytowane przez mac
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał:

Ruszyła społeczna zbiórka,

Również w województwach zaczynają się znajdywać dodatkowe środki:

 

https://www.dziennikwschodni.pl/zdrowie/2-mln-zlotych-na-walke-z-koronawirusem,n,1000262691.html?fbclid=IwAR0o7LLJn4wzA_HoZypLToRNjtYV1o0K1occTtQK9i2i3kKgthM1Xhn1gIw

" Jeśli będzie taka potrzeba, jesteśmy w stanie przeznaczać kolejne kwoty, które będą zabezpieczać bezpieczeństwo białego personelu, który walczy z koronawirusem. To oni walczą na pierwszej linii frontu. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mac napisał:

Jestem pewien, że prywatyzacja, indywidualne konta, profilaktyka, połączenie prywatnych środków z publicznymi dałoby większą wydajność. Tam nic nie jest za darmo, ale każdy ma dostęp, bo pakiety ochrony tańsze, duża konkurencja wśród ubezpieczycieli. Dużo czytania, ale ciekawy temat ogólnie. 

Okej, ja nie mówię, że nie, tylko podaj mi ile kosztuje ta zabawa przeciętnego obywatela Singapuru? Bo stawiam, że wynosi to trochę więcej niż te 7% średniej pensji brutto jak u nas (powiedzmy 350 z 4900).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mindo, tam na emeryturę, zdrowie i mieszkanie razem około 37%, w tym zdaje się medyczne jest do pewnego limitu. Jak nie wykorzystujesz to ci idzie na cele mieszkaniowe, coś w tym stylu, ale nie jestem specjalistą. Z innego źródła wyczytałem, że od 6 do 9,5% zdrowotne z dochodów, więc porównywalnie, ale może ktoś doprecyzuje. Tam masz indywidualne konto, a nie kasa przepada i idzie do kogoś innego od razu. Jeszcze to sprawdzę, jak znajdę więcej czasu. To tak na szybko. 

 

Pytanie, czy nie warto szukać lepszych, bardziej wydajnych rozwiązań, bo myślę, że warto widząc to, co się teraz dzieje. U nas jest po prostu niegospodarność. Ta kasa zupełnie by wystarczyła pewnie bez grabieży i bez chujowych przetargów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzę jak łebki na oko tak liceum w licznym dość gronie wchodzą do żabki po jakieś zakupy zamiast siedzieć w domu. Z pewnością nie pomogą to w walce z koronawirusem...W dalszym ciągu uczniowie uważają iż odwołanie zajęć to koronaferie - powinni się dostosować do sytuacji. 

Kolejny as w Polsce: 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-nie-chcial-stac-w-kolejce-grozil-innym-ze-pozaraza-ich-koron,nId,4386765?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-5389623&utm_campaign=wykop-poleca

 

W Chinach moim zdaniem takie zachowanie byłoby surowiej ukarane aniżeli tylko mandat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Media światowe mówią o rekordowo młodej ofierze śmiertelnej

szalejącego koronawirusa. Zmarł młody trener piłkarski z Hiszpanii,

który miał zaledwie 21 lat."

 

http://polemi.co.uk/informacje/swiat/breaking-najmlodsza-ofiara-smiertelna-koronawirusa-w-europie-36386

 

A w Polsce ludzie dalej nie zdają sobie sprawy jak bardzo niebezpieczny to może być wirus.

A tak nawiasem mówiąc są ponoć 2 grasujące szczepy koronowirusa (słabszy i mocniejszy).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 min temu

Polacy wykupili arechin pomagający leczyć COVID-19. Brakło go dla pacjentów z innymi chorobami - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna". Jak informuje gazeta, przed tygodniem arechin był dostępny w ponad 60 proc. aptek. Obecnie nie ma go właściwie nigdzie. Powód: w piątek 13 marca Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych wydał dla tego produktu pozytywną decyzję we wspomaganiu walki z koronawirusem.

 

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.