Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

- Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji. Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni - powiedział w niedzielę Polsat News wicepremier Piotr Gliński.

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-29/rzad-wprowadzi-kolejne-obostrzenia-ws-koronawirusa-beda-dotyczyc-sklepow-i-miejsc-pracy/?ref=slider

 

Wicepremier, zapytany, czy te obostrzenia pojawią się w przyszłym tygodniu, odpowiedział: "one będą szybciej".

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd Hiszpanii premiera Pedra Sancheza zatwierdził w piątek na swym posiedzeniu nowe przepisy zakazujące zwalniania pracowników z powodu epidemii koronawirusa.

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-hiszpania-rzad-zabrania-zwolnien/fk9h9wb

Edytowane przez Chadeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, spacemarine napisał:

Może wykorzystają przez to że ludzie się boją wirusa i zmniejszą prawa obywatelskie, ukrócą gotówkę itd, przy okazji wprowadzą system kontroli jak w Chinach pod pretekstem kontroli kwarantanny itd. Możliwości są duże.

Z wolnością idzie odpowiedzialność.

Belgowie jeżdżący do Holandii podczas kwarantanny pokazali że wolność jednak się nie sprawdza.

Kij z odpowiedzialnością. Yolo. 

 

W Chinach zamknięto odgórnie całą prowincje. Ludzie siedzą na dupie

Zachód? #stayinhome 

Irole chodzący do pubów, Włosi na Pizze, Angole korzystający z tanich lotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu zauważył, że polski rząd podąża śladami swojego najważniejszego sojusznika, Stanów Zjednoczonych. Może tym razem dla odmiany podąży śladami swojego najważniejszego sojusznika, Stanów Zjednoczonych.

 

Zamknięcie uwypukla ekonomiczne koszty ratowania życia.*

 

   

Quote

"Nasi ludzie chcą wrócić do pracy", ogłosił prezydent Trump we wtorek na Twitterze, dodając: "ROZWIĄZANIE nie może być gorsze niż PROBLEM!" (czyt. lekarstwo nie może być gorsze od choroby; przyp. tłumacza)

    W gruncie rzeczy poruszał kwestię, z którą ekonomiści zmagają się od dawna: Jak społeczeństwo może ocenić kompromis między dobrobytem ekonomicznym a zdrowiem? [...]

    "Kładziemy duży nacisk na ratowanie życia", powiedział Casey Mulligan, ekonomista z Uniwersytetu w Chicago, który spędził rok jako główny ekonomista w Radzie Doradców Ekonomicznych pana Trumpa. "Ale to nie jest jedyna sprawa. To dlatego nie zamykamy gospodarki w każdym sezonie grypowym. Oni ignorują koszty tego, co robią. Nie mają też pojęcia, ile żyć ratują." [...]
   
"Ubóstwo ludzi ma również konsekwencje zdrowotne", powiedział Kip Viscusi, ekonomista z Uniwersytetu Vanderbilt, który swoją karierę zawodową spędził wykorzystując techniki ekonomiczne do oceny kosztów i korzyści regulacji rządowych.

Bezrobotni ludzie czasami popełniają samobójstwa. Ubogim jest łatwiej umrzeć, jeśli zachorują. Pan Viscusi szacuje, że w całej populacji każda utrata dochodu w gospodarce w wysokości 100 milionów dolarów powoduje jedną dodatkową śmierć.

Agencje rządowe regularnie wyliczają te kompromisy. Agencja Ochrony Środowiska, na przykład, ustaliła koszt około 9,5 miliona dolarów za każde zaoszczędzone życie, jako punkt odniesienia przy ustalaniu, czy oczyścić miejsce, w którym znajdują się toksyczne odpady.

Inne agencje stosują podobne wartości, aby ocenić, czy należy zainwestować w zmniejszenie liczby wypadków na skrzyżowaniu, czy też zaostrzyć standardy bezpieczeństwa w miejscu pracy. Departament Rolnictwa posiada kalkulator do oszacowania kosztów ekonomicznych - opieki medycznej, przedwczesnych zgonów, utraty produktywności z powodu chorób przenoszonych przez żywność.


Nawet umiarkowane spowolnienie w gospodarce kosztuje życia. Kiedy gospodarka słabnie, mamy więcej przestępstw, więcej nadużyć alkoholu i narkotyków, niższej jakości żywność, gorszą opiekę zdrowotną i tak dalej. I mamy niższe wskaźniki urodzeń - to też są życia. Różne rządy przyjmują różne założenia zarówno w odniesieniu do epidemii, jak i gospodarki. Wszystkie z nich są mniej lub bardziej inteligentnymi przypuszczeniami.

 

 

* artykuł można w oryginale przeczytać tutaj albo zapisać w przeglądarce (Ctrl+S) jako sam HTML po czym otworzyć zapisany plik w, zgadliście, w przeglądarce. Skrypt odpowiedzialny za ukrywanie treści nie zadziała i można czytać całość. Tylko nie mówcie, ze to wiecie ode mnie.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech od początku epidemii COVID-19 zmarło już 10 779 osób - podaje BBC. Tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano kolejne 756 zgonów. W sumie zakażenie wykryto u 97 689 osób. Oznacza to, że od soboty 5217 osób otrzymało pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. 
———————————————

Obstawiam scenariusz podobny do tego z przed wieku.


Wiosna to jeszcze nic. Jesień przyniesie smierć.

 

A wirus stworzony przez człowieka czy nie zabija tak samo w sposób selekcji naturalnej.

 

Słaby=bye bye.

Edytowane przez BlacKnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rycerz76 napisał:

 

Ciekawe jak będzie jak przyjdzie prawdziwa zaraza ze śmiertelnością na poziomie 10% zarażonych?

Jak przyjdzie taki % zarażonych to więcej będzie można przeczytać o tego typu zachowaniach...Już teraz w Polsce tak szkalują kogoś kto ma coś wspólnego z koronawirusem. Później ludzie będą jeszcze w większym strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy Wrocław zbojkotuje wybory prezydenckie 10 maja? - Jutro napiszę pismo do Komisarza Wyborczego, że nie zamierzam szkolić członków komisji wyborczych, bo boję się o ich zdrowie i życie - zapowiedział prezydent Jacek Sutryk. - Nie będę szkolił. To dodatkowe środki. Trzeba kupić maseczki, płyny do dezynfekcji, jednorazowe długopisy, znaleźć dodatkowe lokale. My nie mamy na to pieniędzy. Wolę za to kupić środki ochrony osobistej, których brakuje we wrocławskich szpitalach - dodał Sutryk. - Nie jestem w stanie w tych warunkach bezpiecznie tych wyborów przygotować. Czy inni prezydenci myślą podobnie? Tak, wielu samorządowców myśli i pisze w taki sposób. Wielu do mnie dzwoniło w tej sprawie - zaznaczył Jacek Sutryk. - Liczę, ze termin wyborów zostanie przełożony - dodał.

https://gazetawroclawska.pl/koronawirus-cztery-ofiary-smiertelne-w-niedziele-na-dolnym-slasku-20-nowych-raport-na-zywo-29032020/ar/c1-14847713

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia! Bez testów musimy dziś wysłać kilkanaście pielęgniarek i kilkunastu lekarzy na kwarantannę. Apeluję o natychmiastowe działania - sytuacja staje się dramatyczna!" - napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze i Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - podał w niedzielę wieczorem Główny Inspektorat Sanitarny. "Nie lekceważ zagrożenia" - apeluje GIS, przestrzegając przed narażaniem zdrowia i życia.

 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-nowe-przypadki-kolejna-ofiara-relacja/dbwx70k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie korona, to nigdy bym się nie dowiedział ilu jest na forum przeciwników płatności bezgotówkowych. Serio placicie za wszystko gotówką? 

 

W takim razie dziękuję wam. Dzięki temu jak wpadam teraz do biedry po pojedyncze artykuły to obie kasy tradycyjne zajebane, a do samoobsługowych wolne, bo w nich nie można gotówką :*

 

Wypłaty, renty (bo emerytury jeszcze pewnie nie) też odbieracie w gotówce? 

 

Adresuję wypowiedź oczywiście do tych, co rozpaczają ze im zaraz gotóweczkę zabioro i zakażo. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, tytuschrypus said:

Wypłaty też odbieracie w gotówce?

Chciałbym, ale nie mogę. Gdy robiłem bez umowy, odbierałem - i bardzo to sobie chwaliłem.

Dopóki mamy wybór, jest dobrze. Gorzej, gdy nie będzie wyboru. Ja na przykład nie chcę, aby mój bank wiedział, gdzie i jak często robię zakupy.

Ale dobrze wiedzieć, że są tu ludzie, którzy nie widzą w tym problemu.

Oczywiście nie jest tak, że już za chwilę zabioro i zakażo, ale dążenia w tym kierunku są. Więc kiedyś zapewne zabioro i zakażo. Co wtedy nam pozostanie? Być na pasku banku? A może barter?

 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Perun82 napisał:

Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji.

Byle jakoś dociągnąć do wyborów.

 

9 minut temu, tytuschrypus napisał:

Adresuję wypowiedź oczywiście do tych, co rozpaczają ze im zaraz gotóweczkę zabioro i zakażo.

Bo cyfry na koncie. To tylko cyfry. Klik i konto puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tytuschrypus napisał:

 

Wypłaty, renty (bo emerytury jeszcze pewnie nie) też odbieracie w gotówce? 

Emerytury w wielu miejscach w Naszym Kraju odbiera się w gotówce.

Nie ma w tym nic zdrożnego.

Proste

2 minuty temu, zychu napisał:

Ale dobrze wiedzieć, że są tu ludzie, którzy nie widzą w tym problemu.

Owszem, są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, płacę gotówką. Kartą wyjątkowo. W tych dniach w spożywczym korzystam z karty, ale po kwarantannie przestanę.

 

Nawet płacąc kartą nigdy nie korzystam z kas samoobsługowych. Nie chcę pozbawiać kasjerów ich pracy.

 

A gotówka to jest wolność obrotu gospodarczego. Chcesz Bracie @tytuschrypus zostać niewolnikiem ekonomicznym systemu, który będzie wiedział o każdym wydanym przez Ciebie pln - proszę bardzo. Ja nie chcę.

 

Poza tym pieniądze w gotówce ukryjesz i nikt Ci nie zabierze. A z kasą w banku może być tak:

 

Edytowane przez nihilus
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Baca1980 said:

Bo cyfry na koncie. To tylko cyfry. Klik i konto puste.

To samo z gotówką. Cyk decyzja i gotóweczka jest warta tyle co papier toaletowy.

12 minutes ago, nihilus said:

A gotówka to jest wolność obrotu gospodarczego. Chcesz Bracie @tytuschrypus zostać niewolnikiem ekonomicznym systemu, który będzie wiedział o każdym wydanym przez Ciebie pln - proszę bardzo. Ja nie chcę.

Nie jest. To tylko kawałek papieru wydrukowany przez bank centralny. Wolność obrotu to barter. Ja Ci daje 5 litrów bimbru a Ty mi kope jaj. To jest wolność.

Edytowane przez Słowianin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, tytuschrypus said:

Adresuję wypowiedź oczywiście do tych, co rozpaczają ze im zaraz gotóweczkę zabioro i zakażo. 

Kiedyś ktoś Ci wyda zakaz wypłaty z bankomatów i wprowadzi limit transakcji + zdecyduje, że należy zabrać np. 10, 20 czy 50% Twoich oszczędności to pogadamy inaczej. 

A jeśli myślisz, że nie było precedensu to masz wyjątkowo krótką pamięć. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, zychu napisał:

Ja na przykład nie chcę, aby mój bank wiedział, gdzie i jak często robię zakupy

A nie boisz się, że sklep wie gdzie robisz zakupy? 

 

Forumka z tora przeglądana, jak rozumiem? 

 

45 minut temu, Baca1980 napisał:

Bo cyfry na koncie. To tylko cyfry

To tylko papierki. Cyk i warte mniej niż papier toaletowy. 

 

44 minuty temu, nihilus napisał:

 Bracie @tytuschrypus zostać niewolnikiem ekonomicznym systemu

Czyli jak "czasem" płacisz kartą to jesteś czasem niewolnikiem, całkiem, czy w ogóle? 

 

34 minuty temu, azagoth napisał:

Kiedyś ktoś Ci wyda zakaz wypłaty z bankomatów i wprowadzi limit transakcji

Mi, a Tobie nie? Hehe hehe. 

 

34 minuty temu, azagoth napisał:

jeśli myślisz, że nie było precedensu to masz wyjątkowo krótką pamięć. 

Przypomnij. Już dzisiaj jeden forumowicz się popisał wiedzą w tym zakresie i umiejętnością korzystania ze źródeł :D

 

W ogóle uderz w stół a nożyce się odezwą, dzięki za odzew :D

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus typowa odpowiedź, innej nie oczekiwałem.

Jak już napisałem - póki jest wybór, jest dobrze. Zabiorą możliwość wyboru... - no cóż, wtedy wg niektórych też będzie dobrze.

Rozumiem, że ty z tych, co to na social media zalogowani non-stop, zintegrowane konta na smartfonie i płacenie zbliżeniowe przy każdej okazji - i w ogóle, najlepiej, "żeby wszystko w chmurce"?

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał:

"Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia! Bez testów musimy dziś wysłać kilkanaście pielęgniarek i kilkunastu lekarzy na kwarantannę. Apeluję o natychmiastowe działania - sytuacja staje się dramatyczna!" - napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze i Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
  

Właśnie przestałem mieć jakiekolwiek wątpliwości co do oddania krwi w najbliższym czasie. Zbędne ryzyko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.