Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, bassfreak napisał:

Czyli tak samo jak przy grypie ?

A to już pytanie do lekarza, czy stopień uszkodzenia i prawdopodobieństwo uszkodzenia jest zbliżone, czy koronawirus jest bardziej agresywny w tym względzie.

 

Ewentualnie można się dokopać do jakichś badań i porównać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, azagoth napisał:

a o bankach i ich działaniu to hmm... trochę poczytałem w sumie - 19 lat pracy w IT dla systemów płatności, controllingu, compliance, backoffice i core banking. 

Tylko dalej nie wskazałeś konkretnego powodu, dla którego płacenie w sklepie kartą równa się temu, że "obudzisz się z samym plastikiem" czy coś tam. Doczytałeś już mam nadzieję, komu zabrali pieniądze w Grecji. 

 

To, że pracowałeś w IT nie pomaga widać, bo powinieneś znakomicie rozumieć, dlaczego obawy o totalną kontrolę wydatków z ich strony są bzdurne. Jeśli nie wiesz, to możesz przepracować jeszcze kolejne 19 i dalej nie zrozumiesz, obawiam się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nowy00 napisał:

Sprzedawczyni z Wrocławia upomina klientów w markecie, a Ci ją mają za nienormalną...

Ludzie niektórzy żyją swoim życiem i w dupie mają jakąś tam pandemie, wczoraj w biedronce przy wąskiej alejce stałem i wybierałem produkt za mną po przeciwnej stronie stała Pani w maseczce i rękawiczkach, na oko to z 70+ też coś tam wybierała, za nami nadciągał jakiś Seba z Karyna i w dupie miał kolejkę, w dupie miał odległość od innych, podszedł do mnie na odległość 5 cm i zaczął przepychać, ryja nie otworzył wieśniak, tylko zaczął iść do przodu, bo przecie "co będzie czekoł" na innych ludzi, on idzie i chuj. Mówię mu patrząc w oczy, te 5 cm od niego "czy mógłby Pan nie przepychać wszystkich ludzi jak idzie i poczekać na swoją kolej?"  Odsunął się trochę i wyseplenił coś w stylu sponio, sponio z ironią w głosie, ludzie zmierzyli go wzrokiem, ale nikt go za to nie zlinczował, później przyglądałem mu się i miał taką samą taktykę, szedł, wchodził w ludzi na odległość 5 cm i czekał, aż ktoś przez swój dyskomfort odległości szybko odejdzie.

 

 

 

Idiotów nie brakuje, powinni zrobić akcje, że jak ktoś się tak zachowuje w trakcie pandemi, ma zakaz wchodzenia do sklepów, gdzie przemieszczają się normalni ludzie, stosujący podstawy zapobiegania przemieszczania się korony, niech sobie robią zakupy online. Jak trafi taki Seba na kogoś nerwowego, to wyłapie wpierdol w głupiej biedronce, podejrzewam, że wcześniej nie taranował ludzi, tylko udzieliło mu się kiedy wprowadzili metrowe odstępny od ludzi. 

Edytowane przez Turop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Gdyby nie korona, to nigdy bym się nie dowiedział ilu jest na forum przeciwników płatności bezgotówkowych. Serio placicie za wszystko gotówką? 

 

W takim razie dziękuję wam. Dzięki temu jak wpadam teraz do biedry po pojedyncze artykuły to obie kasy tradycyjne zajebane, a do samoobsługowych wolne, bo w nich nie można gotówką ?

 

Wypłaty, renty (bo emerytury jeszcze pewnie nie) też odbieracie w gotówce? 

 

Adresuję wypowiedź oczywiście do tych, co rozpaczają ze im zaraz gotóweczkę zabioro i zakażo. 

Podziwiam cierpliwość szanownego kolegi w tłumaczeniu zdawałoby się, rzeczy oczywistych. Wyeliminowanie z obiegu gotówki, to min. cios w szarą strefę i płacenie wynagrodzenia pod stołem, a więc można by wtedy chociażby wprowadzić w Polsce na wzór niemiecki tabele alimentacyjne, zamiast tych przeklętych "możliwości zarobkowych i usprawiedliwionych potrzeb dziecka".

 

Wyeliminowanie z obiegu gotówki, wprowadzenie w życie ustawy gospodarczej "Wilczka", niskie i proste jak konstrukcja cepa podatki. Cholera, rozmarzyłem się.

Edytowane przez Stefan Batory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Stefan Batory napisał:

a więc można by wtedy chociażby wprowadzić w Polsce na wzór niemiecki tabele alimentacyjne, zamiast tych przeklętych "możliwości zarobkowych i usprawiedliwionych potrzeb dziecka".

Proszę, nie łącz jednego z drugim, bo możliwość to nie pewność, a znając polską legislację można śmiało stwierdzić że na 99% takich tabel by nie wprowadzono. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mosze Red napisał:

Proszę, nie łącz jednego z drugim, bo możliwość to nie pewność, a znając polską legislację można śmiało stwierdzić że na 99% takich tabel by nie wprowadzono. 

 

Przepraszam, masz rację. Zbyt wiele czasu spędziłem w Niemczech. Tylko często jest mi po prostu serdecznie żal, że Polska nie czerpie pełnymi garściami z ich dobrych i sprawdzonych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Rząd się przygotowuje, że kwarantanna zaczyna się nudzić bo TVP PIS zaczyna straszyć, że młodzi też chorują. 

 

Pojawiła się też kwiestia Afryki - mianowicie syf tam i bałagan - nikt koronawirusa nie bada. Rozleje się naturalnie co grozi nawą falą uchodźców do Europy...

 

072d6aad4823bcbemed.jpg

 

 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwoje mieszkańców gminy Ulan-Majorat (woj. lubelskie) złamało zasady kwarantanny i wyjechało do Siedlec, aby kupić samochód. Teraz grozi im kara grzywny do 30 tys. zł - poinformowała w poniedziałek policja.

 

Policjanci sprawdzali w niedzielę w jednej z miejscowości na terenie gminy Ulan-Majorat, czy przebywający tam 28-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta objęci kwarantanną stosują się do zaleceń inspektora sanitarnego. - Okazało się, że nie ma ich w mieszkaniu – poinformował rzecznik Komedy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim mł. asp. Piotr Mucha.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Turop napisał:

Idiotów nie brakuje, powinni zrobić akcje, że jak ktoś się tak zachowuje w trakcie pandemi, ma zakaz wchodzenia do sklepów, gdzie przemieszczają się normalni ludzie, stosujący podstawy zapobiegania przemieszczania się korony, niech sobie robią zakupy online.

Ha, czyli jednak wprowadzić kontrolę społeczną w imię wspólnego dobra. Jak żyć?

6 minut temu, Mosze Red napisał:

Teraz grozi im kara grzywny do 30 tys. zł

Daliby w końcu komuś tę karę, skoro je wprowadzili, bo to się śmieszne robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red

W firmie Stadler w Siedlcach jeden z pracowników przyjechał na zakład żeby poinformować osobiście kierownictwo, że uzyskał wynik pozytywny na koronawirusa. Cały zakład stanął z ponad setką pracowników. To jest ułańska fantazja albo nienawiść do ludzi połączona ze skrajną głupotą.

Kolega mówił.

 

Na dodatek, jak się dzwoni do sanepidu z objawami koronawirusa z dusznościami i ponad 39 C gorączki to oni odsyłają do lekarza POZ, a lekarz POZ nakazuje dzwonić do sanepidu, a sanepid mówi żeby przyjechać do szpitala zakaźnego jak będzie na prawdę źle ze zdrowiem. U nas szpitale skapitulowały na to wychodzi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LiderMen napisał:

 

W firmie Stadler w Siedlcach jeden z pracowników przyjechał na zakład żeby poinformować osobiście kierownictwo, że uzyskał wynik pozytywny na koronawirusa. Cały zakład stanął z ponad setką pracowników. To jest ułańska fantazja albo nienawiść do ludzi połączona ze skrajną głupotą.

 

 

Nie, to się robi inaczej.

Najpierw informuje się sanepid o tym co ma się zamiar zrobić a potem jedzie do firmy.

Jak się pojawi sanepid albo policja to się "wychodzi z ukrycia" i pozamiatane.

Firma zablokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus nie uważam, że od bycia częścią systemu da się uciec - bo nie da się. Natomiast tam, gdzie mogę, staram się nie płacić kartą, staram się nie posiadać zintegrowanych kont, do pewnych rzeczy używam komputera bez Internetu.

Postęp techniczny sprawia, że z użytkowników przeistaczamy się w ludzi coraz bardziej uzależnionych od technologii.

I pokreślam - ja robię przelewy, odbieram pensję w postaci cyferek na koncie, mam służbowy email, a nawet podaję instytucjom rządowym (i pozarządowym) swój nr telefonu.

I nie ukrywam, że chętnie powrócę do tej rozmowy za 5-10 lat. :) Zobaczymy, czy ten rozwój technologii wpłynął pozytywnie na nasze życie, czy wręcz przeciwnie - dokręcił nam śrubę jeszcze bardziej. Ja mam czas, za najmądrzejszego uchodzić nie chcę, a najrozstropniejsze będzie powiedzieć: "pożyjemy, zobaczymy".

edit: i jeszcze jedno - po raz kolejny piszesz, że nie używam gotówki. Albo pomyłka, albo się źle zrozumieliśmy.

I nie fobia - rozumiem, że ludzie wynajmujący na czarno mieszkania też mają fobie, bo przyjmują pieniądze za czynsz w gotówce? Nie kieruje nimi fobia, ale racjonalność - nie chcą zostawiać śladów po transakcjach. I ja też nie chcę zostawiać śladów po mojej wizycie w publicznym kiblu, bo mam do tego prawo (na razie...).

To tyle ode mnie w temacie.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Stefan Batory said:

Wyeliminowanie z obiegu gotówki

Strach pomyśleć jakby na tydzień wyłączyli prąd. Niemożliwe? 

 

2 hours ago, Stefan Batory said:

Zbyt wiele czasu spędziłem w Niemczech.

Niemcy to cywilizacja bizantyńska ich rozwiązania u nas nie przejdą. Zakażą gotówki spoko Polacy coś na to zaradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zychu napisał:

Postęp techniczny sprawia, że z użytkowników przeistaczamy się w ludzi coraz bardziej uzależnionych od technologii.

Postęp techniczny sprawia, że coraz więcej korzystamy z technologii. Dylematem filozoficznym jest dla mnie to, czy przyzwyczajenie do korzystania to jest uzależnienie. Równie dobrze można napisać, że jesteś uzależniony od dostaw mediów, państwa opiekuńczego, przemysłu... no, od wszystkich wytworów cywilizacji. 

 

1 godzinę temu, zychu napisał:

Zobaczymy, czy ten rozwój technologii wpłynął pozytywnie na nasze życie, czy wręcz przeciwnie - dokręcił nam śrubę jeszcze bardziej.

Możemy wrócić, a jakże, o ile forum będzie wtedy legalne :D Ale w ramach analogii zastanówmy się - czy z powodu rozwoju technologicznego Twoja śruba została dokręcona bardziej przez ostatnie 10-15 lat? Jak to jest realnie odczuwalne? 

 

A przecież gdyby kiedyś ktoś, jakiś wasz odpowiednik powiedzmy 30 lat temu usłyszał, że będzie dostawać pieniądze na konto i wszyscy pracownicy banku (!) będą mogli wiedzieć, ile on zarabia, to by wieszczył koniec cywilizacji i Jedną Wielką Inwigilację za 1...2...3... Czasy się zmieniły i co w Twoim życiu zmieniło to, że pensja Ci w formie cyferek przychodzi na konto?

 

1 godzinę temu, zychu napisał:

I nie fobia

Fobia. Quod erat demonstrandum. Tam wyżej. Albo nie jesteś w systemie, albo jesteś. Nikt nie śledzi Twoich ruchów bezgotówkowych tak, jak się tego obawiasz. Ten lęk nie ma realnych podstaw, skoro i tak robisz X rzeczy, które nie czynią Cię anonimowym. 

1 godzinę temu, zychu napisał:

Nie kieruje nimi fobia, ale racjonalność - nie chcą zostawiać śladów po transakcjach

Nie mogę przyjąć takiej definicji racjonalności. To jest zwykłe oszustwo, bo jak sam napisałeś wynajmują je na czarno. Tak samo racjonalnym można nazwać danie w łeb staruszce i zajebanie jej portfela, a potem zaciągnięcie ciała w ustronne miejsce. Skala inna, zasada ta sama. Nie można tego porównać do pragnienia poczucia FREEEEEEEDOOOOOOM!!! takiego jak:

 

1 godzinę temu, zychu napisał:

ja też nie chcę zostawiać śladów po mojej wizycie w publicznym kiblu, bo mam do tego prawo

Co pachnie mi rozumieniem wolności a'la "Nie zapnę pasów bo to moje pasy i MAM PRAWO". 

1 godzinę temu, zychu napisał:

To tyle ode mnie w temacie.

Fair enough :)

 

2 godziny temu, Patton napisał:

Moim zdaniem powinno być 300, a nie 30.

A niech będą i 3000 zł, ale niech to egzekwują :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spodziewamy się w najbliższych dniach przyrostu liczby zakażonych, obawiam się, że będzie ich kilka tysięcy" - przekazał minister zdrowia Łukasz Szumowski. - "Jesteśmy na początku drogi, ale od nas zależy, jak ta droga będzie wyglądała" - ocenił.

 

"My nie jesteśmy w środku epidemii. To nie jest początek końca, to nawet nie jest koniec początku. My zaczynamy w tej chwili wzrost liczby chorych, którzy będą potrzebowali naszej pomocy" - powiedział.



 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Turop napisał:

 

Idiotów nie brakuje, powinni zrobić akcje, że jak ktoś się tak zachowuje w trakcie pandemi, ma zakaz wchodzenia do sklepów, gdzie przemieszczają się normalni ludzie, stosujący podstawy zapobiegania przemieszczania się korony, niech sobie robią zakupy online. Jak trafi taki Seba na kogoś nerwowego, to wyłapie wpierdol w głupiej biedronce, podejrzewam, że wcześniej nie taranował ludzi, tylko udzieliło mu się kiedy wprowadzili metrowe odstępny od ludzi. 

Metrowy odstępn, dla tego człowieka nic nie zmienia pomimo tego iż inni się potrafią dostosować. W sklepie jak trafi na kogoś kto nie wytrzyma tego to becki może zbierze. Teraz taki typowy gość nie będzie czekał na innych tylko od razu się ryje nie zważając na nic. Przez takie zachowania sytuacja w kraju się w żaden sposób nie poprawia. 

 

Tutaj są kolejne przykłady jak Polacy potrafią wychodzić w trakcie kwarantanny. Jakby w Polsce wprowadzono większe kary albo więzienie to wówczas może by jej zaczęli przestrzegać. Z automatu 30 tys kary lub 2 lata więzienia. Bedzie tego więcej bo co raz częściej czytam informacje jak Polacy potrafią wyjść na kwarantannie bez żadnych większych konsekwencji albo złamać przepisy gromadzenia się dużą ilością osób.

 

1. Co tam kwarantanna człowiek nie wielbłąd pić musi..

 

https://gp24.pl/koronawirus-poszedl-po-piwo-chociaz-byl-w-kwarantannie-poniesie-konsekwencje/ar/c1-14879125

 

2. Kwarantanna to dobry czas na wymycie swojej gabloty

 

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/6468279,koronawirus-kwarantanna-samochod-policja-gorzow-wielkopolski-covid-19.html

 

3. Kiedy kupować nowy samochód? W czasie kwarantanny

 

https://www.dziennikwschodni.pl/radzyn-podlaski/mieli-odbywac-kwarantanne-zamiast-tego-pojechali-kupic-samochod,n,1000263517.html

 

4. Nie da się wytrzymać na kwarantannie bez zapalenia papierosa.

 

http://www.opolska.policja.gov.pl/op/aktualnosci/19201,65-latek-na-kwarantannie-wyszedl-do-sklepu-po-papierosy.html

 

5. A co tam zgromadzenia - chrzest musi się odbyć.

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-mimo-zakazu-gromadzenia-sie-urzadzili-chrzciny-na-kilkanasci,nId,4411419

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mimo pandemii, z którą musimy się mierzyć, naszym wspólnym obowiązkiem jest to, by państwo, tam gdzie to możliwe, funkcjonowało normalnie. Tak jak staramy się i przygotowujemy do przeprowadzenia egzaminów ósmoklasisty czy maturalnych, tak też przygotowujemy się do wyborów prezydenckich" - powiedział Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera (źródło: wp.pl).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mosze Red napisał:

Dwoje mieszkańców gminy Ulan-Majorat (woj. lubelskie) złamało zasady kwarantanny i wyjechało do Siedlec, aby kupić samochód. Teraz grozi im kara grzywny do 30 tys. zł - poinformowała w poniedziałek policja.

 

Policjanci sprawdzali w niedzielę w jednej z miejscowości na terenie gminy Ulan-Majorat, czy przebywający tam 28-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta objęci kwarantanną stosują się do zaleceń inspektora sanitarnego. - Okazało się, że nie ma ich w mieszkaniu – poinformował rzecznik Komedy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim mł. asp. Piotr Mucha.

Nie mam siły tego czytać , po 200 tyś grzywny i 5 lat za kratami może się kurwy nauczą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.