Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, azagoth napisał:

Ja używam karty - raz na tydzień, żeby wybrać gotówkę lub gdy mi się ona skończy

Po Ciebie zatem pierwszego przyjadą, bo algorytm wykryje, że chcesz coś ukryć, analizując że nie dokonujesz transakcji jak człowiek, tylko wybierasz pieniądze regularnie. Kaszka z mleczkiem, jesteś już pewnie na celowniku i potem jak to mi ktoś niedawno napisał "obudzisz się z kilkoma świstkami w ręku" w drodze do turjesaego Guantanamo w bagażniku czarnej Wołgi. Z pewnością to będzie nawet część Twojego własnego projektu :) Mam nadzieję, że zadbałeś o furtkę usuwającą Cię z systemu :)

 

P.S. Nie drwię z ludzi używających gotówki. Drwię z ludzi, którzy z używania gotówki w każdych okolicznościach zrobili sobie bastion wolności i rozpaczają, że zaraz im zabiorą, zupełnie jakby obecnie byli tacy wolni a to różnica. Zabawnie to kontrastuje z jednak licznymi głosami w tym wątku, żeby tłuszczę śledzić, kontrolować i karać surowo za łamanie zakazów, btw. 

Edytowane przez tytuschrypus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus Litości... przecież Ty nie masz pojęcia o takim oprogramowaniu. Algorytmy nie działają w oparciu o założenie wykrywania jednostek, które "chcą coś ukryć" - przynajmniej nie te, które robiliśmy.  

Daj już spokój - robi się niepoważnie w poważnym temacie.

7 minutes ago, tytuschrypus said:

zupełnie jakby obecnie byli tacy wolni a to różnica. Zabawnie to kontrastuje z jednak licznymi głosami w tym wątku, żeby tłuszczę śledzić, kontrolować i karać surowo za łamanie zakazów, btw. 

A tak - tutaj się w pełni zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tytuschrypus napisał:

P.S. Nie drwię z ludzi używających gotówki. Drwię z ludzi, którzy z używania gotówki w każdych okolicznościach zrobili sobie bastion wolności i rozpaczają, że zaraz im zabiorą, zupełnie jakby obecnie byli tacy wolni a to różnica.

To, że ludzi teraz łatwo śledzić i kontrolować, nie znaczy, że trzeba się podkładać, poddawać i rezygnować ze wszystkich przejawów prywatności. 

Edytowane przez Huck Finn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, azagoth napisał:

robi się niepoważnie w poważnym temacie.

Uuuuuuu.

;)

No i curła jump.

 

Co do waszych opinii przychylam się po 50% waszmościom.

 

OPROGRAMOWANIE analityczne ma różne 'core'.

Jedne badają anomalia w zbiorze.

Kolejne sublimują strefy martwe.

Następne zageszczają struktóre.

Jeszcze inne badają głębię podzbioru.

 

TERAZ łącząc owe założenia otrzymay dokładnie co kiedy, ilukrotnie,okresy pasywne okresy aktywne, strefy zamierajace, obszary supernowych.

Czasy oraz statystyki obmierania/rodzenia, sezony.

 

ZALEŻNOŚCI od innych ośrodków: stadiony, parkingi, centra handlowe, węzły komunikacyjne......

 

Oczywiście nie da się tego zmierzyć zwykłym badaniem przebiegu zmienności funkcji.

JEDNAK otwarta struktura pozyskiwania elementów że zbioru, pozwala eksportować do innych programów dane.

 

JAKBY KTO  nie wiedział to opiera się to na programowaniu obiektowym.

 

  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nowy00 napisał:

Skoro zakres mandatu za nieprzestrzeganie kwarantanny jest od 5 tys. do 30 tys i pomimo tego Polacy go łamią to powinni wprowadzić większy rygor tj wyższa kwota lub więzienie. Kara 50 tys dla każdego za opuszczenie kwarantanny byłaby groźna jak i 

Ja proponuję od razu pluton egzekucyjny. Dobre, leninowskie wzorce.

 

Po pierwsze, nie jestem pewien, czy ta kara 30000 ma realne podstawy prawne (czytałem dyskusje na ten temat). Kluczem jest nie wysokość, ale nieuchronność. Po drugie, kara powinna być skorelowana z przewinieniem. Na koniec - niezależnie od tego, zawsze znajdą się idioci, którym kara nie jest straszna. Cóż, budżet się podreperuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado - nie ważne czy obiektowe, strukturalne czy jakiekolwiek inne. Qwa - ja nawet w PLSQL robiłem oprogramowanie dla backendu NBP :D - stare czasy. Pewnie dotąd działa.

 

Rzecz w tym, że oprogramowanie do zbierania danych i analizy jednostek istnieje. I należy do tego podchodzić poważnie - to jest realne zagrożenie. 

Tak, jak wprowadzono masową inwigilację małymi kroczkami, tak i my możemy zmieniać nasze nawyki małymi kroczkami aby tę inwigilację eliminować z naszego życia. Da się i nie trzeba mieszkać w tajdze. Bez pośmiechujek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał:

Ja proponuję od razu pluton egzekucyjny. Dobre, leninowskie wzorce.

 

Po pierwsze, nie jestem pewien, czy ta kara 30000 ma realne podstawy prawne (czytałem dyskusje na ten temat). Kluczem jest nie wysokość, ale nieuchronność. Po drugie, kara powinna być skorelowana z przewinieniem. Na koniec - niezależnie od tego, zawsze znajdą się idioci, którym kara nie jest straszna. Cóż, budżet się podreperuje.

Tak, idioci zawsze się znajdą. Tylko, że gdyby były bardziej surowe zasady to może byłoby ich mniej i więcej obywateli w Polsce by prawidłowo przestrzegało kwarantanny.

Edytowane przez nowy00
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, azagoth napisał:

Bez pośmiechujek.

TY ZIOMINSKI!

DO KOGO TO BYŁO?

DO mnie, czy koło mnie?!

.....pruuuuuu.....

 

TO jeszcze zapomniałeś dodać pomiary pośrednie.

I teraz Twoja linia/droga życia/ jest czysta i niezkazitelna....pomijając kamery drogowe/internetowe/monitoringi/kredyty na elektronikę z mac adresem....

 

NIE...No wcale nas nie inwigilują......

 

SIĘ HORŘROROOOW  SyFy naoglądałeś.

 

KORELACJA baz danych NIE ISTNIEJE...

...

...

...powiedzmy...... ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Huck Finn napisał:

To, że ludzi teraz łatwo śledzić i kontrolować, nie znaczy, że trzeba się podkładać, poddawać i rezygnować ze wszystkich przejawów prywatności. 

Ludzie rezygnują z własnej woli. Każdy jojczy o prywatności a potem sam korzysta z nawigacji w telefonie i łączy ze sobą profile na Social Mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Libertyn napisał:

Ludzie rezygnują z własnej woli. Każdy jojczy o prywatności a potem sam korzysta z nawigacji w telefonie i łączy ze sobą profile na Social Mediach. 

 

Nie uogólniaj, nie każdy.

Podobnie nie każdy korzysta z plastiku, albo smartfona, albo pejsbuka albo tego i tamtego i siamtego.

A wiesz dlaczego?

PRYWATNOŚĆ

No i niesmak :P

 

Edytowane przez wroński
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja z wysp 30/3/20:

 

Politycy:

Boris Johnson (premier) - potwierdzone zarażenie wirusem - nadal przebywa w izolacji (mieszkanie nad nr 11 Downing Street). Nadal przewodniczy rządowi.

Matt Hancock (minister zdrowia) - potwierdzone zarażenie wirusem - nadal przebywa w izolacji. Pracuje.

Prof Chris Whitty (główny narodowy doradca medyczny (mózg operacji)) - potwierdzone zarażenie wirusem - nadal przebywa w izolacji. Pracuje.

Dr Jenny Harries (zastępca Chris'a Whitty)- przejęła medialne wystapienia rzadowe w kontekscie informacji medycznych

Książe Charles wychodzi po 7 dniach z izolacji (potwierdzone zarażenie)

 

Logistyka:

-lock down (w różnych formach) może potrwać nawet 6 miesięcy

-1.4k ofiar. 9k chorych w szpitalach

-powrót z emerytur potwierdziło 20k personelu medycznego (wzrosło z 11k)

-wolontariusze (służbom medycznym, dowóz jedzenia i picia osobom wysokiego ryzyka w domach (1.5m), dowóz sprzętu do szpitali itp) - 750k zgłosiło chęć pomocy

 - tymczasowy szpital w stolicy na 4k łóżek ma byc gotowy w tym tyg

-tymczasowe szpitale i kostnice powstają w innych większych aglomeracjach

-powstaje tymczasowa kostnica (na 1.5k ofiar) w jednej z większych miejscowości w hangarze lotniskowym

-szacowana liczba ofiar - 20k

-rząd patrzy na balansowanie "lock down" w kontekscie konsekwencji ucisku ekonomicznego (bieda, samobójstwa, obniżenie warunków ekonomicznych)

 

Finanse

-rząd rozszerza pakiet ochronny dla samozatrudnionych

-pierwsze duże firmy lotnicze (Virgin Atlantic) zaczynają pukać do drzwi nr 10,  po pieniądze podatników. Na razie rząd odbija piłeczkę i mówi, że będzie to tylko ostateczne rozwiązanie. Prosi o zrwrócenie się do kieszeni akcjonariuszy póki co.

-Easy Jet uziemia wszystkie loty

-Ryanair ma tylko szczątkowe loty

 

Oprócz rządkowych wersji, pokazywane też wywiady z przedsiębiorstwami uczęsticzącymi w produkcji wentylatorów/respiratorów gdzie widać, że od kuchni jest chaos i będą opóźnienia z dostawami sprzętu. Potężna presja na czołowych politykach w mediach (jeśli chodzi o konkretne liczby i terminy), oczywiście nikt niczego nie obiecuje i lawirują jak zwykle.

 

USA:

-150k zachorowań (najwięcej na świecie)

-Nowy Jork centrum epidemii, budowane tymczasowe kostnice, zaczyna pękać system służby zdrowia

-napięcia polityczne pomiędzy Trumpem a burmistrzem NJ

 

 

 

 

 

Edytowane przez TheFlorator
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, azagoth napisał:

Algorytmy nie działają w oparciu o założenie wykrywania jednostek, które "chcą coś ukryć"

Będę Ci oznaczał ironię następnym razem. Przepraszam, nie wiedziałem że trzeba. 

Edytowane przez tytuschrypus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jest wzrost, ale nie aż tak gwałtowny, jak np. we Włoszech. Modlę się o to, aby takiego nie było jak tam" - powiedział minister Łukasz Szumowski w TVN24. "Mamy już dwieście kilkadziesiąt przypadków wzrostu kolejnych zakażonych każdego dnia. Możemy się spodziewać, że będzie ich ponad trzysta, ponad czterysta, ponad pięćset. Tak wygląda rozprzestrzenianie się epidemii, tego nie unikniemy" - mówił minister i dodał, że za około dwa tygodnie będzie mógł rekomendować, czy wybory prezydenckie powinny być przeprowadzone czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sytuacja w Italii jest tragiczna, tak jak się mówi o tym w mediach, to co dopiero powiedzieć o Nowym Jorku?

 

Populacja Italii- ponad 60 mln 

Populacja stanu Nowy Jork- 20 mln, z czego w samym mieście Nowy Jork mieszka 8 mln.

 

Zarażenia COVID-19 Włochy- 101k vs. Nowy Jork- 66.5K

 

Więc w Nowym Jorku, przy mniejszej populacji, za kilka dni będą mieć więcej zachorowań niż całe Włochy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.