Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Kiroviets said:

Coś mi się wydaje, że ci, którzy w popłochu wrócili do PL będą tego niedługo żałować

 

Ja mam bilet na piatek i bardzo sie zastanawiam nad powrotem. Dzisiaj byl ostatni dzien pracy zdalnej, a od jutra jestem na postojowym. Wyjasni sie to chyba dopiero w czwartek wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Meg4tron napisał:

Oglądałem, potem również jest bardzo ciekawie. Wiedziałem o np. długu denominowanym w EUR, ale jakoś nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby ten temat był poruszany publicznie. Nie powiem, podniosło mi się ciśnienie - nie ze złości, ze stresu.

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilans zgonów z 31 marca:

 

USA 185,270 +21,482 3,780 +639 6,347 175,143 3,981 560 11 Jan 20
Italy 105,792 +4,053 12,428 +837 15,729 77,635 4,023 1,750 206 Jan 29
Spain 95,923 +7,967 8,464 +748 19,259 68,200 5,607 2,052 181 Jan 30
China 81,518   3,305   76,052 2,161 528 57 2 Jan 10
Germany 71,808 +4,923 775 +130 16,100 54,933 2,675 857 9 Jan 26
France 52,128 +7,578 3,523 +499 9,444 39,161 5,565 799 54 Jan 23
Iran 44,605 +3,110 2,898 +141 14,656 27,051 3,703 531 35 Feb 18
UK 25,150 +3,009 1,789 +381 135 23,226 163 370 26 Jan 30
Switzerland 16,605 +683 433 +74 1,823 14,349 301 1,919 50 Feb 24
Turkey 13,531 +2,704 214 +46 243 13,074 622 160 3 Mar 09
Belgium 12,775 +876 705 +192 1,696 10,374 1,021 1,102 61 Feb 03
Netherlands 12,595 +845 1,039 +175
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Mosze Red said:

Urzędy na pracy zdalnej.

To mnie rozbawiło to pewnie po to żeby przedsiębiorcy nie mogli zawieszać albo zamykać działalności gospodarczej :-)

Jednoosobowi praktycznie przy zmianach muszą przychodzić do urzędu.

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/rzad-wprowadza-nowe-ograniczenia-publikujemy-komunikat-kancelarii-prezesa

11 hours ago, KolegiKolega said:

Jednocześnie mam 100% pewności, że jeśli doszłoby do konieczności przełożenia wyborów i PiS by taką decyzję podjęło

Podejmie bo z jednej strony nadchodzi bunt samorządów a z drugiej nie będzie chętnych do komisji wyborczych. Chyba, że ekipa cyrkowo-pijarowa wydeleguje swoich wyznawców do każdej komisji wyborczej w Polsce. Wieść niesie, że chętnych do pracy w komisjach jest tyle co kot napłakał. [Oczywiście jeszcze blokuje pisowca dla swojego zdrowia psychicznego.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/olga-tokarczuk-dla-faz-nadejda-nowe-czasy-6494913638913665a

 

Pani Tokarczuk przemówiła - oczywiście dla niemieckich mediów.

 

"Strach przed wirusem automatycznie obudził najprostsze atawistyczne przekonanie, że winni są 'obcy' i zawsze niosą niebezpieczeństwa. Wirus przybył do Europy 'z zewnątrz', nie jest nasz, jest obcy. W Polsce podejrzani stali się wszyscy, którzy wrócili z zagranicy" - pisze polska noblistka.

 

Zamknięcie granic Tokarczuk uważa za "największą porażkę w tych złych czasach". Dodaje, że powróciły "dawne egoizmy" oraz kategorie "nasze" i "obce".

 

Prawdę mówiąc, za każdym razem, gdy czytam coś takiego, to ręce opadają. Każda okazja dobra, aby przepychać te swoje skretyniałe, oderwane od rzeczywistości ideolo. Pewnie, najlepiej, aby granice ciagle pozostawały otwarte, a ludzi spoza kraju - zwłaszcza z Azji - witać serdecznym, ciepłym pocałunkiem.

Powinniśmy oczekiwać na lotniskach z wielkim napisem:

Coronavirus welcome! Nikt nie jest nielegalny!

 

Ta kobieta to ćwok, który stroi się w piórka intelektualisty i moralnego autorytetu. Szczyt egotyzmu i skurwysyństwa.

 

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu szokuje mnie poziom oderwania od rzeczywistości tej "uznanej intelektualistki". Choć to nie pierwszy (i nie ostatni) przypadek, gdy ktoś używa swojego autorytetu, aby połechtać własne ego i przy okazji pouczać ciemny, głupi lud, jak powinien się zachowywać.

Tym bardziej, że naprawdę nie spotkałem się z narracją "obce brudasy przywiozły wirusa". Raczej zauważyłem, że wytwarza się pewne poczucie solidarności z innymi ludźmi na świecie - na zasadzie "tkwimi w tym wszyscy razem". Piętnowane są lekceważenie, bezmyślność i niestosowanie się do zaleceń - być może emocjonalnie i na wyrost, ale na pewno nie w odniesieniu do narodowości czy miejsca zamieszkania.

No ale ja nie potrafię patrzeć tak dobrze, jak pani Olga Tokarczuk.

 

Co następne? Akcja "przytul Chińczyka"?

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Kiroviets said:

Rozmawiałem dziś ze  znajomymi. Jeden z nich ok 45 lat. Jak twierdzi, z tego, co wyczytaliśmy z tych nowych wytycznych, to będzie gorsza paranoja niż w sanie wojennym. Wg niego(sam nie mam 30l. jeszcze) stan wojenny to pryszcz w porównaniu co pisuary wprowadzają.?

 

Tak jest w całej Europie, więc powiedz koledze, żeby przestał opowiadać bzdury. A poza tym stan wojenny był jak miał 7 lat więc nie sądzę, żeby pamiętał go w szczegółach.

Edytowane przez Kleofas
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, tytuschrypus said:

Coś się zmieniło, już się tego online przez PZ nie da zrobić w 2 minuty?

Da się ale z mojego doświadczenia większość ich nie ma profilu a jak już mają profil albo podpis kwalifikowany to dalej już to ich przerasta. [Biorąc pod uwagę ergonomie polskich systemów to w pewnym stopniu im się nie dziwię.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rycerz76 napisał:

[Biorąc pod uwagę ergonomie polskich systemów to w pewnym stopniu im się nie dziwię.]

No to chyba ich problem. Ale widzę, że nawet jak państwo daje efektywny sposób załatwienia czegoś on-line (bo akurat ceidg i pz działa ok) to i tak się dokłada sprawdzoną formułkę. 

 

Z doświadczenia wiem, że ludzie w większości nie radzą sobie z najprostszymi i świetnie zaprojektowanymi pod kątem UX systemami. 

 

Także bądźmy obiektywni i nie mówmy, że się nie da i że państwo robi coś, żeby ludzie nie zawieszali dg, skoro dg można zawiesić w dwie minuty :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rycerz76 napisał:

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/rzad-wprowadza-nowe-ograniczenia-publikujemy-komunikat-kancelarii-prezesa

Podejmie bo z jednej strony nadchodzi bunt samorządów a z drugiej nie będzie chętnych do komisji wyborczych. Chyba, że ekipa cyrkowo-pijarowa wydeleguje swoich wyznawców do każdej komisji wyborczej w Polsce. Wieść niesie, że chętnych do pracy w komisjach jest tyle co kot napłakał. [Oczywiście jeszcze blokuje pisowca dla swojego zdrowia psychicznego.]

A rozważyłeś możliwość przeprowadzenia wyborów "online"?

Edytowane przez rejdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy to jest kurła Łukaszenko ?

Cytat

lekarze – podobnie jak ich koledzy po fachu z innych krajów – nawołują, by w miarę możliwości nie wychodzić z domów. Ministerstwo Zdrowia już się tym niepokoi i prosi, by dziennikarze i blogerzy nie przeszkadzali im w pracy. Chłopak, który znajduje się w szpitalu zakaźnym, napisał na Telegramie, że wydano nakaz, by chorych zawozić do szpitala wyłącznie w godzinach nocnych. Łukaszenka zaniepokoił się tym na tyle, że w sobotę nakazał szefowi KGB, by kontrolować blogerów pod kątem fake newsów.

Wcześniej prezydent zapewniał, że trochę wódki, sauna i praca traktorem w polu uchronią od wszystkich chorób – nawet od koronawirusa. Problem jednak w tym, że – jak to mądrze ktoś powiedział – OMON-em [oddziałem specjalnym milicji – przyp. red] wirusa nie rozgoni, jak robi to z opozycją na ulicach stolicy.

I się żyje się na tej Białorusi, nie powiem, że nie.

comment_o9G2MZGQHgKqytx4Tu3lmD6twl1gOJTv

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MG-42 napisał:

Czyli autobusami można jeździć na gapę ? a policja jak wtedy może nas kontrolować? Są zwolnieni z tego?

Nie, autobusami nie można jeżdzić na gapę. Jazda bez ważnego biletu jest przecież zwykłą kradzieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stefan Batory napisał:

Nie, autobusami nie można jeżdzić na gapę. Jazda bez ważnego biletu jest przecież zwykłą kradzieżą. 

Czyli od ponad jedenastu lat jestem notorycznym złodziejem.

Fajnie.

 

A myślałem, że tylko okazjonalnym :)  

 

Powiedz mi tylko co takiego kradnę bo nie rozumiem. Oszczędź mi tylko bzdur o okradaniu innych pasażerów i takie tam pierdoły.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rocky napisał:

Państwo okradasz złoczyńco.

 

Okraść złodzieje to nic zdrożnego :P

No chyba, że to ja jestem tym złodziejem.

Wtedy ani chybi jest to zbrodnią.

 

" nie jest to kradzież, raczej wyłudzenie usług.  "

Ja niczego nie wyłudzam, po prostu korzystam z cudzej ślepoty i braku rozgarnięcia.

Edytowane przez wroński
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rejdi napisał:

A rozważyłeś możliwość przeprowadzenia wyborów "online"?

1. W jaki sposób zweryfikujesz , że głosujący to faktycznie głosujący ?
2. W jaki sposób udowodnisz , że nad głosującym ktoś nie siedzi ?
3. Jak wyeliminujesz kwestię ewentualnego handlowania głosów ?
4. Co z tajnością wyborów skoro głosujesz jako Jan Kowalski ?
5. Co z kwestią producenta oprogramowania i jego upodobania politycznego ?
6. Co z kwestią ewentualnego wpływu osób z zewnątrz i bezpieczeństwa głosowania pod kątem hackingu?

11 minut temu, wroński napisał:

Czyli od ponad jedenastu lat jestem notorycznym złodziejem.

Dokładnie. Mało tego, właśnie dzięki takiemu podejściu jak Twoje ten kraj jest jaki jest. Jeśli nie rozumiesz, kogo okradasz i dlaczego jeżdżąc bez biletu, to może być to ciężko wytłumaczyć. 

 

Aha, zostaw mi dzisiaj swój rower pod klatką, chciałbym na nim pojeździć. Codziennie. Ale oddam!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tytuschrypus napisał:

Dokładnie. Mało tego, właśnie dzięki takiemu podejściu jak Twoje ten kraj jest jaki jest. Jeśli nie rozumiesz, kogo okradasz i dlaczego jeżdżąc bez biletu, to może być to ciężko wytłumaczyć. 

 

Aha, zostaw mi dzisiaj swój rower pod klatką, chciałbym na nim pojeździć. Codziennie. Ale oddam!

A. Ten kraj jest jaki jest nie wskutek "podejścia" obywateli a wskutek działań "oficerów prowadzących" lokalnym mapetów zwanych także politykami.

B. Nie ma sprawy. Musisz tylko wymienić dętki i skołować jakieś siodełko. I chyba łańcuch. Takie rzeczy można znaleźć na śmietniku, ale jak chcesz to proszę bardzo :)

C. W sumie jakbyś próbował coś kombinować z moim rowerem to by cię zajebali, taka dzielnica :P

Edytowane przez wroński
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.