Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, rejdi napisał:

Nie mam działalności gospodarczej, więc Ci nie powiem czy to proste czy nie.

Nie masz, ale się wypowiedziałeś? Nigdy bym nie przypuszczał.

40 minut temu, rejdi napisał:

Jednak jesli piszesz, ze ktos nie umie tego zrobić to mu się to wyjasnia.

Żartujesz? Czyli jeśli ktoś podcierając się rozmazuje sobie gówno na plecach aż do kołnierzyka (kto zgadnie, z jakiego to filmu? :)) to ja nie mogę się zaśmiać, tylko powinienem mu narysować instrukcję korzystania z papieru toaletowego, bo inaczej mam niską inteligencję emocjonalną? ??? Beka. Btw. czytałem i to chyba nawet na tym forum, że inteligencja emocjonalna to babsko-lewacki wynalazek, także strzeż się.

 

44 minuty temu, rejdi napisał:

Posta polajkowałeś a wycieczki osobiste kierujesz w moją stronę w poście

Polemika pt. "kto zaczął pierwszy" jest dziecinna, więc zostawiam ją dzieciom. Tym bardziej, że wszystko tu na forum widać w tym zakresie. 

 

45 minut temu, rejdi napisał:

Jeśli nadzorujesz takie rzeczy to powinieneś mieć taką wiedzę.

Widzisz, napiszę zupełnie szczerze, bez złośliwości. Napisałem kawałek wyżej, że pracowałem. Czas przeszły. Co oznacza, że masz po prostu problemy z czytaniem ze zrozumieniem. W tej sytuacji zadałem sobie pytanie, jaki sens ma tłumaczenie metodologii badań społecznych od kuchni osobie, która ma podstawowe problemy kognitywno-poznawcze i prędko doszedłem do wniosku, że żadnego. Może brat @Krugerrand będzie bardziej szczodry, bo też ma doświadczenie :) Tym, bardziej że w kolejnym zdaniu udowadniasz, że sam chyba nie ogarniasz o co chodzi, skoro piszesz o modelach ekonometrycznych w odniesieniu do sondaży wyborczych. 

 

W każdym razie by zaspokoić Twoje pragnienie spiskowych teorii zdradzę Ci, że w przypadku badań komercyjnych można bez większego trudu manipulować wynikami i nie trzeba się w tym celu uciekać do trywialnego oszustwa vel losowe wstawianie liczb. Przy doborze próby oraz przede wszystkim przy tworzeniu narzędzia badawczego jest ogromne pole do popisu. Badania wyglądają legit, ale można tam zrobić co się chce i klient się nie skapnie w życiu, bo się na tym nie zna. Czyli jak w sumie każdej branży. Natomiast nie tyczy się to sondaży wyborczych, o których rozmawialiśmy bo są po prostu zbyt zestandaryzowane, z dopiętą metodologią na ostatni guzik i pole do takich manipulacji jest niewielkie. Chyba, że partia polityczna chce się sama zmanipulować, bo jak wszędzie, czasem klient ma bardzo szczególne i specyficzne wymagania i chce zadania respondentom konkretnych pytań - które z definicji są pytaniami sugerującymi. Ale to są też bardziej złożone projekty i praktycznie nigdy nie są dostępne publiczznie. Swego czasu PiS zarzucał sprzedajność jednemu z instytutów badawczych, jak się jego sondaże rozjechały z wynikiem, więc możesz sobie to pogooglać i poczytać, może uda Ci się to przyswoić i poznasz podstawy.

 

55 minut temu, rejdi napisał:

Przeciez to sterowany wirus. W tym samym czasir wypuścili wirusa do różnych państw na całym świecie? Tak szybko przeniósł się z Chin? To tak nawiasem koronawirusa. Sama tendencja wzrostowa w niektórych państwach ma wiele do życzenia bo się często powtarza lub jest zblizona. Jakby to był jakiś algorytm.

Ja ponawiam swoją prośbę - na podobne intelektualne dylematy jest odpowiedni temat i tam sobie we własnym gronie roztrząsajcie, to jest temat "normalny".

 

53 minuty temu, Kespert napisał:

. @tytuschrypus, szach.

Chyba się zgubiłem w naszej dyskusji ? W czym to zmienia jej sedno, czy te dane zmieniają coś w tym, co pisałem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Stanowskiego nie lubię, tak tutaj całkiem dobrze:

 

Są ludzie, którzy się zastanawiają, dlaczego rząd wprowadził takie obostrzenia, a nie inne. Na jakiej podstawie to zrobił. Czy trzeba przyjąć mandat, czy też można się odwołać. Czy jak mam wszy, to wyprowadzam zwierzątka na spacer, czy też wszy się nie wliczają. Internet jest pełny wiejskich filozofów, bojowników o wolność jednostki, albo opozycjonistów na siłę. Komuś może się rząd nie podobać i ja to doskonale rozumiem, ktoś może nienawidzić premiera i spoko – takie prawo demokracji. Ale dzisiaj innego rządu nie mamy i mieć nie będziemy, żaden inny premier nie wyda innych wytycznych, żadna inna władza odpowiedzialności za walkę z kryzysem nie weźmie. Najlepsze co możemy zrobić, to po prostu wykonywać polecenia. Jeśli uważasz, że wykonywanie poleceń tego rządu narusza twoje prawa lub masz w związku z tym po prostu pewien absmak, to ja uważam, że ty naruszasz moje prawo do bycia zdrowym i moje prawo do funkcjonowania w działającej sprawnie gospodarce. A twój absmak mam gdzieś.

Mam więc wielką prośbę – ludzie, przestańcie ględzić. Albo mówiąc dobitniej – przestańcie pierdolić. Zrozumcie, że to wszystko jest dla waszego dobra. Jeśli chcecie mieć pracę, pieniądze i plany wakacyjne – wykonujcie polecenia. Masz jedno, główne polecenie: siedzieć na dupie. Robiłeś to przez większą część życia, tylko teraz nagle odezwała się w tobie żyłka maratończyka, kolarza, ornitologa? Nie bądź człowieku śmieszny i siedź na dupie. Spraw, by twoja mama też siedziała. I twoja babcia też. Wytłumacz, że nie musi iść do kościoła, ani na bazarek. Zamów jej zakupy przez internet.

  • Like 5
  • Dzięki 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, tytuschrypus said:

Zrozumcie, że to wszystko jest dla waszego dobra

 

Zawsze Rząd robi wszystko dla naszego dobra bo wie lepiej co jest dobre dla nas. Chwalmy Rząd. Tak szybko odchodzi....

 

Dla tych co lubią klasyki - polecam sobie przypomnieć V jak Vendetta. Wczoraj obejrzałem. Dużo analogi do obecnej sytuacji.

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd nawet nie potrafi zadbać o własne "dobra" a co dopiero dobro obywateli. Oni działają po omacku. Jeżeli faktycznie chcieliby to zrobić profesjonalnie to 2-3 tygodnie mocna kwarantanna ze stanami nadzwyczajnym. To co się dzieje to jest marna prowizorka, robienie czegoś na pokaz - na alibi, żeby mieć wytłumaczenie, że coś się robiło.  Ale w sumie im wszystko jedno - oni posadę i regularne uposażenie będą mieć. A reszta - niech sobie radzi sama. 

 

Teraz dobitnie widać, ze jest coraz mnie komunikatów odnośnie ilości wyników pozytywnych - dzisiaj tylko 2 komunikaty.  Będą chcieli na siłę w maju ruszyć, ale to może się skończyć katastrofą.  Na konferencjach oraz wpisach w mediach społecznościowych można wszystko powiedzieć i napisać - jednak w większości jest to oderwane od rzeczywistości. 

 

Niby mamy stan nadzwyczajny, ale formalnie go nie ma. Tak jak naszego kraju. 

edit - jest 3.komunikat

Edytowane przez Perun82
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, RealLife napisał:

Zawsze Rząd robi wszystko dla naszego dobra

Wszystkie rządy chcą zagłady swoich obywateli. Sprawdzone info. Dlatego w przytłaczającej większości krajów stosuje się te ograniczenia. A że dałoby i się lepiej i nieudolnie? Sam o tym pisałem dość konkretne posty.

 

Ale nie wiem czy piewcy wolności wiedzą, że od ich stukania w klawiatury to się nie skończy. Od bohaterskiego łamania tych wytycznych też nie. Powiem więcej - jeśli dalej znajdą się ludzie, którzy będą na to bimbać, to ograniczeń będzie więcej. 

 

Niezależnie od swoich sympatii politycznych, światopoglądowych, warto jeszcze myśleć logicznie i chłodno, czy to co robię ma sens i wpływ na cokolwiek. 

 

Tak rozumiem między innymi tekst Stanowskiego. Natomiast jak sam dużo wcześniej pisałem, nagle wokół pełno samozwańczych buntowników i anarchistów. Natomiast ciężko spodziewać się czegoś lepszego po mieszkańcach kraju, w którym niestosowanie się do dowolnych przepisów jest powodem do dumy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było, bo już 109 stron nasrane :) ale znalazłem bardzo ciekawy argument..

 

Gość tu podaje, że średnia wieku śmierci na Korona Virusa to 79,4 lat. a to już chyba są statystyki Włoskie..

Ale zadał pytanie dlaczego w Rosji dużo mniej osób umiera na raka prostaty niż w stanach?

 

A no dlatego, że średnia długość życia w Rosji jest dużo niższa.. A dokładnie 71,59 lat, stan na rok 2016..

Rosjanie po prostu dużo rzadziej dożywają do wieku, gdzie organizm jest taki słaby, żeby coraz częściej

zaczęły się pojawiać nowotwory prostaty, w związku z czym rzadko się pojawia jako przyczyna śmierci..

 

Skoro więc jest taka średnia umierania na Korona Wirusa, to prawdopodobnie po prostu zabija ona

starców, którzy z naturalnych przyczyn mają osłabione organizmy.. To jest zwykłe przeziębienie..

A nawet nie super zdrowe, tylko normalne organizmy sobie normalnie z tym powinny radzić..

 

 

 

Edytowane przez StatusQuo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RealLife napisał:

 

Zawsze Rząd robi wszystko dla naszego dobra bo wie lepiej co jest dobre dla nas. Chwalmy Rząd. Tak szybko odchodzi....

 

Dla tych co lubią klasyki - polecam sobie przypomnieć V jak Vendetta. Wczoraj obejrzałem. Dużo analogi do obecnej sytuacji.

 

Słuchaj on nie napisał "chwalmy Rząd" tylko mniej więcej to że sytuacja jest WYJĄTKOWA ,tylko tyle. To nie jest fim to nie jest  żadna V jak Vendetta ani nic co obejrzałeś, tu chodzi w pierwszej kolejnosci o nasze i naszych najbliższych życie i zdrowie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Personal Best napisał:

u chodzi w pierwszej kolejnosci o nasze i naszych najbliższych życie i zdrowie.

Dobry suchar. W pierwszej kolejności chodzi o wygranie wyborów i spokój do 2023. Wirus jest tylko dodatkowym, ekstraordynaryjnym narzędziem do walki. Posłuchaj sobie ich wypowiedzi z końca lutego i początku marca. 

 

https://www.wykop.pl/link/5395907/jak-rzad-od-9-stycznia-walczyl-z-koronawirusem-daty-dzialania-wypowiedzi/

 

Rząd nigdy nie dba o nasze dobro - tym bardziej teraz. 

 

Teraz, Personal Best napisał:

to że sytuacja jest WYJĄTKOWA

Sytuacja wyjatkowa wymaga .. no właśnie - wyjątkowych metod. A u nas jest prowizorka.

 

Dobranoc, idę śnic o dobrym rządzie. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tytuschrypus napisał:

W czym to zmienia jej sedno, czy te dane zmieniają coś w tym, co pisałem?

Ale to nie są dane (proszę...), to hipoteza/twierdzenie "ex cathedra", która śmie używać danych o wyższej liczbie zgonów niż w zeszłym roku, do stawiania "sensacyjnych" i obliczonych pod publiczkę hasełek. Jakiś kolejny "ekspert" się znalazł :) i robi panią negocjowalnego afektu z nauki. I nie podaje źródeł.

Może powinno się do tego pana napisać, pokazać mu że tak się nie robi... Link w artykule prowadzi do LinkedIN pana Profesora, jest tam też nazwa jego biznesu - sondażowni pracującej dla La Repubblica, i jej email.

Argumentum ad verecundiam, bom prosty człowiek, łatwo zagubion w zawiłościach, i mogę podążyć w złą stronę.

Bo już się gubię; to w końcu można używać danych o zwiększonej śmiertelności niż w takim samym okresie rok wcześniej, do wyciągania wniosków, czy nie można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2020 o 21:57, Kiroviets napisał:

Tu już nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

Rozmawiałem dziś ze  znajomymi. Jeden z nich ok 45 lat. Jak twierdzi, z tego, co wyczytaliśmy z tych nowych wytycznych, to będzie gorsza paranoja niż w sanie wojennym. Wg niego(sam nie mam 30l. jeszcze) stan wojenny to pryszcz w porównaniu co pisuary wprowadzają.?

 

Coś mi się wydaje, że ci, którzy w popłochu wrócili do PL będą tego niedługo żałować.

 

Myslę, że Twój znajomy jest po prostu przygłupem siląc się na takie porównania. Już pomijam jego wiek z którego wynika, że mógł co najwyżej z poważnych dolegliwości tamtej sytuacji, zapamietać brak Teleranka.

Dzisiaj niestety musiałem wyjśc z domu. Po drodze mijałem patrol Policji, przechodziłem tez koło komisariatu...nikt nikogo nie bił ani nie rozpylał gazu łzawiącego mimo, że na ulicach było trochę osób. Nie mam telewizora i nie za bardzo mam czas w ciągu dnia na Internet ale nie zauważyłem też informacji o zamieszkach z użyciem gazu i broni jak miało to miejsce zaraz po wprowdzeniu Stanu Wojennego np. w Kopalni Wujek.

Oczywiście jeden z drugim forumowych mędrców  może powiedzieć, że nie ma tych zamieszek  dodając błyskotliwie- "do czasu" i szykować lub fantazjować na temat  czarnoprochowego colta, ulubionej broni każdego wolnościowca i libertarianina- po żelaznej logice, rzecz jasna.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić swoją matematyką rodem z lekcji edukacyjnych TVP:

W Polsce jest : 38 miliona

38 000 000 * 1% (dane uśrednione z WHO) = 380 000 martwych
38 000 000 * 20% (dane uśrednione z WHO) = 7 600 000 hospitalizowanych

Ilość łóżek szpitalnych w Polsce dane GUS 2018 rok - 181 732

181 732 / 7 600 000 = 1/41 (1 łóżko szpitalne na 41 potrzebujących hospitalizacji)

https://www.termedia.pl/mz/Co-z-tymi-respiratorami-,37130.html
respiratorów w użyciu w Polsce - 10 100 (dane od Jarosław Rybarczyk z biura komunikacji Ministerstwa Zdrowia), szacuję że połowę mniej możliwych do użycia czyli - 5 050

15% hospitalizowanych będzie potrzebowała wsparcia respiratorem

7 600 000 * 15% = 1 140 000

1 140 000 / 5050 = 1/225 (jeden respirator na 225 potrzebujących)

aktualnie 02.04.2020:
pozytywnych - 2347
martwych - 43
martwych/pozytywni * 100% = 1,8% (śmiertelność)

Dla pamiątki, żeby kiedyś poczytać i zobaczyć jak to było ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kespert napisał:

Argumentum ad verecundiam, bom prosty człowiek, łatwo zagubion w zawiłościach, i mogę podążyć w złą stronę.

To widać, niestety. Mam nadzieję, że przynajmniej nie jesteś już nauczycielem. Ale pomogę:

 

1. Jaka była próba w przykładzie, który omawialiśmy? 

2. Jaka jest próba w przykładzie, który nazywasz "szach"?

3. Jakie widzisz różnice między nimi? 

8 godzin temu, Kespert napisał:

To w końcu można używać danych o zwiększonej śmiertelności niż w takim samym okresie rok wcześniej, do wyciągania wniosków, czy nie można

Jeżeli to był Twój wniosek z całej naszej dyskusji i tak zrozumiałeś moje wypowiedzi, to nie pozostaje mi nic innego jak odesłać Cię do czytania ich jeszcze raz, do skutku, do opanowania. Ale zdziwienie pozostaje, natomiast okazuje się, że swadny a gładki sposób przemowy to tylko waści zasłona dymna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Meg4tron napisał:

Mam nadzieję, że policja stanie na wysokości zadania i zrobi z tym porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki komentarz znalazłem: 

 

O tej porze roku 80% ludzi ma koronawirusy, więc nic im nie będzie. Smile

Wiadomość od polskiego lekarza:
„Od 16 lat pracuję jako pulmonolog w Niemczech.
Większość zgonów z powodu zapalenia płuc wrzucało się do tej pory we wszystkich krajach pod kod J18.1 - pneumonia, unspecified organism, czyli śmierć z powodu zapalenia płuc, ale bez tzw. wyjściowej przyczyny zgonu! Bo niby co mieliśmy wpisywać? Jedyne co czasem się wpisuje to grypę. O ile wystąpiła jako poprzedzająca! Teraz „nowo wynaleziony wirus” stał się brakującym ogniwem dla tej klasyfikacji! Można go dodać dosłownie pod każdy zgon z powodu zapalenia płuc, oczywiście po przetestowaniu, ale to nie jest żaden problem. Wirusy z rodziny coronaviridae można znaleźć u 80% populacji, szczególnie w tym okresie roku i od lat odpowiadały one za przeziębienia, a niektóre z nich za cykliczne (średnio co kilka lat) epidemie zakażeń dróg oddechowych! Tylko do tej pory nikt nie robił testów bo ich nie było.

W obiegłym roku w Europie pod kodem J18.1 znalazło się około 150 tys. zgonów! Dziś bez najmniejszego problemu mogą one trafić pod kod - U07.1 czyli SARS-CoV-2 lub wirus będzie widniał jako WYJŚCIOWA PRZYCZYNA ZGONU, a tym samym śmierć będzie w jego statystykach! Zresztą takie są wyraźne zalecenia samego WHO sprzed kilku tygodni. Przesyłam zrzut gdzie czytamy: „Choroby zakaźne jako przyczyny wyjściowe są nadrzędne….” - czyli nawet gdybyśmy my lekarze uważali że przyczyna zgonu była inna, to w momencie pozytywnego testu ma być nią wirus! Dziś mamy pisać, a nie myśleć.

Jak to udowodnić? Dopóki publicznie nie udostępnią nam statystyk całej śmiertelności za miesiące 1-6 roku 2020 i nie porównamy, że te zgony w większości przeskoczyły po prostu z kategorii do kategorii, a nie powstały jako nowe, to będzie ciężko! Myślę, że kiedy te liczby już będą dostępne, to nagle cała epidemia minie. Gdyby dysponował Pan europejską mapą śmiertelności z powodu pneumonia, to zauważyłby Pan zależność! Każdy zauważy…. Tereny o największych ilościach zgonów z powodu zapalenia płuc w ubiegłych latach pokryją się z dzisiejszymi ogniskami zgonów z powodu koronawirusa!

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, józekk napisał:

Gdyby dysponował Pan europejską mapą śmiertelności z powodu pneumonia, to zauważyłby Pan zależność! Każdy zauważy…. Tereny o największych ilościach zgonów z powodu zapalenia płuc w ubiegłych latach pokryją się z dzisiejszymi ogniskami zgonów z powodu koronawirusa!

Szkoda, że nie pokazał jak ma. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c0rrupted wyliczenia są zasadniczo z d... gdyż wszyscy musieliby chorować w tym samym czasie i prewencja musiałaby nie zmniejszyć skali zachorowań, jedno i drugie jest niemożliwe.

 

Zgadzam się z tym, że zaplecze jest za małe i zbyt słabo wyposażone, że przez to umrze wielu ludzi, ale nie będzie aż tak jak sugerujesz bo nie uwzględniłeś innych zmiennych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.