Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle faceci mają pod górkę, koronowirus jest bardziej śmiertelny dla mężczyzn niż kobiet, gdzie to równouprawnienie?
https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/koronawirus-covid-19/news-koronawirus-jest-grozniejszy-dla-mezczyzn-na-to-wskazuja-sta,nId,4377448#utm_medium=frame&utm_campaign=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=www.wykop.pl

@Strusprawa1

Masz url do tego posta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Koronawirus utrzymuje się na niektórych typach powierzchni dłużej niż poprzednio podawano:

 

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-utrzymuje-sie-na-maseczce-tydzien-nowe-badania,nId,4424553

 

 

2 Zwierzęta jednak mogą przenosić wirusa:

 

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-tygrysica-z-nowojorskiego-zoo-zakazona-koronawirusem,nId,4424518

 

 

3 Ciąg dalszy podkupywania dostaw medycznych przez USA:

 

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-pandemia-koronawirusa-wyscig-o-dostawy-wyrobow-medycznych,nId,4424574

 

 

4 Dalej nie chcą wprowadzić stanu klęski żywiołowej, co oznacza w praktyce, że większość kosztów tego co się dzieje zostanie przerzucona na przedsiębiorców:

 

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-prezydent-dla-do-rzeczy-nie-ma-potrzeby-wprowadzania-stanu-k,nId,4424546 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Personal Best said:

nic Ci się nie stanie.

To piąta kolumna ukryty atak na Polskę. Stanie mi się, stracę czas, którego już nikt mi nie odda. Jak już kiedyś pisałem lubię czytać czy słuchać propagandy antypolskiej ale takiej wyrafinowanej bo dużo rzeczy można wyłapać a ta tego gościa jest dla półinteligentów ewentualnie ćwierćinteligentów nie moja liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rycerz76 napisał:

To piąta kolumna ukryty atak na Polskę. Stanie mi się, stracę czas, którego już nikt mi nie odda. Jak już kiedyś pisałem lubię czytać czy słuchać propagandy antypolskiej ale takiej wyrafinowanej bo dużo rzeczy można wyłapać a ta tego gościa jest dla półinteligentów ewentualnie ćwierćinteligentów nie moja liga.

Przepraszam ale mnie to nie dotyczy. Nie chcę argumentować, kłócic się na byle temat. Już Ty i ja poswięciliśmy Twojej podświadomości wystarczajaco dużo czasu. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Mosze Red napisał:

4 Dalej nie chcą wprowadzić stanu klęski żywiołowej, co oznacza w praktyce, że większość kosztów tego co się dzieje zostanie przerzucona na przedsiębiorców:

Z tych nagrań Gowina też wychodzi to, że w tym momencie rządzący próbują zamaskować fakt, który podejrzewano i przewidywano wcześniej - nasze państwo jest bez kasy i przy stanie klęski żywiołowej się nie wypłaci. Czas prosperity został przejedzony, nie ma żadnej poduszki finansowej i teraz skurwysyńsko (nazywajmy rzeczy po imieniu) próbuje się to zrzucić na nas. 

 

Gdzie są te miliardy odzyskane z luki vatowskiej teraz, które były argumentem - wytrychem przez ostatnie kilka lat? Ten róg obfitości, z którego rzekomo mógł płynąć nieprzerwany strumień IDIOTYCZNEGO w naszych warunkach socjalu? Bo koncept 500+ jest IDIOTYCZNY w swoich założeniach - tych oficjalnych, rzecz jasna bo nieoficjalne spełnił fantastycznie. 

 

Teraz matematyka do spółki z podstawami ekonomii mówią sprawdzam i zaraz się okaże, że wszystkie te dmuchane afery poprzednich rządów (których oficjalnie zaznaczam nie bronię jako dobrych czy bezbłędnych) to jest pikuś w porównaniu z katastrofą, jaką zgotował obecny. Król (hłe, hłe...) jest nagi. Nie ma hajsu. 

 

Przepraszam, musiałem to z siebie wyrzucić.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do wyborów będzie maleć - w maju wracamy do życia...albo nie

 

Cytat

Mówi o trudnej sytuacji w Europie i dużym niepokoju. - Jesteśmy wciąż na początku walki z koronawirusem. Wiele działań musi dopasować się do epidemii. Musimy walcząc z nią jednocześnie budować nowy model życia gospodarczego - mówi premier, prosząc Polaków o "żelazną dyscyplinę".

 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu; na tym etapie rozwoju koronawirusa wiemy, że musimy być cały czas poddani ogromnej dyscyplinie - mówił premier.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-nowe-dane-dzis-decyzja-ws-wyborow-relacja-na-zywo/jemcnzt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Perun82 napisał:

Jeżeli to ma tak wyglądać do czerwca albo i dalej, to będzie istna tragedia. Gospodarczo cofniemy się o X lat. To będzie najgorszy kryzys od ponad 100 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PanKanapka napisał:

Jeżeli to ma tak wyglądać do czerwca albo i dalej, to będzie istna tragedia. Gospodarczo cofniemy się o X lat. To będzie najgorszy kryzys od ponad 100 lat. 

 

1920. Nie chce mi się sprawdzać, ale to tak pi razy oko popierwszowojnie.

Ziemia Obiecana, te klimaty.

Znaczy teraz już jesteśmy chyba trochę mądrzejsi i wiemy kogo zabijać w pierwszej kolejności  :)

Damy radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tytuschrypus napisał:

Z tych nagrań Gowina też wychodzi to, że w tym momencie rządzący próbują zamaskować fakt, który podejrzewano i przewidywano wcześniej - nasze państwo jest bez kasy i przy stanie klęski żywiołowej się nie wypłaci. Czas prosperity został przejedzony, nie ma żadnej poduszki finansowej i teraz skurwysyńsko (nazywajmy rzeczy po imieniu) próbuje się to zrzucić na nas. 

Tak to się zawsze kończy w socjalnym państwie. Zamiast dawać 500+ i inne dziadostwa, trzeba było obniżyć np. pit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Soprano napisał:

MRPiPS: w 4 lata z 500+ skorzystało 6,5 mln dzieci, program pochłonął 102 mld zł

Spokojnie, to wszystko zabrane złodziejom przedsiembiorcom oszukujoncym na wacie (nie tej higienicznej).

 

26 minut temu, cst9191 napisał:

Tak to się zawsze kończy w socjalnym państwie. Zamiast dawać 500+ i inne dziadostwa,

Oczywiście, to jest typowy socjalizm, w beztroskim i siermiężnym wydaniu. Pomijam, co moim zdaniem powinni zrobić w szerokim zakresie - a to są dalekie pomysły od rozdania. ALE jeśli już musieli je w naturalnych dla siebie socjalistyczno-opiekuńczych schematach postępowania wydać, to można je było wydać w inny sposób niż rzucając je wszystkim w twarz - na przykład na sieć żłobków, przedszkoli, whatever - ale na coś, co będzie bardziej trwałe niż pieniądze rozjebane przez rodziców bez żadnej kontroli. 

 

Temat rzeka, aż mi się nie chce wkurwiać i nakręcać. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tytuschrypus napisał:

Gdzie są te miliardy odzyskane z luki vatowskiej teraz,

 

Przepraszam, musiałem to z siebie wyrzucić.

500+, 13 emerytura, hałdy węgla kupione przez Agencję rezerw, przywileje górników itd.

 

 

Ciekawostka jak w Chinach szalał koronawirus zdarzały się przypadki chińczyków w USA wykupujących wózkami maski n95:

Dodatkowo chwali się, że nie sprzeda ich amerykanom.
 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Perun82 napisał:

Teraz będzie trudniej bo jednak jest więcej dóbr niż w było dla poprzednich pokoleń. Ciężko będzie wyjść z pewnej strefy komfortu - oj ciężko. Jeżeli już raz się zasmakowało tego stanu to nie widzę możliwości jak większość społeczeństwa obniża swoje wymagania.

 

Jak rodziny posiadające ogrom kredytów tak z dnia na dzień wyczaruje "poduszkę bezpieczeństwa"?  Oni są umoczeni na lata. 

Nie, nie będzie trudniej. Będzie się działo to samo co zawsze się dzieje przy masowych bankructwach. Po prostu część ludzi potraci mieszkania, część banków upadnie itd, spadnie popyt na gównokierunki w wyższych szkołach gotowania na gazie, które powinny upaść itd. Spokojnie, bez paniki. Przeżyjemy to.

 

Rodziny nie wyczarują z dnia na dzień poduszek bezpieczeństwa, tylko nauczą się żyć bardziej oszczędnie, bo nie będą mieć innego wyjścia. To jest tak, jak mawia moja teściowa, że przeżyć miesiąc wydając dużo pieniędzy, to każdy głupi potrafi. Żeby żyć oszczędnie= nie marnować pieniędzy, to już trzeba pomyśleć. Da się, nie ma co panikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, tytuschrypus said:

Przepraszam, musiałem to z siebie wyrzucić.

Spójrz na twarze ministrów czy pożyczyłbyś im 100 zł? 

"Ja zawsze się nabijałem, że wprowadzanie globalnej komuny od ruskich było błędem strategicznym komunistów bo powinni zacząć od Polski. Teraz już prawdopodobnie cały świat byłby komunistyczny." [Wyskoki sądzie i prokuratorzy to tekst fikcyjny, political fiction.]

Obecną ekipę określiłbym mn. jako "katolickich komunistów" [Wysoki sądzie zwolenników systemu kolektywistycznego (gromadnościowego)] taki premier Miller nie wierzył w komunę i socjalizm on służył jedynie do zdobycia władzy, obecna ekipa jest bardzo niebezpieczna bo w komunę wierzy.

-----

Wracają do tematu ciekawa mapa.

https://google.com/covid19-map/?hl=pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf - sporo jest takich filmików, widziałem film z kolejki przed pocztą, też niezły burdel.

 

@Patton - prędzej będzie to wykorzystane do zwalczania wolności słowa w internecie, wpisy personelu medycznego pokazujące tragizm sytuacji, wpisy krytykujące działania prezesa, Pinokia i spółki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, rycerz76 napisał:

Spójrz na twarze ministrów czy pożyczyłbyś im 100 zł? 

Ani kurwa 10. Sam zresztą o tym piszę - czego można się spodziewać po takich przedstawicielach ludu jakich mamy? Tym krajem rządzi bylejakość, bylejakość to jest powód do dumy, nie do wstydu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, StatusQuo napisał:

Big deel, jak będziesz wychodził, nie bierz komóry

Jeśli ma to działać na wzór pierwowzoru chińskiego, to bez komórki:

- nie wejdziesz do sklepu

- nie wejdziesz do przychodni

- nie wejdziesz do żadnego urzędu czy sądu, nawet złożyć skargę na "inwigilację" - paragraf 22 :)

- nie weźmie Cię karetka, nawet w pilnym przypadku (może zagrożenie życia uratują, a może zadzwonią po drugą, dla "zarażonych")

- straż pożarna w czasie zgłaszania pożaru zapyta, czy mają się najpierw ubierać w skafandry ochronne - bo będą sczytywać kod z telefonu zgłaszającego automatycznie

- nie będziesz w stanie podjąć legalnej pracy (dzieńdoberek, kontrola PiP!) :P

- system popatrzy, czy nie za dużo bumelujesz w domu bez powodu, i np. obetnie zasiłek dla bezrobotnych... lub z automatu wpisze kod pomarańczowy. Albo wyśle kontrolę, czy się obywatelowi źle nie dzieje i nie potrzebuje pomocy - bo L4 już są elektroniczne. Zdrowy a w domu siedzi? Wszystko dla naszego własnego dobra. W obie strony - na L4, a w pracy?

Zasadniczo, przy założeniu że urząd skarbowy również do tych danych uzyska wgląd, wszystkie przypadki pracy "na czarno" szybko się znajdą. Czy nawet - większe transakcje gotówką "z ręki do ręki".

Nawet nie trzeba będzie wprowadzać mandatów za brak telefonu czy aplikacji.

Jak już każdy się przyzwyczai, dodanie funkcjonalności dowodu osobistego, czy portfela, to będzie pikuś. A na końcu, żebyś nie zapomniał go zabrać, bio-wszczep - całkowicie dobrowolny.

 "oddacie mu wolność, bo jest wam wygodniej..."

 

Życie po kwarantannie – przetestuj ProteGO

Czyli jak to przeczytać: przetestuj ProteGO, to będziesz miał życie PO kwarantannie...

 

 

Świat: niemal każde polowanie na czarownice, obejmowało również ich koty. Teraz też pojawiają się przypadki zachorowań kotów:

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.03.30.015347v1.full.pdf

https://content.govdelivery.com/accounts/USDAAPHIS/bulletins/285036f

Co się stanie, jeśli zabraknie dziko żujących kotów, kontrolujących populację gryzoni?

 

USA: Youtube zapowiada usuwanie filmików łączących 5G z koronawirusem. Filmy "spiskowe" o 5G nadal dozwolone, tak długo jak nie będzie mowy o koronawirusie:

https://www.theguardian.com/world/2020/apr/05/youtube-to-suppress-content-spreading-coronavirus-5g-conspiracy-theory

 

Indie: kolej planuje przekształcić stare wagony w izolatki dla chorych lub osób na kwarantannie:

https://edition.cnn.com/2020/04/05/asia/indian-railways-coronavirus-hospitals-intl-hnk/index.html

Może warto ten pomysł podpowiedzieć PKP.

 

Polski akcent - potencjalny lek z Polski: https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.03.29.014183v1

W sumie, kolejna pochodna chininy. Działania uboczne, o które jest podejrzewany - awitaminoza; z tego powodu wzbudza kontrowersje i zakazy stosowania ze strony FDA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia, a tutaj taki ruch i odsuniecie sie z pelnionej funkcji to jakby troche dla mnie niezbyt zrozumiale...Ja tam mysle, ze to moze byc spowodowane tym iz trzeba byloby podejmowac decyzje co z oswiata, maturami oraz egzaminem 8klasisty:

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1467211,m-ller-premier-przyjal-informacje-o-dymisji-gowina.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.