Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już było, ale podobno tygrys z Nowo jorksiego ZOO ma korona wirusa!

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-52177586

 

Skoro tygrys mógł się zarazić to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwierzęta domowe również mogą się zarazić.
 

Przewiduje masakryczną sytuację w schorniskach i wzrost ilości bez pańskich zwierząt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kespert napisał:
11 godzin temu, StatusQuo napisał:

Big deel, jak będziesz wychodził, nie bierz komóry

Jeśli ma to działać na wzór pierwowzoru chińskiego, to bez komórki:

- nie wejdziesz do sklepu

- nie wejdziesz do przychodni

- nie wejdziesz do żadnego urzędu czy sądu, nawet złożyć skargę na "inwigilację" - paragraf 22 :)

- nie weźmie Cię karetka, nawet w pilnym przypadku (może zagrożenie życia uratują, a może zadzwonią po drugą, dla "zarażonych")

- straż pożarna w czasie zgłaszania pożaru zapyta, czy mają się najpierw ubierać w skafandry ochronne - bo będą sczytywać kod z telefonu zgłaszającego automatycznie

- nie będziesz w stanie podjąć legalnej pracy (dzieńdoberek, kontrola PiP!) :P

- system popatrzy, czy nie za dużo bumelujesz w domu bez powodu, i np. obetnie zasiłek dla bezrobotnych... lub z automatu wpisze kod pomarańczowy

Aż strach się bać, teraz wszystko da się zrobić, jeśli podpadniesz właściwym ludziom i zostaniesz ztargetowany, ale jak jakiś superkomputer zacznie

te dane obrabiać (big data) jakimiś algorytmami pod kątem pewnych zachowań i wysyłać odpowiednim urzędasom na komputerkach "alarmy"

to już będzie tak, że o Orwellu będzie można powiedzieć, że miał brak wyobraźni..

Wtedy zostanie nam do zrobienia to co ludziom w obozie koncentracyjnym, czyli rzucenie się na ogrodzenie pod napięciem..

Hehe, a Ci biedni ludzie myślą, że jak dostaną 500 złoty, to dostaną trochę wolności..

No ale co zrobić, o tym jak ten świat wygląda decyduje głupota większości..

21 minut temu, Kespert napisał:

Jeśli ma to działać na wzór pierwowzoru chińskiego, to bez komórki:

Komórki w sumie mają dwie możliwości lokalizacji, przez GPSa i przez triangulacje.

Nie wiedziałem, że tak jest, ale to oznacza, że władza chce w każdej sekundzie wiedzieć, gdzie kto jest i przez to również

z kim.. To już się nie wiele różnie od RFID, chipy jedynie będą "certyfikowane" i trudniejsze do usunięcia.. No i będziesz się

musiał sporo natłumaczyć jak się go pozbędziesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmina Jarocin zakupiła 25 tys. maseczek ochronnych, które miały trafić do okolicznych mieszkańców. Niestety, nie wszyscy je otrzymali.

 

Akcja przebiegła sprawnie, a maseczki zostały dostarczone już w pierwszego dnia weekendu - informuje serwis jarocinska.pl.

Przewidziana pomoc ochronna została przekazana w pośredni sposób. Druhowie strażacy oraz członkowie zespołu zarządzania kryzysowego umieszczali maseczki w skrzynkach pocztowych. 

Niektóre z maseczek, które można było wyjąć ze skrzynki bez konieczności otwierania jej, zostały skradzione.

 

"Gdy poszłam do skrzynki (na listy) po maseczki, już ich nie było. Ktoś sobie bezczelnie zabrał, by mieć więcej. Moja sąsiadka, starsza pani również w skrzynce nie miała maseczek, ponieważ ktoś je zabrał. Strażacy chcieli dobrze, lecz nie włożyli w środek skrzynki, tylko folia z zapakowanymi maseczkami wystawała i po prostu ktoś je powyciągał" - napisała jedna z mieszkanek Jarocina. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wychodzi typowe polactwo w tych gorszych czasach i będzie jeszcze gorzej. Zbliżają się święta i lepiej zrobić wcześniej zakupy, bo niedługo w sklepach będzie niezły sajgon. Przy tym co może być bitwa o karpia to film dla dzieci. Wyobraźcie sobie kolejki ludzi z odstępami czekającymi godzinę czy dwie na wejście do sklepu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caverado

To jest właśnie pytanie, co tak naprawdę się dzieje i na ile możemy ocenić sytuację Według mapki zachorowań bloomberga w USA jest 300 tyś chorych, w Niemczech i Hiszpanii (gdzie jest cieplej niż u nas) ponad 100 tysięcy, a w Polsce 4 tysiące ?

https://www.bloomberg.com/graphics/2020-coronavirus-cases-world-map/

Serio, coś z naszymi statystykami jest mocno nie tak, niemal niemożliwe aby było tak mało, dlatego lepiej mimo wszystko uważać na siebie, nawet jak ogłoszą sukces za miesiąc czy dwa. Obecnie najbardziej boję się o gospodarkę, musi się ruszyć, bo inaczej będzie naprawdę źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem o czym już pisałem jest taki, że najwyraźniej nikt nie wie co się dzieje i stąd to zamknięcie państw. Możliwe też, że niektórzy wiedzą, ale, aby nie wywoływać paniki nie mówią o tym opinii publicznej. Według mnie najgorszy jest brak informacji i informacyjny chaos. Nie chce mi się wierzyć, że zamknięto prawie całą Europę i USA z powodu trochę agresywniejszej odmiany grypy, która podobno jest od zawsze z nami. 

Edytowane przez Kleofas
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baca1980
Chodzi raczej o namierzanie po masztach BTS, nawet nokia 3310 komunikuje się z wieloma z nich, gdy jesteś na spacerze po numerze tel będą w stanie określić w miarę dokładnie Twoje położenie. Użyją algorytmu do określenia, gdzie spędzasz większość czasu np tam gdzie śpisz to pewnie Twój dom i będą widzieć czy np nie zdecydowałeś się wyjechać za miasto.  To wszystko na starej nokii. Rozwiązanie, nie brać ze sobą telefonu, ale podejrzewam że z czasem może zrobią jakiś system rozpoznawania twarzy w kamerach jak w Chinach, kto wie z czym skończymy z jakiś czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spacemarine napisał:

Dodatkowo chwali się, że nie sprzeda ich amerykanom.

Czuje że czeka ją wizyta ''smutnych panów''. O Poranku ;).

5 minut temu, spacemarine napisał:

Chodzi raczej o namierzanie po masztach BTS, nawet nokia 3310 komunikuje się z wieloma z nich, gdy jesteś na spacerze po numerze tel będą w stanie określić w miarę dokładnie Twoje położenie.

Tylko tyle że przebywasz w danej ''komórce''. Natomiast smartfon z gps pozwala Cię zlokalizować z dokładnością do kilku metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie chcę siać jakiejś paniki ale wydaje mi się że będzie źle. Jak obserwowałem to co się dzieje od początku stycznia z tym wirusem to miałem przeczucie że to się wydostanie. Teraz mam wrażenie że będzie bardzo źle. 

 

Jesteśmy jak kraj III świata po środku europy. Rząd nie robi nic żeby uruchomić produkcje rodzimą masek żeli itp. Każdy kraj europy walczy o dostawy z chin. To jest jakaś farsa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, StatusQuo napisał:

Komórki w sumie mają dwie możliwości lokalizacji, przez GPSa i przez triangulacje.

29 minut temu, Baca1980 napisał:

Wystarczy wyciągnąć starą Nokie z szuflady. Mojego samsunga to sobie mogą namierzać do usranej śmierci.

O ile w nowoczesnych telefonach jest po prostu więcej opcji (WiFi sniffing, Bluetooth sniffing, Bluetooth pair check stamp po obu stronach połączenia itd), to nawet moją pełnoletnią zabytkową Motorolę da się namierzyć poprzez BTS "maszty". Jest taka aplikacja dostępna komercyjne dla każdego, "bezpieczna rodzina", bodajże od 2012r. https://www.spidersweb.pl/2014/07/bezpieczna-rodzina.html

Nawet nie wspomnę, że już lata temu można było Moniuszkę zapijać Harnasiem https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/416680,policja-rezygnuje-z-systemu-do-podsluchow-moniuszko.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kespert napisał:

Jest taka aplikacja dostępna komercyjne dla każdego, "bezpieczna rodzina", bodajże od 2012r.

Aplikacja w telefonie który niema nawet systemu operacyjnego;).

6 minut temu, Kespert napisał:

Motorolę da się namierzyć poprzez BTS "maszty"

Według mnie jest duża różnica między. Osoba znajduje się w kwadracie nr. 44 a Kowalski siedzi na ławce przed blokiem nr. 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.4.20, 21:15 

Boris Johnson (premier UK) przeniesiony na oddzial intensywnej terapii w szpitalu.

Jest nadal przytomny. Na wypadek gdy  bedzie potrzebowal wspomagania oddychania.

 

W szpitalu przebywa od niedzieli wieczor.
 

Na polecenie Johnsona, tymczasowo wladze przejmuje Dominic Raab (minister spraw zagr).

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno przypadek. Przecież nie ma żadnego wirusa.

2 godziny temu, Caverado napisał:

Jeżeli coś takiego zrobią to Hiszpania gospodarczo będzie leżeć po 1-2 miesiącach 

Spokojnie, oni na pewno też mają swoje vatowskie mafie będące nieprzebranym źródłem socjalnych zapomóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, spacemarine said:

Niemczech i Hiszpanii (gdzie jest cieplej niż

 

Można to wytłumaczyć ilością wykonanych testów. Im więcej testów robisz to więcej osób zarażonych się znajdzie. Niemcy zrobili prawie 12 razy więcej testów niż Polacy. Zrobili 918 000 testów, Polska ok. 80 000.

 

Jeśli pomnożymy nasze ponad 4000 zakażonych przez 12 to nam wyjdzie ok. 50 000 (mamy 2x mniej obywateli).

 

Dadatkowo kluczowym czynnikiem zdaje się być dyscyplina społeczna. 

W zachorowaniach przodują kraje w ktorych obywatele luźno podchodzili do tematu izolacji. Widać to jak na dłoni - Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy, UK. W tych państwach ludności nie przestrzegała zaleceń rządu przez bardzo długi okres czasu. To spowodowało wysoką zachorowalność. Jeszcze 2 tygodnie temu pełno Niemców siedziało na Bulwarach w Berlinie, uprawiali sporty. Dodatkowo rząd niemiecki początkowo dał wolną wolę landom w zakresie postępowania. Jedne podeszły restrykcyjnie, inne na luzie. 

 

Natomiast u Hiszpanów nikt nie chciał słyszeć o jakiekolwiek izolacji i siedzeniu w domu. Sjesta.  

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie slucham wiadomosci BBC:

 

- Maja problem ze wzrostem zachorowan

 

- nigdy czegos takiego nie widzieli

 

- pacjenci sa mieszanka ludzi glownie 40-70+, ale zdazaja sie mlodsi

 

- nie wszyscy lekarze/pielegniarki sa zdolnie walczyc na lini frontu w pelnym wymairze czasu

 

- liczba zgonow ktore podaja sa tylko ze szpitali, nie uwzgledniaja zmarlych w domach opieki,itd. 

 

W Nowym Yorku chca chowac zmarlych w publicznych parkach.

Edytowane przez Yeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania pokazują, że kraje byłego bloku wschodniego będą miały niższą umieralność niż zachodniego. Spowodowane to jest szczepieniami na gruźlice, których zaniechano w Europie zachodniej. Szczepienie obniża skutki objawów COVID-19. Pomysł na dalszą prewencję jest taki, że operatorzy mają niby udostępniać położenie telefonów komórkowych, wejście do sklepu, zakładu możliwe tylko z aktywną aplikacją. Orwellowski świat po kwarantannie.  
Szczepionka jest już w fazie badań klinicznych, podobno któryś z krajów ościennych jest w fazie zaawansowanych badań. Zdrówka wszystkim. 

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Frank89 napisał:
55 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Po ang ale naprawdę warto obczaić:

O czym on mówi ?

O tym, że to wszystko jest grubymi nićmi szyte, youtube usunęło materiał z nim po godzinie, gdy został opublikowany, mimo że był na drugim miejscu na całym youtubie w strimach. 

 

Generalnie dodałem również ten temat w dziale z teoriami spiskowymi ale w moim odczuciu, wiedza jest na "granicy" tego jak jest i jak może być, więc i wkleiłem tutaj. 

 

Polecam dla znających angielski obczaić, dużo spraw się wam rozjaśni. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

O tym, że to wszystko jest grubymi nićmi szyte,

A wiesz (wiecie), co jest najfajniejsze w byciu zwolennikiem tego, że to wszystko jest grubymi nićmi szyte, twierdzeniu, że to wszystko ściema i byciu świeżo narodzonym orędownikiem wolności, spacerowania w zwartych grupach, imprezowania i pokrzykiwaniu o kradzieży swobód?

 

Że to nic nie kosztuje. Nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. Teraz pobuntujecie się przed klawiaturami, ponarzekacie na utratę wolności, może pójdziecie na imprezkę śmiejąc się z durnych lemingów siedzących w domach... A jak wam ten kaszelek i chrypka siądą na płuca to będziecie się pierwsi pchali pod respirator. Przecież (jak przystało na buntowników, antystystemowców i "niezależnie myślących" płacicie składki jak te wszystkie inne niesamodzielnie myślące zniewolone owce ?

 

Dlatego bardzo bym chciał, żeby każdy dobrowolnie i w ewidentny sposób łamiący obostrzenia albo twierdzący, że zagrożenia nie ma podpisywał jakiś dokument, że ponieważ on w to nie wierzy, to zaświadcza że w przypadku zarażenia koronką dobrowolnie zrzeka się zaawansowanej pomocy medycznej z tego powodu.

 

Chyba bez problemu w to wchodzicie? Ryzyko żadne - nie można przecież umrzeć od czegoś, czego nie ma. A nawet jak jest, to w Polsce ledwo 100 zgonów, nic tylko brać. 

 

Ale nie, wiem że nie wejdziecie. 

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.