Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

24 minutes ago, tytuschrypus said:

Zakładam, że ci którzy Cię polajkowali nie prowadzicie żadnej firmy i nie wiecie, ile kosztuje taki pakiet poza korpo - jakbyście wiedzieli, to byście nie pisali głupot

Czuję się wywołany, bo polajkowałem - nie każdy pracuje w korpo, wciąż są ludzie, dla których wypadek w pracy to zerwane ścięgno/zmiażdżona dłoń, nie "gorąca kawa wylana na krocze". Co do opieki medycznej - zawsze leczyłem się prywatnie. Nie jest tanio.

Natomiast uważam, że powinien być wybór - wpłacać do ZUS czy nie wpłacać. Myślę, że i tak większość ludzi by wpłacała. Nie ma potrzeby przypisywania ludziom postaw antypaństwowych tylko na podstawie tej jednej przesłanki.

 

I tak, firmę prowadziłem.

 

 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Yeti said:

 

W sumie te gadki Bartosiaka są całkiem ciekawe wobec tego zalewu "politpoprawno-postpolitycznego" bełkotu - ale raz, że o tym samym mówił wcześniej (też we Wnet), a dwa - że ktoś, kto regularnie czyta OSW, Reutersa czy IHS, wie o tym od dawna. Tu Bartosiak struga mędrca, który widzi dalej niż inni, ale - za przeproszeniem - wali komunały.

Nie wiem, może tak trzeba, być może większość ludzi czyta tylko Wyborczą lub ogląda TVP i trzeba ich oświecać - ale dla mnie ostatnie rozmowy z nim to zawód. Trochę ogólnie znanych faktów plus kilka rzeczy, o których uczą na historii w liceum - i cyk, mamy eksperta.

A muszę przyznać, że Bartosiak potrafi wspaniale oczarować rozmówców.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zychu napisał:

Natomiast uważam, że powinien być wybór - wpłacać do ZUS czy nie wpłacać. Myślę, że i tak większość ludzi by wpłacała. Nie ma potrzeby przypisywania ludziom postaw antypaństwowych tylko na podstawie tej jednej przesłanki.

Ha, to co ja bym uważał to w ogóle nie ma nic wspólnego z tym, jak jest. Ale nie o tym była dyskusja. Też chciałbym żeby osoby fizyczne miały wybór ale takie rzeczy to nie w socjalizmie. Natomiast wtedy ceny pakietów pewnie by staniały, na razie taki pakiecik jak chcesz z zus zrezygnować to niezbyt opłacalna rzecz a przecież popularne prywatne sieci medyczne też nie są wszędzie. 

9 minut temu, zychu napisał:

być może większość ludzi czyta tylko Wyborczą lub ogląda TVP i trzeba ich oświecać

Nawet na pewno tak jest :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc módlmy się, kwarantannujmy i lateksujmy, aby nie pozostał przy życiu żaden wirus ani jego nosiciel.

Albowiem obecna epidemia zaczęła się od jednego przypadku.

Bo zostać może tylko jeden :D

Ale socjalizm lubi mieć nieśmiertelnego wroga, dzięki któremu może odważnie walczyć z problemami, jakie sam tworzy. 

 

PS od początku kwietnia, samobójstwo w PL popełniło już jakieś 105 osób. W tym jeden znajomy, który tracił właśnie firmę i środki do życia.

29 minut temu, tytuschrypus napisał:

pitolą z zafrasowanymi minami jakieś bzdety o zniewoleniu, inwigilacji, spiskach, zarządzaniu strachem, klawiaturowi buntownicy. 

Niektórzy, i to nie byle jakie głowy, jednak nawet pitolą o tym publicznie, mimo ryzyka stanięcia oko w oko z podaną do wierzenia, powszechną opinią, że wszystko jest OKej a będzie jeszcze lepiej. Ale nie, pewnie nazwiesz ich szurami czy czymś takim. Tylko obawiam się, że w miarę upływu czasu, zmianie narracji i wstecznej ocenie decyzji, okaże się, że zostałeś jedynym normalnym w świecie szurów. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rnext napisał:

PS od początku kwietnia, samobójstwo w PL popełniło już jakieś 105 osób. W tym jeden znajomy, który tracił właśnie firmę i środki do życia.

Jeden z moich znajomych na lekach po próbie samobójczej. Zamknięto mu mały biznes, stracił środki do życia. Owszem, tak wiem powinien mieć poduszkę finansowa. Nie oceniam to tylko czysty fakt.

Edytowane przez SennaRot
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Baca1980 napisał:

Aplikacja w telefonie który niema nawet systemu operacyjnego;).

Nie, aplikacja w telefonie który śledzi. Telefon śledzony musi tylko raz wysłać SMS, a są wersje że nawet tego nie trzeba. Wystarczy że telefon dzwoni, i się masztom kłania.

17 godzin temu, Baca1980 napisał:

Według mnie jest duża różnica między. Osoba znajduje się w kwadracie nr. 44 a Kowalski siedzi na ławce przed blokiem nr. 13.

To nie tak działa. Maszt wie, z jaką mocą dociera do niego sygnał - zawsze.

Przy jednym maszcie, rzeczywiście bywa słabo.

Przy dwóch, dostajesz dwa punkty na przecięciu okręgów (elementarna geometria z dwóch danych o sile sygnału).

Przy trzech, zostaje jeden punkt. W tej chwili nie wiem już, co jest "możliwe" komercyjnie... ale -naście lat temu dokładność potrafiła zejść poniżej koła o promieniu 20 metrów. Czyli wystarczy, by określić budynek (zamiast w pracy, siedzi w kawiarni obok). Albo spotkanie w odludnym miejscu.

 

 

2 godziny temu, Perun82 napisał:

Komedia

Byleby głośna była. Wybory "wypalone". Na dopalacze się nikt nie nabierze, jak diler też siedzi w domu. Kościoła nie ruszą bo to swoi. LGBT też w domu siedzi cicho.

Została aborcja do zrobienia zasłony dymnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie to o czym mówię, wirus to nic przy ludziach, którzy powieszą się na lampie z powodu niemożności spłaty długów, straceniu oszczędności, czy chociażby problemów z płynnością czy wypłatą alimentów i dziesiątką innych powodów. Część będzie umierać na serce, na zawały i inne choroby a część pójdzie do kicia za niewypłacalność, dodatkowo będą zmuszeni zapłacić 3 krotność zusowską za kilka miechów w czasie postoju wszystkiego. Generalnie kolejnym problemem jest to, że my sobie będziemy urządzać kwarantanny a Azjaci normalnie pracować, wtedy to już w ogóle będziemy u Chińczyków robić, nie dosyć że biznesy poupadają to jeszcze przyjdą i nas będą wykupywać Chinole. 

7 minut temu, SennaRot napisał:

Zamknięto mu mały biznes, stracił środki do życia. Owszem, tak wiem powinien mieć poduszkę finansowa. Nie oceniam to tylko czysty fakt.

31 minut temu, Rnext napisał:

PS od początku kwietnia, samobójstwo w PL popełniło już jakieś 105 osób. W tym jeden znajomy, który tracił właśnie firmę i środki do życia.

I tego się obawiam i mnie to smuci... :( 

23 minuty temu, Rnext napisał:

Ale socjalizm lubi mieć nieśmiertelnego wroga, dzięki któremu może odważnie walczyć z problemami, jakie sam tworzy. 

Dokładnie i tu masz rozwiązanie i problem. 

Obawiam się, że świat już nigdy nie będzie taki sam i będą walczyć z koroną do ostatniego dnia i dłużej.

 

Najgorsze jak wpieprzą te szczepionki i tam dowalą nam nanochipy w połączeniu z 5G i satelitami Pana Elona, nagle się okaże, że wszyscy są "chorzy" i nikt nie może normalnie oddychać, tak jak David mówił - że jeśli teraz myślicie, że jest źle to nie wiecie co będzie dalej. Najlepsze jest to, że Gates zajmuje się wirusami jako "hobby" i szczepionkami ale co jest jeszcze gorsze...

 

Że wszystkie laboratoria w, których są produkowane szczepionki na wirusa, są sponsorowane przez fundację Gejtsów :)) (ponoć)

 

Także jak to mówią "powodzenia" :) 

 

I jeszcze ta genialna ustawa, o głosowaniu korespondencyjnym, halo 95% ludzi ma dostęp do internetu w Polsce? - może to wykorzystajmy? No ale nie, bo nagle by się okazało, że jednak większość młodych wybrała by konfederację :D 

 

We Francji też jest niezła beka, że wszystko pozamykane, place zabaw itp ale na wybory można iść :D  

 

Cała ta sytuacja, to jest jakiś żal.pl

 

A najlepsze jest to, że wielka Europa sprowadza maseczki z chin, to to już w ogóle jest coś co się w głowie nie mieści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rnext napisał:

PS od początku kwietnia, samobójstwo w PL popełniło już jakieś 105 osób.

Myślę, że wzorem innych z zapałem analizowanych statystyk warto porównać to ze statystykami z innych miesięcy i lat. 

 

Też byś popełnił samobójstwo, jakby ci firma przez 3 tygodnie nie działała, tak swoją drogą?

 

41 minut temu, Rnext napisał:

Niektórzy, i to nie byle jakie głowy, jednak nawet pitolą o tym publicznie, mimo ryzyka stanięcia oko w oko z podaną do wierzenia, powszechną opinią, że wszystko jest OKej a będzie jeszcze lepiej. Ale nie, pewnie nazwiesz ich szurami czy czymś takim.

Ależ to co napisałem jest, wydaje mi się, zupełnie klarowne. Zadałem proste pytanie - co klawiaturowi piewcy wolności robią innego niż ci, których nazywają lemingami czy tam owcami? Jak przejawia się ich kontestacja zastanego porządku już poza tym, że jak się zacznie u nich koronka to w te pędy będą chcieli jednak skorzystać z tego co państwo w którym mieszkają i żyją ich oferuje? 

 

Chwaliłeś się tym, jak dzielnie buntujesz się w sklepie przeciwko ograniczeniom. Odpuścisz swoje miejsce, jak jednak się zarazisz tą chrypką i grypką, czy nie?

 

43 minuty temu, Rnext napisał:

Tylko obawiam się, że w miarę upływu czasu, zmianie narracji i wstecznej ocenie decyzji

I ponownie nasuwa się pytanie - jak u tych kumatych, wiedzących, patrzących perspektywicznie przejawiają się praktyczne różnice w porównaniu z niekumatymi, niewiedzącymi i ślepo podążającymi lemingami (zauważ, że celowo, nie bez przyczyny, operuję typową dla kumatych dychotomią)?

 

Nawiasem mówiąc - katastrofę wieszczyć i głosić rychły koniec jest łatwo - zawsze w końcu jakaś nadejdzie.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Najgorsze jak wpieprzą te szczepionki i tam dowalą nam nanochipy w połączeniu z 5G i satelitami Pana Elona, nagle się okaże, że wszyscy są "chorzy" i nikt nie może normalnie oddychać, tak jak David mówił - że jeśli teraz myślicie, że jest źle to nie wiecie co będzie dalej.

Szatan, to chyba nie ten temat na takie rozważania. Jest drugi :) A gdzie Żydzi? Cholera, przecież c.a. od średniowiecza zawsze zatruwali studnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rnext napisał:

Albowiem obecna epidemia zaczęła się od jednego przypadku.

Epidemia rozpoczęła się w chwili opracowania testu na obecność ''korony''. Przedtem wszystkich chorych ''wrzucano'' do wora; choroby układu oddechowego. Ciekawe czy każdy przypadek nowotworu też będą podawać. To by dopiero by było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Baca1980 napisał:

Przedtem wszystkich chorych ''wrzucano'' do wora; choroby układu oddechowego.

A to nie jak z każdym nowo odkrytym wirusem?

 

Czy Eboli też nie ma, bo dopiero od jakiegoś momentu zalicza się zgony z jej powodu, a wcześniej się nie zaliczało? A może Ebola była zawsze tylko to spisek i "polityka strachu" że w którymś momencie zaczęto o niej mówić. A MOŻE, ale tak nieśmiało, może warto rozważyć, że jak się odkrywa nowego wirusa to musi gdzieś się zacząć jego odróżnianie od innych chorób?

 

Nie dajmy się zwariować. W obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tytuschrypus napisał:

Myślę, że wzorem innych z zapałem analizowanych statystyk warto porównać to ze statystykami z innych miesięcy i lat. 

Bez problemu. Uprzedzając wątpliwość co do nieścisłości bieżących danych, podałem średnią z lat ubiegłych wg WHO.

Obecna statystyka jest lepsza i jak obiecują przywódcy - niebawem będzie jeszcze lepiej.

9 minut temu, tytuschrypus napisał:

Zadałem proste pytanie - co klawiaturowi piewcy wolności robią innego niż ci, których nazywają lemingami czy tam owcami?

Pokażesz w którym miejscu jest pytanie "co robią"? Ja widzę wyłącznie stwierdzenie o pitoleniu. Poza tym, skoro Tobie wolno różne rzeczy tylko stwierdzać (bez "nicnierobienia") to i innym przecież też wolno. 

1 godzinę temu, tytuschrypus napisał:

Ale cieszę się, że to napisałeś, bo być może nieświadomie tylko potwierdzasz moją tezę. Siedzicie w tym państwie po uszy więc po co to pierdolenie? A tu niektórzy sadzą komunały jak @Perun82o "przytualniu się do państwa" zupełnie jakby sam się w identyczny sposób nie przytulał i pitolą z zafrasowanymi minami jakieś bzdety o zniewoleniu, inwigilacji, spiskach, zarządzaniu strachem, klawiaturowi buntownicy. 

 

15 minut temu, tytuschrypus napisał:

Nawiasem mówiąc - katastrofę wieszczyć i głosić rychły koniec jest łatwo - zawsze w końcu jakaś nadejdzie.  

Jednak przyznasz, że są związki przyczynowo-skutkowe o różnym stopniu oczywistości. Np. przewidywalność skutków wyskoczenia z wieżowca. 

 

Wracając zaś do Twojego pytania "po co to pitolenie":

- manifestacja niezadowolenia i dezaprobaty w ramach prawa do wyrażania samego siebie (niektórzy malują albo wiersze piszą)

- aspekt sondowania i łączenia w większe zbiorowości ludzi o tych samych poglądach i ocenie sytuacji

- sposób na poradzenie sobie z bezsilnością i jej frustrującą częścią

- pokazanie tym wahającym się że ktoś ma odwagę widzieć sprawy inaczej

...i tak dalej.

Ach, ileż rzeczy miało początek w pitoleniu!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rnext napisał:

Pokażesz w którym miejscu jest pytanie "co robią"?

Możesz prześledzić wszystkie moje posty w tym wątku od początku dzisiejszego dnia i tam jest więcej niż klarowna odpowiedź na to pytanie - w tym jedna w postaci wprost zadanego pytania wzmiankowanemu userowi. Możesz również jego odpowiedzi prześledzić, ja w dalszym ciągu znajduję określenie "pitolenie" najlepszym.

 

5 minut temu, Rnext napisał:

Jednak przyznasz, że są związki przyczynowo-skutkowe o różnym stopniu oczywistości.

Tak, natomiast nie przyrównywałbym wypowiedzi na tematy, o których tu rozprawiamy do skoku z wieżowca w kontekście oczywistości skutków. 

 

6 minut temu, Rnext napisał:

- manifestacja niezadowolenia i dezaprobaty w ramach prawa do wyrażania samego siebie (niektórzy malują albo wiersze piszą)

- aspekt sondowania i łączenia w większe zbiorowości ludzi o tych samych poglądach i ocenie sytuacji

- sposób na poradzenie sobie z bezsilnością i jej frustrującą częścią

- pokazanie tym wahającym się że ktoś ma odwagę widzieć sprawy inaczej

Czyli zgodnie z moim przypuszczeniem - nic konkretnego. Internet prężnie spełnia te funkcje od X lat i nie zauważyłem wielkiej zmiany w tym zakresie, również nie sądzę żeby kilkudziesięciu aktywnie dyskutujących w wątku dotyczącym teorii spiskowych (a i tak chyba zawyżyłem) połączyło się kiedykolwiek w zbiorowość o tych samych poglądach i ocenie sytuacji i by to coś zmieniło. 

 

A już na pewno nie tyczy się to przypadku, od którego zacząłem dzisiejsze posty w tym wątku i o którym teraz dyskutujemy, czyli:

 

Siedzicie w tym państwie po uszy więc po co to pierdolenie? A tu niektórzy sadzą komunały jak @Perun82o "przytualniu się do państwa" zupełnie jakby sam się w identyczny sposób nie przytulał i pitolą z zafrasowanymi minami jakieś bzdety o zniewoleniu, inwigilacji, spiskach, zarządzaniu strachem, klawiaturowi buntownicy. 

 

Jeśli ktoś pisze o przytulaniu się do państwa to wypadałoby, żeby sam się do niego nie przytulał albo robił coś w tym kierunku, tymczasem te osoby funkcjonują w tym państwie we wskazywanych przez nich obszarach na dokładnie tych samych zasadach co wyśmiewane przez nich lemingi. W tym kontekście bardziej wiarygodny od nich jest ten szaleniec, który z wirtualną pianą na ustach w konwencji profetycznej prawi w niektórych wątkach o polinach, końcu świata, budzeniu się, znikaniu z celownika NWO w przemyślny sposób i zakładaniu własnej komuny, której nie nazywa komuną. On przynajmniej - jeśli wierzyć jego słowom - faktycznie robi coś w zakresie tego, co mu przeszkadza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Perun82 said:

Trzy lata więzienia mają grozić Polakom, którzy podczas ewentualnych wyborów prezydenckich przeprowadzanych korespondencyjnie nie zwrócą kart do głosowania. Taką karę przewiduje przygotowany przez PiS projekt ustawy. W poniedziałek wieczorem przyjął go Sejm.

 

https://gazetawroclawska.pl/wybory-korespondencyjne-beda-obowiazkowe-nie-oddasz-karty-3-lata-wiezienia/ar/c1-14903259

I co w tym dziwnego, jak w normalnych wyborach jest podobne zagrożenie karą przy wyniesieniu karty do głosowania.

https://czasopismo.legeartis.org/2014/11/wyniesienie-karty-wyborczej-przestepstwem.html

 

Ludzie nie wiedzą jak komisja musi się bujać jak jakiś głupek wyniesie kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Szatan, to chyba nie ten temat na takie rozważania. Jest drugi :) A gdzie Żydzi? Cholera, przecież c.a. od średniowiecza zawsze zatruwali studnie.

Żydzi nie tylko zatruwali studnie! Oni jeszcze robili macę z krwi niewinnych dziatek chrześcijańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz aborcji, kary za edukację seksualną, dopuszczenie dzieci do polowań, zmiana sposobu wypłacania nauczycielskich pensji i kwestia odszkodowań za mienie pożydowskie - takimi projektami ma się zająć Sejm na kolejnym posiedzeniu w dniach 15-16 kwietnia.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Zdziwiony 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mosze Red napisał:

Zakaz aborcji, kary za edukację seksualną, dopuszczenie dzieci do polowań, zmiana sposobu wypłacania nauczycielskich pensji

Hmm.

Niestety znowu trzeba się posłużyć narracją obcą.

 

TO koniec.

Niech robią dzieci.

Ustawimy się na przodzie, tak aby inni zdążyli się ewakuować.

Puki ja tu dowodzę żadnych sieci systemów nie będzie.

 

Kopulacja i poleganie na sobie(wiedza/zdolnosci/układy).

Nic nowego.

 

  

BSG. SEOO

 

Edytowane przez Tornado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mosze Red napisał:

dopuszczenie dzieci do polowań

To trochę złowieszczo zabrzmiało... w sumie, mniejszy cel, trudniej trafić, coś w tym może być ? 

W dopalacze nikt nie uwierzy, ani w nauczycielski strajk - i tak siedzą w domach. Więc zostaje flagowa - aborcja. "Wiele hałasu trzeba zrobić, żeby wszystko zostało po staremu".

 

Indie, produkcja maseczek: (Aha - Chińczyk u góry prawdopodobnie używa odpadów poprodukcyjnych, ale nie wiem jak wkleić tylko wideo z Indii)

 

Szwecja: https://www.newsweek.com/swedish-hospitals-chloroquine-covid-19-side-effects-1496368

Niektóre szpitale zaczynają odchodzić od chlorochiny jako lekarstwa na COVID-19, ze względu na skutki uboczne.

 

USA, Nowy Jork: https://www.straitstimes.com/world/united-states/coronavirus-new-york-cathedral-to-be-used-as-field-hospital

Katedra na Manhattanie (św. Jana) zostanie przerobiona na szpital polowy.

Jako kraj, mamy w sumie sporo takich obiektów.

 

 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kespert napisał:

"Wiele hałasu trzeba zrobić, żeby wszystko zostało po staremu".

Ja w obecnej sytuacji śledząc różne newsy popełniłem ten błąd, że odpaliłem z ichnich posiedzeń relację minuta po minucie i przypomniałem sobie dobitnie, dlaczego polityka mnie mierzi. Ostatni raz taką relację poza newsami (transmisję wtedy, bo relacji jeszcze nie było) widziałem naście lat temu, w liceum. 

 

Kurwa, jakie to są jełopy. O czym oni gadają. W każdej, nawet najbardziej chujowej firmie jaką znam, gdyby tak wyglądało zebranie to przełożeni działów by wylecieli przez szyby oddzielające salkę konferencyjną od reszty piętra. To co tam się odpierdala, to przechodzi wszelkie pojęcie, komórki mózgowe umierają od oglądania. Co za hucpa.

 

Tak wiem, Kapitan Oczywisty podzielił się wnioskami, ale naprawdę dawno tego nie widziałem :D 

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posted at 14:1414:14

BREAKINGAnother 758 hospital patients die with Covid-19 in England

A further 758 patients diagnosed with coronavirus have died in England, NHS England has said.

It brings the total number of confirmed hospital deaths in England to 5,655 - up from 4,897 at the same time on Monday.

 

 

Kolejne 758 osob zmarlo w UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BBC zmusiło youtube do zbanowania wywiadu z Ickiem o koronawirusie :) 

Tak trochę podejrzane ale tylko troszkę :D 

 

Generalnie jeśli to co przekazał David i to co mówi jest takim bullshitem to czemu banują chłopaków? :( 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Baca1980 said:

Z 10 lat temu znajoma pracująca w ubezpieczeniach. Zrobiła mi taką symulację polisy od wszystkiego. Obejmowała nawet działania w strefie wojennej. Składki wyszło 950 zł miesięcznie.

Tak że sporo.

Spojrzałem na mojego PITs 11, po odliczeniu skladek emerytalnych 1k miesięcznie było by do zaakceptowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.