Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Caverado napisał:

Obecna ich muzyka nie istnieje. Co innego kiedyś. Wiadoo że mieli kiedyś wybitnych kompozytorów jak van Beethove, Strauss,Wagner, Brahms czy Handel  . Ale kiedy to było ....  Obecnie niemiecka muzyka jest kiepska ,podobnie jak nasza.    Ale produkują za to  świetne kolumny muzyczne  i nawet tutaj są obecni .  

Muzyka niemiecka ZAWSZE była dobra tak na początku XX w i później po wojnie. Tak  od 1968 roku mieli wielu wybitnych muzyków Can ,, Faust, Popol Vuh, Amon Duul, Tangerine Dream, Krafftwerk, Klauz Slultze, pózniej DAF, Der Plan, Einsturzende Neubauten. To była i jest muzyka która w każdym gatunku przodowała jazz, rock , metal, techno tak jest do dzisiaj i co najwazniejsze ona była i jest inspiracja dla całego świata. W tej chwili w Berlin wpompowali ileś milionów euro dla freelancerów, muzyków i różnej maści freakow tylko dlatego, że wiedzą że od dekad to jest miasto turystyczne gdzie wiele osób przyjezdza jak na pielgrzymkę specjalnie  do miejsc jak takich jak  SO 36 czy Berghein ( tam to jest nagłosnienie dopiero !! ) KitKat, Tresor czy Kraftwerk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger kraje bogate, wejdą szybciej w tryb funkcjonowanie zbliżony do normalnego, co oznacza że owszem stracą ale nie tyle co kraje biedne.

 

Na dodatek odbiją sobie na grabieniu "kolonii" jak zwykle.

 

Dla Polski jest jeden ratunek na szybkie wykaraskanie się, ale po pierwsze trzeba podjąć kilkanaście bardzo niepopularnych decyzji, po drugie zacząć zarabiać kasę już teraz, a wbrew pozorom jest na czym, a po trzecie i najważniejsze PiS musiałby się pogodzić z tym, że rządzi tylko do 2023 i odejdzie w zapomnienie przez niepopularne decyzje, ale na ten przejaw patriotyzmu nie liczcie.

 

Napiszę tak należałoby po wyborach prezydenckich zacząć od: 

 

1 Zwolnienie 75 - 80 % aparatu urzędniczego.

 

2 Reforma ZUS, szybka i prosta, emerytura w tej samej wysokości dla wszystkich, bez wyjątków na  poziomie 80% aktualnej średniej emerytury. Pracowników ZUS zredukować o 95% Mienie ZUS sprzedać lub przekazać gminom/ miastom w którym się znajdują, powinien być jeden budynek ZUS na województwo i pełna cyfryzacja. 

 

3 Zwolnienie 50% nauczycieli i zmiana programu nauczania w taki sposób żeby zabierał dzieciom mniej czasu (a co za tym idzie i rodzicom) i jednocześnie szykował do współczesnego rynku pracy.

 

4 Prawdziwa reforma górnictwa, żeby wydobycie i sprzedaż były konkurencyjne na rynkach światowych.

 

5 Wycofanie się z EKO pierdół, które podnoszą ceny energii/ transportu/ produkcji.

 

6 Maksymalnie uprościć podatki żeby wszystko było jasne, proste  i nie zostawiało miejsca na machlojki.  

 

I to tylko na początek, a to w praktyce oznaczałoby zadymy na ulicach i ostatnią kadencję PiS. 

 

 

  • Like 10
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Caverado said:

Dowiedziałem się ze to niemiecki produkt .Dla mnie to szok biorąc pod uwagę ze Niemcy muzycznie utalentowani  nie są

 

Dawno nie widziałem glupszego stwierdzenia na forum. Oczom nie dowierzam. 

 

Beethoven... ? Serio?

 

Scorpions, Modern Talking, Boney M, La Bouche, Rammstein, Guano Apes, cała scena muzyki elektronicznej lat 80-90, muzyka disco. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red rysujesz bardzo pesymistyczny scenriusz. Moim zdaniem, zakładając, że aktualne modele epidemiologiczne są trafne, i że rządzący nie rozwalą wszystkiego w takim stopniu, jak są w stanie (a jest to problem nie tylko polski, to co się dzieje aktualnie w USA jest wg mnie bardziej niepokojące), to czeka nas powrót do w miarę normalnego funkcjonowania (na totalnie zreorgnizowanym przez falę bankructw rynku, ale przyroda nie znosi próżni!) na jesień, odbudowa strat (czyli recesja typu tego, co się działo od 2008, albo i może gorzej, ale nie jakiś totalny armagedon) przez dwa-trzy-cztery lata. Kto z tego wyjdzie bardziej poharatany trudno powiedzieć, na chwilę obecną wg mnie to wróżenie z fusów, czy będzie to Polska, Francja, UK, czy USA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mosze Red napisał:

Zwolnienie 75 - 80 % aparatu urzędniczego

Prędzej matka boska objawi się w Licheniu ?

 

Miałem nadzieję, że miałeś na myśli jakieś realne rozwiązania ?  prędzej Jesus zstąpi na ziemię niż Polska pójdzie drogą kapitalizmu czy mądrych rozwiązań.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Caverado said:

Socjal więc tam jest jeszcze bardziej rozwinięty niż u nas

Otóż nie:

 

https://www.gov.pl/web/rodzina/polska-w-czolowce-krajow-ue-pod-wzgledem-wsparcia-rodzin

 

https://www.money.pl/gospodarka/polski-rzad-przeznacza-na-socjal-ponad-16-proc-pkb-wydatki-rosna-najszybciej-w-europie-6360658223478401a.html

 

Budżet średniej wielkości gminy to w połowie pomoc społeczna oczywiście nie żebym się jakoś z tego cieszył. Komuniści raczej nie podniosą kwoty wolnej od podatku.

 

"Obecnie niemiecka muzyka jest kiepska ,podobnie jak nasza." A jaka jest dobra i kto ma teraz zaszczyt ją tworzyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mosze Red napisał:

Napisałem co się powinno zrobić, wiem że tego nikt nie zrobi, nie zwalnia się żelaznego elektoratu ?  

To trzeba przede wszystkim zrobić (moim zdaniem):   

https://www.rp.pl/Publicystyka/200409805-Jerzy-Karwelis-Potrzeba-nowej-ustawy-Wilczka.html

 

Nauczyciele nie są żelaznym elektoratem PiSu, wprost przeciwnie. Kolejna, nieprzemyślana reforma oświaty w obecnych warunkach nie ma szans powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się przeciwnie będzie Pis robił do tego co pisze Mosze, tzn nastąpi wysyp wszelkich plusów, niemalże bony będą w paczkach chipsów. Pieniądze te będę drukowane bezpośrednio przez NBP jak Zimbabwe co już się dzieje. Przypominam że nie jesteśmy USA i nikt ropy nie kupuje za złotówki, zatem nie możemy żyć za drukowane pieniądze bez limitu kupowane przez inne państwa, tym bardziej jak mają dług denominowany w dolarze na rynku. Oczywiście efektem będzie zniszczenie kompletne klasy średniej, zrównanie biedy, ale ponieważ mało kto rozumie te mechanizmy ludzie będą klaskali że coś robią i za drożyznę będzie obwiniany wirus czy inne zjawiska jak susza, chciwi prywaciarze etc.

Pomyślmy jakie będą nowe programy plus:
- Bon turystyczny 1000 zł, mówili o nim tygodnie temu w celu ratowania branży turystycznej.

- Mały przedsiębiorca plus, 1000 czy 2000 zł co miesiąc dla najmniejszych firm. To będzie najlepsze, bo inflacja zeżre i tak te wirtualne zapisy na kontach zus.

- Wyprawka plus we wrześniu na nowy rok szkolny, z 500 zł.

- Najemca plus - 1000 zł dla najbiedniejszych wynajmujących.

- Emeryt plus - 1000 zł na leki i podstawowe zakupy.

- Pracownik plus, zatrudniający będzie miał dofinansowanie na pracownika aby utrzymać etat, ile to wróżenie z fusów.

- Czekam na propozycje jakie inne jeszcze wymyślą.

Zgadzam się, że wejdzie ostry korporacjonizm i kompletny wyzysk taniej o wiele biedniejszej siły roboczej niż przed kryzysem, a PIS chętnie na to przystanie. Nawet dziś myślicie że ktoś się przejmuje pracowniami polskiego amazonu? Są eksploatowani do granic możliwości, nie mając czasu nawet na pójście do toalety i nie mogą nosić maseczek, dojeżdżają do pracy firmowymi zatłoczonymi autobusami. Pis zachętami będzie dążył aby część korporacji przeniosła produkcję z Chin do Polski. Polska stanie się drugim Foxconem z kratami w oknach aby ludzie nie wyskakiwali chcąc popełnić samobójstwo.

 

Pamiętajcie, że komendant ma już swoje lata i chce odejść w chwale, a nie w porażce, zatem żadnych cieć plusów nie będzie, przeciwnie uderzą z zdwojoną siłą. Z drugiej strony jaką mamy alternatywę, ale realną bo nie ma co marzyć o drugiej ustawie wilczka. Pajace z przeciwnej strony politycznej, którzy przyjęliby z dnia na dzień EURO i dobiłoby nas to jak Włochy, ale pewnie też przykręcaliby śrubę ograniczając prawa obywatelskie jak robi PIS. Na koniec będziemy mieć ogromną kontrolę i państwo policyjne, częściowo w praktyce totalitarne. To już się dzieje, śledzenie telefonów itd.

 

Pomyślcie o swoich oszczędnościach, bo je stracicie czy przez inflację czy może cypryzację albo inny podatek z "solidarnościowy" w nazwie.

 

Najśmieszniejsze w tym wszystkim, że wystarczyło na początku kazać ludziom nosić maseczki samoróbki i rękawiczki, przez co wirus nie uderzyłby w nas tak mocno i nie trzeba byłoby się tak bać o służbę zdrowia. Ludzie mogliby cześciowo chodzić do pracy ograniczając przy tym rozprzestrzenianie się wirusa. Można by obniżyć akcyzę na spirytus aby był powszechny tani środek dezynfekujący. Byśmy mieli opanowaną sytuację jak w Korei Płd. czy na Tajwanie.

Zobaczcie na Czechy jak sobie dobrze radzą, zaczynam się zastanawiać czy może tam nie wyjechać albo na Słowenię, czeka nas ogromna fala ucieczek z kraju i na to też będzie podatek od wywożonego kapitału.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirusprof-michal-kaczmarczyk-politycy-nie-sluchaja-lekarzy/4xt8qhk 

 

„.... Celem walki z epidemią nie powinno być powstrzymywanie rosnącej liczby zakażeń, bo to niewykonalne, ale ograniczenie liczby zakażeń w grupie najwyższego ryzyka...””.... Nakłady finansowe ....powinny koncentrować się wokół grup ryzyka: seniorów, osób zakażonych i pracowników ochrony zdrowia.....

„....Strategia totalnego "lock-down" doprowadzi do katastrofy. Należy stopniowo przywracać funkcjonowanie gospodarki i życia społecznego...”

„....działania władz powinny zmierzać w pierwszej kolejności do ograniczenia liczby zgonów, a nie liczby zakażeń....”

„....Ludzie zaczynają umierać nie z powodu COVID-19, ale z powodu braku dostępu do świadczeń medycznych niezbędnych w walce z innymi chorobami....”

 „....Jeśli politycy ....nie zidentyfikują ....prawidłowo istoty kryzysu, to efekty będą katastrofalne, dużo poważniejsze niż COVID-19....”

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra analiza, możliwe warianty i scenariusze. Dużo znaków, KryPol więc najbardziej wrażliwe, wolnościowe nenufary nie otworzą ale to już nie moja sprawa...

 

https://krytykapolityczna.pl/gospodarka/koronakryzys-brak-planu-to-czekanie-na-cud-ktory-sie-nie-wydarzy/?fbclid=IwAR1wpQ4CCJilKLC_90G-Ygv1b-iq5t59BlQ1JfrP0ILD3gq_g7zM6bNpt2U

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, tytuschrypus said:

To doczytaj sobie co można hospitalizować. I przedstaw nam, bo na razie to chuj wrzuciłeś. W reklamy w TV też wierzysz? 

Z NFZ nie mogę się wypisać więc kwotowanie to strata czasu. Domyślam się  że za 270 PLN będzie wiele ograniczeń i wykluczen dlatego sugerowałem przemnozenie stawki przez dwa. Podawałem przykład zabiegu chirurgicznego za 300PLN, operacje szacuje powinny iść w tysiące. Kolega Baca podawał 900 PLN za ubezpieczenie od wszystkiego, dla mnie konkurencyjna stawka. Wracam do tego, gdzie jest wybór i konkurencja tam ceny są rynkowe. Na rynku medycznym wolnego rynku nie mamy, mimo wysokich "skladek" NFZ istnieje strefa prywatna bo jakość opieki państwowej jest niska. Niska bo nie masz wyboru.

15 hours ago, tytuschrypus said:

 

Żartujesz sobie, czy masz problem z czytaniem ze zrozumieniem moich postów, że sugerujesz mi zadowolenie z socjalizmu? 

Takie odniosłem wrażenie, jeżeli mylne przepraszam.

15 hours ago, tytuschrypus said:

 

Obstawiam w ciemno, że z naszej dwójki ja wiem o tym więcej z racji na progi podatkowe. Jednak ta demagogia którą teraz uprawiasz nijak ma się do tego o czym tu dziś piszę. 

Niestety obydwaj wiemy o drugim progu podatkowym. Dlaczego demagogia, pokaż gdzie są błędy w moim rozumowaniu?

15 hours ago, tytuschrypus said:

 

Szkoda że forum nie istniało w 1997 na przykład. Już widzę te dyskusje, że ktoś ma ochotę popływać w tej masie wody i że to ogranicza jego wolność. Że woda w beczkowozach zawiera bio implanty lub otępiające narkotyki. Kto nas zalał i dlaczego to NWO ukarało krnąbrnych i walecznych rodaków robiąc desanty wody. 

Hmm nie rozumiem tego akapitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.