Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Patton napisał:

A mnie ciekawi co by było gdyby Kaczyński zachorował?

Jak będzie trzeba to się powie że zachorował zachoruje. Albo powie że ciężko przechodził jakiś czas temu*

Jak do tej pory, tylko mało widowiskowe osoby z rządu miały ponoć wirusa. Jakiś teatrzyk dramatu by się przydał, bo propaganda przygasa ;)

 

* nie wiem czy teraz to by było politycznie poprawne, bo by wówczas oznaczało, że Kaczyński sam nie przestrzegał "własnych" obostrzeń :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał:

Od przyszłego czwartku wprowadzamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Ukłon w stronę Mekki ;)

Może planują import muzułmanek? :D

 

@Patton głodny jestem i przeczytałem odruchowo "jaki naczelnik taka kaszanka" (co też by się w sumie zgadzało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA, Nowy Jork: https://www.straitstimes.com/world/united-states/new-york-hospital-sends-some-borderline-coronavirus-patients-home-with-oxygen

Pacjenci w "dobrym" stanie, odsyłani są do domów wraz z oksymetrami (poziom nasycenia O2). W przypadku gdy wyniki zaczną się pogarszać - są przyjmowani do szpitala.

 

USA: https://edition.cnn.com/2020/04/08/business/coronavirus-cobol-programmers-new-jersey-trnd/index.html

Do osób "niezbędnych" w walce z epidemią, dołączyli programiści COBOL. Bez ich wiedzy, system zliczania bezrobotnych (ponad 40-letni) nie da rady.

Jakby to było 1 kwietnia, pomyślałbym że to żart.

 

Odnośnie obowiązku noszenia "maseczki lub dowolnego elementu stroju, w celu zasłonięcia ust":

6qwdSsYXTychOPbWtTvCfwB7oe1Kub8u.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Caverado said:

Podejrzewam jednak że u nas pracodawcy są jednak zbytnio skostniali i raczej wolą mieć pracownika pod ciągłą kontrolą ,słuchać co mówią, robią,gdzie idą itp.  Szkoda bo zarówno pracodawca jak i pracownik mogliby skorzystać z kwestii pracy zdalnej.

Myślę że obecne czasy to dobry moment żeby przemyśleć sprawę i spróbować wykorzystać ten czas żeby przygotować się do uniezależnienia od systemu. Rynek pracy może wyglądać bardzo słabo jak to się skończy. Moim zdaniem Państwo będzie musiało odpuścić daniny małych i średnich przedsiębiorstw bo trzeba będzie się odbudować (a obecna sytuacja potrwa - chyba że rząd zarządzi powrót do pracy - choć wielu i tak nie będzie miało gdzie wracać w Łodzi zaczynają się zwolnienia grupowe). Wbrew pozorom obecny kryzys to duża szansa (jak każdy kryzys). Wtedy kiedy wszyscy rozkładają ręce jest czas żeby zrobić jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zychu napisał:

Czy urzędnicy mają świadomość, że wciąż są ludzie, którzy nie mają i nie zamierzają posiadać smartfonów (ani kamerek internetowych)?

Można złożyć odpowiednie oświadczenie, cytuję:

"-nie jest abonentem lub użytkownikiem sieci telekomunikacyjnej,

- nie posiadam urządzenia mobilnego umożliwiającego zainstalowanie Aplikacji „Kwarantanna Domowa”, o której mowa w art. art. 7e ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.

Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia."

 

Nie mniej jednak, dla mnie przymus instalowania na swoim urządzeniu takiego oprogramowania pozostaje oburzający. Mam wątpliwości w kwestii legalności takiego nakazu, w szczególności w prawie europejskim.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1  Cząsteczki koronawirusa mogą utrzymywać się za zakażającym biegaczem do 10 metrów, a za szybko jadącym rowerzystą nawet 20 metrów - wynika z badań naukowców z KU Leuven w Belgii i TU Eindhoven w Holandii.

W zależności od zastosowanych środków kontroli rozprzestrzeniania się koronawirusa, w Kanadzie może umrzeć od 11 tys. do 300 tys. osób. Naczelni lekarze kraju przekazali w czwartek informacje o trzech możliwych scenariuszach rozwoju sytuacji.

"Polska Akademia Nauk wyraża najgłębsze zaniepokojenie postawieniem w okresie szalejącej epidemii COVID-19 kalkulacji politycznych ponad bezpieczeństwo obywateli" - napisała w mediach społecznościowych.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja z wysp 9/4/20:

 

Politycy:

Boris Johnson (premier) - przebywa nadal w szpitalu na oddziale intensywnej terapii, jest przytomny, ma podawany tlen (bez intubacji), nie jest na wentylatorze

Dominic Raab (min spraw zagr) - zastępuje premiera, przejmuje konferencje w TV

Matt Hancock (minister zdrowia) - potwierdzone zarażenie wirusem - powrócił z izolacji po 7 dniach. Powrócił do konferencji tv.

Prof Chris Whitty (główny narodowy doradca medyczny (mózg operacji)) - powraca z izolacji w domu. Powrócił do konferencji tv.

Królowa wygłasza przemówienie do narodu (jest to 5 raz w hstorii podczas 64 lat panowania kiedy robi to poza świątecznym wystąpieniem).

 

Logistyka:

-8k ofiar. 65k potwierdzonych zarażeń. To statystyki tylko ze szpitali (bez domów spokojnej starości etc)

-lock down ma zostać nadal utrzymany

-kolejne zgony wśród służb medycznych

-15 pracowników (w tym 9 kierowców) firm autobusowych umiera

-policja w niektórych obszarach zaczyna chętniej kontrolować ludzi i wlepiać mandaty

 

Finanse

-przewidywane skurczenie ekonomii o 14% do czerwca

-niektóre banki "mające pomagać w trudnym czasie" zaczęły podwyższać stopy procentowe na hipoteki etc :). Mimo, iż bank centralny obniżył stopy. Presja społeczeństwa się zwiększa.

-rząd wstrzykuje 750m do sektora organizacji charytatywnych

 

Media:

-póki co, piłkarze odrzucili "propozycję" obniżenia swoich pensji o 30%  :)

-zapanował trochę spokój po pierwszych tygodniach

 

USA:

-13k ofiar, 402k zachorowań

-o dofinansowanie dla bezrobotnych ubiegło się 17m ludzi.

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maninblack napisał:

Panowie konkrety ile to może potrwać?

Może zrobimy ankietę.

Jedno zdanie zaprzecza drugiemu. Jeden rabin powie tak, drugi nie. Nikt tego nie wie, oprócz tych, co to rozwineli. Mówi się, że latem ma wygasnąć, z drugiej strony w Brazyli czy na Filipinach, przypadków jest więcej pomimo ciepła.

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Caverado napisał:

Ciekawi mnie tylko jedna sprawa

 

Jak będzie wyglądać u nas przyszłość na rynku pracy jeśli chodzi o kwestie pracy zdalnej

 

Czytałem ostatnio artykuł właśnie o tej kwestii i zastanawiano się czy pracodawcy pozwolą nawet po skończonej pandemii pracować już na stałe zdalnie pracownikom. Niby niektóre firmy zastanawiają się nad tym ale tylko niektóre.

 

Strasznie ciekawi mnie ta kwestia. Jak wiadomo w USA zdalna praca jest już dosyć popularna i co najlepsze to okazuje się że jest zarówno nie tylko ogromną zaletą dla pracownika ale również dla pracodawcy. Pracodawca oszczędza dzięki temu na kosztach organizacji stanowisk pracy,prądzie ,itp . Z kolei pracownik oszczędza na paliwie bo nie musi dojeżdzać na miejsce pracy, lepiej się wysypia , ma lepsze zdrowie. To wszystko   znowu przekłada się na wydajniejszą i solidniejszą pracę co z kolei cieszy jeszcze bardziej pracodawcę bo każdy pracodawca chce żeby wszystko było dokładnie i dobrze wykonane.  Jesteś rozliczany tylko z efektów pracy. Pracodawcy nie interesuje czy pracowałeś 8 godzin dziennie w domu czy 4 godziny czy 12 godzin albo czy robiłeś sobie nawet 2-dniowe przerwy po czym pracowałeś kolejne dwa dni po 15 godzin. . Liczą się tylko efekty  i czy wykonałeś wszystko co miałeś zrobić.

 

Podejrzewam jednak że u nas pracodawcy są jednak zbytnio skostniali i raczej wolą mieć pracownika pod ciągłą kontrolą ,słuchać co mówią, robią,gdzie idą itp.  Szkoda bo zarówno pracodawca jak i pracownik mogliby skorzystać z kwestii pracy zdalnej  . W USA to się sprawdza. 

Pracowałem w firmie która robiła pracę zdalną juz pod koniec pierwszej dekady XXI w i organizowała ją  nie tylko dla departamentu IT .

W tej chwili jest to cały czas doskonale prosperujące korpo. Kazdy wie co ma robić i nie udaje, że pracuje bo spółka działa w bardzo konkurencyjnym sektorze.

Z perspektywy obecnego rynku, "poza korpo" obserwuję to pracując jako wolny strzelec dla kilku mniejszych i wiekszych firm gdzie wprowadzam podobne rozwiązania do tych o których ch wspominam w pierwszym zdaniu. Uważam, że  jesteśmy dopiero na początku tej drogi (tj pracy zdalnej) . Jestem sceptyczny co do wszystkich rozwiązań technologicznych ale w zasadzie dzięki swojemu podejściu i organizacji , którą nabyłem własnie w korpo jestem od początku marca dobrze przygotowany na to co sie teraz dzieje i od dawna pracuję nie tylko poza biurem ale nawet... poza domem ( u rodziców) Do tego  z jeszcze większą liczbą zleceń i paradoksalnie większą ilością czasu dla moich rodziców. Brak dojazdów, szykowania sie porannego i zadaniowość to chyba klucz do wszystkiego co sie z tym wiąże. Uważam , że firmy konkurujące będą miały to obcykane i to nie tylko takie które stworzą bacik na pracowników ale takie które stworzą przejrzyste procedury wewnątrz a "na zewnątrz" dadzą narzedzia dla klientów i przede wszystkim wyedukuja swoją kadrę. Moim zdaniem paradoksalnie klucz do sukcesu będzie leżał w dobrej kadrze zarządzającej, bo ludzie, zwykli pracownicy którzy umowmy sie najczęsciej są bardzo dobrzy i merytoryczni,  juz zajarzyli że mimo ich kompetencji, można ich zdmuchnąć z dnia na dzień więc będą wybierali pracodawców którzy nie będą robli im krzywych akcji i będą dbali o atmosferę w firmie (i nie mowie tu tylko o "owocowych czwartkach").

Jestem optymistą co do pracy zdalnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Eksperci, na których badania powołuje się "El Mundo", wskazują, że konsekwencje Covid-19 mogą być odczuwalne nawet po wyleczeniu. Wskazują, że w przyszłości osoby, które pokonały Covid-19, mogą borykać się z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak problemy układu trawiennego, dolegliwości neurologiczne, problemy z funkcjonowaniem nerek, zawały serca.
 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-covid-19-atakuje-nie-tylko-pluca-wiele-osob-nigdy-nie-wroci-,nId,4430811

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.