Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Moriente napisał:

Oczywiście. Zobaczcie jak PiS wyrzucił Szumowskiego na pierwszy front medialny. Później gdy trzeba będzie, rzucą go na pożarcie. Już pierwsze potknięcie ma zaliczone, miesiąc temu dosłownie kpił z maseczek a teraz wprowadza obowiązek zakrywania twarzy. 

Warto też dodać kwestię, że amerykanie oskarżają WHO o współpracę z Chińczykami

Jak dla mnie, to Szumowski jest jedyną pozytywną postacią w rządzie PiSu w tym całym bałaganie. Szumowski podejmuje decyzje na podstawie opinii ekspertów (epidemiologów).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MG-42 napisał:

Ciekaw jestem jak sobie radzą na kwarantannie ze śmieciami? Ile ta kwarantanna trwa 2tygodnie? Ok śmieci do dużych worków i gdzie składują na balkonie? Jak jest chłodno to ok. ale jak już cieplej no to zaczyna to cuchnąć.

Są specjalnie wytyczne z Ministerstwa Klimatu i Sanepidu jak traktować odpady ludzi przebywających na kwarantannie. Dziś mam wolne więc nie mam ich przed sobą ale tam było coś takiego że trzeba zapewnić odbiór przynajmniej raz na tydzień, odpady traktować jako zakaźne, specjalnie oznaczyć worki. Najlepsze jest to jak jedna osoba odbywa kwarantannę a w domu mieszka 10 osób. No i jak to wtedy liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stefan Batory oczywiście, jest jedyną pozytywną postacią bo tak jest kreowany. Takie wszyscy odnosimy wrażenie, że to on o wszystkim decyduje i walczy jako jedyny. Życie pokazuje, że to co widzimy na scenie politycznej to nie są przypadki. Dlaczego cała reszta świty jest w cieniu? A sam Szumowski na froncie? W przypadku wzrostu niepokoi społecznych, lub ogólnego niepowodzenia, to ten Pan zostanie rzucony na pożarcie. Nie podważam tu jego kompentecji w żaden sposób. Bardziej chodzi mi o to, że został w pewien sposób postawiony w roli słupa w spółce która dyma vat. Jak sie sprawa sypnie, to on poniesie konsekwencje, a cała reszta przejdzie przez to suchą stopą. Mi jest go po prostu szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Po wylądowaniu w Warszawie na płycie lotniska pojawiły się limuzyny, z których wysiedli premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin i szefowie spółek Skarbu Państwa: Marcin Chludziński z KGHM Polska Miedź i Paweł Jan Majewski z Lotosu. To spółki, które przygotowały ten transport.

 
 

Wszyscy udali się w stronę samolotu bez zabezpieczeń, nie mieli maseczek, nie wszyscy mieli rękawiczki. Nie zachowali również obowiązującego, bezpiecznego dwumetrowego dystansu. Osoby, które rozpakowywały sprzęt medyczny, były wyposażone w środki bezpieczeństwa - miały na sobie kombinezony, maski ochronne i rękawiczki. To było około 30 osób."

 

Dodajmy jeszcze do tego wizytę Jarosława, który jest w grupie ryzyka, na cmentarzu i przy pomniku, w dużym zgromadzeniu, bez żadnych zabezpieczeń i odstępów. Jak dla mnie to daje do myślenia.....

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mosze Red napisał:

To jest akurat oczywiste, żeby rozłożyć liczbę zachorowań w czasie

Mogli się skupić na grupach największego ryzyka, czyli na ludziach schorowanych i w podeszłym wieku, a nie nakładać ograniczenia na wszystkich jak leci.
No ale czego można wymagać od polityków. Na pewno nie logicznych działań ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajeżdża wam to propagandą level PRL ?

 

https://tvn24.pl/polska/antonow-an-225-mrija-najwiekszy-na-swiecie-samolot-transportowy-w-warszawie-ladowanie-14-kwietnia-2020-4554061

 

Przywieźli sprzęt medyczny z Chin, nie podają ile sztuk tylko ile co ważyło, a kto wie ile waży dany model maseczki, dany model respiratora czy kombinezonu, ile ważą opakowania? Wydaje się że te dziesiątki ton to dużo, ale czy aby na pewno jest tak dużo, ciekawi mnie ile sztuk, czego przyleciało. Jeśli nie podają ilości, a do tej pory podawali ilość sprzętu a nie wagę, można domniemywać, że te ilości nie są tak zawrotne jak mówią. 

 

Wzięli do tego największy samolot transportowy na świecie, wszystko musi być największe żeby Janusze i Grażyny się jarali jak proboszcz ministrantem. Wcześniej powroty do domu Boeningiem 787 największy pasażerski na świecie.

 

Przydałoby się żeby ktoś kto ma pojęcie o lotnictwie się wypowiedział, co byłoby tańsze dwa - trzy mniejsze samoloty transportowe z tym samym towarem czy ten gigant, w sensie ile kosztowałby czarter, paliwo koszty obsługi itp. To byłaby wskazówka, czy wynajęli taką maszynę ze względów propagandowych, czy ten lot miał uzasadnienie ekonomiczne. 

 

Kolejna rzecz, która mnie nurtuje, że skoro jedna jest tak wielka i ciężka maszyna na świecie, to raczej nikt nie szykował pod nią pasa startowego, bo w zamysłach konstruktorów raczej nigdy miał nie lądować na lotnisku. I teraz czy to lądowanie tego giganta mogło uszkodzić pas startowy bezpośrednio/ obniżyć jego trwałość że będzie wymagał natychmiastowego lub wcześniejszego remontu?

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mosze Red said:

 

Przydałoby się żeby ktoś kto ma pojęcie o lotnictwie się wypowiedział, co byłoby tańsze dwa - trzy mniejsze samoloty transportowe z tym samym towarem czy ten gigant, w sensie ile kosztowałby czarter, paliwo koszty obsługi itp. To byłaby wskazówka, czy wynajęli taką maszynę ze względów propagandowych, czy ten lot miał uzasadnienie ekonomiczne. 

Na logikę gdyby takie duże maszyny były ekonomiczne to by ich było wiecej niż jedna sztuka (która zresztą stała osiem lat w krzakach). Takich An-124 zbudowano przynajmniej 55 sztuk. An-225 przewozi to co w żaden inny samolot nie wejdzie, typu generator, pociąg czy komin. Ciekawe czy to było ekonomiczne, mnie to pachnie propagandową pokazówką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie, według danych podanych dziennikarzom, na pokładzie samolotu miało znaleźć się 17 mln 300 tys. maseczek medycznych, milion rękawiczek, 150 tys. osłon na obuwie, 80 tys. kombinezonów i 250 tys. gogli i przyłbic.

https://warszawa.naszemiasto.pl/rozpakowywanie-an-225-na-lotnisku-chopina-ile-sprzetu/ar/c1-7652705

Kilka stron przejrzałem i tylko na tej znalazłem precyzyjne dane ile czego jest. 

Edytowane przez MvP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny smaczek, według Ministerstwa Aktywów Państwowych Antonov miał przywieźć 400 t ładunku, tylko, że maksymalna ładowność to...250 t. 

https://natemat.pl/305625,zamieszanie-pod-wpisem-resortu-aktywow-dot-przylotu-an-225-mrija-z-chin

 

Widząc, że nie dało się nabrać Polaczków Mateuszek kłamczuszek powiedział że przyleciało 80t ładunku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Moriente napisał:

@Stefan Batory oczywiście, jest jedyną pozytywną postacią bo tak jest kreowany. Takie wszyscy odnosimy wrażenie, że to on o wszystkim decyduje i walczy jako jedyny. Życie pokazuje, że to co widzimy na scenie politycznej to nie są przypadki. Dlaczego cała reszta świty jest w cieniu? A sam Szumowski na froncie? W przypadku wzrostu niepokoi społecznych, lub ogólnego niepowodzenia, to ten Pan zostanie rzucony na pożarcie. Nie podważam tu jego kompentecji w żaden sposób. Bardziej chodzi mi o to, że został w pewien sposób postawiony w roli słupa w spółce która dyma vat. Jak sie sprawa sypnie, to on poniesie konsekwencje, a cała reszta przejdzie przez to suchą stopą. Mi jest go po prostu szkoda. 

Ja patrzę na to trochę inaczej. PiSu nie znoszę, bo to socjaliści i przez to "reszta nie przejdzie przez to suchą stopą". Mamy sytuację nadzwyczajną. Ja bym to porównał do pożaru na statku, gdzie jest kapitan, który kieruje akcją ratowniczą, a reszta musi się podporządkować jego rozkazom dla wspólnego dobra. Wiadomo decydentem jest premier, ale Szumowski jest w tej chwili nie tylko twarzą rządu, ale i szefem grupy ekspertów. Chcę wierzyć, że jego flagowym celem jest działać "pro publico bono". A propaganda PiSu to tragedia.

Edytowane przez Stefan Batory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mosze Red napisał:

Wzięli do tego największy samolot transportowy na świecie, wszystko musi być największe żeby Janusze i Grażyny się jarali jak proboszcz ministrantem.

Uwagę przykuł. Więcej można przeczytać w artykule poniżej.

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/antonow-an-225-mrija-w-warszawie-apel-lotniska-4553743

7 godzin temu, Mosze Red napisał:

co byłoby tańsze dwa - trzy mniejsze samoloty transportowe z tym samym towarem czy ten gigant, w sensie ile kosztowałby czarter, paliwo koszty obsługi itp.

To zależy jakie samoloty.

 

Z punktu widzenia lotniska raczej nie ma różnicy czy ląduje An-225 czy Boeing 747.

Tu powstaje pytanie. Czy objętość i masa ładunku wymagałaby wykorzystania dwóch B747, czy wystarczyłyby dwa lub trzy B767?

Boeing 747 jest odrzutowcem cztero silnikowym, a do tego wcale nie jest wiele mniejszy niż 6- silnikowy An-225, wiec jeden Antonow może mieć sens.

Co innego, gdyby wystarczyły dwa, dwusilnikowe 767. Tylko należy wziąć pod uwagę ilokrotność opłat za lotniska przy jednym, dwóch lub trzech samolotach.

 

Edytowane przez Kali(NIE)baka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MG-42 napisał:

A może to reklama, lansuje się premier ludzie rządu i pis na tle samolotu to przyciąga oko. Po co ten premier był przy tym samolocie do czego on tam był potrzebny? Ja tak to trochę odbieram jako propagandę długopisowską.

Pewnie, że się lansują na tle tej wyjątkowej maszyny. Klasyka gatunku. Gdybym był premierem, to bym sobie ten samolot dokładnie obejrzał, jest wspaniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kespert napisał:

Dziwne, właśnie ogłoszono "wynalezienie" systemu dostarczania dowolnej szczepionki, podawanej w postaci nadruku na/w głąb skóry, coś jak tatuaż :)

Ja tu se żarciki stroję, a tu proszę... Jak to szło? "Znamię bestii" czy jakoś tak?

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rnext napisał:

Znamię bestii" czy jakoś tak?

IMO jeszcze nie. Nie ma światowego przywódcy, któremu wszyscy jednogłośnie oddadzą cześć. Żydzi nie odbudowali świątyni w Jerozolimie. Tak, mówią od dawna "pokój i bezpieczeństwo", ale to jeszcze nie ten czas, jak dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kali(NIE)baka napisał:

Po co? Przecież są samoloty specjalnie przystosowane do cargo.

Zgadzam się. Ale mówimy tutaj o największych w posiadaniu LOT - żeby można było porównać do możliwości ładowności w moim mniemaniu to tutaj w grę wchodzi 787 - a jak się nie mylę, żaden na ten moment nie jest przystosowany do cargo (usunięcie części pasażerskiej tj. całość foteli)

 

Tutaj film z wyładunku z profilu FB Lotniska Chopina:

 

https://streamable.com/is69xx

 

Widać, że wszystko pod sufit kartonami załadowane. Nie jestem ekspertem, może istnieje inny sposób przewozu (niż kartony), ale tego towaru było dużo - stosunkowo mało ważył, jednak zabierał miejsca. 

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soprano napisał:

Zgadzam się. Ale mówimy tutaj o największych w posiadaniu LOT - żeby można było porównać do możliwości ładowności w moim mniemaniu to tutaj w grę wchodzi 787 - a jak się nie mylę, żaden na ten moment nie jest przystosowany do cargo.

 

787 nie ma wyjścia do An 225 pod względem kubatury. To jest klasa Airbusa A330 jak się nie mylę. Poza tym przerabiane samolotu jest bez sensu (o ile w ogóle możliwe). Jedyna opcja to czarter (nie wiem, czy LOT ma dział cargo).

Edytowane przez Kali(NIE)baka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.