Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, azagoth napisał:

Im większa kampania strachu, tym więcej będzie takich przypadków. Prosty człowiek „edukowany” przez szklany ekran wyciąga proste wnioski.

Jakiś geniusz z PiS wymyślił, że powinno się oznaczać domy zarażonych ;) 

 

Prawdziwy geniusz, motłoch będzie wiedział gdzie rzucać kamieniami i co podpalać.  

 

Powtórka z historii.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cst9191 napisał:

Czyżby powolne przygotowywanie ludzi do faktu że wirus uciekł z laboratorium?

Nawet jeżeli, albo jeżeli było to celowe działanie w celu zwycięstw w wojnie z USA o prymat na świecie - inna spiskowa teoria, to i tak to się nigdy nie wyda. To przecież było w Chinach. POtencjalni winni są na dnie dołu z wapnem, a ci co ich tam chowali są w drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, cst9191 said:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-wydostal-sie-z-chinskiego-laboratorium-naukowcy-wyjasniaja/xbftz9n

 

Czyżby powolne przygotowywanie ludzi do faktu że wirus uciekł z laboratorium?

A to jeszcze ktokolwiek wierzy w naturalne pochodzenie tego wirusa?

 

18 minutes ago, Mosze Red said:

Jakiś geniusz z PiS wymyślił, że powinno się oznaczać domy zarażonych ;) 

 

Prawdziwy geniusz, motłoch będzie wiedział gdzie rzucać kamieniami i co podpalać.  

 

Powtórka z historii.  

O kurwa... aż mnie zatkało z wrażenia. 

Życzę Wam wszystkim aby jak najszybciej odblokowano granice i abyście mogli się katapultować z tego centrum absurdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co komu wojna @karhu?

Ludzie już teraz przyjmują bez mrugnięcia okiem wszelkie zakazy, nakazy i obostrzenia. Jeszcze kilka dawek strachu i będą robić bezkrytycznie to, co im się karze. 

Edytowane przez azagoth
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yeti - pięknie podsumował ten medyk sprawę, 400 ton sprzętu z dostaw lotniczych to jest zapotrzebowanie na 1 - 2 dni dla placówek medycznych w kraju, a pojedyncza placówka dostaje z tego np. 100 maseczek i 200 rękawiczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw w państwie z tektury medycy i pielęgniarki będą się okręcać folią spożywczą albo zrobią fartuchy z worków  na śmieci jak w Hiszpanii. Serio 36 milionowy naród i przez miesiąc żaden zakład nie mógł zrobić seryjnej produkcji maseczek itp? A nie można samolotów lot-u przystosować do wożenia towaru, nie wiem wymontować siedzenia i upychać paczkami z medykamentami z chin, tak mogłyby kursować codziennie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red I zawsze jak jest taka roznica miedzy teoria a praktyka przypomina mi sie ten dowcip:

 

Icek pyta ojcatate jaka jest różnica między teorią a praktyką. ojciec wola żonę i 2 córki i pyta; Czy oddadzą się za 1000000zł.Jak najbardziej odpowiedziały. A ojciec na to : widzisz synu teoretycznie jestem milionerem a praktycznie mam 3 kurwy w domu.

  • Like 1
  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yeti, @Mosze Red

 

1. Spoko, 30 ton sprzętu ochronnego od Jurasa Owsiaka załatwią sprawę. Wystarczą dla wszystkich, do końca pandemii a nawet o jeden dzień dłużej. A już bez złośliwości: to dopiero pokazuje skalę potrzeb i wielkość całego systemu służby zdrowia. Akcja jednej czy drugiej fundacji nie zapewni stabilnego funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.

 

2. Oczywiście, że jest polska produkcja. I jest tego całkiem sporo. Ja na przykład zaopatrzyłem się w maseczki takie dla pracowników i rodziny tutaj: www.medicalsupply.pl . Zadzwoniłem, pytałem czy dużo mają, to powiedzieli, że około tony, ale wciąż szyją (!). Te maseczki nie mają jakiegoś certyfikatu, więc nie mogą być używane przez chirurgów na sali operacyjnej, poza tym organoleptycznie jak dla mnie to są spoko. Pewnie to nowa firma, która próbuje wstrzelić się w lukę i jeszcze wszystkich certyfikatów nie ogarnęli, ale widać, że takie inicjatywy powstają jak grzyby po deszczu.

 

3. Przecież powodem dla którego nakaz zakrywania twarzy wprowadzono od 16 kwietnia był totalny brak maseczek na początku. Gdyby wprowadzono ten nakaz wcześniej to salowe, pielęgniarki i lekarze wynieśliby ostatnie maseczki ze szpitali do domów dla siebie i swoich rodzin. Jak widać zaopatrzenie w te artykuły poprawiło się na tyle, że można było wreszcie ten nakaz wprowadzić.

 

4. Praktycznie w każdej aptece jakieś maseczki kupić można - przynajmniej w mojej okolicy. Drogie, chujowe - ale są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, azagoth napisał:

Ludzie już teraz przyjmują bez mrugnięcia okiem wszelkie zakazy, nakazy i obostrzenia. Jeszcze kilka dawek strachu i będą robić bezkrytycznie to, co im się karze. 

Oj tam,oj tam. Korona to jest nic w porownaniu z religja. Sa ludzie potrafiacy myslec samodzielnie i jest ich coraz wiecej.Korei Pn.w Polsce nie zrobia. O dziwo wierze jeszcze w Polske i Polakow. Co do wirusa tu Finlandii jak dla mnie to tak jak by go nie bylo, gdyby nie zamkniete granice.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, KolegiKolega said:

Akcja jednej czy drugiej fundacji nie zapewni stabilnego funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.

Nie chce wiedziec jaka, by byla sytuacja sluzby zdrowia gdyby nie WOSP. 

 

Odnosnie maseczek: powinni by traktowane jak odpady szpitalne, a narazie nic nie slyszalem o jakimkolwiek planie recyklingu zuzytych maseczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Yeti napisał:

Nie chce wiedziec jaka, by byla sytuacja sluzby zdrowia gdyby nie WOSP.

No właśnie to jest takie pierdolenie, które mimo dobrych chęci czyni więcej szkód niż pożytku. Bo zaciemnia obraz sytuacji.

No bo tak, fajnie, Juras zaopatrzył polską służbę zdrowia po same uszy. Zakupił i gdzieś dostarczył 30 ton sprzętu (którego nikt nie widział).

Jednocześnie dowiadujemy się, że 400 ton środków ochronnych wystarcza w skali kraju na jakieś 2 dni. To na ile minut w skali kraju wystarczyłoby te 30 ton?

 

Fajnie że Juras się stara, fajnie że jest taki dzień kiedy można wrzucić piątaka, dostać serduszko i poczuć się lepiej.

Tylko że przez 28 lat działania łącznie WOŚP zebrała około 2% rocznego budżetu polskiej służby zdrowia.

 

Więc jeśli chcesz wiedzieć jak by wyglądała służba zdrowia bez WOŚP to ci powiem: wyglądałaby dokładnie tak samo. Może mniej czerwonych naklejek by było.

I powiem ci więcej: jakby WOŚP zbierała nawet 10 razy więcej, to po prostu minister zdrowia w porozumieniu z ministrem finansów zmniejszyliby wydatki na zdrowie o 1,8 mld PLN i przeznaczyli te pieniądze na "realizowanie innych istotnych potrzeb społecznych". Bez względu która opcja aktualnie rządzi.

 

Ja wiem, że do WOŚP wiele osób podchodzi w sposób uczuciowy i ja te świętości teraz szargam.

Ale brutalna prawda jest taka, że droga do poprawy stanu systemu ochrony zdrowia nie wiedzie przez szlachetne fundacje.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, KolegiKolega said:

 

Ja wiem, że do WOŚP wiele osób podchodzi w sposób uczuciowy i ja te świętości teraz szargam.

Ale brutalna prawda jest taka, że droga do poprawy stanu systemu ochrony zdrowia nie wiedzie przez szlachetne fundacje.

Ja podchodze do tego w sposob pragmatyczny i wiem ze zadna fundacja nie poprawi stanu sluzby zdrowia. Fundacja kupuja glownie sprzet medyczny, wiec nie ma ich co porownywac do budzetu calej sluzby zdrowia. Czy one na tym zarabiaja czy nie mam gdzies. Gdzie to rozdysponowuja tez mam gdzies, wydaje mi sie ze maja lepsze informacje niz zwykly zjadacz chleba. Wiem tylko ze Bez nich wystepuja takie kwiatki:

 

https://pomorska.pl/skandal-termometry-po-blisko-tysiac-zl-za-sztuke-kupic-mial-szpital-w-grudziadzu/ar/c1-14880207

 

Nie chce nawet wiedziec co sie dzieje przy zamowieniach za miliony, a cos o nich slyszalem z pierwszej reki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yeti opisywałem tego typu wały, gdzieś na początku tego tematu. Sprzęt medyczny, a nawet papier toaletowy, czy płyn do czyszczenia toalety za wielokrotność ceny detalicznej zakupiony poprzez tzw. przetargi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red Tylko takie rzeczy dzieja sie codziennie, teraz tylko przebitka wzrosla. X-lat temu moja ciotka pracowala jako asystentka krajowego konsultanta do spraw ... Rozpisywala przeterg na urzadzenie do terapi ... Podala parameter itd jakie ma spelniac to urzadzenie. Przedstawiciele przychodzili do niej i mowili ze ich urzadzenie nie spelnia tego i tego, wiec musieli zejsc z ceny. Cena spadla z 2mln do 890tys. I na tej zasadzie dzialaja wlasnie fundacje, zarobia na zbiorce, ale na kupnie amsprzetu beda ostro graly i schodzily z ceny.

 

Edytowane przez Yeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał już leciwy, ale dla przypomnienia i pokazania, jak wyglądał falstart.

Historia lubi się powtarzać, ale lubi również uczyć, że z historii nikt się niczego nie nauczył.

https://polskatimes.pl/na-falszywej-pandemii-swinskiej-grypy-mialy-zarobic-koncerny/ar/208103

 

On 4/18/2020 at 11:53 AM, manygguh said:

 

Ale po co nam jakieś modele rozwoju epidemii, stworzone przez speców? W dodatku to na pewno jakiś "foliarz". Przecież to pomysł szaleńca-psychopaty o skłonnościach do ludobójstwa, że powinniśmy się sami pozarażać jak najszybciej a chronić w tym czasie staruszków i grupy ryzyka. 

 

Najważniejsze to przecież karnie słuchać zakazów i nakazów rządu, który nie wie co robi i na każdym kroku daje tego dowody. Średnio rozgarnięte dziecko to dostrzeże. Wychodzi taki minister i w miarę bycia wdrażanym w kolejne etapy planu przez siły zwierzchnie ogłasza co mu każą. Jak to polityk, w sposób taki, żeby lud nabrał przekonania, że realizuje się najlepsza z możliwych strategii. W dodatku tak zajebista, że nie wolno nikomu jej poznać, bo jeszcze ktoś na świecie skopiuje i będzie dupa a nie epidemia. Przecież nie wyjdzie przed kamery ze słowami: "Siara kazał przekazać, że od teraz będziecie chodzili w maseczkach". 

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext promuje ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.