Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, Baca1980 said:

"Jansza powiedział, że Słowenia poradziła sobie z epidemią najlepiej w całej Unii i jest w najlepszej sytuacji sanitarnej".

 

Snitarnej? To może nigdy nie chodziło o epidemiologiczną? :D

Freudowska wtopeczka? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SSydney @Baca1980

Ej, ale to wątek o tym, że wszyscy umrzemy na koronę, albo będziemy mieć zwłókniałe płuca. O tym, że z powodu tej pandemii będą przerwane łańcuchy dostaw i nie będziemy mogli nic kupić, bo wyszyscy będą chorzy i nie będzie komu robić. O tym, że tylko szczepionka nas uratuję itp. Co wy tu wstawiacie? Szury.

  • Haha 10
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2020 o 11:51, tytuschrypus napisał:

To prawda, natomiast równie manipulacyjne jest zachowanie niektórych przeciwników istnienia wirusa (nazywam to skrótowo), którym wcześniej nie przeszkadzało używanie tego argumentu na swoją korzyść i podnoszenie, że przecież średnie śmiertelności praktycznie nie wzrosły więc to wszystko kłamstwo. A jak teraz się okazało, że wzrosły, to nagle jednak jest to zmienna której nie można brać pod uwagę? Bez sensu trochę.

 

Teza, że wirus dobija tych, którzy "i tak by umarli" jest o tyle wygodna, że trudna do zweryfikowania - jakimś wskaźnikiem będzie dłuższa perspektywa po ustaniu epidemii i wtedy z kolei spadek średniej, bo osoby które miały umrzeć w tych kolejnych miesiącach zostały uśmiercone szybciej przez wirusa, ale to się siłą rzeczy wypłaszczy, więc nie będzie jednoznaczne. 

 

W Polsce był spadek śmiertelności, ale jest mapka pokazująca, że w paru krajach nastąpił wzrost.

 

zgony-europa.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Koronawirus-falszywe-testy-na-SARS-Cov-19.-Tanzania-owoce-zakazone-koronawirusem.-Zawieszono-szefa-laboratorium

 

Papaja, koza i ptak "zakażone" koronawirusem. Takie wyniki pokazały testy na SARS-CoV-19, przeprowadzone przez Laboratorium Zdrowia Publicznego w jednym z państw w Afryce. Dyrektor placówki - po wykryciu fałszywej metody - został natychmiast zawieszony. Zakład jednak wciąż prosperuje. 
 

 

Edytowane przez Perun82
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh Nie. To jest wątek dla ludzi, którzy zdają sobie sprawę ze skutków gospodarczych, politycznych i społecznych jakie wywoła obecna sytuacja i chcą się maksymalnie zabezpieczyć na każdą ewentualność. 

 

W tym wątku mamy opierać się na faktach i analizować rzeczywiste miarodajne skutki ogłoszenia stanu pandemii. 

Niezależnie od jej przyczyny. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobryziomek Nie. Tutaj wątków ekonomicznych, czy społecznych z praktycznego punktu widzenia, aż tak dużo nie ma, więcej było, zwłaszcza w pierwszej połowie stron, paniki i przerzucania się linkami ile jest chorych, w jakim kraju co się dzieje, to że są zwłóknienia płuc, to że to Sars i aids w jednym, to że czyjś znajomy powiedział, że będą problemy z łańcuchami dostaw, że szczepionka to będzie jedyne wybawienie. I taka też była narracja tego tematu, że jak to nie mamy przerąbane. I co, ile to ma wspólnego z badaniami naukowymi i stanem faktycznym, a ile z medialną papką z mediów głównego ścieku? Ile tych przepowiedni się sprawdziło? 

 

Nieprzekonany? To jaki Ci nie szkoda czasu, to weź kartkę, zrób 2 tabelki pt. Sprawy ekonomiczno polityczne (bo do tego pijesz) oraz Mamy przesrane.

 

Za każdym razem gdy jest coś konkretnego (co wpływa na Twoją Antykruchość, daje Ci praktyczną wskazówkę jak masz postępować, by było Ci dobrze, coś co zmienia Twoja strategię), to stawiasz plusik w tej kategorii. Za każdym razem, gdy jest sianie panik jak to źle nie będzie, to plusik w kategorii Mamy Przesrane. Zobaczysz wtedy jak wiele przewinęło się tutaj siania paniki, niepotrzebnych informacji, które zdawały się być prawdziwą z powodu narracji mediów, a minęły się dosyć mocno z rzeczywistością. Były też treści wartościowe, ale zostały przysypane pierdołami. Ale dominowała retoryka a'la druga hiszpanka, umrzemy, zostaniemy bez płuc lub bezpłodni. Co Ci wyszło? :)

 

Watki wartościowe zostały przysypane sraniem w gacie w wyniku tejże paniki, której sam też się poddałem. Niestety. 

 

Były też tematy odnośnie prepersów, zapasów etc. Ale to nie tutaj, tylko były oddzielnie. 

 

Zauważyłem to, więc sam założyłem temat właśnie odnośnie stricte spraw gospodarczych bez tego całego bullshitu z Interii cz wp. Voila:

 

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po właśnie siania paniki.

Dzisiaj w telewizji wielkie oburzenie. Dziennikarze informują, że rozpoczyna się ruch na popularnych szlakach turystycznych w Zakopane.

Około 80% podróżujących osób nie nosi maseczek, a zachowanie odpowiedniej odległości między ludźmi jest tylko teorią.

Czyli na prosty język - ludzie zaczęli korzystać ze słonecznej pogody i mają w dupie obostrzenia rządu, a przede wszystkim "istnienie jakiegoś tam wirusa".

Nawet śmiesznie pewien chłopak (około lat 25~) skwitował zapytanie od dziennikarza:

- a dlaczego Pan nie nosi maseczki?

- bo nie ma wirusa. Ja w niego nie wierzę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 14:38, yrl napisał:

Nareszcie otwierają zakłady fryzjerskie. Dobrze że mi udało się oszukać system i byłem w piątek :D teraz to pewnie będą kolejki a ja sobie pójdę za 2 tygodnie jak odrosnę. 

Dzisiaj 18 mają jest światowy dzień fryzjera :) Też tam dawno nie zaglądałem i dość dość zarosłem...

16 godzin temu, BRK275 napisał:

A pro po właśnie siania paniki.

Dzisiaj w telewizji wielkie oburzenie. Dziennikarze informują, że rozpoczyna się ruch na popularnych szlakach turystycznych w Zakopane.

Około 80% podróżujących osób nie nosi maseczek, a zachowanie odpowiedniej odległości między ludźmi jest tylko teorią.

Czyli na prosty język - ludzie zaczęli korzystać ze słonecznej pogody i mają w dupie obostrzenia rządu, a przede wszystkim "istnienie jakiegoś tam wirusa".

Nawet śmiesznie pewien chłopak (około lat 25~) skwitował zapytanie od dziennikarza:

- a dlaczego Pan nie nosi maseczki?

- bo nie ma wirusa. Ja w niego nie wierzę...

Sytuacja bardzo podobna była w Tatrzańskim Parku Narodowym jak go otworzyli - jedni nosili maseczki inni nie.

 

Nie no 13 latek zhackowal e-lekcje - nalezy mu sie 6 z INFY :D

https://dziennikbaltycki.pl/gdansk-zhakowal-elekcje-i-wyzywal-8klasistow-13latek-trafil-przed-sad-dla-nieletnich/ar/c1-14970446

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś symboliczne nawiązanie do pacyfikacji kopalni Wujek czy lęk, że partyzanci wyskoczą z wysokiej trawy, ukradną maski i zjedzą ministra?

W sumie po co chronić ministra? Szkoda naszej kasy. Przecież zawsze można takiego w pięć minut wyprodukować (z czego cztery szuka się prezesa). 

EYTdJwfXkAAYKZB?format=jpg&name=medium

  • Like 3
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rnext napisał:

To jakieś symboliczne nawiązanie do pacyfikacji kopalni Wujek 

Chyba przekaz był dla wszystkich taki, że PiS dał marchewkę, ale jeśli ludzie podskoczą, to użyją kija który jest w tle.

 

14 godzin temu, Rnext napisał:

lęk

Po tym jaką pisiory mają obstawę, widać że już chyba boją się ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Patton said:

Chyba przekaz był dla wszystkich taki, że PiS dał marchewkę, ale jeśli ludzie podskoczą, to użyją kija który jest w tle.

I spróbuj nie klaskać gdy minister przemawia.

2 hours ago, Patton said:

Po tym jaką pisiory mają obstawę, widać że już chyba boją się ludzi.

Nie wiem jak to było w PRLu, ktoś może pamięta czy wtedy też mięli ludzi z długą bronią jako szpalerek, czy byli bardziej subtelni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DOHC napisał:

w praktyce już nikt nie panikuje.

16 maja - 241 zachorowań

17 maja - 272 zachorowania

18 maja - 356 zachorowań

19 maja - 383 zachorowania

20 maja - 471 zachorowań

 

Powoli to przestaje być problem Śląska, a zaczyna być problem Śląska i Wielkopolski.

 

Taaaa... Nie ma powodu do paniki. Jebać dystans społeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Orybazy napisał:

Nie wiem jak to było w PRLu, ktoś może pamięta czy wtedy też mięli ludzi z długą bronią jako szpalerek, czy byli bardziej subtelni?

Nie licząc czasu stanu wojennego, Grudnia 1970 itd., to milicja nie paradowała z bronią. Co więcej, w stanie wojennym, podstawową bronią ZOMO na zadymach była pałka zwana lolą, relegowanie ze szkół i grzywna. W tv tylko występowali bonzowie partyjni gadając trzy po trzy. Ten minister ze zdjęcia powyżej zrobił z siebie idiotę, podobnie jak panowie w czerni. W PRLu ministrowie nie występowali publicznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KolegiKolega u nas chodzą bez maseczek, piją browce w parku. Stare baby tłoczą się i wpychają. Czekając na swoją kolej w sklepie sprzedawca woła "chodźcie".

 

Nie wiadomo komu wierzyć, jest totalna dezinformacja.

Ale ja, ani nikt kogo znam nie zna żadnego przypadku w praktyce. Na mediach cisza, nic że komuś zachorował wujek czy ktokolwiek. Tak jest u mnie, zapraszam do siebie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DOHC napisał:

Nie wiadomo komu wierzyć, jest totalna dezinformacja.

Polecam wierzyć swoim zmysłom :) Czy ludzie umierają dookoła mnie jak to mówią w tell-lie-vision? Dokładnie :)

Są wspaniali doktorzy twierdzący ,że wirusy to integralna część naszego ciała, zupełnie niezaraźliwa i niezwykle potrzebna. Narracja zupełnie przeciwna do teorii zarazków Pasteura, gdzieś tutaj na forum był post o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, TruthInPlainSight said:

Polecam wierzyć swoim zmysłom :) Czy ludzie umierają dookoła mnie jak to mówią w tell-lie-vision? Dokładnie :)

Dane GUS też pokazują że pandemia że hej:

 

Zgony w marcu (w tysiącach, zaokrąglone):

2020: 37

2019: 34

2018: 41

2017: 35

 

Ciekawe że tabelka na stronie GUS teraz do lutego, czyżby się danych wstydzili podać.

Raport jest co miesięczny i z 24.04 i nie ma danych z marca, czyżby ktoś kazał wykasowac?

 

https://www.mp.pl/pacjent/choroby-zakazne/koronawirus/koronawirus-warto-wiedziec/234886,czy-koronawirus-zwiekszyl-smiertelnosc

 

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/statystyka-przyczyn-zgonow/jak-gus-prowadzi-statystyke-zgonow,8,1.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.