Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, bassfreak napisał:

Nie wiem czy było

Na AIDS też nikt nie umiera tylko na choroby towarzyszące. A jeśli chodzi o COVID to znam dwie osoby, które zmarły. Nie wiem też jak to prościej wytłumaczyć niż tak, że ten COVID to po prostu HIV przenoszony drogą kropelkową, który uaktywnia się jak organizm osiąga stan odpowiedniego osłabienia. Oczywiście całość odpowiednio podrasowana.

 

Zresztą na ile to prawda zobaczymy we wrześniu czy październiku, bo coraz częściej słyszę, że będzie się działo i to nawet nie w kwestii pandemii ale spraw geopolitycznych (inni znowu twierdzą, że najadą nas wtedy kosmici, spadnie deszcz meteorytów albo jebnie Yellowstone). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/27/2020 at 7:02 AM, Dworzanin.Herzoga said:

Zwrócenie uwagi na kradzież jest widocznie bardziej karygodne, niż sama kradzież. ? 

Język lewicy.

Nie darmo przejęli pojęcie liberalizmu (czyli wolności) i szafują nim na prawo i lewo. Jak widać wolność wg lewicy sprowadza się do wolności kradzieży.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 12:45, BeyondInfinity napisał:

Wirus rozkręca się poza Europą na dobre. Patrząc na worldometers to Brazylia, Meksyk, Peru, Indie, RPA, Bangladesz, Kraje arabskie itd dopiero teraz notują codzienne rekordy w zarażeniach/zgonach. Można stawiać zakłady kiedy w top 10 zostanie z Europy tylko Rosja.

 

My się otwieramy traktując to dzień za dniem jako grypę. A świat może się zamknie, a może nie. Zależnie od kraju. Ciężko to wszystko śledzić bo np. najbardziej zarażone USA też luzuje lockdown.

Coś mi się zdaję że jeszcze tydzień i będziemy się cofać z tego całego luzowania. Dziś już 600 przypadków. Za tydzień to będa rekordy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26012167,sasin-tlumaczy-dlaczego-gornicy-dostana-100-proc-postojowego.html

Genialne w swojej prostocie. Wysłać górników do domu. Brak testów to i brak nowych przypadków. No i płatne 100%. Co by przed wyborami. Warszawa nie zamieniła się. W krainę płonących opon i latających śrub.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczęła się panika... ignoranci, tacy jak ja, nie widzący skutków, nie słuchający mediów - byli wyśmiewani. Teraz kiedy wszyscy przejrzeli na oczy że to międzynarodowy blef i nic poważnego - nikt nie przyzna się do bycia tchórzem - tylko powie że lepiej być zapobiegawczym. Gówno prawda. Czas pokazał kto jest tchórzem, a kto ma odrobinę odwagi i rozumu.

Edytowane przez dyletant
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są dane GUS za kwiecień, ilość zgonów mniejsza niż w 2019 o jakiś tysiąc. Mniejszy ruch na drogach pomógł (średnio mamy 250 wypadków śmiertelnych miesięcznie) ale tego nie tłumaczy.

Wychodzi że "pandemia" jest korzystna dla zdrowia obywateli. Może utrudniony kontakt z NFZ przedłuża życie?  

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 09:10, dyletant napisał:

Czas pokazał kto jest tchórzem, a kto ma odrobinę odwagi i rozumu.

Na początku było to całkowicie racjonalne, nikt nie wiedział (ze zwykłych osób), że to ściema. 

 

Ja sam osobiście sb wtedy wszystko ładnie poogarniałem i ze dwa tyg. siedziałem w domu, ale oglądałrm też statystyki np. zgonów ogółrm na świecie i wtedy zdałem sb sprawę, że zostałem porządnie wyruchany xd

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak że okresowe "wyciszenie" to jest wciąż gra i jej zwykły element (przecież zapowiadali że w wakacje plandemia "przygaśnie" ;)). Gry we wprowadzanie zmian terapią szokową. Jednym z jego czynników jest również synchroniczne w czasie (każdy etap ma swój czas) deprecjonowanie postaw i ośmieszanie każdej ze stron - tak przestraszonych jak i sceptyków plandemii. Najpierw nas, sceptyków okrzyknięto szurami i foliarzami a obecnie próbuje się nastawić pogardliwie do zamaskowanych przestraszonych, by finalnie obie strony wystrychnąć na dudków. A obu przedstawicieli grup nie brakuje, wystarczy wyjść na miasto i oprócz "czarnych" i "białych", wyczuwalne będzie między nimi poważne napięcie i nawet wrogość. Nastrojami nie tylko trzeba umieć zarządzać, trzeba je najpierw tworzyć (stąd powszechne praktycznie wszędzie wśród opiatów dla ludu duopole - czarni/biali, lewacy/prawacy, demokraci/republikanie, zieloni/czerwoni, PiS/PO itd).

 

Modele wyraźnie wskazywały (a plandemia zachowuje się modelowo), że im bardziej zostanie "zduszona" propagacja tego wirusa teraz, tym większe będzie odbicie pod koniec roku. Wszystkie działania większości krajów z wyjątkiem paru, które miały odwagę się ze spisku wyłamać (Szwecja akurat najmniej dziwi, toż to poligon wielu eksperymentów), sprowadzały się do ścisłego realizowania scenariusza gry pod nadchodzącą jesień/zimę i ziszczenie się odbicia. Każdy ruch, tak (bez)prawny jak, medialny i psychologiczny był obliczony pod finalne uderzenie później.

Bardzo ciekawe analizy bieżącej sytuacji z naciskiem na mechanizmy społeczno-ekonomiczne publikuje p. Jan Fijor (ten od wydawnictwa) na YT. Nie zgadzam się jednak całkowicie z jedną jego tezą - że to był falstart i planiści dali ciała w swoich kalkulacjach. Osobiście uważam że to konieczna przygrywka/prelludium., gra na odebranie wiarygodności sceptykom i wprowadzenie dezorientacji między podzielonymi. Właściwe uderzenie wymaga po prostu przygotowania gruntu. Tak że ja się nie cieszę, bo jak na razie kompletnie brak odchyleń od mojego, prywatnego scenariusza wydarzeń i wszystko idzie jak po sznurku. Nie macie pojęcia jak bardzo nie chcę mieć racji co do przyszłych wydarzeń. Zresztą zmiany które już się dokonały, (u)czynią dla zwykłych ludzi życie jeszcze bardziej ponurym, smutnnym i krótszym. Zarządzającym bardzo sytuację ułatwia fakt, że "choroba" jest w większości przypadków bezobjawowa i o zapadnięciu na nią decyduje (wątpliwej jakości) test, czyli urzędnik. 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rnext napisał:

bezobjawowa i o zapadnięciu na nią decyduje (wątpliwej jakości) test, czyli urzędnik

Dlatego moim zdaniem podstawa to unikać szpitali. Pod byle pretekstem, zrobią Ci test i wyjdzie pozytywny, lub nie w zależności od tego jakie są rozkazy..

A co dalej to już boje się myśleć..

 

Podobnież Polacy mają iść na pierwszy ogień ze szczepionkami, Duda nam to "załatwił"..

Niektórzy mówią, że to pod potencjalną ewakuacje pewnego sztucznego państwa..

 

Edytowane przez StatusQuo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.