Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny komentarz p. Białczyńskiego.

 

https://bialczynski.pl/2020/08/07/ntv-jerzy-zieba-skype-na-spotkaniu-w-rzeszowie-23-07-2020/?fbclid=IwAR0ohi05LxNVKGKoU23-Lgimod3SPxRqPz7OibXoE0GqOv0LxK2K_vYS18w

PIS stał się teraz zakładnikiem własnej narracji Koronawirusowej, która wydała im się początkowo atrakcyjna jako narzędzie kontroli buntującego się społeczeństwa. W tej chwili jednak absurd goniący absurd postawi ich pod Ścianą Niemożliwości, czyli upadającego popytu wewnętrznego i paraliżu handlu, upadku gospodarczego, którego nie zahamują żadne dotacje UE, zamykania dopiero co otwartych szkół i dalszego degenerowania dzieci i młodzieży w sferze ich uspołecznienia i zdrowia psychicznego. To kształtowanie psychiczne i społeczne jest głównym zadaniem szkolnictwa – nie zaś tresura ministerialną podstawą programową.

 

 

 

Z drugiej strony partia PO-KO i niemieckie oraz inne banksterskie media pchają PIS w dalsze absurdy, aby doprowadzić do jego przyspieszonego upadku.  Dobrym przykładem jest tutaj kampania antyszkolna TVN, który straszy rodziców nauką w normalnych warunkach szkolnych bez masek i próbuje wymusić na PIS nałożenie masek nauczycielom i dzieciom – co jest niewykonalne. 6-8 godzin pracy nauczyciela, mówienia i odpytywania w masce to śmiertelne zagrożenie jego życia – juz pierwszego dnia takiego nauczania. Nikt z nauczycieli na to się nie zgodzi. Im zależy żeby PIS wpadł w spiralę totalnego zapętlenia absurdalnością własnych decyzji administracyjnych. Wręcz podają na swoich łamach idiotyczne wiadomości na przykład o tym, że seniorzy według nowych przepisów nie będą mogli brać udziału w weselach i tym podobne bzdury podburzające Polaków. Czyli ja na przykład, nie mógłbym brać udziału w weselu mojej córki – to serio wiadomość z jednego z kontrolowanych przez opozycję portali internetowych.

Niestety powrót do zamaskowania wielu powiatów w Polsce, tzw Czerwonych – i kolejne idiotyczne przepisy o  dalszym maskowaniu społeczeństwa (popatrzmy na mądry przykład Holandii w sprawie tychże masek, która je zniosła w ogóle wskutek dowodów naukowych na szkodliwość ich noszenia i brak dowodów na skuteczność w zatrzymaniu pandemii) świadczy, że PIS zupełnie oszalał i stracił kontakt z rzeczywistością. 

PIS idzie obecnie na smyczy banksterki światowej i mediów banksterskich w Polsce i w tej chwili wybiera sobie powiaty, zwłaszcza śląskie, do dalszego masakrowania gospodarczego. Ruch w Galeriach Handlowych jest znikomy, ich zarządy próbują wymusić na władzach ponowne otwarcie w niedzielę, bo tak spadły ich obroty. Tam jednak nie bada się pracowników na covid, bo oczywiście wykryto by tam testem PCR od razu rzekomo zakażonych pracowników i te placówki handlowe światowej banksterki, które w Polsce nie płacą podatków musiałyby zostać zamknięte zaraz po ich ponownym otwarciu. PISowcy nie boją się zamykać polskich kopalni węgla, a boją się zamknąć choćby jeden banksterski hipermarket!!!

Upadek dotyczy wszystkich działów gospodarki, a odpowiedzialności za ten fakt unika rząd i PIS eskalując Plandemię Koronawirusową na Śląsku i utrzymując Stan Wojenny w Polsce, który rozpoczął się 13 marca 2020 roku, a ma trwać do czasu zakończenia w USA wyborów prezydenckich.

Czy wasze miasta też są tak pełne dzieci i młodzieży podczas wakacji jak Kraków?! Tak to działa. Nikt nigdzie nie pojechał i nie pojedzie, bo nie po to się jedzie na wypoczynek żeby byle inspektorzyna z PISowskiego GISu zamknął człowieka na w areszcie domowym, gdzie w obcym mieście czy na wsi.  Mało kto wyjeżdża też zagranicę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/8/2020 at 8:46 AM, Quo Vadis? said:

Uwaga, uwaga ;) No i Szumcio się postarał.

To jest tylko wprowadzanie internowania i lockdownu tylnymi drzwiami i nieoficjalnie. Nie wypada już zakazać aktywności przepisami, bo przecież musi wyglądać, że "troszczą się o gospodarkę!" a i ludziom chcą nieba przychylić (chyba z intencją, żeby się tam w trybie przyspieszonym znaleźli). Trzeba więc utruć funkcjonowanie w przestrzeni publicznej, żeby stało się na tyle uciążliwe, by ludzie je ograniczyli sami z siebie. Przechodziłem parę dni temu, skrótem przez tzw. "galerę handlową". Takich pustek to nie widziałem tam nigdy. Ani w święta państwowe ani w tym bardziej kościelne. Tym samym, wymiotło również sporo sklepików i stoją puste. 

 

Ktoś tu pisał o starszych, agresywnych paniach, które pilnują nowego porządku (bez)prawnego w sklepach i rzucają się do gardeł niezamaskowanym. Śmieszne trochę, bo kiedyś zamaskowany osobnik budził ich strach a dziś lęk wywołuje osobnik z otwartą przyłbicą. Teraz jak zamaskowany wpada do banku, to prędzej wyjąć jakiś grosik niż zrobić napad :D

No i też zaskakujące, skąd w tych małych, zasuszonych ciałkach, tyle ORMOwskiej agresji, że panie zamieniają się w rasowe, milicyjne owczarki i bulteriery. Jakiś czas temu, właśnie taka staruszka rzuciła mi się niemal do gardła w sklepie, wykrzykując, żeby ją z desek teatralnych ostatnie rzędy usłyszały i dostrzegły:

- A gdzie maseczka?! Zakładaj!

- Proszę szanownej pani, nie noszę ze względów zdrowotnych. 

- Nie obchodzi mnie to, masz założyć!

To "per ty" już mnie rozjuszyło, nie będzie mi się tu ORMOWiec spoufalał. Już mi się od razu włączyła projekcja pomocnicza, jak tego typu osobniki, wskazywały Niemcom, w którym kanale są powstańcy. 

- Szanowna pani, jeśli to pani nie interesuje, to znaczy że ma pani moje zdrowie w dupie. Więc ja również w dupie mam zdrowie pani. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/8/2020 at 6:46 AM, Quo Vadis? said:

Uwaga, uwaga ;) No i Szumcio się postarał.

Hm? Co teraz? :)

Nic, to samo co wczoraj i przedwczoraj.

 

To jest rozporządzenie (jak byk napisane w tytule*), które łamie ustawę (każdą, którą chce się podeprzeć rząd, włącznie z ustawą zasadniczą). Rozporządzenie jest narzędziem polityki rządu nie może być niezgodne z ustawą, bo rząd nie może tworzyć prawa. Ma je egzekwować, a od stanowienia jest sejm.

 

Quote

Przełomowy wyrok polskiego sądu. Chodzi o brak maseczki

 

 

Sąd rejonowy w Kościanie w woj. wielkopolskim ogłosił wyrok, który może być podstawą do kolejnych odwołań od nałożonych w czasie pandemii mandatów. Uznano skargę mężczyzny, który nie przyjął mandatu za poruszanie się na rowerze bez maseczki zasłaniającej usta i nos. Według sądu ograniczenia były "wprowadzone bezprawnie".

 

 

 

* "Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii" (pdf @ DU)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext @wrotycz

 

Albo coś mi się w głowie poprzestawiało, albo słyszałem dziś w tv, że dwóch piłkarzy Atletico Madryt było zarażonych koronawirusem(wg testu z soboty lub niedzieli), a w niedzielę/poniedziałek (czyli dzień później) kolejny test wykazał u nich brak covid19.

W internecie podają już jednak info, że wirusa nie potwierdzono u POZOSTAŁYCH zawodników i trenerów. Nie ma mowy o tym, by dwóch piłkarzy "wyzdrowiało".

 

Jeśli zaszła pomyłka, to na pewno nie z mojej strony.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, cst9191 said:

Albo coś mi się w głowie poprzestawiało, albo słyszałem dziś w tv, że dwóch piłkarzy Atletico Madryt było zarażonych koronawirusem(wg testu z soboty lub niedzieli), a w niedzielę/poniedziałek (czyli dzień później) kolejny test wykazał u nich brak covid19.

Sam wynalazca metody PCR - Mullis, ostrzegał że ona się do tego testu nie nadaje! Jak mówił - daje po prostu nieprawdziwe wyniki. Jest jakiś dyskurs publiczny o tym? Nie, mordy w kubeł i jadą dalej z fałszywkami.

A mało to jest w PL przypadków, że niebadani dostają z Sanepidu prikaz kwarantanny? Ostatnio sprawa gościa, który miał "kontakt", przyjechali do niego na sygnale, wymazali a następnego dnia wynik pozytywny. Czyli negatywny. Fajnie, tylko że zapomnieli zabrać tej próbki od niego z chaty. Czy to jest taki bajzel, czy dyspozycje z rozdzielnika Sanepid dostaje i dostarcza "chorych" na zamówienie pod statystyki? Jedno i drugie przeraża. Jeszcze bardziej przeraża że wszystko widać jak na dłoni jaki to jest wał a widział kto jakąś interpelację poselską kogoś z opozycji? Taka to opozycja koncesjonowana. Pajace strugane. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Rnext napisał:

Czy to jest taki bajzel, czy dyspozycje z rozdzielnika Sanepid dostaje i dostarcza "chorych" na zamówienie pod statystyki?

 

Mała podpowiedź.

https://www.tvp.info/49329877/230-tysiecy-testow-zrobionych-przez-wsse-w-kielcach-jest-niewaznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był (wirus) tak niebezpieczny jak przypuszczano. Na początku była panika, ale skoro zaczęli żyć "pod kloszem" nie było sensu tego dementować. Łatwiej jest panować nad nimi kiedy siedzą "pod kloszem".

 

 

 

 

 

--

W dniu 10.08.2020 o 22:13, paazik napisał:
W dniu 10.08.2020 o 21:38, Rnext napisał:

Czy to jest taki bajzel, czy dyspozycje z rozdzielnika Sanepid dostaje i dostarcza "chorych" na zamówienie pod statystyki?

Mała podpowiedź.

https://www.tvp.info/49329877/230-tysiecy-testow-zrobionych-przez-wsse-w-kielcach-jest-niewaznych

Tu jest skrzyżowanie rzekomo (zakładam, że faktycznie) błędu jednej stacji Sanepidu (w Kielcach) oraz bezczelnej, nie/kompetencji (zależy jak na to patrzeć).

Jedna stacja Sanepidu podawała zamiast dziennej liczby wykonanych testów, skumulowaną liczbę wszystkich wykonanych dotychczas. Taki błąd się zdarza - prawdopodobnie, raport był generowany automatycznie, przez jakiś skrypt czy coś w tym guście i pisarz ("programista") ustawił niewłaściwą komórkę z bazy danych i tak to leciało. To się zdarza, i tu brzytwa Hanlona miałaby zastosowanie, ale to, że nikt nie zauważył, że przez jakiś okres czasu (bo nie podali jak długo to trwało) jedna stacja "robiła" tyle testów co całe województwo albo i cała Polska (w danym czasie) to już nie jest "przypadek" i "błąd".

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2020 o 01:57, brat mniejszy napisał:

Z drugiej strony partia PO-KO i niemieckie oraz inne banksterskie media pchają PIS w dalsze absurdy, aby doprowadzić do jego przyspieszonego upadku.  Dobrym przykładem jest tutaj kampania antyszkolna TVN, który straszy rodziców nauką w normalnych warunkach szkolnych bez masek i próbuje wymusić na PIS nałożenie masek nauczycielom i dzieciom – co jest niewykonalne.

Tok FM też chce sie zesrać z ta pandemią i rozdmuchują "pięknie" codziennie.  Parodia.... :blink:

 

Ja to mam pomysła :)

Przestańmy robić te nieszczęsne testy!

Po prostu jak ktos jest chory na serio to niech sie nim zajmą i go leczą. Tak jak było do tej pory z takimi chorobami.

A nie że "bezobjawowi" i reszta tego kabaretu. Obostrzenia i tak dalej. Normalnie śmiech przez łzy. ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tanzanii w marcu było około 500 zakażeń, nie wprowadzono z tego co wiem żadnych obostrzeń itd.

 

Efekt dzisiaj? Tyle samo zakażeń - 500.

 

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200509862-Tanzania-Testy-na-koronawirusa-wycofane-Daly-wynik-dodatni-u-kozy.html

 

Prezydent Tanzanii John Magufuli poinformował, że wycofano stosowane testy na obecność koronawirusa, ponieważ dały wynik dodatni przy badaniu próbek m.in. kozy i papai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wielki Szu ma rację i to jest sposób na poprawę demografii w Polsce? 500+ nie działa to może COVID zadziała...

 

Quote

Zamknięte od dwóch miesięcy z powodu pandemii koronawirusa zoo w Krasnojarsku na Syberii ma powody do radości: rezydenci z nudów oddawali się miłości i w ogrodzie nastał wyż demograficzny. (źródło)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, wrotycz said:

500+ nie działa to może COVID zadziała...

Kiedyś działało wyłączanie prądu do spółki z godziną milicyjną ;) 

W zasadzie coś na kształt milicji już mamy a prąd się sam wyłączy, jak jeszcze trochę będą wyrzucać nasze podatki w błoto zamiast ogarnąć sieci energetyczne. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwudziesty stopień zasilania i będzie baby boom.

 

----

 

Tak mi się znalazło o skuteczności przyłbic.

 

Jak chronią maseczki, a jak osłony na twarz? Wyniki badań dają do myślenia

 

Dla leniwych - przyłbice, w przeciwieństwie do masek przed zakażeniem droga kropelkową nie chronią. jedyna zastosowanie jakie dla nich, ja osobiście, widzę to u dentysty - wiadomo, jak wierci to wszędzie ta woda pryska - w ten sposób by my nie siadała na oczy i twarz. Ale to jest zastosowanie ogólne, nie tylko epidemiczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wrotycz napisał:

przyłbice, w przeciwieństwie do masek przed zakażeniem droga kropelkową nie chronią

Przecież nawet cdc w swoim artykule https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/26/5/19-0994_article pisze ,że maski są dla operujących aby nie napluli (np.) na operowanego albo aby krew gdzieś na nich nie trysła. Nie ma dowodów na to że można się "zakazić" czymkolwiek przez powietrze. 

Nawet gdyby można było to trzeba wykazać takie eksperymenty jak pobranie płynów u chorego i umieszczenie ich w ciałach ochotników. Jeśli zachorują to mamy naukową metodę. W innym przypadku (obecnym) jest to pseudonauka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wrotycz napisał:

Tak? W takim razie jak się przenosi grypa?

 

Grypa to oczyszczanie organizmu (detoks). Może się rozpocząć z wielu powodów, np ekspozycji na chłód (czynnik alkalizujący), może być to zaplanowane przez organizm na dany okres, słyszałem również o TEORIACH zakłócenia w polu elektrycznym człowieka. Wszystko zależy od tego jak otwarty jesteś na fakty i to czy akceptujesz w pełni stary schemat myślowy tj. "zarażanie" się ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, EMKEJ said:

Fiu fiu.

Po to jest taki test dobrany, żeby można było mieć liczbę zarażonych wg. rozdzielnika i zapotrzebowania. 

Sam wynalazca metody polimerazy przestrzegał przed jej użyciem do celu "ustalania zarażonych" mówiąc wprost że ta metoda da fałszywe wyniki. I co? I jajco. Wszyscy dziarsko śmigają w maseczkach i uznają że wszystko jest okej. A tu ma być tylu "chorych" że jak trzeba to i 95% górników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy minister zdrowia zaczął urzędowanie z przytupem: przygotował rozporządzenie dające pracownikom sanepidu potężne nagrody za wykonywanie kontroli podczas epidemii. Problem w tym, że epidemię de facto ogłaszają ci, którzy dzięki niej będą zarabiali prawie dwa razy tyle co przed nią. 

https://naszapolska.pl/2020/08/22/epidemia-nie-skonczy-sie-nigdy-to-efekt-decyzji-nowego-ministra-zdrowia/?fbclid=IwAR00N1i6MZ_jQWTUqeTwH7_3cM9wivq1573rYZxbsDDNekBL1RoNw17G6xI

 

Burmistrz Gminy Kęty: Mówię dość!

„Nie może dłużej być tak, że w obawie przed wirusem, pacjenci „dla własnego dobra” odbijają się od drzwi przychodni i są leczeni przez telefon. Nie zgadzam się na to, by młodziutka matka z dwutygodniowym dzieckiem odeszła z płaczem od zamkniętych drzwi przychodni.

http://www.zywiec.super-nowa.pl/wiadomosci-cat/art-burmistrz-gminy-kety-mowie-dosc-,10178#tresc„Nie

 

Edytowane przez brat mniejszy
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/20/2020 at 9:21 AM, cst9191 said:

Zdaje się w Lombardii kilka tygodni przed covidem prowadzili masowe szczepienia przeciwko grypie wśród seniorów...

Tak i okazało się, że istnieje dodatnia korelacja między zjadliwością COVID-19 a szczepieniami. Jest to t tym wątku.

Jest to całkiem logiczne, bo szczepienia osłabiają, inaczej by nie działały i szczepiąc się na grypę narażasz się na zachorowanie i gorsze przejście COVID-19.

 

Tylko tyle i aż tyle.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.