Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, wrotycz napisał:

Na przeziębienie też nosisz maseczkę?

Nie, jak jestem przeziębiony to zasłaniam twarz i się izoluje

Cytat

Bo przeziębienie, a już na pewno grypa jest bardziej niebezpieczne/a.

 

Cykliści też są niebezpieczni. Każda choroba nieleczona jest niebezpieczna. Ale covid pełnoobjawowy jest wręcz zabójczy dla niektórych. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mosze Black napisał:

Nie masz czego tak naprawdę przestrzegać, gdyż nie ma takich przepisów, że musisz nosić namordnik?

Nie ma też przepisów które zabraniają kelnerom pluć w jedzenie. Nie ma przepisów by myć ręce po toalecie. A jednak wolałbyś by kucharz mył ręce. Nie ma przepisów na masę rzeczy. Są za to zalecenia, regulaminy. Nie ma przepisów zabraniających madkom przewijać bąble w restauracjirestauracji na stole

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Libertyn napisał:

Nie ma też przepisów które zabraniają kelnerom pluć w jedzenie.

Mylisz się akurat takie są w gastronomii?

 

5 minut temu, Libertyn napisał:

A jednak wolałbyś by kucharz mył ręce.

No akurat kucharz musi myć ręce. 

 

5 minut temu, Libertyn napisał:

Nie ma przepisów zabraniających madkom przewijać bąble w restauracjirestauracji na stole

Tak tych nie ma. 

 

2 błędne przykłady i 1 poprawny. 

 

 Ale odnośnie namordników. Jak można przestrzegać 'przepisów', które przepisami nie są? 

Zalecenia jak sama nazwa wskazuje stosują tylki ci co chcą. 

5 minut temu, Libertyn napisał:

Nie ma przepisów na masę rzeczy.

Na szczęście, niemniej jednak pewnie chciałbyś aby na wszystko były prawda? 

Edytowane przez Mosze Black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Black napisał:

Mylisz się akurat takie są w gastronomii?

Tak? W którym kodeksie? 

1 minutę temu, Mosze Black napisał:

No akurat kucharz musi myć ręce. 

A jak nie to go do paki wsadzą? I czemu musi?  Czy nie po to by nie było choroby? 

1 minutę temu, Mosze Black napisał:

Tak tych nie ma. 

 

2 błędne przykłady i 1 poprawny. 

 

 Ale odnośnie namordników. Jak można przestrzegać 'przepisów', które przepisami nie są? 

Normalnie. Postępować zgodnie z zaleceniami

1 minutę temu, Mosze Black napisał:

Zalecenia jak sama nazwa wskazuje stosują tylki ci co chcą. 

I jak widać to błąd. Powinien być przepis

1 minutę temu, Mosze Black napisał:

Na szczęście, niemniej jednak pewnie chciałbyś aby na wszystko były prawda? 

Jeszcze jak. Jedno prawo, brak chaosu. A nie jak dziś spychologia. W urzędach, w firmach. Każdy wtrąca 3 grosze i umywa ręce. A powinno być jak w zegarku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Libertyn said:

Ale covid pełnoobjawowy jest wręcz zabójczy dla niektórych.

Tak wiemy, dla 0,24%. A czekaj, przepraszam, przesadziłem, wg MZ śmiertelność na COVID jest 6 razy mniejsza...

 

Quote

Jest odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na wniosek o udostępnienie informacji publicznej odnośnie ilości zgonów na COVID-19 BEZ CHORÓB WSPÓŁISTNIEJĄCYCH. - ogólna liczba osób zmarłych wynosi 1844. - liczba osób zmarłych bez chorób współistniejących wyniosła 296.

296 osób przez pół roku kontra 1200 osób dziennie na inne choroby. #pandemia...

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Libertyn napisał:

Jeszcze jak. Jedno prawo, brak chaosu. A nie jak dziś spychologia. W urzędach, w firmach. Każdy wtrąca 3 grosze i umywa ręce. A powinno być jak w zegarku

Jeden naród, jedno państwo, jedna religia, jeden wódz. Zazwyczaj tak to się kończy. 

 

 

4 godziny temu, Libertyn napisał:

I jak widać to błąd. Powinien być przepis

Na jakiej postawie? Bo Ci się nie podobają ludzie wolni, bez namordników? Jakie jest logiczne uzasadnienie? Gdzie te zgony? 

 

4 godziny temu, Libertyn napisał:

Tak? W którym kodeksie? 

BHP

 

4 godziny temu, Libertyn napisał:

A jak nie to go do paki wsadzą? I czemu musi?  Czy nie po to by nie było choroby? 

Nie dadzą karę finansową. Na prawdę? Na prawdę nie potrafisz powiedzieć - tak oszukali mnie, tak dałem się zrobić jak małe dziecko, nie widzę, żeby ludzie masowo umierali, żeby procentowo była różnica w zgonach w danym miesiącu w porównaniu do roku ubiegłego, no ni chuja nie widzę tej pandemii i gdyby nie te maseczki to bym nawet o tym nie myślał. 

 

Na prawdę ciężko to wypowiedzieć? 

 

Mnie oszukali tylko na jakieś 2-3 pierwsze tyg. jednakże po porównaniu statystyk itp. zrozumiałem to i nie wstydzę się do tego przyznać. Chociaż wtedy to było bardzo racjonalne tak btw. 

 

 

 

Tak na koniec. Nazywasz się Libertynem, a chcesz zakuć wszystkich w kajdany, gdzie te idee? 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mosze Black napisał:

Nie dadzą karę finansową. Na prawdę? Na prawdę nie potrafisz powiedzieć - tak oszukali mnie, tak dałem się zrobić jak małe dziecko, nie widzę, żeby ludzie masowo umierali, żeby procentowo była różnica w zgonach w danym miesiącu w porównaniu do roku ubiegłego, no ni chuja nie widzę tej pandemii i gdyby nie te maseczki to bym nawet o tym nie myślał. 

Ludzie masowo też nie umierają na dur brzuszny, cholerę, polio i szereg innych chorób. Wśród przyjaciół antyszczepów na zachodzie reaktywowało się Polio. Leki muszą zamawiać z Indii

34 minuty temu, Mosze Black napisał:

 

Na prawdę ciężko to wypowiedzieć? 

 

Mnie oszukali tylko na jakieś 2-3 pierwsze tyg. jednakże po porównaniu statystyk itp. zrozumiałem to i nie wstydzę się do tego przyznać. Chociaż wtedy to było bardzo racjonalne tak btw. 

Statystyki. Statystyki mogłyby być zupełnie inne. Wirus zaś ma tendencje do mutowania. Ale kij z tym. Nie można nosić maseczek bo to oznaka zniewolenia przez masonów i reptilian. 

34 minuty temu, Mosze Black napisał:

Tak na koniec. Nazywasz się Libertynem, a chcesz zakuć wszystkich w kajdany, gdzie te idee? 

Pragmatyzm. Tyle. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-09-16/ekspedientka-nie-obsluzyla-klientki-bez-maseczki-wygrala-w-sadzie/

 

Cytat

 W ocenie sądu obowiązek noszenia maseczek nie ma podstaw prawnych, mimo że niewątpliwie samo noszenie maseczek jest zasadne - dodał sędzia Czeszkiewicz.

 

Karuzela szaleństwa trwa nadal. 

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem prawnikiem ale wyczuwam sprzeczność:

 

Pani ekspedientka jest oczywiście niewinna, bo odpowiedzialności karnej podlega ten, kto zajmując się sprzedażą towaru, odmawia sprzedaży bez uzasadnionej przyczyny. Czy w tym przypadku pani zrobiła to bez uzasadnionej przyczyny? Nie.

vs

W ocenie sądu obowiązek noszenia maseczek nie ma podstaw prawnych, mimo że niewątpliwie samo noszenie maseczek jest zasadne

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 22:27, Egregor Zeta napisał:

Mam.

W dupie hehe.

Nie pierwszy raz ktoś zupełnie ignoruje to pytanie. Ludzie lubią rzucać sobie teoriami wyssanymi z palca albo mitami. Ostatnio znów usłyszałem, że dowód ,że ziemia się kręci bo woda w zlewie kręci się w jedną lub drugą stronę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brat mniejszy To photoshop mam nadzieję? Proszę powiedz że to fake, ludzie nie mogą być tak porypani?

Mamy statystki zgonów za lipiec. Po wyższych niż średnia wartościach z czerwca, lipiec 2020 jest podobnie do 2018 i mniej niż 2019.

Nie wiem czym tłumaczyć wysoką śmiertelność w 2019, Polacy chodzili w futrach z norek i umierali z przegrzania?

 

2015 VII   31,0
2016 VII   28,6
2017 VII   30,4
2018 VII   33,0
2019 VII   34,5
2020 VII  

33,5

 

 

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/inne-opracowania/informacje-o-sytuacji-spoleczno-gospodarczej/biuletyn-statystyczny-nr-82020,4,103.html

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka źródeł podaje, że polska firma farmaceutyczna opracowała skuteczny lek na COVID-19.

 

Cytat

- Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa. Ponieważ lek powstał dzięki ofiarności polskich ozdrowieńców, to Polacy będą go otrzymywali jako pierwsi - zapowiada dr Czelej.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/koronawirus-wyprodukowano-pierwszy-na-swiecie-lek-na-covid-19/tfjpfs9,79cfc278

 

https://www.money.pl/gielda/biomed-lublin-pokazal-swoj-lek-na-koronawirusa-zabija-covid-19-6557081107835776a.html

Edytowane przez Kali(NIE)baka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kali(NIE)baka napisał:

Kilka źródeł podaje, że polska firma farmaceutyczna opracowała skuteczny lek na COVID-19.

Szkoda, że nie wkleiłeś tekstu o tym, że lek nie ma jeszcze badań klinicznych więc tak naprawdę to dopiero kandydat na lek.

Edytowane przez paazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Kali(NIE)baka said:

polska firma farmaceutyczna opracowała skuteczny lek na COVID-19

... "opracowała" kopiując rozwiązanie stosowane przez Chińczyków już bodajże w styczniu :) 

A dlaczego inne firmy światowe na to się nie rzuciły - bo metoda przetaczania krwi "ozdrowieńców" jest tak stara, że nie da się jej opatentować, więc nie da się tak dobrze zarobić jak na patentowanych szczepionkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Orybazy napisał:

@brat mniejszy To photoshop mam nadzieję? Proszę powiedz że to fake, ludzie nie mogą być tak porypani?

 

Wydaje mi się, że nie jest to photoshop, ja byłem pod koniec sierpnia na tydzień w górach, to było paru ludzi w szmatach na twarzach podczas kilkunasto kilometrowego marszu, ale takiego pacjenta jak ten powyżej to nie spotkałem.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.