Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

27 minutes ago, Perun82 said:

Nie będą zmuszać, tylko jak słusznie zauważył kolega  @Rnext osoby bez tej aplikacji nie wejdą do żadnego urzędu, galerii, szpitala, przychodni, banku i innych instytucji - no i oczywiście sklepu. 

No to zobaczymy jak na to zareagują jak będę miał dla nich pocztę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Jak to było w starym, góralskim dowcipie prorok jaki czy co????

 

Ale jak Ty chce tę zupę jest w maseczce? No nie da się, albo coś takiego:

Mask Eating GIF - Mask Eating Popcorn - Discover & Share GIFs

 

Tylko wtedy zdaje się nasi zwolennicy terroryzowania nas dla naszego dobra będą mieli jakiś mindfuck...

 

Ja jutro na zakupy idę w maseczce, zgodnie z już wcześniej wspomnianym, że to tylko po to żeby nie było mandatu lub co gorsza, żeby nie pójść do aresztu na kilka miesięcy jak laska, która złamała kwarantannę. Do tej pory poruszam się po mieście w środkach komunikacji w maseczce. Ten areszt to też oczywiście dla mojego dobra. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krugerrand napisał:

Ja jutro na zakupy idę w maseczce, zgodnie z już wcześniej wspomnianym, że to tylko po to żeby nie było mandatu lub co gorsza, żeby nie pójść do aresztu na kilka miesięcy jak laska, która złamała kwarantannę.

Jesteś na kwarantannie? Nie. Grozi Ci najwyżej mandat na podstawie rozporządzenia niezgodnego z konstytucją i innymi ustawami. Są już kancelarie które biorą i wygrywają takie sprawy, nawet bagietmajstra można zasadzić. Odmawiasz przyjęcia i zachowujesz się jak facet walcząc o swoje prawa.

 

Tak to już jest, że garstka debili dyma 40mln naród, bo przekonali wszystkich że nic nie warto robić.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Trevor said:

Kruszyć kopie o taką pierdołę jak noszenie maseczki to głupota

Nie nie, nie chodzi tutaj tylko o maseczki jako takie. Chodzi głównie o bandytyzm legislacyjny, którą uprawia PiS, plując z pogardą suwerenowi w twarz.

Dlaczego? Dlaczego do kurwy nędzy nie mogą kazać wszystkim nosić gwizdka w dupie po prostu legalnie, zgodnie z prawem???

Potrafią na tajnych, nocnych obradach przepchnąć szemrane ustawy a porządku prawnego w kwestiach elementarnych spraw dotyczących suwerena przez prawie rok zrobić nie potrafią? To znaczy że po prostu nic nie potrafią i przy swoich zerowych kompetencjach, braku honoru i poczuciu bezkarności wszystko walą na rympał, licząc że ujdzie im płazem. Byle się na niby, na klej i ślinę kupy trzymało. Widzę te napuszone, niekompetentne ryje, mające się za arcyważne persony, rozbijane limuzynami, które pozorami pyszałkowatości i dumy próbują kreować swój obrazek mądrali i ważniaków. A są tylko tępymi, bezczelnymi, aroganckimi śmieciami. Ich miejsce jest co najwyżej w łagrze a nie przy korycie. Takich należałoby izolować raz a skutecznie od narodu. 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rnext napisał:

nie chodzi tutaj tylko o maseczki jako takie. Chodzi głównie o bandytyzm legislacyjny, którą uprawia PiS, plując z pogardą suwerenowi w twarz.

Dokładnie. Mam wrażenie ,że nie każdy rozumie o co chodzi. Gdyby istniała prawdziwa pandemia, to nikt o zdrowych zmysłach nie kwestowałby noszenia masek i nie trzeba by było tego forsować prawnie. No ale jest jak jest i każdy mężczyzna ma obowiązek moim zdaniem się na to nie godzić. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

Widzę te napuszone, niekompetentne ryje, mające się za arcyważne persony, rozbijane limuzynami, które pozorami pyszałkowatości i dumy próbują kreować swój obrazek mądrali i ważniaków. A są tylko tępymi, bezczelnymi, aroganckimi śmieciami. Ich miejsce jest co najwyżej w łagrze a nie przy korycie. Takich należałoby izolować raz a skutecznie od narodu. 

Masz 100% racji. Władza zaprzepascila w miarę spokojne kilka ostatnich miesięcy, zamiast uczynić odpowiednie przygotowania do jesieni i oczywistości okresu nałożenia zwykłej grypy i Covidu. Zamiast przygotować odpowiednie procedury, zainwestować w służbę zdrowia i ew. nowe szpitale i miejsca dla chorych (w tym szpitale polowe), zainwestować, przygotować uczniów i nauczycieli na naukę zdalną w lepszym stopniu niż na wiosnę pierdoliła kocopoły o idealnej sytuacji. To zwykle zarządzanie projektem w sytuacji kryzysowej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie byłem przekonany do tego wirusa i jestem zdania że 90% ofiar to jest z innych chorób. No ale kurczę znajomy mojej koleżanki z pracy przeszedł to i miał zniszczone płuca w takim stopniu że musiał mieć przeszczep. Facet koło 40, nie palił, innych chorób nie miał, prowadził zdrowy tryb życia.

Coś czuję że na jesień znowu nas pozamykają w domach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, yrl said:

miał zniszczone płuca w takim stopniu że musiał mieć przeszczep

Może być raczej ofiarą medycyny a nie stricte wirusa. Niestety. Mówił o tym zdaje się prof. Rutkowski (teraz nie pamiętam, tak mi świta jedynie) że patologia choroby może być mikrozakrzepowa i błędem jest samo pompowanie respiratorem. Inne powinno być prowadzenie takiego pacjenta. Ale może ktoś bardziej obcykany w temacie się wypowie. 

11 minutes ago, yrl said:

nie palił,

Paradoksalnie to może być przyczyną. Zupełnie serio. Są doniesienia że palaczy mniej się ima, bo nie może się osadzić na osmolonych rzęskach dróg oddechowych. Ale nie podpowiadam, bo jeszcze rząd wpadnie na pomysł przymuszenia społeczeństwa do palenia w ramach "walki z pandemią" (czyli zasilania budżetu z akcyzy od fajek). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Rnext said:

Nie nie, nie chodzi tutaj tylko o maseczki jako takie. Chodzi głównie o bandytyzm legislacyjny, którą uprawia PiS, plując z pogardą suwerenowi w twarz.

Dlaczego? Dlaczego do kurwy nędzy nie mogą kazać wszystkim nosić gwizdka w dupie po prostu legalnie, zgodnie z prawem???

Potrafią na tajnych, nocnych obradach przepchnąć szemrane ustawy a porządku prawnego w kwestiach elementarnych spraw dotyczących suwerena przez prawie rok zrobić nie potrafią? To znaczy że po prostu nic nie potrafią i przy swoich zerowych kompetencjach, braku honoru i poczuciu bezkarności wszystko walą na rympał, licząc że ujdzie im płazem. Byle się na niby, na klej i ślinę kupy trzymało. Widzę te napuszone, niekompetentne ryje, mające się za arcyważne persony, rozbijane limuzynami, które pozorami pyszałkowatości i dumy próbują kreować swój obrazek mądrali i ważniaków. A są tylko tępymi, bezczelnymi, aroganckimi śmieciami. Ich miejsce jest co najwyżej w łagrze a nie przy korycie. Takich należałoby izolować raz a skutecznie od narodu. 

A no tak tutaj pełna zgoda w 100% tyle tylko że to się nie zmieni więc co się tym denerwować. Trzeba kombinować żeby przetrwać póki ten stan nie osiągnie masy krytycznej, a wtedy być już w takiej sytuacji że nie będzie się tym człowiek przejmował. Co nam da denerwowanie się czy interesowanie się tym? Nic - bo na nic nie mamy wpływu. Lepiej się zająć tym co możemy wokół siebie zmienić i poprawić swoja sytuację. Masa bezmózgich zwolenników pis i tak wygra masą swojej bezgranicznej głupoty więc po co się tym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Trevor said:

tylko że to się nie zmieni więc co się tym denerwować

Samo się nic na lepsze nie zmieni. Jak mówi Prawo Murphy'ego: "rzeczy pozostawione samym sobie, zamieniają się ze złych na gorsze" ;)

6 minutes ago, Trevor said:

Nic - bo na nic nie mamy wpływu. Lepiej się zająć tym co możemy wokół siebie zmienić i poprawić swoja sytuację.

Pierwsza pułapka, to myślenie, że nie można zajmować się tym i tym. Ależ można.

I druga, którą zilustruję pytaniem. Niezależnie od tego jaki to ma w PL finał, co by się zmieniło w całej Europie Środkowej gdyby nie pierwotna "Solidarność"? Gdyby nie ludzie, którzy mieli odwagę powiedzieć dość, niż tylko zajmować się przetrwaniem i swoim grajdołkiem? To nie jest tak drogi @Trevor, bo pan zawsze steruje niewolnikiem tak, żeby niewolnik wybierał konformizm i oportunizm. Żeby miał taki warunki w których "w sumie jeszcze da się żyć" i wystarczało mu zajmowanie się sobą stąd do miedzy. Żeby miał za mało żeby żyć, ale za dużo, żeby zdechnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Rnext said:

Pierwsza pułapka, to myślenie, że nie można zajmować się tym i tym. Ależ można.

Oczywiście że można. Tylko wypisywanie tego na forach internetowych niczego nie zmieni. Jeśli zrobiłeś realnie coś w rzeczywistości co miałoby poprawić sytuację wszystkich to zwracam honor. Samo mówienie o tym to moim zdaniem strata czasu. Trzeba działań, a jakie działania możesz podjąć? Poza organizacją marszy w imię tego czy tamtego nie widzę ŻADNYCH realnie przydatnych inicjatyw które miałyby coś zmienić z wyjątkiem tych które są bezpośrednio związane z tym że ich organizator jest ich największym beneficjentem i to jemu maja służyć w pierwszej kolejności. 

 

Co mi po czytaniu tych wszystkich głupot co tam powiedział Morawiecki czy inne takie placki. Niczego to nie wnosi do mojego życia a tylko się człowiek denerwuje i mu ręce opadają na tą pokrzywioną rzeczywistość (którą większość akceptuje). Zmiana świadomości ludzi jeśli nie istnieje bezpośrednie zagrożenie do robota na dekady jak nie więcej. Ja sobie dałem z tym spokój już dawno szczególnie widząc z pierwszej ręki jak działają realnie różne instytucje czy sytuacje w których wszystko jest sznurkiem pozszywane i są grupy interesów które się upewnią żeby cię zgnoić jeśli się postawisz.

 

Szkoda mojego życia na te zabawy. 

 

Dla nich jesteśmy bydłem. Większość to akceptuje, a w demokracji decyduje większość. Nie widzę sensu walczyć z wiatrakami nawet w imię szczytnych ideałów. Już mi przeszło.

Edytowane przez Trevor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Farys Jak nie przyjmiesz to sprawa jest kierowana do sądu. Powinieneś dostać pismo z terminem rozprawy, choć słyszałem że pierwsza sprawa może odbyć się zaocznie, czyli bez Ciebie. Wtedy dostajesz pismo z decyzją sądu, jeśli przegrasz to się odwołujesz do skutku. Gdy przyjmiesz mandat masz tylko jedno podejście w ciągu 7 dni do uchylenia mandatu. Najlepiej nie przyjmować.

 

Sanepidu się nie bój, oni mogą najwyżej w pompkę cmoknąć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.