Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Baca1980 napisał:

"Każde wyjście z domu musi być uzasadnione celami zawodowymi, medycznymi albo opieką nad innymi. Każdy obywatel będzie musiał posiadać certyfikat uzasadniający jego wyjście z domu, tak jak podczas kwarantanny wiosennej."

Wow, aż sprawdziłem na zagranicznych mediach czy to prawda. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego w Polsce. Spowodowałoby to poważny wzrost agresji względem policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, BRK275 said:

Każdy obywatel będzie musiał posiadać certyfikat uzasadniający jego wyjście z domu

Tego typu rzeczy lubią się utrwalać, coś jak u nas tymczasowo podniesiony VAT. Pewnie w jakiejś zmienionej formie ten "certyfikat" już zostanie. 

58 minutes ago, BRK275 said:

Nie wyobrażam sobie czegoś takiego w Polsce.

Metodą gotowania żaby, ugotuje się nawet kamień na miękko ;) 

Dlatego cała akcja tyle trwa, jest tak medialnie napompowana i prowadzona w sposób, gwarantujący ciągłość "testów pozytywnych". 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Kespert said:

Co sądzicie o podawanych tam danych o 98% redukcji zachorowań na grypę?

Przestraszyła się i schowała. I tak samo powinni zrobić wszyscy ludzie.

A na poważnie wczoraj oglądałem:

 https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2020/may/14/charlie-brooker-antiviral-wipe-review-urgent-exasperated-perfection

Anglojęzycznym polecam (to BTW gość od Black Mirror).

Tam pokazuje jak Brytole sie miotają z wirusem. Tylko u nich to bardziej jej śmieszno żałosne. U nas raczej straszno-smucące.

 

 

30 minutes ago, Rnext said:

Tego typu rzeczy lubią się utrwalać, coś jak u nas tymczasowo podniesiony VAT.

Tusk po prostu zapomniał odwołać bo do Brukseli wyjechał, ty nigdy światła włączonego nie zostawiłeś czepiaczu? ;)

13 hours ago, EMKEJ said:

Nic nowego pod słońcem bracia. 102 lata temu:

Dzięki, czyli koło historii ma 102 lata obwodu. 2020-102=1918. Coś się nam ta wojna światowa parę lat spóźnia. Chociaż marksiści atakują tylko trochę inaczej niż w 1920.

1 hour ago, BRK275 said:

"Każde wyjście z domu musi być uzasadnione celami zawodowymi, medycznymi albo opieką nad innymi. Każdy obywatel będzie musiał posiadać certyfikat uzasadniający jego wyjście z domu, tak jak podczas kwarantanny wiosennej."

A do meczetu nie będzie wolno?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Machina napisał:

Łolaboga, cmentarze zamkli ?

Ciekawe czy umiłowany przywódca będzie miał wejściówkę jak ostatnim razem ?  

 

Z innej beczki https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-premier-szczepionka-na-koronawirusa-mozliwa-juz-w-styczniu,nId,4825326

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh czysto teoretycznie, tylko gdybam jak to będzie funkcjonowało.

 

1 Ci co mają lekarza w rodzinie/ znajomego lekarza będą się sami zgłaszali na szczepienie i nie czekali na przymusowe, znaczy na papierze się zaszczepią, żeby mieć potwierdzenie, że się szczepili.

 

2 Ci co nie ogarną tematu wcześniej i będą próbowali załatwić sprawę w czasie gdy szczepienia będą przymusowe albo będą się migali albo będą czynili propozycje korupcyjne. 

 

3 Jak władza nawali (a pewnie tak będzie) i nie zrobi jakiegoś krajowego/ elektronicznego rejestru, to pojawią się fałszywki zaświadczeń na czarnym rynku.

 

4 Jeszcze inni będą odwlekać, nie odbierać korespondencji, nie otwierać drzwi, przez kilka miesięcy, żeby się upewnić czy nie ma jakichś konkretnych skutków ubocznych. Poczekają sobie, aż jakiś % społeczeństwa się zaszczepi i będą obserwowali efekty.  

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że od jakiegoś czasu śledzę tematy prawne w systemie prywatnym myślę, że JA otrzymując pismo o przymusie (ofercie) szczepienia odesłałbym pismo w którym zawarłbym warunkową akceptację szczepienia pod warunkami ,które przedstawię. 


Zgodzę się na szczepienie pod warunkiem, że: 
1) Zostaną mi przedstawione dowody naukowe na istnienie tego wirusa (wyizolowanie go, zaprezentowanie pełnego genomu, spełnienie przez tego wirusa postulatów Kocha)
2) Kobieta lub mężczyzna ,która mnie zaszczepi bierze pełną odpowiedzialność ,za wszelkie problemy zdrowotne ,które wystąpią po szczepieniu.
3) Jeśli zachoruję na to przeciw czemu zostanę zaszczepiony kobieta lub mężczyzna ,która to zrobi zapłaci mi kwotę xxxxxxx zł.
4) Jeśli po szczepieniu wykonam jakikolwiek test na obecność COVID-19 i wynik tego testu będzie pozytywny, mężczyzna lub kobieta ,która wykona szczepienie zapłaci mi kwotę xxxxxxxx zł

Im więcej warunków (te które są i tak są nie do przeskoczenia) tym lepiej. 

 

Teraz trzeba by było ubrać to w formę ładnego pisma i wysyłać je do człowieka, który podpisuje się pod dokumentem jaki byśmy dostali. Chodzi o to aby celować w żywych ludzi, a nie instytucje. 

Pomysł nie jest mój. Ja przerobiłem to na nasze polskie podwórko. 

Już nie mogę niestety edytować ale zrobiłem błąd powyżej:

Odnosimy się do tego od kogo dostaliśmy pismo w punktach 2-4.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mosze Red napisał:

Ta gnida Morawiecki zapewniał na fejsbukowym profilu, że "wbrew krążącym teoriom spiskowym" nie będzie przymusu szczepień. Ta, jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mosze Red napisał:

propozycje korupcyjne. 

Tego nie warto jak nie ma się naprawdę dobrej oferty. 

5 godzin temu, Mosze Red napisał:

Jeszcze inni będą odwlekać, nie odbierać korespondencji, nie otwierać drzwi, przez kilka miesięcy, żeby się upewnić czy nie ma jakichś konkretnych skutków ubocznych. Poczekają sobie, aż jakiś % społeczeństwa się zaszczepi i będą obserwowali efekty.  

Zostaje ten wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mosze Red napisał:

Ciekawe czy umiłowany przywódca będzie miał wejściówkę jak ostatnim razem ?  

Aktualizacja: ludzie masowo olali zakaz wstępu na cmentarze, przynajmniej z tego co widziałem na własne oczy i z gadzinowych mediów.

 

Brawo Polacy.

 

@Mosze Red orientujesz się może, czy rząd mógł wprowadzić tego typu zakaz zgodnie z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, cst9191 said:

orientujesz się może, czy rząd mógł wprowadzić tego typu zakaz zgodnie z prawem?

Z tego co ja wiem konstytucja gwarantuję wolność w poruszaniu się po terenie RP, jedynie stan wojenny/wyjątkowy może to zmienić. 

 

On 10/28/2020 at 8:03 AM, Dworzanin.Herzoga said:

Cały artykuł na:

 

https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/

 

Amantadyna to ogólnie ciekawa substancja, kiedyś trochę o niej czytałem, ale nie myślałem, że znowu się na nią natknę w takich okolicznościach.

 

 

 

Niestety wczoraj artykuł spadł rowerka, góra przycisnęła doktorka:

 

"

AKTUALIZACJA 30.10.2020

Szanowni Państwo

W związku z odgórnymi naciskami, proszę o przyjęcie informacji, że nie będę mógł dalej kontynować leczenia pacjentów z COVID-19 amantadyną, ponieważ amantadyna nie jest wpisana w schematy leczenia COVID-19.

Staram się leczyć zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą, umiejętnościami i przekonaniem. Leczyłem z przeświadczeniem, że zastosuję lek, który mimo że nie jest wpisany w schemat leczenia – to ratuje pacjentowi zdrowie i życie.

W związku z powyższym schemat leczenia amantadyną został usunięty ze strony.

Bardzo dziękuję Państwu za dotychczasowe wsparcie."

 

 

PS bardzo proszę moderację o scalenie, czas edycji mi się skończył, a myślę że warto powyższy fakt odnotować. 

 

Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Imiennik said:

Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości? 

Jedyną skuteczną i zatwierdzoną metodą "leczenia" będzie wciśnięcie globalnych szczepień. Najlepiej oczywiście "dobrowolnych" i powtarzanych chociaż raz na kwartał. 

Billowi już staje na samą myśl ;)

 

p.s. Jakie znów schematy leczenia? Przecież teraz leczy się niczym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Imiennik napisał:

Niestety wczoraj artykuł spadł rowerka, góra przycisnęła doktorka:

 

Spodziewałem się tego. Dobrze, że w poście skopiowałem schemat dawkowania w razie w.

Dopóki będzie można go kupić, myślę o skołowaniu recept[y] i trzymaniu na zapas przynajmniej opakowania, optymalnie kilku.

 

Na pubmedzie jest artykuł z czerwca: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7290190/

 

Amantadine Treatment for People with COVID-19

 

Są te same wnioski, co do możliwej inaktywacji wirusa przez amantadynę.

 

Jako realną alternatywę można zastosować amantadynę w celu złagodzenia skutków COVID-19; badania wykazały, że osoby z chorobą Parkinsona, które są leczone amantadyną

i uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, nie miały klinicznych objawów choroby ( 4 ). 

 

Zaproponowany mechanizm polega na tym, że amantadyna, będąca cząsteczką lipofilową, może przenikać przez błonę lizosomu działając jako środek alkalizujący ( 5 ), który

zapobiega uwalnianiu wirusowego RNA do komórki. Amantadynę stosowano jako terapię przeciwwirusową przeciwko wirusowi grypy A, proponowany mechanizm polega na tym, że lek

blokuje wczesny etap replikacji wirusa. Kiedy cząstka wirusa dostanie się do komórki, powstaje endosom, który ma kwaśne pH 5, kanał protonowy jest tworzony przez białko M2, które

przenosi protony do wnętrza wirionu. Amantadyna ze względu na swój lipofilowy charakter jest w stanie przenikać przez błonę endosomu i przerywać uwalnianie wirionu do komórki.

 

[plus, minus przetłumaczone na pl]

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Imiennik said:

Jak to niczym, a respiratory rozrywające płuca? Jak możesz nie doceniać starań medyków

Nie no, prawdopodobnych metod podkręcania statystyk nie można aż tak nachalnie podciągać pod leczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/30/2020 at 6:36 PM, EMKEJ said:

Zgodzę się na szczepienie pod warunkiem, że: 
1) Zostaną mi przedstawione dowody naukowe na istnienie tego wirusa (wyizolowanie go, zaprezentowanie pełnego genomu, spełnienie przez tego wirusa postulatów Kocha)
(...)
Odnosimy się do tego od kogo dostaliśmy pismo w punktach 2-4.

Bo pkt.1 przegrasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.