Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę ciekawostek:

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26681016,polacy-maja-dosc-narodowej-kwarantanny-wiekszosc-nie-chce-przedluzenia.html

 

31% popiera przedłużenie obostrzeń. -_-

"Z najnowszego sondażu dla "Gazety Wyborczej" wynika, że większość Polaków nie chce przedłużenia narodowej kwarantanny. Ci, którzy są za utrzymaniem restrykcji, chcieliby, żeby obowiązywały one do skutku."  

Hmmmm do skutku czyli??? Ciekawe....

 

Albo to ale link nie działa. Tak czy siak pewnie znajdziecie źródło. Młodzi niemcy popierają lokdałn.

 

"Zdecydowana większość młodych dorosłych popiera wprowadzenie nowego lockdownu, by opanować pandemię. Takie są wyniki sondażu instytutu badania opinii społecznej Forsa, na zlecenie "RedaktionsNetzwerks Deutschland".

 

 

Aaaa i jeszcze jedno - szlag mnie trafia jak cały czas od miesięcy(!) nazywają pozytywne wyniki testów jako "zachorowania". Nooo kurwa!

Edytowane przez Garrett
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Garrett napisał:

Trochę ciekawostek:

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26681016,polacy-maja-dosc-narodowej-kwarantanny-wiekszosc-nie-chce-przedluzenia.html

 

31% popiera przedłużenie obostrzeń. -_-

"Z najnowszego sondażu dla "Gazety Wyborczej" wynika, że większość Polaków nie chce przedłużenia narodowej kwarantanny. Ci, którzy są za utrzymaniem restrykcji, chcieliby, żeby obowiązywały one do skutku."  

Hmmmm do skutku czyli??? Ciekawe....

 

Albo to ale link nie działa. Tak czy siak pewnie znajdziecie źródło. Młodzi niemcy popierają lokdałn.

 

"Zdecydowana większość młodych dorosłych popiera wprowadzenie nowego lockdownu, by opanować pandemię. Takie są wyniki sondażu instytutu badania opinii społecznej Forsa, na zlecenie "RedaktionsNetzwerks Deutschland".

 

 

 

31 %  Eurozjadów , beneficjentów świadczeń socjalnych, budżetówki, urzędników samorządowych +rodziny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to 

2 minuty temu, Personal Best napisał:

31 %  Eurozjadów , beneficjentów świadczeń socjalnych, budżetówki, urzędników samorządowych +rodziny.

jest ironiczna wypowiedz, ponieważ łapę się w to towarzystwo ale mam zupełnie odmienne zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Garrett said:

narodowej kwarantanny

Uwaga, bo łatwo wpaść w tę pułapkę nowo mowy. Narodowa, sugeruje że naród wdrożył kwarantannę. Nikt narodu nie pytał, to kwarantanna rządowa, nie narodowa.  

40 minutes ago, Templariusz said:

Ja tam lubię, jestem też morsem. Co do Afryki to nie jest to całkiem zły pomysł :) 

Ale wodę w przeręblu to pewnie jednak nogą sprawdzasz? :)

Znajoma morsuje, będę musiał się dać w końcu namówić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Orybazy said:

Znajoma morsuje, będę musiał się dać w końcu namówić. 

Moja "gazelka" też. Od samego patrzenia na nią z zimna się trzęsę. Nie wiem jak to jest możliwe. 

10 minutes ago, Orybazy said:

Nikt narodu nie pytał, to kwarantanna rządowa, nie narodowa.  

To taki zabieg erystyczny (jakich wiele w nowomowie), żeby zbyt łatwo do ludu nie docierało, że rząd jest jego fundamentalnym wrogiem. Tylko nie chce zabić, bo z martwego niewolnika nie ma pożytku, sam tylko kłopot ze zwłokami. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Rnext said:

To taki zabieg erystyczny (jakich wiele w nowomowie), żeby zbyt łatwo do ludu nie docierało, że rząd jest jego fundamentalnym wrogiem.

Sierść mi się jeży gdy słyszę jak ludzie dookoła powtarzają tę nowomowę. Bez świadomości jak bardzo wpływa na sposób myślenia. Jeszcze nie doszliśmy do poziomu USA, gdzie ustawy nazywa się "Patriot Act" ale idziemy w tym kierunku. 

2 minutes ago, tytuschrypus said:

Jakieś skojarzenia?

Tam był Volk, zupełnie co innego. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przypomniała, że po zaszczepieniu będą wystawiane tak zwane kody QR, które będzie można otrzymać z internetowego konta pacjenta, mObywatela, lub poprzez wydruk w punkcie szczepień. - To będzie taki tak zwany paszport osoby zaszczepionej, który będzie potwierdzał, że osoba została zaczepiona i może korzystać z uprawnień, które jej przysługują - wyjaśniła Goławska. Zaznaczyła, że taki kod będzie wystawiony po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Garrett napisał:

Młodzi niemcy popierają lokdałn.

 

"Zdecydowana większość młodych dorosłych popiera wprowadzenie nowego lockdownu, by opanować pandemię. Takie są wyniki sondażu instytutu badania opinii społecznej Forsa, na zlecenie "RedaktionsNetzwerks Deutschland".

 

Poniżej nagranie, które kiedyś wrzucił @Baca1980, doskonale porównuje mentalność Polaków i Niemców.

 

 

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert coś takiego znalazłem:

 

https://wiadomosci.wp.pl/rezim-sanitarny-wlasnie-upada-sanepid-juz-seryjnie-przegrywa-w-sadach-6597207238577120a?fbclid=IwAR2e3jk1YbndaoZj_uXcIy0ja3c3NK0eG4qp5vTr0623wbiLnMedTDBy7Kk

 

Najgorsze, że te kurfy wiedzą, że działają nielegalnie, więc policjantów wysyłają do terroryzowania niepokornych (przedsiębiorców) i potencjalnych gości/klientów samą swoją obecnością.

 

Sami policjanci wiedzą, że jeśli wystawią mandat na podstawie tego bezprawia, będą mogli zostać pociągnięci do odpowiedzialności i dlatego nie wystawiają mandatów.

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno:

 

UWAGADowiadujemy się, że właściciele zamkniętych branż usłyszeli, że obostrzenia mogą obowiązywać aż do... kwietnia! To jest czyste szaleństwo i działanie wymierzone na wykończenie polskiej gospodarki! Tysiące przedsiębiorców walczy o przetrwanie po ogromnych ciosach jakie wymierzył w nich rząd PiS lockdownami, które przedłuża w nieskończoność bez podstawy prawnej. Właśnie dlatego narasta ogólnopolski sprzeciw obywateli, którzy otwierają swoje firmy, by przetrwać i składają pozwy zbiorowe wobec państwa za bezprawne obostrzenia. Nie możemy pozwolić, by władza zniszczyła całe nasze życie społeczno-gospodarcze! - Byliśmy informowani na rozmowach z wiceminister Semeniuk, że raczej przed marcem, czy nawet przed końcem marca wielkiego odmrożenia nie będzie. To nie było nawet "raczej", tylko na zasadzie, że nie ma na co liczyć, że "raczej nie oczekujcie" - powiedział w rozmowie z Money.pl Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero. O bardzo możliwym przedłużeniu lockdownu informuje już Polsat News i Rzeczpospolita.

 

uXkif9CCafn2akI00xkl1VobV_7Qh3r_INwram2j

 

Zabawa rządu w przedłużanie obostrzeń co dwa tygodnie ma swój cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cst9191 said:

narasta ogólnopolski sprzeciw obywateli, którzy otwierają swoje firmy, by przetrwać

A mnie zastanawia "poparcie" udzielane w tej sprawie PiS przez WP, Onet, a nawet Wyborczą. Obie te partie przecież, wolą "potulny" elektorat, a ten samodzielnie myślący - jest im niepotrzebny.

 

Temat głębszy więc po prostackim przykładzie. Rolnik miał stado krów, ale miał z nimi problem - co rano ogrodzenie pastwiska było rozwalone. Ale nigdy żadnej krowy nie brakowało. Jak w stadzie krów, pasących się spokojnie na łące, znaleźć te, które sprawiają problem? Zabrać im żarcie i poczekać. Następnie, odstrzelić te, które zaczną jako pierwsze rozwalać ogrodzenie. Zostaną tylko te "spokojne".

 

Kwiecień... ja na miejscu tegorocznych maturzystów, już bym ogarniał jak zaliczyć maturę "zdalnie", a na miejscu pozostałych uczniów - nie nastawiałbym się na dzwonek szkolny we wrześniu, a dopiero 1 października.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.filmweb.pl/film/Uciekinier-1987-11312

Obejrzyjcie sobie to i do tego zalecam na zakąskę powtórzyć lekturę Orwella 1984, jeszcze jeden taki spiewak tfierdzi że "...God is in TV...".

Tu jeszcze fajowe:

https://www.cda.pl/video/5088131ad

Jak to by powiedział Max - fszystko się tu dodaje :( 

P.S.

 

Pozdro

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porcja ciekawostek czy też wieści ze świata nauki.

 

https://www.uab.edu/news/research/item/11795-metformin-use-reduces-risk-of-death-for-patients-with-covid-19-and-diabetes

Lek Metformax "podobno" zmniejsza ryzyko śmierci na COVID. Zachęcony tym tropem, postanowiłem dowiedzieć się o nim więcej. Kolejne badanie twierdzi, że wpływ Metformaxu na IPF (uszkodzenie płuc) jest żaden.

Ale co to jest IPF?

Quote

Idiopathic pulmonary fibrosis (IPF) is a type of lung disease that results in scarring (fibrosis) of the lungs for an unknown reason. Over time, the scarring gets worse and it becomes hard to take in a deep breath and the lungs cannot take in enough oxygen.

Brzmi znajomo? Jedziemy dalej:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29967351/

Badania nad wpływem na odwracanie skutków uszkodzenia płuc "Metformin reverses established lung fibrosis in a bleomycin model". Ale jak to, że niby leczy uszkodzone płuca? https://www.nature.com/articles/s41467-019-10839-0

Ano, według artykułu z Nature "rozbija" cząsteczki zestalonych tłuszczy, blokujące prawidłowe działanie. Komu teraz wierzyć, którym "ekspertom"...

 

Kolejny pocisk w arsenale leków, miejmy nadzieję. Niestety, działania uboczne wymagają nadzoru lekarza przy stosowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-malgorzata-gersdorf-zakazona-koronawirusem-leczy-sie-amantad,nId,4994753#comments4-1

 

"Gersdorf przyznaje, że amantadyna pomaga. - Niewątpliwie lepiej się czuję, to mnie trzyma przy życiu - dodała"

 

Ajwaj. Czekam na opinię min. prof. Simona oraz światłych mediów. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.