Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, Orybazy said:

Dostaniesz wyrok i będziesz się mógł odwoływać.

 

Od czego chcesz się odwoływać skoro cię uniewinnią? Chyba, że wystąpisz o odszkodowanie za swój stracony czas a sąd ci go nie przyzna.

 

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Dworzanin.Herzoga said:

A w październiku zeszłego roku prof. Gut wypowiadał się w taki sposób

 

Przepiszę tekstem, żeby do wszystkich dotarło (i roboty wyszukiwarek, takie jak google-bot, miały używanie)

 

Quote

- Panie profesorze kiedy pana zdaniem świat poradzi sobie z pandemią?
- Z punktu widzenia tak zwanego myślenia zdroworozsądkowego mógłby to zrobić. Z punktu widzenia rozgrywek, które są przy okazji prowadzone - nigdy.

(...)

ale nie jest to wynik straszliwego wirusa tylko przyjętej (polityki) egoistycznych interesów poszczególnych (zainteresowanych podmiotów)

 

Tyle w temacie.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Orybazy said:

Czytałem, że w praktyce pierwsza "rozprawa" może być zaoczna, wyrok nakazowy. Dostaniesz wyrok i będziesz się mógł odwoływać.

 

https://www.llp.com.pl/wykroczenie-czy-zawsze-winny/

 

Może i może ale po pierwsze to mało prawdopodobne a po drugie będzie miał czas się przygotować do rozprawy bo nie może być wcześniej niż za tydzień, w praktyce nie wcześniej niż za miesiąc albo kilka miesięcy. Nawet jeśli by była zaoczna i niekorzystna to to co miałeś powiedzieć na rozprawie używasz w odwołaniu.

Nie ma się czym przejmować a straszenie mediów, policji, głupich soąsiadów, potraktowac jako grę. Jak w szachach.

 

 

 

2 minutes ago, Orybazy said:
8 minutes ago, wrotycz said:

Od czego chcesz się odwoływać skoro cię uniewinnią?

To pewnie zależy od tego czy sędzia jest reżimowy czy sprawiedliwy. 

 

To zależy czy jesteś z Podkarpacia czy nie. Sądy masowo odrzucają „antycovidowe” mandaty. Ale nie na Podkarpaciu.

 

Przy okazji pozdrawiam Podkarpacie - szczerze wam współczuję.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rację, już jaskółki informacyjne latają po internecie (przekładając język polityków na polski) - Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże - stwierdziła wiceminister degradacji i zastoju Olga Semenuk. Otwieranie polskich biznesów, gdy te jeszcze nie zdążyły zbankrutować, to zagrożenie dla agendy zrównoważonego rozwoju i nowego polskiego ładu, w których pokładamy wielkie nadzieje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Martius777 napisał:

Mam serdecznie dosyć politycznych wałów zwiazanych z koronahisterią. Chcą na mnie zarabiać? Nie! Nie kupię maski od Kulczyka!

 

Czy ktoś może wytłumaczyć jak rozmawiać z policją podczas odmowy przyjęcia mandatu za brak maseczki i co robić, na co powoływać, jakiś wzór pisma, cokolwiek?

 

Czas na obywatelski protest, przywrócenie godności prawu!

 

Możesz powiedzieć jak Marcin Bustowski że nie będziesz brał udziału w eksperymencie medycznym oglądaj od 1:30 tylko w tedy było noszenie masek według starych przepisów lub powiedz że noszenie maski źle wpływa na Twoje zdrowie psychiczne. 

 

https://youtu.be/HPe_2I48_S0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Martius777 napisał:

Miałem rację, już jaskółki informacyjne latają po internecie (przekładając język polityków na polski) - Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże - stwierdziła wiceminister degradacji i zastoju Olga Semenuk. Otwieranie polskich biznesów, gdy te jeszcze nie zdążyły zbankrutować, to zagrożenie dla agendy zrównoważonego rozwoju i nowego polskiego ładu, w których pokładamy wielkie nadzieje.

Tak z ciekawości się zapytam, czy masz jakieś dane / informacje / fakty epidemiologiczne, które wskazywałyby na możliwość zmniejszenia jakichkolwiek ograniczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Martius777 napisał:

Czy ktoś może wytłumaczyć jak rozmawiać z policją podczas odmowy przyjęcia mandatu za brak maseczki i co robić, na co powoływać, jakiś wzór pisma, cokolwiek?

 

Załatwić kwit od lekarza. Ja od kwietnia zeszłego roku jestem astmatykiem : astma po wysiłkowa. Z zadowoleniem widzę bezradność w oczach służb gdy wyciągam zaświadczenie:) 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, IBRA napisał:

Fakty są takie że covid jest chorobą mało śmiertelną i rujnuje gospodarkę, po za tym przez covida zmarło więcej ludzi na nowotwory czy inne choroby na które ludzie nie dostali pomocy na czas. 

Ale ja prosiłem o fakty epidemiologiczne dlaczego akurat teraz miałoby być miejsce na zmniejszanie ograniczeń. A ty mi tu takie korwinałki.

 

Swoją drogą, pomysł, żeby na oddziały szpitalne gdzie leżą chorzy z nowotworami, wpuszczać ludzi bez testów i najwyżej zobaczymy co się stanie jak ktoś COVID-19 przyniesie, jest lekko mówiąc, trochę pojebany.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KolegiKolega napisał:

Swoją drogą, pomysł, żeby na oddziały szpitalne gdzie leżą chorzy z nowotworami, wpuszczać ludzi bez testów i najwyżej zobaczymy co się stanie jak ktoś COVID-19 przyniesie, jest lekko mówiąc, trochę pojebany.

Sek w tym panie kolego, że dopóki będą robic te posrane tzw. testy, to dopóty świrus będzie tematem medialnym, ergo politycznym. Dawniej nikt nikomu nie robił testów na grypę w szpitalu nawet jak szalała w sezonie zimowym.  O to tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KolegiKolega napisał:

Ale ja prosiłem o fakty epidemiologiczne dlaczego akurat teraz miałoby być miejsce na zmniejszanie ograniczeń

A ty mi podaj fakty epidemiologiczne które by wskazywały, że polityka lockdawnów cokolwiek daje.

Już sam fakt, że w nazwie zawarte jest słowo "dałn", nic dobrego nie może oznaczać.

Przypadek? Nie sądzę.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rocky napisał:

A ty mi podaj fakty epidemiologiczne które by wskazywały, że polityka lockdawnów cokolwiek daje.

Porównaj sobie proszę dane o zmianie PKB w 2020 roku w Polsce (kraj z lockdownami) i w Szwecji (kraj bez lockdownów).

Porównaj sobie również dane o zmianach wartości produkcji przemysłowej w 2020 roku w tych dwóch krajach.

 

W słowie "fuckup" nie ma "down", wprost przeciwnie jest "up", a mimo to słowo nie oznacza niczego dobrego.

 

No to teraz ja czekam na uzasadnienie dlaczego sytuacja epidemiologiczna w Polsce pozwala na luzowanie obostrzeń właśnie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrotycz napisał:

 

Może i może ale po pierwsze to mało prawdopodobne a po drugie będzie miał czas się przygotować do rozprawy bo nie może być wcześniej niż za tydzień, w praktyce nie wcześniej niż za miesiąc albo kilka miesięcy. Nawet jeśli by była zaoczna i niekorzystna to to co miałeś powiedzieć na rozprawie używasz w odwołaniu.

Nie ma się czym przejmować a straszenie mediów, policji, głupich soąsiadów, potraktowac jako grę. Jak w szachach.

 

 

 

 

To zależy czy jesteś z Podkarpacia czy nie. Sądy masowo odrzucają „antycovidowe” mandaty. Ale nie na Podkarpaciu.

 

Przy okazji pozdrawiam Podkarpacie - szczerze wam współczuję.

 

Miałeś kiedyś postepowanie w takim trybie? 

34 minuty temu, Baca1980 napisał:

 

Załatwić kwit od lekarza. Ja od kwietnia zeszłego roku jestem astmatykiem : astma po wysiłkowa. Z zadowoleniem widzę bezradność w oczach służb gdy wyciągam zaświadczenie:) 

i co Ci to daje? Zadowolenie? Ulgę? ze "wykiwałeś  system"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, IBRA napisał:

Zrobić jeszcze 10 lockdawnów i będziemy się ustawiać po miskę ryżu na kolanach. 

Nie przesadzaj. Większość ludzi radzi sobie całkiem nieźle. Pracują z domu, mniej podróżują.

 

Najbardziej ucierpieli ci, którzy nie posiadają żadnych wartościowych umiejętności, tak cennych w XXI wieku.

Jeśli ktoś jest kopaczem rowów albo wszystkie jego umiejętności ograniczają się do wyjęcia z worka mrożonego kotleta z Makro i rzucenia go na olej, to rzeczywiści - ma teraz ciężko. Z drugiej strony taki inżynier projektujący układy napędowe do autobusów elektrycznych nawet nie zauważył różnicy, może poza tym że pracuje z domu i ma więcej czasu dla dzieci.

 

Ale w jednym muszę się zgodzić, że bez lockdownów byłoby lepiej. Dlatego proponowałem wcześniej: zachowujmy dystans społeczny, nie narażajmy siebie i innych, ograniczmy rozprzestrzenianie wirusa, zmniejszmy liczbę chorych w szpitalach a wtedy będzie możliwość stopniowego zmniejszania ograniczeń. Ale nie! Pojawili się tacy co powiedzieli: "Chodźmy na piwo do Trzech Braci, po nas choćby lockdown!", "No dalej, #otwieraMY, ja bez kebsa już nie wytrzymie, po nas choćby lockdown!". No to teraz będzie lockdown.

 

Napisz mi proszę, kto odpowiada za lockdown? Czy ja, który się trzymam z dala od ludzi, od miesięcy ograniczam kontakty społeczne, zachowuję ostrożność? Czy może goście od "Chuj tam wirusa ni ma, a jak jest to słaby, miłość miłość w Zakopanem, no to polej"?

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KolegiKolega napisał:

Nie przesadzaj. Większość ludzi radzi sobie całkiem nieźle. Pracują z domu, mniej podróżują.

 

Najbardziej ucierpieli ci, którzy nie posiadają żadnych wartościowych umiejętności, tak cennych w XXI wieku.

Jeśli ktoś jest kopaczem rowów albo wszystkie jego umiejętności ograniczają się do wyjęcia z worka mrożonego kotleta z Makro i rzucenia go na olej, to rzeczywiści - ma teraz ciężko. Z drugiej strony taki inżynier projektujący układy napędowe do autobusów elektrycznych nawet nie zauważył różnicy, może poza tym że pracuje z domu i ma więcej czasu dla dzieci.

 

Ale w jednym muszę się zgodzić, że bez lockdownów byłoby lepiej. Dlatego proponowałem wcześniej: zachowujmy dystans społeczny, nie narażajmy siebie i innych, ograniczmy rozprzestrzenianie wirusa, zmniejszmy liczbę chorych w szpitalach a wtedy będzie możliwość stopniowego zmniejszania ograniczeń. Ale nie! Pojawili się tacy co powiedzieli: "Chodźmy na piwo do Trzech Braci, po nas choćby lockdown!", "No dalej, #otwieraMY, ja bez kebsa już nie wytrzymie, po nas choćby lockdown!". No to teraz będzie lockdown.

 

Napisz mi proszę, kto odpowiada za lockdown? Czy ja, który się trzymam z dala od ludzi, od miesięcy ograniczam kontakty społeczne, zachowuję ostrożność? Czy może goście od "Chuj tam wirusa ni ma, a jak jest to słaby, miłość miłość w Zakopanem, no to polej"?

 

Ani on nie odpowiada ani ty. Niestety masz zbyt ograniczone spojrzenie na świat żeby to dostrzec. Zamordyści są okropni ale ludzie którzy im przyklaskują (tacy jak ty) są jeszcze gorsi. Fakt, że wybiórczo odpowiadasz na większość pytań w całym wątku i jesteś odklejony od rzeczywistości tylko potwierdza to co wyżej napisałem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rocky napisał:

Co jest złego w tym, jak ktoś napisze ci w końcu "shut the fuck up". 

Jest też rzeczownik "fuckup" o znaczniu "burdel, siara, rozpierdol", generalnie "duży bałagan".

 

No ale nie o tym miało być: jakie dane epidemiologiczne przemawiają za tym, że miałoby nastąpić jakiekolwiek luzowanie obostrzeń właśnie teraz? Ilość "nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń"? Ilość zajętych łóżek w szpitalach? Sytuacja w krajach sąsiednich? Stopień wyszczepienia? Co takiego wskazuje, że można luzować ograniczenia? (Poza generalną chęcią napicia się piwa, ok?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie inna rzecz ciekawi - co Waszym zdaniem (Panów kowidowych denialistów) powinna zrobić teraz władza, by skończyć z obecnym kryzysem? Jakakolwiek, bo to problem światowy. Bo ja, prawdę mówiąc, nie wiem. Oprócz masowych, szybkich szczepień (jak to robi Izrael) nie przychodzi mi do głowy inny pomysł na szybkie zażegnanie tego kryzysu.

Więc recepta jest wskazana. Ale bardziej ambitna i nie lewitująca w rejonach szurii, niż wałęsowskie "stłucz Pan termometr, nie będziesz miał Pan temperatury".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

powinna zrobić teraz władza

Nasza władza może tyle na ile im pozwolą - póki co nadal lockdowny i wciskanie szczepionek. Przy okazji przejmując albo rujnując małe i średnie przedsiębiorstwa.

 

O skali debilzmu niech świadczy fakt komedii z maskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.