Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

@Orybazy, sam nie wiem do końca co o tym myśleć. Albo odbywa się gigantyczny szwindel i maskirowka, albo rzesza ludzi nieodpowiedzialnych sama doprowadza do podcinania gałęzi, na której siedzą. Innej opcji nie dostrzegam. W światowe spiski nie wierzę, za dużo czynników ryzyka i sprzecznych interesów na poziomie tylu krajów, borykających się obecnie z problemem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, cst9191 said:

Jeszcze jeden powód: policjant pewnie wie, że jeśli wystawi mandat na podstawie lipnego rozporządzenia (teraz już chyba ustawy), to może zapłacić z własnej kieszeni.

Też myślę, że gdyby zaczął gadać "on ma takie rozkazy", to warto mu przypomnieć że ma prawo do odmowy ich wykonania.

Art. 58:

"2.  Policjant obowiązany jest odmówić wykonania rozkazu lub polecenia przełożonego, a także polecenia prokuratora, organu administracji państwowej lub samorządu terytorialnego, jeśli wykonanie rozkazu lub polecenia łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa. "

 

Powinien też poinformować o możliwości złożenia skargi na niego to lokalnej prokuratury. 

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000192/O/D20200192.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Orybazy napisał:

Ja noszę skierowanie na operację przegrody nosa w portfelu, ale teraz już "przyczyny medyczne" nie obowiązują. Jedyna droga chyba to sąd i niekonstytucyjność tego rozporządzenia. 

A dzięki, to już wiem, że nie ma to sensu i trzeba będzie na chama, albo coś pajacować. Zresztą nie raz widziałem, jak ktoś wchodził do sklepu bez maseczki i coś kupował. Głównie zresztą to były dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Obliteraror said:

sam nie wiem do końca co o tym myśleć

Rzymska zasada "cui bono" - kto korzysta, ten zrobił. Popatrz kto na tym robi interes, i finansowy i polityczno-społeczny. Globalne spiski. Nie musisz się dogadywać by wykorzystywać coś jako pretekst, skoro inni tak robią. A elity polityczne też dotyka globalizacja, mają nawet oficjalne nasiadówki w Davos, a nieoficjalnych pewnie więcej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Obliteraror napisał:

@Orybazy, sam nie wiem do końca co o tym myśleć. Albo odbywa się gigantyczny szwindel i maskirowka, albo rzesza ludzi nieodpowiedzialnych sama doprowadza do podcinania gałęzi, na której siedzą. Innej opcji nie dostrzegam. W światowe spiski nie wierzę, za dużo czynników ryzyka i sprzecznych interesów na poziomie tylu krajów, borykających się obecnie z problemem.

 

Mam podobne zdanie na ten temat, no może odrobinę bardziej skłaniam się w stronę gigantycznego szwindla :)

 

Tu jest za dużo nieścisłości, np.

-wykonywanie testów, które średnio nadają się do wykrywania covid, u nas dodatkowo manipulowano wynikami (zakażeni-niezakażeni), ponieważ w trakcie testów wykonywano nawet 40 cykli, podczas gdy już po (jeśli dobrze pamiętam) 30 wyniki są fałszywie pozytywne. Innymi słowy, można zarządzać liczbą zakażonych.

 

-wprowadzanie lockdownów, które jedyne co robią to rujnują gospodarkę. Państwa które nie wprowadziły zamrożenia gospodarki mają podobne statystyki zgonów itd.

Albo taka Tanzania. Tam nie wykonują testów pcr i wirusa nie ma. Czy słyszałeś cokolwiek o śmiertelnym żniwie w tym państwie?

 

Dopisałbym coś jeszcze, ale nie mam już czasu. Pozdro.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Anonim84 said:

Zresztą nie raz widziałem, jak ktoś wchodził do sklepu bez maseczki i coś kupował.

Dla mnie skoro sklepy tego wymagają, mają info na drzwiach stosuję się bo to teren prywatny i właściciel ustala zasady. Wiadomo, że sklepy robią to ze strachu przed policją, sanepidem itd. Gdybym znał sklep bez tego wymogu, tam bym kupował. 

15 hours ago, Obliteraror said:

powinna zrobić teraz władza, by skończyć z obecnym kryzysem

Do 1/09/2020 zmarło 280 osób bez chorób współistniejących. Oznacza to, że wirus nie jest bardziej groźny niż sezonowa grypa. Groźna jest panika i zamknięcie służby zdrowia.

By zakończyć "kryzys" trzeba wrócić do 2019 roku.  

 

http://orka2.sejm.gov.pl/INT9.nsf/klucz/ATTBTFGM4/%24FILE/z01226-o1.pdf

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar wirusa COVID-19 wynosi 80, 120 lub 150 nanometrów (Britannica). Najlepsza maska (3M) nie zatrzymuje cząsteczek mniejszych niż 300 nanometrów (0,3 mikrona). Co oznacza, że jeżeli wirus jest w powietrzu, można i tak się nim zarazić. Wiele osób neguje to, twierdząc, że wirus przenosi się w kroplach. Normalnie nikt na nikogo nie kicha kierukowo. Niestety kropla (gdy ktoś na nas kichnie) osiądzie na takiej maseczce materiałowej, razem z wirusem. Materiał wyschnie i wirusa nadal możemy przez taką maseczkę wciągnąć lub przekazać dalej wydechem, mając cały czas na uwadze jego rozmiar którego maska nie zatrzyma. To tak, jakby próbować zatrzymać muchy przez zwykły płot: https://www.britannica.com/science/coronavirus-virus-group

Czas skończyć sianie propagandy covidianów masochistów co uwielbiają podduszanie i narażanie się na grzybicę płuc !

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Martius777 said:

Czas skończyć sianie propagandy covidianów masochistów co uwielbiają podduszanie i narażanie się na grzybicę płuc !

Dym papierosowy 200-250nm głównie, jeśli maska przepuszcza dym papierosowy to wirusy też. Zatrzyma za to kropelki śliny jeśli ktoś kaszle. 

 

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/0095852260900374#:~:text=From these measurements it was,between 0.2 and 0.25 micron.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o Pfizerze grożącym rządom Ameryki Łacińskiej, że "jak nie kupią to... " czytali? 😂

 

https://forsal.pl/biznes/firma/artykuly/8103526,ameryka-lacinska-pfizer-negocjacje.html.amp

 

Schemat zarabiania na strachu jest znany od tysiącleci. I nikt się jeszcze nie połapał? :)

Edytowane przez maroon
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, cst9191 said:

Albo taka Tanzania. Tam nie wykonują testów pcr i wirusa nie ma. Czy słyszałeś cokolwiek o śmiertelnym żniwie w tym państwie?

Tam zdaje się prezydent wysłał próbkę papaji itp. na testy. 

Smutne, że Europa już tak nisko upadła że w Afryce ludzie są racjonalniejsi. 

15 minutes ago, maroon said:

Schemat zarabiania na strachu jest znany od tysiącleci. I nikt się jeszcze nie połapał?

Skoro działa, to po co zmieniać :). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja sięga zenitu. jeden internetowy użytkownik napisał na jednym portalu - Witam, dostałem pilne skierowanie na oddział do szpitala (w Tarnowie - mój dopisek), dowiedziałem się że nie przyjmują bo maja epidemie. W moim mieście jest 5 nowych zakażeń i 296 osób na kwarantannie, niestety szpitale sparaliżowane.

 

Czy to wirus paraliżuje służbę zdrowia czy to debilne przepisy od rządu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Martius777 napisał:

Czy ktoś może wytłumaczyć jak rozmawiać z policją podczas odmowy przyjęcia mandatu za brak maseczki i co robić, na co powoływać, jakiś wzór pisma, cokolwiek?

 

Czas na obywatelski protest, przywrócenie godności prawu!

 

Swego czasu na kanale porozmawiajmy tv Alex udzielał rad jak rozmawiać z policjantami i co robić.

Jedna z tych porad mi się spodobała mianowicie nie pokazujesz dokumentów tożsamości i pokazujesz

swoja sylwetkę, że to jest tożsamość i robisz z siebie wariata powtarzając w kółko czy jestem aresztowany

na  co policjant no nie to rutynowa kontrola to co mogę iść na co policjant no nie.

Podobno dochodzi do zwarcia styków w mózgu bo oni są nauczeni działać według procedur.

Papier od lekarza czy znajomość prawa i powiedzenie prosto w oczy, że przepisy , które egzekwują są 

nielegalne wynikające z rozporządzenia a nie ustawy i nie maja mocy prawnej.

I jak tak bardzo chcą wystawić mandat to odmów i powiedz, że wyjaśnisz to sobie z nimi w sądzie i sprawę 

masz na sto procent wygraną.

Warto próbować różnymi sposobami trzeba przestać się bać oni są dla nas nie my dla nich.

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Iceman84PL napisał:

Warto próbować różnymi sposobami trzeba przestać się bać oni są dla nas nie my dla nich.

Sam już mam termin rozprawy, ciekawy jestem co mi na niej powiedzą. Oczywiście restrykcje, obostrzenia mam gdzieś, maski nigdzie nie zakładam. Teraz mijam strażników, policjantów na mieście to nawet nie reagują, wcześniej dostałem skierowanie do sądu, bo policja została na mnie wezwana podczas robienia zakupów, już musieli coś wlepić. Idę do sądu bez maski, ciekawe czy mnie wpuszczą :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Imiennik napisał:

Sam już mam termin rozprawy, ciekawy jestem co mi na niej powiedzą. Oczywiście restrykcje, obostrzenia mam gdzieś, maski nigdzie nie zakładam. Teraz mijam strażników, policjantów na mieście to nawet nie reagują, wcześniej dostałem skierowanie do sądu, bo policja została na mnie wezwana podczas robienia zakupów, już musieli coś wlepić. Idę do sądu bez maski, ciekawe czy mnie wpuszczą :D

 

Ja maseczki nie zakładałem ani w komunikacji miejskiej, sklepach, aptekach, pracy czy na ulicach i co nic coś tam zwracali uwagę, ale olałem ich.

Te całe wariactwo i histeria związana z wymyślonym wirusem przez media zrobiła z ludzi posłusznych niewolników, którzy

dali sobie założyć na twarz kaganiec oraz obostrzenia, które są nielegalne i uderzają w wolność człowieka.

Co do mandatów ludzie masowo wygrywają w sądach także bracie powodzenia i pozytywnego rozwiązania sprawy.

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL

Dzięki wielkie i tylko dopowiem, że mi wisi i powiewa co mądra głowa w telewizji powie. Choćby maseczki wpisali do konstutucji i dawali za noszenie 500+ to i tak tego ścierwa propagandowego nie założę. Moja twarz to nie państwowy billboard.

 

Miałem kontakt z osobą że stwierdzonym COVIDem, nawet z jednego naczynia piliśmy. Jakoś żyje i nikt się ode mnie nie zaraził. Jaki ja nieodpowiedzialny.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Imiennik napisał:

@Iceman84PL

Dzięki wielkie i tylko dopowiem, że mi wisi i powiewa co mądra głowa w telewizji powie. Choćby maseczki wpisali do konstutucji i dawali za noszenie 500+ to i tak tego ścierwa propagandowego nie założę. Moja twarz to nie państwowy billboard.

 

A teraz te cwaniaki szykują się do przymuszenia ludzi by nosili maski specjalistyczne jakie oni sobie zażyczą

i wyobraź sobie co będzie jak maska jednorazowa będzie kosztować 10zł?

Biznes widzę się kręci władza musi mieć pieniądze dla swojego elektoratu bo zbliża się maj i trzynastki dla emerytów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Iceman84PL said:

swoja sylwetkę, że to jest tożsamość i robisz z siebie wariata powtarzając w kółko czy jestem aresztowany

To tylko wtedy, gdy policjant zna cię osobiście.

"§ 6. W przypadku gdy osoba legitymowana jest znana osobiście policjantowi, ustalenie jej tożsamości nie wymaga legitymowania."

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL

Przecież Kulczyk Junior musi trzepać sakwę, już ma zakłady w Bydgoszczy do produkcji masek FPP2. Najlepsze że słyszałem o pomyśle, by nosić FPP albo DWIE chirurgiczne. Stonoga mówił że będzie nas "PIS jebał w dupę", ale o podduszaniu mowy nie było :D

 

Tak to się podkręca gaz pod garnkiem z żabą, stopniowo, konsekwentnie. Kto nie wysiadł na początku ten frajer.

 

 @Orybazy

takie cwaniakowanie skończy nie przejażdżką na komendę, pies powie iż uznał pacjenta za poszukiwanego i wycieczka na komendę gratis. W pakiecie trening fitness z przykucaniem bez gaci, bo czemu by nie.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Iceman84PL said:

Warto próbować różnymi sposobami trzeba przestać się bać oni są dla nas nie my dla nich.

I wymagać od nich tego:

4. Policjant po zakończeniu wykonywania czynności służbowych, o których mowa w § 1 pkt 1–3, 6 i 7, informuje ustnie osobę, wobec której podjęto te czynności, o prawie złożenia do właściwego miejscowo prokuratora zażalenia na sposób przeprowadzenia tych czynności.

 

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000192/O/D20200192.pdf

2 minutes ago, Imiennik said:

takie cwaniakowanie skończy nie przejażdżką na komendę, pies powie iż uznał pacjenta za poszukiwanego i wycieczka na komendę gratis. W pakiecie trening fitness z przykucaniem bez gaci, bo czemu by nie.

Prawo do legitymowania bez powodu mają, z tym nie dyskutuję.

Jest to chore, bo zakłada że każdy obywatel jest potencjalnym przestępcą. W UK "wyrywkowe" zatrzymywanie jest nielegalne, zawsze jednak mogą zmyślić powód typu w okolicy widziano złodzieja-blondyna albo skradziono auto w pana kolorze.

 

Kiedyś jadę do pracy w UK, stoi policja i zatrzymuje. Pytam po co, oni spis ludności, ja nie zamierzam brać udziału, to szerokiej drogi.

Pacany stały w kolejce aut, karnie, do wyjawiania danych o sobie. Podobnie w Polsce ludzie nie rozumieją że mają prawo do odmowy składania wyjaśnień a tym bardziej zeznań.

Sam zeznawałem kilka razy, ale to było w sprawach karnych gdzie ja byłem poszkodowanym. Na pytanie "gdzie jadę", odpowiedź jest prosta, czy podał powód interwencji, podstawę prawną i jaki to ma związek z interwencją:

"§ 2. 1. Policjant, który przystępuje do czynności służbowych związanych z wykonywaniem uprawnień określonych w § 1 pkt 1, 3, 6 i 7, podaje swój stopień, imię i nazwisko, w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, przyczynę podjęcia czynności służbowych, a na żądanie osoby, wobec której jest prowadzona czynność, podaje podstawę prawną podjęcia tej czynności. "

 

I jasne jak trafisz na normalnych, tak jak ja kiedyś zatrzymany za "zbyt spokojną jazdę" wyjaśnisz "zawsze jadę spokojnie z radiowozem za plecami" to się pośmiejesz z nimi i pojedziesz bez dmuchania.

21 minutes ago, Imiennik said:

takie cwaniakowanie skończy nie przejażdżką na komendę, pies powie iż uznał pacjenta za poszukiwanego i wycieczka na komendę gratis. W pakiecie trening fitness z przykucaniem bez gaci, bo czemu by nie.

Już jako przedszkolak byłem za kratami (mieliśmy wycieczkę na komendę) a na poważnie to może być niemiłe ale wartościowe doświadczenie życiowe.

Tak jak wizyta w sądzie, raz to przeżyjesz nie boisz się tego.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Obliteraror said:

Niedzielski się przed chwilą produkował na Polsacie, że dziś ponad 12 tysięcy zakażeń

 

Po pierwsze to jest dzisiejszy wynik a jutro będzie 2 razy mniej, tak się nie liczy przypadków, zgonów, itp. Liczy się średnią z jakiegoś okresu.

Po drugie nawet gdyby, to jest to ponad dwa razy mniej niż w listopadzie

Po trzecie, a może powinno być po drugie, liczba zgonów wciąż spada i jest pięć razy (słownie: 5) mniejsza niż w listopadzie.

 

 

Po czwarte a może po pierwsze to wciąż jest mały procent wszystkich zgonów.

 

Będziesz ich wszystkich "ratował" w ten sposób? A co z pozostałą, dziesięciokrotnie większą rzeszą ludzi, którzy umrą z powodu lockdownu? Idź im teraz powiedz, że dodatkowe 62 tysiące umarło żebyś mógł "uratować" 2 tysiące, a może 3 tysiące chorych na COVID-19. Jeśli to w ogóle prawda bo przykład Białorusi, Szwecji i Florydy temu przeczą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, dyletant said:

Ostatni zdanie jest bardzo cenne i trafne zarazem. Całość dedykuję damskim tchórzom w męskich skórach.

Wczoraj przeczytałem połowę "Paradyzji" Zajdla.

Piękne studium kolonii opartej na permanentnym strachu i inwigilacji. 

 

 

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/41646/paradyzja

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, dyletant said:

polski Orwell? Możesz streścić po swojemu?

Jestem na połowie, kolonia w formie statku kosmicznego na niskiej orbicie planety z surowcami. Ciągłe zagrożenie bo ziemianie zaatakują, terroryści wysadzą, wypadki. Potrzeba kontroli ludności. Najpierw donosicielstwo ale było nieefektywne. Każdy donosił na pierdoły żeby udowodnić swoją wierność. Wprowadzono system komputerowy który słucha i ogląda. Rozpoznaje kluczowe frazy, niebezpieczne zachowania itd.. Uczy się (deep learning) schematów. Każdy ma system punktowy, za niesubordynację, niskie punkty zsyłka do kopalni. Ludzie, by otwarcie rozmawiać wynajdują język aluzyjno-przenośniowo-poetycki. Gość, który chce przekazać ważną informację układa wiersze anagramy i dostaje od komputera fuchę wierszoklety :). Komputer przydziela zawód w/g uzdolnień i potrzeb. Nie wolno się przemieszczać między wydziałami. Dzieci odbierane rodzicom i trenowane na karnych obywateli, propaganda itd. Każdy ma 10m2 z przezroczystymi ścianami, pokoje są przechodnie, zasada jak nie masz nic do ukrycia to nie potrzebujesz prywatności. 

  

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wrotycz napisał:

Po pierwsze to jest dzisiejszy wynik a jutro będzie 2 razy mniej, tak się nie liczy przypadków, zgonów, itp. Liczy się średnią z jakiegoś okresu.

"Mamy 12 142 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia" - no nie jest to dwa razy mniej.

 

Ja ci mówię - to jebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.