Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.money.pl/gospodarka/pzu-wchodzi-w-branze-fitness-wlasciciele-silowni-w-rozterce-6620753406302944a.html

 

Cytat

Nowością w ofercie kontrolowanego przez państwo ubezpieczyciela mają być karty sportowe. Aby PZU odniosło sukces, musi jednak mieć sporo własnych klubów fitness. A tego boją się ich obecni właściciele.

Cytat

Właściciele klubów i eksperci cytowani przez Wyborcza.biz przekonują, że PZU będzie musiało przejąć sporo klubów, prawdopodobnie będzie też grało na osłabienie lidera rynku. Już dziś za jednego klienta chce płacić klubom fitness o 30 proc. więcej, niż operator Multisporta.

 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Wam pokażę w ramach ciekawostki.

 

Jak przedstawiała się sytuacja odnośnie maseczek chirurgicznych jako zabezpieczenie przed wirusem SARS w Australii w 2003r.

Przetłumaczony fragment tego artykułu sprzed 18 lat: https://www.smh.com.au/national/farce-mask-its-safe-for-only-20-minutes-20030427-gdgnyo.html

 

Cytat

W dniu 27 kwietnia 2003 r. Sydney Morning Herald w Australii opublikował artykuł podczas paniki SARS, ostrzegając opinię publiczną, że maski chirurgiczne, które kupowali, aby chronić się przed wirusem grypy SARS, były w zasadzie bezużyteczne - i grozili wysokimi grzywnami wobec każdego, kto twierdzi, że maski zapewniały jakąkolwiek znaczącą ochronę :

Detaliści, którzy zarabiają na obawach społeczności związanych z SARS, wyolbrzymiając korzyści zdrowotne wynikające z masek chirurgicznych, mogą zostać ukarani grzywnami w wysokości do 110 000 USD.

 

Minister ds. Sprawiedliwego handlu z NSW Reba Meagher ostrzegła wczoraj, że dystrybutorzy i handlowcy mogą być ścigani, jeśli sugeruje się, że maski zapewniają nierealistyczny poziom ochrony przed chorobą .

„Jestem pewien, że wszyscy zgodziliby się, że czerpanie zysków z ludzkich lęków i obaw jest nie-australijskie ” - powiedziała pani Meagher.

„ Wydaje się, że toczy się dyskusja na temat tego, czy maski chirurgiczne są w stanie zminimalizować skutki SARS. ”

 

Pani Meagher powiedziała, że jej wydział zbada wszelkie skargi dotyczące fałszywych masek, które dotyczą opinii publicznej.

„ Kary mogą sięgać od grzywny do 22 000 USD dla osoby fizycznej lub 110 000 USD dla korporacji ” - powiedziała.

 

Władze zdrowotne ostrzegają, że maski chirurgiczne mogą nie być skuteczną ochroną przed wirusem.

„ Te maski są skuteczne tylko wtedy, gdy są suche ” - mówi profesor Yvonne Cossart z Wydziału Chorób Zakaźnych Uniwersytetu w Sydney.

„ Gdy tylko nasycą się wilgocią w Twoim oddechu, przestają wykonywać swoją pracę i przekazują dalej kropelki”.

 

Profesor Cossart powiedział, że może to zająć zaledwie 15 lub 20 minut, po czym maska będzie musiała zostać zmieniona . 

Ale te ostrzeżenia nie powstrzymały ludzi przed zrywaniem masek, a sprzedawcy detaliczni zgłaszali, że mają problemy z nadążaniem za popytem.

John Bell z Towarzystwa Farmaceutycznego Australii, który jest właścicielem apteki w Woollahra w Sydney, powiedział, że zapasy masek są na wyczerpaniu.

 

„W tej chwili nie mamy żadnych, ponieważ nie byliśmy w stanie ich zdobyć w ciągu ostatnich kilku dni” - powiedział pan Bell. „Na wczesnych etapach było to niewiarygodne; ludzie przychodzili przez cały czas ”.

 

Pan Bell zgodził się z oceną profesora Cossarta dotyczącą skuteczności masek.

„ Myślę, że przynoszą marginalne korzyści ” - powiedział. „W pewnym sensie pocieszają ludzi, którzy myślą, że robią wszystko, co w ich mocy , aby zapobiec infekcji”.

 

Co Wy na to? 

  • Like 10
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne portale i różni prawnicy potwierdzają, że nakaz noszenia maseczek jest bezprawny.

 

Policjanci wciąż ścigają ludzi.

 

Dziennikarze nie pytają się rządzących o bezprawne rozporządzenia.

 

Sądy oddalają kary ale żaden sąd nie ukarze tych co wprowadzili bezprawny nakaz!

 

https://legaartis.pl/blog/2021/03/24/nakaz-zaslaniania-ust-i-nos-nadal-niezgodny-z-prawem-poniewaz-ani-z-ustawy-ani-z-rozporzadzenia-nie-wynika-kogo-dotyczy/?fbclid=IwAR0GRZrbE8qAVaHa0WBc7IwKSYAG22BtkUUf7mO6hgblDyccGDQ4y7_-Ch4

 

Potem w razie czego po latach tak będzie:

 

- obywatel nie musiał nosić maski, bo prawo tak nie stanowiło

 

- działania policji były bezprawne, więc ścigajcie sobie policjantów i komendantów (w końcu to policjant ma obowiazek odmówić wykonania bezprawnego rozkazu)

 

- przedsiębiorcy nie mają jak dochodzić odszkodowań, bo zgodnie z prawem nie musieli zamykać biznesów, zrobili to dobrowolnie po ktoś coś na twitterze napisał,

 

- politycy i tak mają immunitety i ustawę o kompletnej bezkarności za działania związane z walką z covidem

 

W tym jest cały geniusz. Ludzie jak niewolnicy sami noszą maski, choć nie muszą. Po co zmieniać prawo? :)

 

Edytowane przez Martius777
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

Co Wy na to? 

Niezmiennie i wciąż uważam maseczki za zabobon o skuteczności równej pluciu przez lewe ramię i paleniu kogucich łapek w ognisku. Ludzkość pokazała, że żyje mentalnie w średniowieczu, tylko posługuje się nowocześniejszymi gadżetami. I tak ich zresztą nie rozumiejąc. Pogłębi to jeszcze planowa deedukacja, zapoczątkowana z kopyta obecnie. 

Tej publikacji akurat nie znałem, ale wystarczające są prace na pubmedzie. 

 

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/26/2021 at 6:27 PM, Iceman84PL said:

Ja nawet jak śmieci idę wynieść do wiaty śmietnikowej nie zakładam.

Teraz akurat piszę posta z roboty, w której także nie noszę kagańca i nikt mi nawet uwagi nie zwraca.

Ja odwrotnie, w pociągu, sklepie zakładam bo tam właściciel informuje o tym że chce by zakładać. Zakładam też z uwagi na ludzi, którzy mogą się bać zarażenia. Na ulicy nie noszę, w sobotę przejeżdżał radiowóz i o dziwo nie zatrzymali mnie. 

2 hours ago, Martius777 said:

- działania policji były bezprawne, więc ścigajcie sobie policjantów i komendantów (w końcu to policjant ma obowiazek odmówić wykonania bezprawnego rozkazu)

Ja na ulicy nie noszę. Mandatu jeszcze nie dostałem. Ale jak się znajdzie nadgorliwy to jak najbardziej zgłoszenie do prokuratury o przekroczeniu uprawnień i po procesie pozew z cywilnego.

19 hours ago, Perun82 said:

Jakie przewidywalne.

Najbardziej mnie denerwuje, że znajdą się chętni korzystać z PZU, tak jak są chętni tankować na Orlenie i Lotosie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://niezalezna.pl/387837-pandemia-uderzyla-w-biznes

 

Cytat

 

"Co trzeci przedsiębiorca skarży się na nieuregulowane faktury" - wynika z badania na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Dodano, że ponad 70 procent przedsiębiorców poniosło w związku z pandemią dodatkowe koszty.
 
 

Jak podano w raporcie z badania "KoronaBilans MŚP" przeprowadzonego na zlecenie KRD BIG, opóźnienia w regulowaniu zobowiązań, na które skarżą się przedsiębiorcy, wynoszą przeważnie do miesiąca.

- Blisko 30 proc. firm przyznaje, że nie reguluje na czas swoich zobowiązań, połowa z nich tłumaczy się natomiast słabą sytuacją finansową. Co trzeci sam czeka na przelewy od kontrahentów - wynika z ankiety.

Dodano, że 66,8 proc. firm ma zobowiązania finansowe, to więcej, niż w poprzedniej edycji badania. Wzrósł również odsetek przedsiębiorców, którzy podpisali w czasie pandemii nowe zobowiązania - z 26,9 proc. aż do 35,3 proc.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1938 r radio w USA wyemitowało kolejny odcinek audycji "The War of the Worlds", w którym to marsjanie dokonują inwazji na Ziemię. 

 

Audycja spowodowała masową panikę wśród słuchaczy na obszarze Nowego Jorku i okolic - wszyscy byli przekonani, że inwazja faktycznie ma miejsce. 

 

Jak widać na przestrzeni 80 lat reakcje i wiara w przekaz medialny dużo się nie różnią. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem z serii jak udupić udupionych :) Oj źle musi być w zusiku, bardzo źle.

 

https://msp.money.pl/wiadomosci/zawieszenie-dzialalnosci-nie-zwolni-juz-spolek-z-odprowadzania-skladek-na-zus-6621574764464992a.html

 

 

Będziemy mieli największą szarą strefę na świecie 😁

Edytowane przez maroon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maroon napisał:

Oj źle musi być w zusiku, bardzo źle.

Albo wyczuwają okazję na dalsze krojenie frajerów.

 

14 minut temu, maroon napisał:

Będziemy mieli największą szarą strefę na świecie 😁

Na to też znajdą sposób. 

Cytat

Wiceszef resortu zdrowia mówił, że nie należy sobie robić wielkiej nadziei, że epidemia jest w odwrocie. - Tak nie jest. To niestety obserwujemy w ciągu tygodnia, kiedy tych zleceń na badania jest zdecydowanie więcej. Wiemy, że w czasie weekendu lekarze rodzinni tych badań nie zlecają. Czekamy na wtorek, środę - to są takie dni kiedy widzimy, jaki będzie trend w następnym tygodniu - wyjaśniał.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-wiceminister-zdrowia-polska-podzielila-sie-na-dwie-strefy-zachorowan/6lgjbtw,79cfc278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych maseczek sam jestem ciekaw jak teraz prawnie to wygląda, niestety nie jestem prawnikiem a tak jak wcześniej przed wprowadzeniem ustawy wielu prawników czy ludzi siedzących w przepisach np: dogmat karnisty informowało o sytuacji prawnej w sprawie maseczek teraz takie głosy do mnie nie dochodzą. 

 

Swoją drogą we wszystkich mediach trąbią o możliwym zakazie przemieszczania się. Wydaje się, że to przygotowywany grunt pod w/w zjawisko. Problem w tym, że prawnie nie da się tego zrobić w Polsce przynajmniej w dotychczasowej sytuacji prawnej. 

Edytowane przez Jonash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orybazy napisał:

a tego nie wprowadzą bo odszkodowania.

Przede wszystkim w stanach nadzwyczajnych masz jasne wskazane obowiązki, kompetencje oraz kto za co odpowiada - oprócz tego argument fiskalny jak najbardziej. Dlatego nasi panujący nie zdecydują się na taki ruch bo byłby to dla nich strzał w oba kolana.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/lockdown-w-polsce-a-w-innych-krajach-w-porownaniu-z-innymi-polski-wyglada-wrecz-na/976rw8d

 

Cytat

W Belgii od soboty przywrócono ścisły lockdown, a do tego nałożono ograniczenia na podróże zagraniczne. Są dozwolone tylko w uzasadnionych przypadkach, a wyjazdy turystyczne są zabronione. W kraju obowiązuje też godzina policyjna – we Flandrii i Walonii trwa od północy do 5:00 rano, a w Brukseli zaczyna się już od 22:00 i trwa do 6:00.

 

A teraz powiedzcie sami, jaki sens ma trzymanie ludzi w domach w godzinach nocnych, kiedy większość normalnych ludzi śpi? No chyba że na Zachodzie wygląda to inaczej, może tam życie toczy się nocą, nie wiem, nie byłem.

 

Tak czy inaczej, nie chodzi o bezpieczeństwo, nie chodzi o utrzymanie wydolności służby zdrowia - chodzi o zwykły zamordyzm, pokazanie, że "państwo może" i testowanie zdolności mobilizacji służb w przypadku niepokojów i tumultów. Jeszcze zobaczycie, jak nas ta miłosiernia Łunia za mordy będzie brać - ciekawe, gdzie wtedy będzie stało nasze (jeszcze...) wojsko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Orybazy said:

Potrzebny stan wyjątkowy a tego nie wprowadzą bo odszkodowania.

Przy zdolnościach organizatorskich i potencjale kompetencji do przeprowadzenia dowolnego projektu przez naszych rządzących, wyszedł by z tego Monty Python. 

22 minutes ago, zychu said:

A teraz powiedzcie sami, jaki sens ma trzymanie ludzi w domach w godzinach nocnych, kiedy większość normalnych ludzi śpi?

Jest taka rozrywkowa definicja szaleństwa, jako powtarzania w kółko tego samego w oczekiwaniu innych rezultatów. 

Tu naprawdę trzeba mieć ostry defekt kojarzenia, żeby wciąż uważać, że przeciwskuteczny terror/lockdown/łapanki trwające od ponad roku, tylko dwa tygodnie, w kolejne, cudowne dwa tygodnie coś zmienią. Jeśli coś nie działa, to nie działa. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orybazy napisał:

Potrzebny stan wyjątkowy a tego nie wprowadzą bo odszkodowania.

Nie wprowadzą, bo niema pandemii i tego wirusa. Wszystko co widzicie to propaganda, manipulacje, kłamstwa, jednym słowem pranie mózgu i wylewający się matrix.

Oni też muszą działać zgodnie z prawem naturalnym, bo im "praca wieków" rozpierdoli się w drobny mak...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Cytat

 

Paszport zdrowotny z informacjami o szczepieniach i przeciwciałach wytwarzanych przeciwko koronawirusowi nie będzie obowiązkowy - powiedział komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton. UE chce, by dokument funkcjonował od 15 czerwca.
 
 

Dokument ma być „zharmonizowany na szczeblu europejskim” - zapewnił Breton w niedzielę w wywiadach dla stacji RTL i LCI oraz dziennika „Le Figaro”.

Według komisarza paszport zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej powinien być wprowadzony od 15 czerwca.

Paszport - jak twierdzi Breton - będzie zawierał informacje dotyczące rodzaju przyjętej szczepionki oraz czy dana osoba posiada przeciwciała i czy była zarażona koronawirusem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/koronawirus-paszport-cowidowy-od-od-15-czerwca/x2rxlyp,07640b54

 

Dokładnie Panowie, niby nie przymusowo ale jak nie będziesz miał to za każdym razem wsiadając do samolotu czy idąc gdzieś na imprezę masową będą mogli np. żądać okazania świeżego testu, że nie jest się covidianinem. Taka delikatna dyskryminacja. A ja się zapytam, skoro większość plebsu ma być zaszczepiona i pewnie się zaszczepi z własnej woli, to ta masa będzie bezpieczna i nawet jak taki oszołom i foliarz jak ja się nie zaszczepi, to przecież nie powinienem być groźny dla zaszczepionych? Czy może jest jakiś błąd w moim rozumowaniu?

Edytowane przez samotny_wilk
korekta literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprosił  o ulotkę  pcr i spytał czy wykrywa koronawirusa, kiedyś  wklejałem  ulotkę. Twist plost- nie wykrywa!

 

Jeśli nie wykrywa to na jakiej podstawie daje się kwarantanny, leki czy żąda się  paszportu zdrowotnego?

Edytowane przez Martius777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, samotny_wilk napisał:

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/koronawirus-paszport-cowidowy-od-od-15-czerwca/x2rxlyp,07640b54

 

Dokładnie Panowie, niby nie przymusowo ale jak nie będziesz miał to za każdym razem wsiadając do samolotu czy idąc gdzieś na imprezę masową będą mogli np. żądać okazania świeżego testu, że nie jest się covidianinem. Taka delikatna dyskryminacja. A ja się zapytam, skoro większość plebsu ma być zaszczepiona i pewnie się zaszczepi z własnej woli, to ta masa będzie bezpieczna i nawet jak taki oszołom i foliarz jak ja się nie zaszczepi, to przecież nie powinienem być groźny dla zaszczepionych? Czy może jest jakiś błąd w moim rozumowaniu?

 

Nie ma żadnego błędu. Aczkolwiek nie należy przeceniać problemu, bo powstanie szara strefa dla nie-covidian. Rynek zweryfikuje. A może i nie powstanie, bo pisiorów i cały plan szczepień wymiecie za jakiś czas, kto wie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.