Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, wcześniej testowali na bezdomnych, wmawiali ze to na grypę;

 

"Jak donoszą niemieckie media szczepionka, którą testowali Polacy była przeciwko ptasiej grypie. Prawie 350 osób, na których firma Novartis je testowała to głównie bezdomni. Od 2007 roku został już skazany dyrektor klinki, w które organizowano eksperyment, a także jej 7 pracowników. Mimo, że badacze byli jedynie podwykonawcami to jedynie oni zostali ukarani. Koncern Novartis, który jest za wszystko odpowiedzialny uniknął kary."

 

https://portal.abczdrowie.pl/testowali-szczepionki-na-bezdomnych-z-polski-teraz-zostana-ukarani

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, zychu said:

Redystrybucja zasobów i komunizm 2.0 - czyli nałożenie takich podatków, aby zrujnować przedsiębiorców i zniechęcić tych, którzy chcieliby wystartować z czymś swoim.

Dużo ludzi myśli, zwłaszcza po PRL że komunizm, jest zły, a zapomina że nie był zły dla wszystkich. Możliwości takiego Breżniewa były większe niż Nixona. Gdy Nixon zmagał się z aferą Watergate na Kremlu się pewnie śmiali bo żaden pismak z "Prawdy" by się nie wychylił, tysiące ludzi było w gułagach nawet w latach siedemdziesiątych. To świetny ustrój dla wąskiej elity u władzy.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiaj tu z politykiem! Rozmowa redaktora z Niedzielskim.

 

Wszystkie dzieci w maju mają wrócić do szkół? To znaczy dzieci z klas 4-8 i dzieci ze szkół średnich?

Generalnie taki plan chcemy przedstawić, ale szczegóły, jeśli chodzi o daty, to dopiero zaprezentujemy państwu na konferencji.

Czyli za 2 godziny raptem. Czyli, rozumiem, pan już wie, ale pan nie powie?

Nie, to absolutnie nie to. Tutaj, jak zresztą w państwa wiadomościach było przedstawiane, jest dużo różnych punktów widzenia na ten temat.

Niech się pan nie gniewa, ale jak się zwołuje na dzisiaj na godzinę 10 czy 11 konferencję, a rozmawiamy o godzinie 8 i pan jeszcze nie wie, to wygląda to trochę niepoważnie, panie ministrze.

Kilka rozstrzygnięć jeszcze musi być podjętych po prostu. Tak wygląda sprawa.

W takim razie proszę powiedzieć, czy dzisiaj padną daty? Takie daty, że od 4 maja zgadzamy się na to, a od 10 na co innego itd., itd.? Czy padną już dzisiaj konkretne daty?

Tutaj, panie redaktorze, ja byłem zawsze zwolennikiem uzależniania wprowadzania obostrzeń od konkretnych parametrów epidemicznych. Bo daty mają to do siebie, że jest pewne ryzyko, że sytuacja może się po prostu w ciągu tygodnia zmienić. Ale z drugiej strony też zdaję sobie sprawę z tego, że takie zarządzanie z tygodnia na tydzień, z jakim mieliśmy ostatnio do czynienia, i monitorowanie...

Przepraszam, ale my od roku tak mamy mniej więcej, z tygodnia na tydzień, wie pan? Odkąd jest epidemia, to tak słyszymy, że to jest na 2 tygodnie, a później to jest przedłużane, albo trochę tu poluzujemy, albo tu zaciśniemy. Przypomnę panu, że kiedy w listopadzie podaliście dane, tak jak pan lubi, czyli uzależniliście to od zakażeń: tu mamy zieloną strefę, tu żółtą, a tu czerwoną, to taki podział przetrwał 2 tygodnie. Zaraz potem już wszyscy zapomnieli o tej konferencji premiera i pana. Bo wszystko się okazało nieaktualne.

No rzeczywiście taka sytuacja była, że w kolejnych fazach epidemii trzeba było brać pod uwagę zdecydowanie więcej parametrów niż tylko liczbę zakażeń.

Jakby pan na chwileczkę mógł zostawić te parametry na boku i powiedzieć nam - słuchają nas ludzie, niektórzy chcą po prostu pójść do restauracji, a inni te restauracje prowadzą - i oni chcieliby się od ministra zdrowia, któremu płacą podatki, dowiedzieć, kiedy będą mogli ten swój biznes otworzyć. Kiedy będą mogli otworzyć ogródki?

Myślę, że tutaj, jeżeli chodzi o ogródki, to też ten element będzie uwzględniony w planie, który pokażemy na cały maj. Widzę, że pan redaktor się uśmiecha...

Wie pan, trudno to nazwać uśmiechem. Ja, proszę pana, jestem załamany, dlatego że rozmawiamy o godzinie 8, pan mówi ludziom, że o godzinie 8 nie może im powiedzieć, może im pan powie o godzinie 10. No to już nawet nie jest mówienie czegoś z tygodnia na tydzień, tylko z godziny na godzinę. Naprawdę słuchają nas ludzie, słuchają nas podatnicy, obywatele, Polacy. Nie wiem, jak to panu wytłumaczyć, że robicie sobie żarty? Że to nie jest poważne.

Nie robimy sobie żartów, tylko są pewne zasady komunikacji. Zasady komunikacji mówią o tym, że pełny plan ze szczegółami będzie przedstawiony na konferencji pana premiera Mateusza Morawieckiego. A nadal jednak jest też kilka rozstrzygnięć, które musimy sobie w międzyczasie podjąć.

Ja mam proste pytanie, czy padnie dzisiaj deklaracja - bo Jarosław Gowin mówi jasno: od 4 maja będą otwarte galerie handlowe, sklepy meblowe i te wszystkie wielkopowierzchniowe, które są zamknięte. Czy słowa Jarosława Gowina zostaną dzisiaj potwierdzone przez premiera?

To jest akurat sprawa, która właśnie musi zostać rozstrzygnięta. To, co mówiłem panu redaktorowi przed chwilą, że kilka spraw ma być rozstrzygniętych - i generalnie jest wiele punktów widzenia w ramach rządu na to, w jakim tempie luzować obostrzenia. Ja nie będę zaprzeczał, że ja reprezentuję raczej konserwatywny punkt widzenia, pan premier Gowin raczej taki punkt widzenia, który, powiedziałbym, dążyłby do otwierania w bardzo szybkim tempie.

 

Resztę  macie tutaj

https://www.rmf24.pl/fakty/news-adam-niedzielski-chcemy-by-w-maju-wszyscy-uczniowie-wrocili-,nId,5196420

Jedna rzecz mnie jednak zdumiewa. Pan nam bowiem dzisiaj o 8:13 mówi, że pewne rzeczy jeszcze nie są ustalone. One będą jak rozumiem ustalone dzisiaj o godzinie dziesiątej. Przepraszam, wy tam będziecie losowanie robili? Będziecie bierki rozkładali, albo która zapałka dłuższa, to wtedy będą obostrzenia lub nie? Bo jeśli to wszystko ma być wynikiem dyskusji, to te wszystkie dyskusje powinny być już odbyte, a wy powinniście tylko o tym powiedzieć.

Edytowane przez Martius777
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maroon said:

Autarkia to jest utopia. Import/export zawsze był odkąd historia sięga. Chyba, że wracamy do czasów jaskiniowych, ale na to trochę populacja za duża. 

 

Gdyby było globalne multikulti prawdopodobnie sprawiałoby mniej problemów niż państwa narodowe.

Primo, miałem na myśli samowystarczalność w zakresie zapewnienia podstawowych obowiązków państwa, rozumianego jako umowa społeczna. Woda, wojo, papu, i szczelne granice by to wszystko było dla "swoich" - i wtedy można zacząć handlować resztą. Pełna samowystarczalność raczej możliwa nie jest, ale w drugą stronę poleganie na innych państwach w kwestii zapewnienia np. bezpieczeństwa granic, przetrenowaliśmy wielokrotnie (ostatnio w '39).

Secundo, jak widać idea państwa globalnego ma się dobrze :)

 

59 minutes ago, cst9191 said:

Rozmawiamy o tym, czy to fair, że w niektórych krajach Unii można nie płacić podatków w ogóle

Ciekawy news. Wpisuje się w narrację prezydent Estonii - możesz wybrać gdzie chcesz płacić podatki, ale masz je płacić - a jak nie będzie inicjatywy do ich obniżania, i każde państwo będzie je miało mniej-więcej podobne, to siłą rzeczy nastąpi komunistyczne "ujednolicenie biedy". Globalna likwidacja klasy średniej. A jak nie wystarczy siła argumentów i jakieś państwo się wyłamie, pozostanie argument siły.

 

37 minutes ago, cst9191 said:

Ciekawe skąd wezmą te dzieci.

Ze żłobka państwowego. Szczepienia obowiązkowe, a potem wizyty kontrolne - bez wiedzy rodziców. A można jeszcze bezpieczniej - są przecież domy dziecka, czy domy samotnej matki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Kespert said:

.

Secundo, jak widać idea państwa globalnego ma się dobrze :)

.

Ale te globalne państwo zawsze od II w.ś. w jakimś stopniu było. EFTA, CEFTA, EWG, itp. To że w bloku komuszym trzeba było podanie składać o wyjazd do Bułgarii, to nie znaczy, że tak było w reszcie świata. Swoboda przemieszczania się, osiedlania i podejmowania pracy na zachodzie zawsze była. 

 

Państwo globalne miałoby parę zalet, których nie mają państwa narodowe. Tyle że do czegoś takiego musiałyby zostać wyrównane różnice dochodowe. Bo inaczej, to byłoby państwo globalne z zonami biedy i bogactwa, czyli różnica tylko w nazewnictwie. 

 

Poza tym jak przykład ZSSR pokazuje i tak muszą funkcjonować jakieś narodowe wyodrębnienia, a całość dąży do destrukcji od momentu ustanowienia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z firm od szczepionek płaciła za eksperymenty na dzieciach w Nigerii, a teraz zapowiedziano testy na Polskich dzieciach, mocny tekst: https://www.kontrowersje.net/pfizer-zaplacil-za-zbrodnicze-eksperymenty-na-dzieciach-z-nigerii-teraz-za-darmo-eksperymentuje-na-polskich/

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maroon napisał:

Państwo globalne miałoby parę zalet, których nie mają państwa narodowe.

Myślę, że lepiej trzymać się pojęcia imperium, bo lepiej oddaje istotę rzeczy. Znamy z historii różne modele imperialne: starożytny Rzym, imperium Mongołów, imperium brytyjskie. Uważam też, że fałszywa jest alternatywa albo imperium, albo państwo narodowe. Ponadto swoboda przemieszczania się między krajami nie jest uwarunkowana istnieniem jednego superpaństwa. To, że wzrost państw narodowych zbiegł się z nacjonalistycznymi i szowinistycznymi nastrojami, nie oznacza, że obecnie istnienie państwa narodowego musi opierać się na podobnych tendencjach.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, maroon said:

Tyle że do czegoś takiego musiałyby zostać wyrównane różnice dochodowe.

Tylko czemu w dół? :( Ech, rozdział biedy zawsze był łatwy.

21 minutes ago, maroon said:

EFTA, CEFTA, EWG, itp.

Czym innym jest umowa międzypaństwowa, czym innym federacja, czym innym imperium. Nie przeczę że pewne zalety da się znaleźć, ale idea równości wszystkich w żadnej federacji czy imperium nie była realnie przestrzegana.

 

7 minutes ago, zychu said:

Myślę, że lepiej trzymać się pojęcia imperium, bo lepiej oddaje istotę rzeczy.

Genialne - i oczywiście racja. Użycie słowa imperium od razu ukazuje w umyśle odbiorcy właściwe proporcje, bez konieczności uciekania się do zabiegów typu "Światowej Rzeszy".

Przy okazji, rezerwuję nazwy "Imperium Ziemi" i "Imperium Terra". Konieczności "jednolitego frontu" nic tak nie scementuje przy okazji, jak fakt że będzie wobec kogo ten jednolity front zaprezentować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kespert napisał:

Przy okazji, rezerwuję nazwy "Imperium Ziemi" i "Imperium Terra". Konieczności "jednolitego frontu" nic tak nie scementuje przy okazji, jak fakt że będzie wobec kogo ten jednolity front zaprezentować.

 

Jedyną realną okolicznością która w teorii mogłaby aktywować Imperium Terra albo inną Zjednoczoną Federację, jest zagrożenie najazdem pozaziemskim : )

 

PS. I tak to mało realne, bo zapewne szybciej niż później znaleźliby się zdrajcy, paktujący z najeźdzcami w zamian za technologie czy autonomię, co pokazały wielokrotnie filmowe produkcje SF czy gry komputerowe.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Obliteraror said:

jest zagrożenie najazdem pozaziemskim : )

Co ma wspólnego zagrożenie atakiem zielonych ludzików, z zagrożeniem śmiertelną pandemią, czy zagrożeniem bronią chemiczną niejakiego Saddama?

Znacznie łatwiej sfabrykować samo zagrożenie, niż sam atak, czy dowody na istnienie tejże broni. ;)

 

PS: Sporo ludzi robi bardzo niemądre rzeczy, bo wierzą w zagrożenie ze strony rogatego jegomościa z widłami i kotłem smoły - choć nikt go nigdy nie sfilmował, i dowodów niezaprzeczalnych brak.

Diabeł może jest, a może nie jest prawdziwy - ale strach i jego konsekwencje prawdziwe są zawsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie taki poziom życia jak w Niemczech to mogę nawet mieszkać w Najświętszym Imperium Bantustanu 😎 Jak chcą równać do Ukrainy to już wolę nasz kraj z dykty.

@Kespert raz w życiu miałem takie przejście, że nie ma chuja we wsi, że to nie był jakiś zły duch, szatan uj wie co. Od tej pory już podchodzę do duchowości inaczej.

 

Edytowane przez Pyrkosz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, cst9191 said:

Dzięki plandemii doszedłem do przekonania, że od średniowiecza niewiele się zmieniło. Ludzie jak byli tak dalej są kretynami.

 

Nie tylko dalej są kretynami ale są jeszcze większymi kretynami. Inteligencja ludzkości spada. W ostatnim ćwierćwieczu dodała o 7 pkt.

 

 

PS. Średniowiecze to był serialu okres, znacznie bardziej niż renesans. Ale to inna bajka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Martius777 said:

Bo jeśli to wszystko ma być wynikiem dyskusji, to te wszystkie dyskusje powinny być już odbyte, a wy powinniście tylko o tym powiedzieć.

Na forumowe, dziennikarze po prostu trolla karmią. Powinni go do "ignore" dodać i tyle. 

7 minutes ago, BlacKnight said:

Na czym PRL był zbudowany?

Kolektywizmie. 

23 minutes ago, Pyrkosz said:

Jak będzie taki poziom życia jak w Niemczech to mogę nawet mieszkać

Jakby to powiedzieć w latach trzydziestych się Niemcom coraz lepiej żyło. Państwo stymulowało gospodarkę, autostrady budowali, czołgi, bombowce składali .... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Pyrkosz napisał:

Jak będzie taki poziom życia jak w Niemczech

Nie będzie, bo i nie temu służą peryferia. Do centrum mają napływać zasoby i siła robocza, do peryferii będą szły rozporządzenia i nadzorcy.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Pyrkosz said:

Od tej pory już podchodzę do duchowości inaczej.

Nie mówię tak, nie mówię nie, bo swoje widziałem. Ale zauważ, że sam mówisz o zdarzeniu którego nie masz na filmie, a które pomimo tego zmieniło Twoje życie i postrzeganie rzeczywistości. Tak samo jak w przypadku osobistych doświadczeń, propagowane zagrożenia są "realne" bo strach jest prawdziwy; zmiana w sposobie działania jest prawdziwa. Błogosławieni którzy nie widzieli, a uwierzyli.

 

Przy dostatecznie dobrej reklamie "spadających z nieba dzików", ludzie zaczęliby kupować specjalne wzmacniane parasole, i chodzili z głowami uniesionymi w górę. W sumie, było kiedyś zdjęcie dzika zawieszonego w gałęziach drzew przy granicy z Białorusią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałą wiadomość podał dziś rzecznik zdrowia. Pan Andrusiewicz, oświadczył światu, że firma Pfeizer testuje szczepionkę na polskich dzieciach w wieku od 6 miesięcy do 12 lat. To wielki dzień dla Polski, dokładamy ważną cegiełkę w procesie uratowania świata.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te media to są naprawdę pozbawione mózgu: "Wielka tragedia w Indiach, najwięcej zachorowań na świecie. Tak źle jeszcze nie było."

W liczbach bezwzględnych może i tak.

Tylko, że jak odniesie się to do procenta całej populacji/liczby przypadków na 1 milion mieszkańców... to wychodzi na to, że w Polsce jeszcze niedawno ( z tydzień temu) było gorzej (liczba zachorowań dziennych do całości populacji) i na 1 milion mieszkańców ciągle jest gorzej (najwyższy historyczny wynik 7x większy niż w Indiach).

Tak samo w ilości zgonów.

Indie - 150 zgonów na milion mieszkańców.

Polska - 1774 zgonów na milion mieszkańców.

 

Tylko ciekawe, że u nas pandemia odpuszcza, a tam to jest tragedia.

No ale wpływy z reklam/kliknięcia/oglądalność się zgadza a ludzie to łykają. Oni nawet kłamią co do oficjalnych, publicznie dostanych, danych.

Edytowane przez BumTrarara
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.