Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niezaszczepieni-ludzie-w-indiach-beda-nosic-odznake

 

Niezaszczepieni ludzie w Indiach będą nosić odznakę

Policja na wiejskich obszarach Indii zmusiła niektórych obywateli, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi, do noszenia insygniów z czaszką i skrzyżowanymi kośćmi, uniwersalnym symbolem zagrożenia. Wywołało to ogromne oburzenie w kraju, w którym już brakuje zastrzyków.
 

Urzędnicy okręgu Nivari w centrum Madhya Pradesh powiedzieli, że wprowadzili politykę zachęcającą do większej liczby szczepień.

 

 

„Obserwując niski wskaźnik szczepień w naszym regionie, postanowiliśmy oddać hołd zaszczepionym osobom. Jednak wkrótce znaleźliśmy również dużą liczbę osób, które nie zostały zaszczepione ”- powiedział Santosh Patel, policjant z jednostki z siedzibą w rejonie Pritvipur.

 

„Dlatego, aby dać im nauczkę i zachęcić do szczepień, złożyliśmy przysięgę, że zaszczepimy je jak najszybciej” – cytuje policyjną agencję Reuters. Zaszczepieni otrzymywali znak w kolorze indyjskiej flagi z napisem „Jestem patriotą”. Ci, którzy nie byli zaszczepieni, otrzymywali znak z czaszką i skrzyżowanymi kośćmi, który brzmi: „Nie zbliżaj się do mnie, nie jestem zaszczepiony. Proszę, trzymaj się ode mnie z daleka."

Niektóre osoby zostały zauważone przez dziennikarzy z podobnymi naklejkami. Polityka wywołała oburzenie w Internecie, a użytkownicy mediów społecznościowych nazywali ją „obrazą” i „stygmatyzacją”.

 

Około 14% mieszkańców Madhya Pradesh otrzymało jedną szczepionkę na koronawirusa, a wskaźniki szczepień na obszarach wiejskich, takich jak Nivari, gdzie wszystko się dzieje, należą do najniższych w kraju. Indie, największy na świecie producent szczepionek, borykają się z problemami z dostawami po wyeksportowaniu dziesiątek milionów szczepionek, w tym darowizn do mniejszych krajów.

 

Indie to oczywiście bardzo specyficzny kraj, w którym człowieka można pobić kijami, a nawet rozszarpać na kawałki za „niewłaściwą wiarę”, ale trend wydaje się być znacznie szerszy niż Indie, a to dopiero początek, więc warto śledzić rozwój wydarzeń.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ithardware.pl/aktualnosci/pakistan_niezaszczepieni_utraca_dostep_do_telefonu_i_internetu-16585.html

 

Pakistan: Niezaszczepieni utracą dostęp do telefonu i internetu

Dążenie do zaszczepienia jak największej liczby osób szczepionką przeciw Covid wydaje się osiągać skrajności w niektórych krajach, a swobody obywatelskie są coraz bardziej ograniczane.

 

Władze, służba zdrowia oraz wojsko w pakistańskiej prowincji Pendżab, która ma największą populację w kraju, ogłosiły nową politykę, która będzie karać obywateli za odmowę szczepienia, poprzez wyłączenie ich kart SIM, tj. odcięcie ich od komunikacji telefonicznej i mobilnego internetu.

 

Opieka zdrowotna stanu Punjab potwierdziła na swoim koncie na Twitterze, że mobilne karty SIM niezaszczepionych osób "mogą być blokowane".

 

Na całym świecie rządy chcą wymusić na obywatelach szczepienie przeciw Covid.

 

W Pakistanie przyjmuje to dość skrajne formy - karą za odmowę będzie blokada karty SIM, co wiąże się z odcięciem od telefonu i internetu. 

 

Biorąc pod uwagę, jak powszechne jest korzystanie z telefonów komórkowych w niektórych obszarach, gdzie stanowią one jedyne urządzenie zapewniające dostęp do zasobów online, takie restrykcje będą wysoce dotkliwe dla społeczeństwa.

 

Pakistańska gazeta Dawn poinformowała, że decyzja wydaje się ostateczna, powołując się na Hammada Razę, rzecznika Specjalistycznego Departamentu Opieki Zdrowotnej prowincji. Rząd prowincji będzie współpracował z Pakistańskim Urzędem Telekomunikacji (PTA) w celu realizacji planu.

Minister zdrowia Pendżabu Yasmin Rashid przemawiała po spotkaniu, kiedy po raz pierwszy przedstawiono plan, mówiąc, że władze robią "wszystko, co mogą", aby zmusić ludzi do przyjęcia szczepionki, i zapewniła, że ci, którzy odmawiają, "ryzykują życie tych, którzy już są zaszczepieni".

 

Komentarze Rashida zostały opublikowane przez pakistański Express Tribune. Urzędnik twierdzi, że ludzie otrzymają szczepionkę przeciwko Covid, inaczej będą wszczęte działania karne. Inna pakistańska prowincja, Sindh, również rozważa zastosowanie dość rygorystycznych środków mających na celu zmuszenie obywateli do zaszczepienia, takich jak wstrzymanie pensji osobom, które odmawiają szczepienia oraz blokowanie miejsc pracy w sektorze rządowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wrotycz napisał:

A priony to nie białka? I nie pokonują bariery krew mózg?

 

Chemicznie białka, ale o rzadkiej, odmiennej konformacji przestrzennej i przez to o zupełnie i

innych właściwościach. 

To tak jakby porównywać tory kolejkowe np z mieczem. Niby stal, ale stal stali nierówna. 

 

Rzecz paskudna ale na szczęście bardzo rzadka i w znacznej większości spowodowana skłonnością genetyczną. 

Białko kolca nie jest prionem. 

 

Cytat

 

Wcale nie mogą białka kolcowe S, alias spike, pokonać bariery krew mózg, są przecież takie wielkie - mają 9-12 [nm]* średnicy, to 2,5 razy mniej niż priony (25[nm])**, które wywołują chorobę Creuzfelda-Jakoba, ok. 10  razy mniej niż średnica wirusa (60-140[nm]) i  prawie 1000 razy mniej niż średnica krwinek (8 [um]).

 

Nie o rozmiar chodzi tylko o budowę i oddziaływania elektrostatyczne. 

 

Cytat

 

 

Są pracę naukowe, które mówią o uszkodzeniu bariery krew mózg i możliwości rozwoju choroby prionowej, czyli choroby degeneracyjnej mózgu.

 

Pokaż mi te prace. Poważnie. Ciekaw jestem. 

 

Cytat

 

Czytam pobieżnie bo mam sporo zajęć, ale rozmawiamy w tym momencie o szkodliwości szczepionki mrna na płuca, a nie o covid ogólnie. Nie na temat

 

Cytat

** Cells infected with scrapie and Creutzfeldt–Jakob disease agents produce intracellular 25-nm virus-like particle

https://www.pnas.org/content/104/6/1965.full

 

A to jest artykuł o badaniu CJD i pionów. Zupełnie nie w temacie naszej rozmowy. 

 

 

Cytat

---

 

Bez sensu ta dyskusja. Szkoda mojego czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/12/2021 at 7:24 AM, Rnext said:

Nawet najlepszy plan musi mieć luki, bo nie da się wszystkiego przewidzieć, zwłaszcza sterując prostym tłumem.

Dlatego nie ma planu, a są raczej grupy interesów. Jak dywizje w korporacji. Czasem realnie nawet skonfliktowane. To pozwala prowadzić kontrolę i sprzężenie zwrotne na bieżąco, wielowariantowo. Któraś w końcu wygra... i co z tego. Czy PiS czy PO, podatki będą takie same, a Unia wiecznie żywa. Czy wygrają zwolennicy SCS, czy techno-AI, i tak jedwabnik będzie musiał narobić przędzy by dostać papu. Wolność? Będzie wolność wyboru miejsca, w którym będziesz robić co ci każą.

Aha, a jakby coś "nie wypaliło" to plan awaryjny (demokratyczne obalenie bigPharmy np.) też jest obstawiony, i wyznaczone są już pionki na straty. Dlatego główny plan po prostu musi się udać - pozostaje zrobić popcorn i... czekać. Na możliwość która jednej z grup się opłaci na tyle, że staniemy się wieżą, a nie pionkiem. Mamy kilka atutów, lokalizację, ludzi, wartości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Esmeron said:

Czytam pobieżnie bo mam sporo zajęć, ale

 

Właśnie zauważyłem.

Ty w ogóle nic nie czytasz. Nie posłużyłeś się jak dotąd jednym, słownie 1, badaniem naukowym, albo choć artykułem w danym temacie.

 

2 hours ago, Esmeron said:

rozmawiamy w tym momencie o szkodliwości szczepionki mrna na płuca, a nie o covid ogólnie. Nie na temat

 

Nie na temat... dane "techniczne" wirusa, o którym jest 310 stron są "nie ma temat". Aha...

 

2 hours ago, Esmeron said:

A to jest artykuł o badaniu CJD i pionów

 

Ano to (powtórzę się):

 

Są pracę naukowe, które mówią o uszkodzeniu bariery krew mózg i możliwości rozwoju choroby prionowej, czyli choroby degeneracyjnej mózgu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Martius777 said:

 

Czyli jednak. Przy szacowanej skuteczności Pfizera na poziomie 0.8% o reszty poniżej 2%, spełnia się co kiedyś napisałem - efekt (ochronny) byłby taki sam, jak przy szczepieniu wodą. tyle że niższym kosztem. Ale wiem, wiem, pranie podatkowych pieniędzy... Więc może naprawdę nie o efekt ochronny chodzi? 

Swoją drogą jestem w lekkim szoku, że The Lancet to opublikował. Coś im się media z tej kontrolującej garści wymykają. Albo przewagę uzyskali "koledzy" z frakcji konkurencyjnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

 

Właśnie zauważyłem.

Ty w ogóle nic nie czytasz. Nie posłużyłeś się jak dotąd jednym, słownie 1, badaniem naukowym,

 

Ty za to wklejasz ich mnóstwo i albo wyciągasz z nich błędne wnoski albo są nie na temat. 

 

Cytat

 

Ano to (powtórzę się):

 

Są pracę naukowe, które mówią o uszkodzeniu bariery krew mózg i możliwości rozwoju choroby prionowej, czyli choroby degeneracyjnej mózgu.

To i ja powtórzę: pokaż mi tr badania, podeślij link. Chętnie poczytam. Mówię poważnie i bez żadnej podpuchy: jesli takimi dysponujesz, podziel sie. 

To akurat przeczytam bardzo dokładnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rnext napisał:

Swoją drogą jestem w lekkim szoku, że The Lancet to opublikował. Coś im się media z tej kontrolującej garści wymykają. Albo przewagę uzyskali "koledzy" z frakcji konkurencyjnej.

A jak zwykle tak było naprawdę :)

 

https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/szczepionki-przeciw-covid-19-sa-skuteczne-strzezcie-sie-przed-manipulacjami-wokol-artykulu-the-lancet,1063611.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

Czyli jednak. Przy szacowanej skuteczności Pfizera na poziomie 0.8% o reszty poniżej 2%, spełnia się co kiedyś napisałem - efekt (ochronny) byłby taki sam, jak przy szczepieniu wodą. tyle że niższym kosztem. Ale wiem, wiem, pranie podatkowych pieniędzy... Więc może naprawdę nie o efekt ochronny chodzi? 

Swoją drogą jestem w lekkim szoku, że The Lancet to opublikował. Coś im się media z tej kontrolującej garści wymykają. Albo przewagę uzyskali "koledzy" z frakcji konkurencyjnej.

Nie wiem czy wrzucałem TO, ale chyba nie. Pewien gość na swoim twitterze pisał o tym miesiąc temu.

 

 

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzad w UK przedluza lockdown mimo zerowych dziennych smierci.

Na poczatku mowili ze lockdown jest tylko 2 dwa tyg. Pozniej ze dodatkowy miesiec by sie przydal zeby chronic sluzbe zdrowia. Minelo 15 miesiecy i mimo ze wszystkie osoby z grupy ryzyka sa zaszczepione a czasami nawet jest ZERO dziennych smierci rzad UK nie chce zniesc lockdown.Jeszcze 2tyg...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, przewiduję scenariusz na jesienną falę:

 

wzrasta liczba zakażeń, tuby propagandowe w sposób agresywny i zmasowany oskarżają niezaszczepionych o to, że mamy IV falę. Cel jest taki, by napuścić zaszczepionych na niezaszczepionych. To przez was niezaszczepieni rząd musiał znowu zamknąć gospodarkę! To wy roznosicie śmierć!

 

Efekt? Część niezaszczepionych ulegnie i się zaszczepi, resztę rząd zacznie już w pełni oficjalnie dyskryminować, bo uwaga - większość ludzi chce podjęcia takich właśnie działań. Może dodatkowo obowiązek zaszczepienia się na srovit.

 

 

Nie jestem optymistą, bo niestety sporo, jeśli nie większość ludzi to zwykłe świnie.

 

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mosze Red napisał:

Będę tym gnębił organizatora z różnych kont bo już na moim mi zablokowali komentowanie zanim to wrzuciłem, nie dam im kurwa żyć ludzie czekali rok na przełożoną imprezę a teraz bez szczypawki to mogę się jedyne pierdolić. Jeśli ktoś z braci miał również bilet niech robi to samo albo jego znajomi którzy mieli jechać. Wcześniej miało być na EXPO warszawa ale dwa razy przełożone było.

 

 

https://www.facebook.com/events/2597583666984781/?active_tab=discussion

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Rnext said:

Swoją drogą jestem w lekkim szoku, że The Lancet to opublikował.

 

Ma ktoś link do tego badania? Bo co innego jak ktoś czyta z karku a co innego jak samemu czytasz.

 

--

 

6 hours ago, Esmeron said:

To i ja powtórzę: pokaż mi tr badania, podeślij link. Chętnie poczytam

 

Jest na filmie, nie będę Ci odbierał chleba.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cst9191 napisał:

Uwaga, przewiduję scenariusz na jesienną falę:

 

wzrasta liczba zakażeń, tuby propagandowe w sposób agresywny i zmasowany oskarżają niezaszczepionych o to, że mamy IV falę. Cel jest taki, by napuścić zaszczepionych na niezaszczepionych. To przez was niezaszczepieni rząd musiał znowu zamknąć gospodarkę! To wy roznosicie śmierć!

 

Efekt? Część niezaszczepionych ulegnie i się zaszczepi, resztę rząd zacznie już w pełni oficjalnie dyskryminować, bo uwaga - większość ludzi chce podjęcia takich właśnie działań. Może dodatkowo obowiązek zaszczepienia się na srovit.

 

 

Nie jestem optymistą, bo niestety sporo, jeśli nie większość ludzi to zwykłe świnie.

 

 

Nie podsuwaj pomysłów władzy! 😕

Ale to że IV "fala" bedzie to raczej pewnie niestety... W końcu sezon grypowy ruszy jak co rok...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Martius777 napisał:

Według brytyjskich badań wariant delta jest bardziej śmiertelny dla osób zaszczepionych niż poprzednie mutacje korony

 

https://m.focus.de/wissen/briten-studie-delta-variante-fuer-geimpfte-vermutlich-toedlicher-als-bisherige-covid-mutationen_id_13389589.html

Wie eine neue Studie aus Großbritannien zeigt, ist die Delta-Variante des Coronavirus wohl tödlicher als die bisher bekannten Mutationen - auch für Geimpfte. Die Zahlen verdeutlichen jedoch ebenso, dass die Impfungen insgesamt vor der Delta-Variante gut schützen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Obliteraror said:

A jak zwykle tak było naprawdę

Nie wierzę, że nie zrozumiałeś o czym pisze The Lancet.

Bezkompromisowo zakwestionowali podawane marketingowo poziomy skuteczności szczepionek, wskazując na pominięcie istotnego czynnika metodologii badawczej, korygującego wskaźniki mocno w dół. 

Ale jak zwykle, wystarczy że Ci jacyś manipulanci z niby "anty-fejk-njusów" coś podłożą i już masz przestawioną ścieżkę myślową na "prawilną i jedynie słuszną". 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.