Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, paazik napisał:

Ja znam dwie osoby które straciły życie przez covidową paranoję, jedna nie mogła się dostać do specjalisty a drugiej nie był wykonany zabieg w szpitalu bo miała pozytywny test.

Czasem nawet z dostępnością dentysty jest duży problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają oficjalnie wspominać, że od jesieni obowiązkowe będą szczepienia "dobrowolnych" szczepionek, no chyba jak jeden z wiceministrów powiedział jeśli ktoś nie będzie wychodził z domu to nie będzie problemu.

 

 

Że ten naród na to pozwala to niesamowite.

 

Odnośnie dentysty ja robię sobie remont generalny i rodzina tez chodzi po lekarzach bo niewiadomo jaki cyrk nas czeka.

Edytowane przez spacemarine
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rnext napisał:

Tak, bo trochę mnie to zdziwiło a szukałem jakoś przedwczoraj. Nie ma danych ani w GUS, ani w Eurostat ani w World Banku

Faktycznie, to dziwne. Zakładam jednak, że pojawią się w okresie paru tygodni max.

 

Z kolejnych ciekawostek - wczoraj ECDC przedstawił aktualne prognozy, modele i zagrożenia dla Europy związane z rozprzestrzeniającą się mutacją Delta.

 

https://www.ecdc.europa.eu/sites/default/files/documents/Implications-for-the-EU-EEA-on-the-spread-of-SARS-CoV-2-Delta-VOC-23-June-2021_1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Fury King said:

Przecież to sarkazm albo ironia :) kto to Czarek?

Ps. Czemu mam kropki pod rangą? I to aż 7 ?!

Głupi ja, nie załapałem. Cezary Pazura, nie widziałeś reklam szczęściarzu.

Kropki oznaczają TW, 7 to stopień "Młodszy Bolek" ;).

16 hours ago, Obliteraror said:

Przy całym mniejszym bądź większym zrozumieniu dla sceptycyzmu nie odlatywałbym w taką paranoję, bo to już blisko do Olszańskiego, który głosi że będą nieszczepionych mordować, albo trafią do obozów FEMA, czy tym podobne idiotyzmy.

Mam nadzieję że masz rację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Martius777 napisał:

Rząd obiecał pieniądze za odczyny po szczepieniu. Nawet 100 tys. zł. Projekt nie trafi do Sejmu

Dzięki!

 

https://www.money.pl/gospodarka/odszkodowania-za-nop-po-szczepionce-na-covid-19-w-wakacje-fundusz-kompensacyjny-opozniony-6650896057789344a.html

 

 

Cytat

 

Wciąż nie ma obiecywanego od miesięcy Funduszu Kompensacyjnego. Według pierwotnych założeń, ustawa miała być gotowa 1 maja. Jak dotąd się nie pojawiła.

Pod koniec maja minister Michał Dworczyk zapowiadał na antenie "Polsat News", że według jego wiedzy, projekt ma być na Sejmie podczas najbliższego posiedzenia.

- Ustawa, po uwzględnieniu wniosków z konsultacji publicznych, jest skierowana na Stały Komitet Rady Ministrów, więc to jest perspektywa najbliższych tygodni, a potem oczywiście cała ścieżka legislacyjna w Sejmie - wyjaśniał podczas konferencji prasowej 1 czerwca Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

 

 

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, spacemarine said:

Zaczynają oficjalnie wspominać, że od jesieni obowiązkowe będą szczepienia "dobrowolnych" szczepionek

Mają z wciskaniem na siłę tych "szczepionek" takiego pierdolca, że teraz to naprawdę należy się grubo zastanawiać o co tu naprawdę chodzi.

Zwłaszcza że jest sporo dobrowolnych, sprawdzonych szczepionek na ekstremalnie groźne choroby a wciskać pod przymusem zamierzają tylko na infekcję bez większego, statystycznego zagrożenia. I to wprowadza grupa ludzi, którzy od lat '90 mają nieoficjalne wytyczne międzynarodowych gremiów, sprowadzające się do kontroli i redukcji populacji. A starają się wszystkich przekonać, że w masowych szczepieniach chodzi im o ochronę populacji przed wymarciem. I może mamy zaufać ludziom, którzy na co dzień kręcą, ukrywają fakty, lawirują i kłamią?

  • Like 13
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widmo krąży po kraju, widmo DELTY!!!

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-gis-wariant-delta-juz-krazy-w-polsce/cncnzjw,79cfc278

 

 

Cytat

 

GIS: wariant Delta już krąży w naszym społeczeństwie

Z wywiadów epidemiologicznych wynika, że wśród zakażonych wariantem Delta koronawirusa w Polsce są osoby, które nie podróżowały i nie kontaktowały się z osobami podróżującymi. - O czym to świadczy? O tym, że ta mutacja już krąży w naszym społeczeństwie - powiedział kierujący pracami GIS Krzysztof Saczka.

 

 

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

Mają z wciskaniem na siłę tych "szczepionek" takiego pierdolca, że teraz to naprawdę należy się grubo zastanawiać o co tu naprawdę chodzi.

Zwłaszcza że jest sporo dobrowolnych, sprawdzonych szczepionek na ekstremalnie groźne choroby a wciskać pod przymusem zamierzają tylko na infekcję bez większego, statystycznego zagrożenia. I to wprowadza grupa ludzi, którzy od lat '90 mają nieoficjalne wytyczne międzynarodowych gremiów, sprowadzające się do kontroli i redukcji populacji. A starają się wszystkich przekonać, że w masowych szczepieniach chodzi im o ochronę populacji przed wymarciem. I może mamy zaufać ludziom, którzy na co dzień kręcą, ukrywają fakty, lawirują i kłamią?

Tak jest niestety...

Tutaj kolejne informacje:

https://oko.press/kaczynski-o-szczepieniach-jak-bedzie-trzeba-pomyslimy-o-srodkach-przymusu/

 

Tylko co teraz wirus ma urlop...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, nowy00 said:

Nie wiem na ile dla PiSanek jest to "balon próbny". Oni się lubują w puszczaniu kaczek (dziennikarskich też ;)) między ludzi, żeby sprawdzać odbiór społeczny. Nawet "Nowy Ład" jakoś przycichł bo odbiór podwyżek podatków (liczyli że nikt nie zauważy czy co?) był negatywny. 

Skądinąd wiadomo, że żadna partia do tej pory nie wydawała takiego budżetu na badania opinii jak PiSanki. Zarządzanie przez sondaże. 

 

1 hour ago, mpawel5 said:

A w Brazylii powinno być to bardzo widoczne, bo tam z grzebaniem zwłok nie nadążają.

Nie wiem jak to się ma do danych prezentowanych na knoema.com:

 

In 2020, death rate for Brazil was 6.6 per 1,000 people.

Death rate of Brazil fell gradually from 9.9 per 1,000 people in 1971 to 6.6 per 1,000 people in 2020.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Rnext said:

żadna partia do tej pory nie wydawała takiego budżetu na badania opinii

Inflacja 😛 Bo częściowo chodzi o badania, a częściowo o samo wydawanie (skąd - dokąd płynie kasa). Na Żarnowiec, CPK, CPL, Ostrołękę, kilometrówki, wybory kopertowe itd. - też wydają.

 

Ponawiam pytanie - czy ktoś ma może link do oryginalnego artykułu z badaniami skanu mózgu ~400 osób po przejściu COVID? Tam gdzie twierdzili że "ubywa" istoty szarej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kespert napisał:

Ponawiam pytanie - czy ktoś ma może link do oryginalnego artykułu z badaniami skanu mózgu ~400 osób po przejściu COVID? Tam gdzie twierdzili że "ubywa" istoty szarej?

 

Jeżeli Ci o te chodzi:

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.06.11.21258690v1.full.pdf

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Obliteraror!

 

Interesujące są tabele odnośnie wagi, BMI i cukrzycy u chorych vs grupa kontrolna (brak znaczących różnic przy zachorowalności, słaba korelacja z przebiegiem i hospitalizacją). Nie będę dyskutował o algorytmach obrazowania, załóżmy że dobrze zrobili i rzeczywiście "robi dziury w muzgó". Ale najciekawsze jest to:

Quote

...hypothesis is that an entry point of the virus to the central nervous system might be achieved by crossing the neural–mucosal interface in the olfactory mucosa, and progress from thereon to the olfactory bulb in the brain...

To już wiadomo, po co był taki długi patyczek przy badaniach PCR, i dlaczego trzeba poskrobać śluz, żeby dobrze zebrać próbkę :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kespert said:

(skąd - dokąd płynie kasa). Na Żarnowiec, CPK, CPL, Ostrołękę, kilometrówki, wybory kopertowe itd. - też wydają.

Ech, pisałem już o tym kiedyś w kontekście aparatu państwowego jako pralni pieniędzy podatkowych. Może gdyby mogli sobie ot tak wziąć z podatków ile chcą, bez szachrajstw, to nie byłoby tych debilnych "inwestycji". Chociaż "apetyt rośnie w miarę jedzenia..."

12 minutes ago, Kespert said:

wagi, BMI i cukrzycy u chorych vs grupa kontrolna (brak znaczących różnic przy zachorowalności, słaba korelacja z przebiegiem i hospitalizacją)

Nie wiem jak z tym jest, ale jak trafiał pacjent na SOR do @Helena i miał którąś z przypadłości "bez korelacji" to było z nim krucho. Mogła w ciemno obstawiać jaki będzie koniec.

 

ps. Aczkolwiek i tak najbardziej traumatyczne było dla niej pobieranie wymazów na C19 od nieboszczyków po zawałach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rnext napisał:

Mają z wciskaniem na siłę tych "szczepionek" takiego pierdolca, że teraz to naprawdę należy się grubo zastanawiać o co tu naprawdę chodzi.

I może mamy zaufać ludziom, którzy na co dzień kręcą, ukrywają fakty, lawirują i kłamią?

No właśnie. To jest dla mnie najlepszy smaczek. Ci sami ludzie, którzy psioczą na partię, że to kurwy, kłamcy, złodzieje, że swoją matkę by do burdelu sprzedali etc. - w przypadku covida nagle zmieniają ton: trza być odpowiedzialnym, rządu należy słuchać, państwo nakazuje, obywatel wykonuje.

Jest tak jak to przewidywaliśmy: osobniki najbardziej uległe, podatne na manipulacje, po roku urabiania (a dziury w oficjalnej narracji nawet idiota dostrzeże, wystarczy, żeby chciał) sami nadstawią dupki z hasłem "bóg zapłać!". Gardzę, pluję w ryj takim szmatom.

 

Wystarczy, że coś zostanie "oficjalnie potwierdzone" i nagle staje się prawdą objawioną. Ludzie nie myślą, potrzebują kogoś, kto będzie robił to za nich. A przodują w tym wszelacy mędrkowie, co to z nauką nigdy do czynienia nie mieli, ale uwielbiają sobie tą nauką gębę wycierać przy każdej okazji.

Edytowane przez zychu
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zychu napisał:

przypadku covida nagle zmieniają ton: trza być odpowiedzialnym, rządu należy słuchać, państwo nakazuje, obywatel wykonuje.

Dokładnie - najpierw ************ a potem "dej szczepionkę". 

Ale wiecie - to Łunia kazali - dlatego łykajo.

 

Gdyby nie wsparcie z zewnątrz - to każdy by to olał. 

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z Poznania, co tam narobili w sprawie covida to szkoda gadać.

 

Na onkologii może być tylko 5 osob w rejestracji a ludzie stoją ciasno obok siebie w krótkim korytarzu i czekają. Zabrano dużo miejsc do siedzenia, niepełnosprawni są w dramatycznej sytuacji. Cześć musi siedzieć na ławce na zewnątrz w deszczu.

 

W sklepach część przymierzalni nieczynna bo covid. W galerii Avenida i na ul Półwiejskiej pogrom sklepów, upadły z powodu lockdownów. Cześć z nich ma sztucznie wydłużone kolejki i limity.

 

Dworzec to armageddon, powykręcali siedziska w poczekalni. Wygląda jakby była powódź i zmiotło część siedzeń.

 

W pociągu 80% ludzi jest  bez maseczek. Kontroler z opuszczoną maseczką i wyjebane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Martius777 said:

W pociągu 80% ludzi jest  bez maseczek. Kontroler z opuszczoną maseczką i wyjebane.

W KW zawsze mili konduktorzy/konduktorki za maseczki nie widziałem żeby ganiali ale rzadko jeździłem koleją ostatnio. 3/07 koncert Kamp!'a ciekawe co wymyślą.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Martius777 napisał:

Wygląda jakby była powódź i zmiotło część siedzeń.

Akurat przedwczoraj była powódź:P

 

Cytat

 

Kolejna mutacja koronawirusa rozprzestrzenia się w Ameryce Łacińskiej. Jak niebezpieczna jest Lambda?

Podczas gdy naukowcy w Europie ostrzegają przed Deltą, nowy wariant rozprzestrzenia się w Ameryce Łacińskiej - informuje Oliver Pieper na łamach Deutsche Welle.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Rnext said:

Nie ma danych ani w GUS

 

Jak nie ma? Dane są, tyle że ogóle.

 

Raport o zgonach w Polsce w 2020 r.

 

Nie zmienia to faktu, że jakość tych danych pozostawia wiele do życzenia.

 

Nie przez przypadek wspominałem o Euromomo. Dość powiedzieć, że na oficjalnej "stronie" (czytaj na ćwierkaczu) ministerstwa zdrowia na koniec roku było ~30 tys. zgonów "na covid" a w rzeczywistości było ich 5,5 tys. To jest właśnie problem jakościowy, który dotyka polski GUS na usługach polityków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2021 o 11:19, Brat Jan napisał:

Większość ludzi zna kogoś, kto był pod tlenem, respiratorem

Na zasadzie, że świagier łojca ze strony matki, mówił, że kuzynka Basia miała siostrę i ona była, ale już nie drążą, że specjalnie ją tam włożyli i jej płuca rozerwało... 

 

 

Ja znam więcej ludzi, którzy stracili pracę albo firmy... 

 

Choroby były zawsze i będą przez jeszcze co najmniej kilka wieków, a teraz jak jest kilka, KILKA przypadków tego covidiotyzmu to wszyscy przeżywają to jak mrówka okres... 

 

Edytowane przez Mosze Black
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.