Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, wrotycz napisał:
46 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Na końcu rozmówca subtelnie zasugerował jej foliarstwo. ☺️

 

Nie zarzucił jej foliarstwa tylko, chciał ją zdyskredytować tylko dlatego, że z jej stanowiskiem zgadzali się, tzw.*  foliarze.

 

 

Dlatego napisałem "subtelnie zasugerował", a nie "zarzucił". ☺️

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Obliteraror said:

Co zrobić, by uniknąć ponownego kolapsu służby zdrowia i braku wykonywania wymaganych zabiegów?

Co zrobić, by nie zarzynać znowu polskich firm?

Polacy znów muszą zasmakować biedy socjalizmu. Wtedy zmądrzeją na jakiś czas. Możesz jedynie dbać o siebie i bliskich. 

Brak służby zdrowia musisz mieć kasę, znajomości, dbać o siebie. Upadek gospodarczy, mieć fach(y) być gotowym do emigracji/pracować zdalnie.

Kawalerki na wynajem, rozwiązują każdy problem.   

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

Dlatego napisałem "subtelnie zasugerował", a nie "zarzucił". ☺️

 

W sumie... Tak czy siak jest to chamska manipulacja że strony zawodowego polityką i lobbysty z dyplomem lekarza jakim był i jest Marek Balicki. Ten gość zwiedził prawie wszystkie ugrupowania, z tym że, trzeba mu to oddać, wszystkie lewicowe - od Solidarności, przez Unię Demokratyczną i Unię Wolności po SDPL i SLD.

Znam ją takich "lekarzy". Kazał mi do siebie chodzić ale leczyć mnie nie chciał. Jako, że była rejonizacja byłem zmuszony się przeprowadzić, żeby lekarza zmienić. Czasamu Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło -  ten mnie nauczył żeby chodzić do lekarzy a nie do biznesmanów i  jak ich odróżnić.

 

Dziś też mamy takich na świeczniku, najlepszy przykład "lekarza"-biznesmana to były już minister zdrowia, złotousty Ł. Szumowski.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-niemcy-przerywaja-wakacje-w-portugalii-maja-czas-do-konca-dn,nId,5325092

 

Niemieccy wczasowicze, którzy nie chcą trafić na kwarantannę, przerwali wakacje w Portugalii i wracają do kraju. Na lotniskach kłębią się setki niemieckich turystów. Wszystko z powodu zmian w obostrzeniach.

 

W poniedziałek upływa ważny termin dla niemieckich urlopowiczów w Portugalii. Od wtorku zaczyna obowiązywać przyjęta przez Instytut Robeta Kocha klasyfikacja kraju jako obszaru wariantu koronawirusa. Oznacza to, że każdy, kto opuści Portugalię później niż w poniedziałek, będzie musiał po powrocie do domu spędzić dwa tygodnie na kwarantannie w Niemczech.
 

Przepis ten stosuje się niezależnie od tego, czy podróżni zostali zaszczepieni lub czy są ozdrowieńcami. Nie jest również możliwe skrócenie okresu kwarantanny za pomocą negatywnych testów na obecność koronawirusa. Powodem nowych obostrzeń jest szczególnie zaraźliwa odmiana koronawirusa Delta, która szybko się rozprzestrzenia, zwłaszcza w rejonie Lizbony - informuje FAZ.
 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Perun82 said:

Agora w pierwszym szeregu postępactwa. 

Jeszcze niech GWyborczą sprzedają tylko zaszczepionym i zwiną geszeft.

Dobrze. Kurz opadnie, a przy niezmienności ludzkiej natury - zawsze opada i tradycyjnie - rewolucja najpierw pożre własne dzieci. 

6 minutes ago, Eskel said:

Przepis ten stosuje się niezależnie od tego, czy podróżni zostali zaszczepieni lub czy są ozdrowieńcami.

I w ten sposób, zaszczepieni tracą resztkę praw, króre szczepka miała im oddać. Naiwniacy. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rnext napisał:

Jeszcze niech GWyborczą sprzedają tylko zaszczepionym i zwiną geszeft.

 

Nie sądzę. Większość czytelników mediów Agory (w formie papierowej czy elektronicznej) jest zapewne zaszczepiona.

 

Ciekawostka - fińscy kibice po powrocie z S.Petersburga, największego rosyjskiego ogniska Delty już rozwlekają ją po kraju. W UK rozwleczenie Delty trwało 5,6 tygodni. Podobnie zakładam będzie w PL.

 

https://yle.fi/uutiset/osasto/news/thl_chief_more_than_half_of_finlands_cases_linked_to_st_petersburg_returnees/11999546

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzić do takich kin, nie kupować takich gazet. Proste.

Już to kiedyś powiedziałem ale się powtórzę. Jak im kasa niezaszczepionych śmierdzi to, o mnie, za mnie niech upadną.

 

Co bardzo charakterystyczne, zachodnie koncerny, hipermarkety, nie mają takich problemów i zarabiają na plandemii więcej niż kiedykolwiek. Kosztem politycznie poprawnych, bardziej papieskich niż sam Papież "polskich" podmiotów. Społem, Lewiatan, itp. a teraz Helios są tu najlepszym przykładem.

 

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro po Heliosa:

Przy zakupie biletu z dopiskiem zaszczepiona/y w kasie kina, obsługa ma prawo poprosić Cię (i osoby Ci towarzyszące, jeśli zakupionych zostało więcej biletów z tą adnotacją) o okazanie dokumentu potwierdzającego pełne szczepienie. Nie zbieramy Twoich danych, prosimy wyłącznie o okazanie takiego dokumentu.

 

Otóż jest tu zastosowana sprytna gra słów ma prawo poprosić. Tak ja mam prawo poprosić żeby Pani w okienku pokazała mi dorodne cycuszki.

 

UODOD: nie można wymagać potwierdzenia o szczepieniu na COVID-19

- W świetle przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii podmioty zobowiązane do przestrzegania określonego tymi przepisami limitu osób nie są uprawnione do żądania od nich udostępnienia informacji o zaszczepieniu przeciwko COVID-19. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rnext napisał:

Od początku istnienia kurs w trendzie spadkowym.

Tu pełna zgoda, Giełdowa Agora od dawna szoruje po dnie. Ja o samej Wyborczej mówiłem, ciekawym przykładzie skutecznego zastosowania paywalla i mimo trendu utraty papierowego czytelnictwa, zdobycie ponad 250 tys. regularnie płacących subskrybentów.

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Rnext said:

Raczej powolne zdychanie. 

To długo planowy projekt polityczny, tak jak filmy "feministyczne" typu Last Jedi. Nie muszą zarobić, mają populację urobić. Czas wypłaty przyjdzie później, w marksizmie proletariat je kawior ustami swoich przedstawicieli.    

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita obserwacja zidiocenia społeczeństwa, które dosłownie bezrefleksyjnie łyka jak pelikan każde słowo polityka.

 

Psychologia działa.

 

- Załóżcie maseczki i chodźcie w kółko!

 

Idioci posłusznie chodzą, chodzą w kółko, żaden nie zatrzyma się i spyta jak długo ma to trwać.

 

3 województwa bez zakażeń, ledwo 70 osób zakażonych a społeczeństwo sterroryzowane jakby połowa ludu zmarła.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: śmiertelność wariantu Delta według oficjalnych danych rządu UK to 0,03%  tak k...a trzy setne.

Na stronie 8 raportu, poczytajcie sobie:

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/994997/Variants_of_Concern_VOC_Technical_Briefing_16.pdf

 

link_1624893674z9GX2GjDVh60rMX1K95U3L,w3

 

Ale u nas w Polsce genom jest inny, powietrze inne, bo palą się u nas śmiecie z uk i de, więc szczepić trzeba!

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarineteż zauważyłem, że śmiertelność znikoma. Wystarczy po analizować dane z Portugalii i GB. Faktycznie przypadki urosly a ofiar bez zmian. Kilka, kilkanaście. Możliwe, że covid ze śmiertelności 0,2 do 0,5% spadnie niżej. Może będzie większa zakaznosc, ale zjadliwości zrówna się z przeziębieniem. Ale to nie przeszkadza zrobić już rozwałki, gdyż.... Brytyjczycy muszą wracać z Grecji bo kwarantanna ich czeka. Niemcy uciekają z wakacji z Portugalii bo kwarantanna. Dotyczy wszystkich. Także beka na 102. 

 

 

P. S. Tam jest jedną dziesiąta, nie jedna setna. 

Edytowane przez mpawel5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sądzie Rejonowym w Katowicach zapadł ważny wyrok. Restauratorzy z knajpy “Bułkęs” zostali oskarżeni w styczniu tego roku w związku z otwarciem biznesu w czasie restrykcji nałożonych przez rząd Morawieckiego. Sąd umorzył właśnie sprawę oraz stwierdził, że…

 

Morawiecki się przeliczył

“...rozporządzenia covidowe zostały wprowadzone do porządku prawnego w sposób sprzeczny z podstawowymi konstytucyjnymi zasadami państwa prawa. Przepisy ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi są blankietowe, w zasadzie „martwe” i nie zawierają wymaganych prawem szczegółowych wytycznych dla rozporządzenia. Pani sędzia podkreśliła, że nieuprawnione w ocenie sądu byłoby karanie za czyny, które aktualnie nie są już zabronione.

 

– Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach na dzisiejszym posiedzeniu UMORZYŁ postępowanie w sprawie karnej, gdzie staliśmy pod 23 (!) zarzutami niestosowania się do zakazu działalności gospodarczej nakładanego aż 3 rozporządzeniami. Sąd uznał, że otwieranie rozprawy i przeprowadzanie jakichkolwiek dowodów nie ma sensu, bo podziela w całości nasze wyjaśnienia składane na Policji i stanowisko zajęte w sprzeciwie – napisano na stronie “Bułkęsa” na Facebooku.

 

 

Będą masowe odszkodowania za błędy ekipy “dobrej” zmiany?

Początek roku przyniósł dużą nerwowość u restauratorów, którzy masowo otwierali swoje lokale, by walczyć o dalsze przetrwanie. Media obiegały rozmaite relacje z wizyt policji i sanepidu w knajpach, gdzie nakładano kary i składano wnioski do sądów. Wyrok uniewinniający jest jednym z pierwszych i prawdopodobnie uruchomi falę kolejnych. Wielu prawdopodobnie oskarży skarb państwa w związku ze stratami, które nastały z powodu niezgodnych z konstytucją restrykcji.

Komentarze

-To teraz podać policję i sanepid do sądu za bezprawne nękanie, sądzić się z powodu strat moralnych i żądać odszkodowania

Internauta: Czy z odpisu zamierzacie uzyskać dane policjantów i urzędników sanepidu i skarżyć ich na drodze cywilnej?

“Bułkęs”: Wszystkie dane posiadamy. Na pewno będą wyciągnięte konsekwencje z działań, które nie powinny mieć miejsca.

 

https://gazetaplus.pl/zapadl-wazny-wyrok-morawiecki-sie-przeliczyl-panstwo-polskie-zbankrutuje/41097/

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.