Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Martius777 napisał:

Co to za tłumacz?

W Polsce mamy jednego tłumacza od wszystkiego i w dodatku ściągał na lekcjach:

 

  • Terminator – Elektroniczny morderca.
  • Die Hard – Szklana pułapka.
  • Bold and Beautiful – Moda na sukces.
  • Reality Bites – Orbitowanie bez cukru.
  • My Mom's New Boyfriend – Centralne biuro uwodzenia.
  • American History X – Więzień nienawiści.
  • Dirty dancing – Wirujący seks.
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Martius777 napisał:

Ja pierdzielę, ten tlumacz j. migowego zamigał inaczej na tym spocie reklamowym.

O kurwa! To już jest przegięcie na całego. Przekaz jasny, inwalidów do piachu, nie jesteście i nie będziecie nam potrzebni więc teraz jest najwyższy czas.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Feniks8x Wymieszał dwa sytemy językowe, naturalny i systemowy, z pół gramatyką zgodną z naturalnym i pół z systemowym, iście makaron jezykowy. W Polsce są dwa języki migowe SJM i PJM, zamiast trzymać się PJM to zrobił misz masz językowy.

 

Miga jakby ledwo ukończył trzy stopnie kursu z j. migowego i nie ogarniał do końca gramatykę migowego, taki "ponglish".

 

Mamy tylu fajnych tłumaczy... 

 

Teraz już wiem czemu prawie wszyscy moi niesłyszący znajomi się zaszczepili.

 

Musisz sie zaszczepić. - to zdanie załatwiło wszystko.

 

Proszę pamiętać o tym, że dla części głuchych j. polski jest językiem obcym i muszą się go uczyć tak jak uczymy się angielskiego, niemieckiego. Ich "narodowym" językiem jest migowy.

Edytowane przez Martius777
  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martius777 Czaję. Super dzięki za Twój arcy istotny glos w dyskusji.

 

Powiem tylko tyle, to jest operacja zakrojona na tak szeroką i niewyobrażalną skalę, że mam tylko nadzieję by ludzkość w porę obudziła się i wyszła z odpowiednim sprzętem w odpowiednie miejsca.

 

(jakby kto pytał oczywiście chodziło mi o wyjście z grabiami na trawniki w celu wysprzątania psich guan)

Edytowane przez Feniks8x
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://dorzeczy.pl/zdrowie/189620/drastyczne-dane-gus-o-zgonach-w-polsce-w-2020-roku.html

 

Oficjalne dane. Uwzględniające naciąganie na covid wszystkiego co się da. Bezpośrednio 3800 zgonów. 

 

Kurwa. TRZY OSIEM ZERO ZERO. 

 

Dalej matoły będziecie pierdolić jaka to groźna epidemia, że szczepienia i inne pierdy? 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Feniks8x napisał:

Ta właśnie reklama to majstersztyk manipulacji. Powinni pokazywać i analizować ją na uniwerkach. Tyle co tam jest technik to głowa mała. Muzyka, głos, odpowiedni ton i akcent, nastrój, odpowiednie obrazki w danym momencie. Weszli na wyżyny. Dla świadomego widza obłuda i stek kłamstw. Sam gebels byłby ukontentowany, robiąc taką minę :3

 

To koronawirus zamknął gospodarkę, przynajmniej tak się dowiedziałem z tego spotu.

 

I dalej: jest źle, są utrudnienia, ale... wystarczy że się zaszczepisz i wszystko wróci do normy. No dalej, zrób to, a odzyskasz swoją wolność.

 

Zabawa psychopaty ze swoją ofiarą.

 

2 godziny temu, Feniks8x napisał:

I co, dźganie się jest szansą i kluczem do normalności? Teraz wychodzi, że chuja wafla, fuck you suckers! Teraz jak już zaczniecie, to co 3 miechy bęzie nowe dziabanie syfem, aż do rozwalenia nawet najmocniejszych organizmów, biała rasa musi być zneutralizowana, mamy 'lepszą' alternatywę.

Wcześniej nie brałem takiej możliwości pod uwagę, ale:

 

-mamy układ zachodnich globalistów z Chinami;

-Chińczycy testowali i pewnie dalej testują broń biologiczną, którą mogą uderzyć w konkretne rasy, a nawet narody;

-aktualnie szczepi się głównie białych;

-istnieje ryzyko, że szczepionki mogą negatywnie wpływać na płodność;

-masowe szczepienie każdego jak leci nie ma większego sensu;

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Bracia, będzie to mój drugi post na forum, akurat w tym temacie.

Mam pytanie. Kupiłem dziś Warszawską Gazetę, a jutro miałem iść się szczepić... i znalazłem tam taki tekst:

 

"Z danych opublikowanych przez Public Health England wariant Delta koronawirusa jest aż sześciokrotnie bardziej niebezpieczny wśród osób zaszczepionych, niż tych, którzy dotychczas szczepionki nie przyjęli

 

Spośród 4087 osób zakażonych wariantem Delta, które zostały w pełni zaszczepione, a od szczepienia upłynęło co najmniej 14 dni, zmarło dwadzieścia sześć. Odpowiada to śmiertelności 0, 00 636 proc., która jest 6,6 razy wyższa niż śmiertelność wśród osób niezaszczepionych, chorujących na ten wariant koronawirusa (0,0000957 proc. zgonów, 34 zgony wśród 35521 pozytywnych przypadków)-wynika z danych opublikowanych w raporcie z 18 czerwca przez Public Health England.

 

Jednocześnie rzecznik rządu Francji Gabriel Attal ocenił w środę, że istnieje poważne zagrożenie związane z wariantem Delta koronawirusa. Nie wykluczył powrotu pandemii. Wielu lekarzy apeluje o przywrócenie od września obostrzeń obowiązku noszenia maseczek"

Źródło: cai24.pl

 

Konsultant przez telefon mi mówił, że dzięki szczepionce uniknę hospitalizacji... Co teraz zrobić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Tajski Wojownik said:

Kombinuję jak mogę, mam jeszcze czas, by podjąć decyzję. Jednakże sam nie wiem co robić, bo w Tajlandii chciałbym zostać.

 

Sałtykow-Szczedrin, że jeśli jakaś sprawa wydaje się beznadziejna, to wystarczy dać trzy ruble feldfeblowi i zaraz wszystko okazuje się proste.

 

Musisz tylko znaleźć "feldefbla", który tymi rublami nie pogardzi i wpisze, że się zaszczepiłeś. Nie wierzę, że tam nie ma żadnych łasych na łatwe pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wincenty napisał:

Oddawales krew jako ozdrowieniec?

Jest wymagany test na przeciwciala? 

Nie, normalna procedura, normalna ankieta jak zawsze. Tyle, że na wejściu mierzą temperaturę ciała. Nic nadzwyczajnego. Jak w ankiecie nie nawypisujesz się o szczepionkach albo jakiś tematach covidowych (które ja miałem pod koniec kwietnia i ze względu na upływ czasu nie musiałem już pisać.) to nic się nie dzieje.

 

@Brat Jan - nie wiem. Na "zwykłe" szczepionki (jakies odry, ospy, tężec pewnie) jest wyraźnie napisane o tym by wypisywać przebycie tego w ostatnich 4 tygodniach.
Pocovidowych odwalali z zaznaczeniem, że conajmniej pół roku nie mogą oddac krwi. I to jest ciekawostka bo w takim wypadku potraktowani zostali tak samo jak m.in.: osoby które wyszły z więzienia, które miały przypadkowy kontakt seksualny z obcym, które miały zrobiony tatuaż, które były w krajach Afryki równikowej etc. czyli generalnie jak osoby które były narażone na zakażenie wirusem HIV bądź choroba tropikalną.

Edytowane przez Dassler89
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, mroczny94 said:

Konsultant przez telefon mi mówił, że dzięki szczepionce uniknę hospitalizacji...

 

Konsuktant bierze pieniądze za naganianie. Jego wiedza pochodzi ze szkoleń a nie z badań czy studiów statystycznych, których tu znajdziesz mnóstwo.

 

4 hours ago, mroczny94 said:

Co teraz zrobić?

 

Nikt ci tu na to pytanie nie odpowie, nikt oprócz ciebie samego.

Zważ tylko na to co Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych na na ten tematu do powiedzeniaWpływ szczepień Comirnaty na rozprzestrzenianie się wirusa w społeczeństwie nie jest jeszcze poznany.

(reszta w odnośniku)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mroczny94

 

Jeśli jesteś rocznik 1994, nie jesteś spaślakiem, nie masz chorób płuc, układu krążenia, nadciśnienia, astmy i generalnie jesteś dobrego zdrowia, to i tak masz małe szanse trafić do szpitala na COVID-19. Co najwyżej wyślesz tam kogoś z twojego otoczenia.

 

Moja rada jest taka: zrób tak jak Janusz Korwin-Mikke, zaszczep się i miej spokój. Janusz Korwin-Mikke był w szpitalu już w dniu, kiedy do Polski dotarła pierwsza dostawa Pfizera. Niby pod pozorem udziału w jakiejś stłuczce, ale potem bolało go lewe ramię. Nie ma ani jednej wypowiedzi, ani jednego wpisu Korwina, że on sam się nie zaszczepił i szczepić się nie ma zamiaru. Owszem, jest mnóstwo ogólników w stylu "nie wolno szczepić ludzi jak bydło", "każdy powinien sam decydować czy i czym chce być zaszczepiony", "to nie rząd powinien o tym decydować czy ktoś się szczepi", ale nie ma ani jednej wypowiedzi "Ja, Janusza Korwin-Mikke się nie zaszczepiłem i nie mam zamiaru się szczepić".

 

(A jeśli była taka deklaracja Korwina, to z pewnością brat @wrotycz podeśle nam linka do takiego wpisu lub wypowiedzi. Ooops! Co? Nie ma?)

 

Cała wierchuszka Konferencji jest zaszczepiona. Jeśli byś się zapytał Bosaka czy jest zaszczepiony to się dowiesz że są to sprawy prywatne, objęte tajemnicą lekarską, wrażliwe dane osobowe i on nie będzie na ten temat rozmawiał. Paru dziennikarzy już próbowało i zawsze odpowiedź jest taka sama. Cała wierchuszka jest zaszczepiona - z wyjątkiem Brauna, bo to moron.

 

A dlaczego w takim razie namawiają na nieszczepienie, skoro sami się zaszczpili? No cóż, normalna agenturalna robota. Zleceniodawca płaci, Zleceniodawca wymaga. Korwin wprost mówił, że dla niego celem twojego życia nie jest twoje przeżycie.

 

No dobra, a teraz czy szczepionki działają i czy chronią przed ciężką postacią COVID-19.

 

Na początek przykład kraju dobrze wyszczepionego, jakim jest Wielka Brytania - 66,3% populacji otrzymało co najmniej jedną dawką szczepionki. Tu masz wykres wykrytych zakażeń, ja widać od końca maja idzie on ostro w górę:

 

Screenshot-20210704-073707-2.png

 

Podobnie ostro w górę powinien iść wykres zgonów (z pewnym opóźnieniem, powiedzmy od połowy czerwca; jest to świetnie widoczne przy poprzedniej fali grudzień-luty). A tymczasem mamy to:

Screenshot-20210704-075701-2.png

 

Zakażeń przybywa, a ludzie nie lądują w szpitalach i nie umierają. Dla zaszczepionych COVID-19 to taka lekka grypka i trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby się przyplątały jakieś komplikacje.

 

To dla porównania jeden kraj słabo zaszczepiony, Rosja - zaledwie 16,6% populacji zaszczepione, w tym większość jakimś gównem o nazwie Спутник V, które po prostu nie działa. Rosja to kraj który w praktyce wprowadza to, co Konferencja zaleca dla Polski. Tym razem nie tylko "Konferencja zawsze z Federacją" ale i również "Federacja razem z Konfederacją". Wykres wykrytych zakażeń:

Screenshot-20210704-081430-2.png

 

Mamy imponujący wzrost liczby zakażeń, co cieszy. I równie piękny wzrost liczby zgonów:

Screenshot-20210704-082303-2.png

(Patrząc na liczbę zgonów wyraźnie widać, że gdyby Rosja miała diagnostykę medyczną na poziomie kraju cywilizowanego, to liczby wykrytych zakażeń na wykresie powyżej powinny być co najmniej trzykrotnie wyższe).

 

Jeśli zaś chodzi o rzekomą sześciokrotnie wyższą umieralność na wariant Delta w Wielkiej Brytanii, to pozwól, że wyjaśnię ten fenomen statystyczny w osobnym wpisie, nieco później. Ten już się zrobił za długi.

 

Na razie tylko napiszę, że nawet dwukrotne szczepienie przeciw COVID-19 nie daje nieśmiertelności. W dalszym ciągu można na przykład wpaść pod samochód. Ba! Nieśmiertelności nie daje nawet dwukrotne szczepienie, a później kontakt z wirusem i zakażenie! A taką bardzo szeroką definicję zgonu "osoby w pełni zaszczepionej i zakażonej" przyjęli w swoim raporcie Brytyjczycy.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHO: nie zalecamy rozległego / powszechnego testowania osób bezobjawowych

"Powszechne badania przesiewowe u osób bezobjawowych NIE są obecnie zalecaną strategią ze względu na znaczne koszty z nimi związane i BRAK DANYCH O ICH SKUTECZNOŚCI operacyjnej." "Widespread screening of asymptomatic individuals is not a currently recommended strategy (...)". - WHO, 25.06.2021.
 
 
Zakrzepy po AstraZenece dwukrotnie częstsze niż śmierci po COVID w grupie 18-39
 
Nowe badania opublikowane w czasopiśmie „European Centre for Disease Prevention” stwierdza, że ryzyko zakrzepicy po szczepieniu tą specyficzną szczepionką jest wyższe niż wartości dodane po samym szczepieniu. 10 śmierci które pomogła zapobiec szczepionka równało się 21 śmierci z powodu zakrzepicy
 
Edytowane przez Martius777
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KolegiKolega napisał:

Na początek przykład kraju dobrze wyszczepionego, jakim jest Wielka Brytania - 66,3% populacji otrzymało co najmniej jedną dawką szczepionki. Tu masz wykres wykrytych zakażeń, ja widać od końca maja idzie on ostro w górę:

 

Zakażeń przybywa, a ludzie nie lądują w szpitalach i nie umierają. Dla zaszczepionych COVID-19 to taka lekka grypka i trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby się przyplątały jakieś komplikacje.

 

To dla porównania jeden kraj słabo zaszczepiony, Rosja - zaledwie 16,6% populacji zaszczepione, w tym większość jakimś gównem o nazwie Спутник V, które po prostu nie działa. Rosja to kraj który w praktyce wprowadza to, co Konferencja zaleca dla Polski. Tym razem nie tylko "Konferencja zawsze z Federacją" ale i również "Federacja razem z Konfederacją". Wykres wykrytych zakażeń:

 

 

Mamy imponujący wzrost liczby zakażeń, co cieszy. I równie piękny wzrost liczby zgonów:

 

(Patrząc na liczbę zgonów wyraźnie widać, że gdyby Rosja miała diagnostykę medyczną na poziomie kraju cywilizowanego, to liczby wykrytych zakażeń na wykresie powyżej powinny być co najmniej trzykrotnie wyższe).

 

 

Dokładnie, szczepionki nie chronią przed zarażeniem i roznoszeniem wirusa przez zaszczepionych o czym kłamano na samym początku. Druga sprawa covid oficjalnie w Polsce spowodował 3800 zgonów, było to wałkowane wcześniej, reszta przypadków to naciągane testem PCR dającym LOSOWY wynik o czym sam jego twórca mówił przypadki osób z cukrzycą, nowotworami, chorobami wieńcowymi itd, które nie miały dostępu do służby zdrowia. Te słupki w Polsce i Rosji z ilością zgonów to przykład właśnie takiej masowej eutanazji razem z łapówką w postaci 15 tysięcy za dyżur. Płacisz więcej za przypadek covidowy to dostajesz więcej zgonów z tego powodu, jest to jeden w z większych wałków w historii, wręcz zorganizowany. Ludzie bez objawów z złamaną ręką dostawali losowy wynik PCR i lądowali na oddziale covidowym bo było to opłacalne.

 

Podsumowując zrujnowano gospodarkę by wziąć za gębę społeczeństwo, dokonano eutanazji na ponad 100 tysiącach ludzi z chorobami współistniejącymi i wielu wpisywano na siłę covid testami dającymi losowy wynik, a na koniec brnie się w szczepienie nawet dzieci i zamordyzm sanitarny. Patrzenie na słupki bez kontekstu nie ma sensu.

 

Prawda jest taka że bez szczepionek i tego całego cyrku byłoby mniej strat w gospodarce i ludności, jasne pierwsze miesiące póki nie było wiadomo z czym mamy do czynienia mogły napędzić strachu, ale teraz mając tyle dowodów i niezależnych badań trzeba naprawdę być ignorantem by nie zrozumieć, że tu wcale nie chodzi o covid.

 

Serio jedna z najbardziej skorumpowanych grup zawodowych w Polsce, pełno afer z łapówkami, leczeniem zmarłych w prywatnych przychodniach, zaszywanie szmat podczas operacji, łowcy skór, ale akurat teraz są święci i powinniśmy zignorować 15 tysięcy dodatku covidowego. No jasne, wszyscy mają interes w tym cyrku.

 

Gdyby nie ta histeria to byśmy myśleli że w 2020 roku była trochę bardziej zjadliwa grypka, ale jak jest 15 tysięcy na stole i okazja by wziąć naród za mordę to kto by nie skorzystał, prawda?

 

I na koniec z szczepionką czy bez większość przechoruje covid bez większych problemów, w zasadzie obecnie już wiemy, że np taka astrazeneca powoduje większe ryzyko problemów z mięśniem sercowym u mężczyzn niż sam covid. Zatem sama szczepionka może być bardziej niebezpieczna niż choroba przed która ma chronić, poczytajcie:

https://www.irishexaminer.com/news/arid-40328123.html

Ale oczywiście ponownie Kolega czy Batory to zignorują bo po co burzyć sobie wizję świata.

 

 

Dobra kto się chce szczepić i chce zostać superbohaterem dzięki tej ambrozji i tak to zrobi, ja jedynego co się boję to że "przypadkowo" na jakimś targu wypuszczą, tzn pojawi się jakiś bardziej zjadliwy wirus z kolekcji Fauciego i spółki. Tutaj jest największe ryzyko na jesieni i wydaje mi się dość prawdopodobnym scenariuszem. Wbrew temu co się mówi w mediach jest duży opór na świecie do szczepień i zamordyzmu, a władze jak poczuły krew nie pozwolą sobie na utratę szansy wzięcia wszystkich za mordę.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mroczny94 napisał:

Konsultant przez telefon mi mówił, że dzięki szczepionce uniknę hospitalizacji... Co teraz zrobić?

Jesteś w grupie ryzyka? Jeśli nie to nie ma sensu się szczepić.

1 godzinę temu, KolegiKolega napisał:

Jeśli jesteś rocznik 1994, nie jesteś spaślakiem, nie masz chorób płuc, układu krążenia, nadciśnienia, astmy i generalnie jesteś dobrego zdrowia, to i tak masz małe szanse trafić do szpitala na COVID-19. Co najwyżej wyślesz tam kogoś z twojego otoczenia.

@mroczny94 człowiek opowiada głupoty, ponieważ zaszczepienie się nie zatrzymuje transmisji wirusa, jedynie może ograniczyć ciężki przebieg choroby. U Ciebie.

 

 

 

1 godzinę temu, KolegiKolega napisał:

Moja rada jest taka: zrób tak jak Janusz Korwin-Mikke, zaszczep się i miej spokój. Janusz Korwin-Mikke był w szpitalu już w dniu, kiedy do Polski dotarła pierwsza dostawa Pfizera. Niby pod pozorem udziału w jakiejś stłuczce, ale potem bolało go lewe ramię. Nie ma ani jednej wypowiedzi, ani jednego wpisu Korwina, że on sam się nie zaszczepił i szczepić się nie ma zamiaru. Owszem, jest mnóstwo ogólników w stylu "nie wolno szczepić ludzi jak bydło", "każdy powinien sam decydować czy i czym chce być zaszczepiony", "to nie rząd powinien o tym decydować czy ktoś się szczepi", ale nie ma ani jednej wypowiedzi "Ja, Janusza Korwin-Mikke się nie zaszczepiłem i nie mam zamiaru się szczepić".

 

(A jeśli była taka deklaracja Korwina, to z pewnością brat @wrotycz podeśle nam linka do takiego wpisu lub wypowiedzi. Ooops! Co? Nie ma?)

 

Ehh...

 

Po pierwsze to sprawa prywatna Korwina, czy się szczepił czy nie. Uj ci do tego.

Po drugie w co drugim poście poruszasz temat tego człowieka. Ciekawe czemu :)

 

2 godziny temu, KolegiKolega napisał:

Podobnie ostro w górę powinien iść wykres zgonów (z pewnym opóźnieniem, powiedzmy od połowy czerwca; jest to świetnie widoczne przy poprzedniej fali grudzień-luty). A tymczasem mamy to:

Nie onanizowałbym się tak na Twoim miejscu. Sam znalazłbym sposób na zmniejszenie liczby zgonów "covidowych". Wystarczyłoby wpisywać w akcie zgonu jako przyczynę covid ludziom u których faktycznie wykryto wirusa.

 

2 godziny temu, KolegiKolega napisał:

Zakażeń przybywa, a ludzie nie lądują w szpitalach i nie umierają. Dla zaszczepionych COVID-19 to taka lekka grypka i trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby się przyplątały jakieś komplikacje.

Chyba że pojawi się wariant omega i wykosi wszystkich zaszczepionych.

 

Oczywiście jest takie prawdopodobieństwo.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spacemarine napisał:

Dokładnie, szczepionki nie chronią przed zarażeniem i roznoszeniem wirusa przez zaszczepionych o czym kłamano na samym początku.

Bzdury piszesz. Gdy wprowadzono szczepionki to mówiono, że brak na razie danych czy szczepionki zabezpieczają przed przenoszeniem wirusa. Dlatego wiele krajów prewencyjnie żądało przy wjeździe testu RT-PCR również od zaszczepionych (ku wielkiej waszej tu radości). Szczepionki nie mają100% skuteczności. Jednak 1000 osób zaszczepionych i mających kontakt z wirusem przekaże go znacznie mniejszej ilości następnych niż 1000 osób niezaszczepionych mających kontakt z tym samym wariantem. Co sprowadza się do tego, że współczynnik transmisji R w kraju o wysokim stopniu zaszczepienia będzie poniżej 1, a w kraju słabo wyszczepionym powyżej 1.

 

Zresztą będziemy mogli to wkrótce śledzić na podstawie danych z Rosji i UK.

 

Godzinę temu, spacemarine napisał:

Druga sprawa covid oficjalnie w Polsce spowodował 3800 zgonów

Bzdura. Znowu wracamy do przypadku Krzysztofa Korwin-Mikkego, który na COVID-19 nie mógł umrzeć bo miał astmę, ale mimo to wylądował w szpitalu. Stosując twoje kryteria to najskuteczniej przed zgonem na COVID-19 chroni wiek powyżej 70 lat, nadciśnienie i cukrzyca - wtedy ma się dokładnie 0% szans znaleźć się wśród 3800 szczęśliwców, których uznajesz za "jedynie prawdziwe ofiary covida".

 

W Polsce na COVID-19 umarło około 41 tys. osób (zgoda: były to głównie osoby starsze i schorowane, COVID zabrał każdemu z nich średnio 2,5 roku życia, które im jeszcze pozostało). Około 200 tys. osób przewinęło się przez oddziały covidowe i przeżyło, bo byli poddawani różnym formom tlenoterapii. Z tego powodu doszło do przeciążenia służby zdrowia, ograniczenia dostępu do koniecznego leczenia i to pociągnęło kolejne 26 tys. ofiar.

 

Owszem, można było ocalić te 26 tys. ludzi. Wystarczyło nie przyjmować do szpitali pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową z powodu infekcji COVID-19. Tylko że wtedy co najmniej połowa z tych 200 tys. zmarłaby u siebie w domach. Mielibyśmy nadumieralność na poziomie 150 tys. zamiast 68 tys.

 

1 godzinę temu, spacemarine napisał:

reszta przypadków to naciągane testem PCR dającym LOSOWY wynik o czym sam jego twórca mówił przypadki osób z cukrzycą, nowotworami, chorobami wieńcowymi itd, które nie miały dostępu do służby zdrowia

Kolejne bzdury. Testy RT-PCR nie dają losowego wyniku. Sam fakt istnienia "false positive" nie oznacza, że wynik jest losowy. Widzę, że nie wierzysz w postęp techniczny - od czasu wynalezienia metody PCR przecież wielokrotnie ją ulepszano, a wypowiedź twórcy nie odnosiła się do RT-PCR jak stosowana obecnie.

 

Gdyby tylko chodziło o "wpisywanie COVID zamiast nowotworów" to mielibyśmy 1 za 1 - nie byłoby nadumieralności. A przecież nadumieralność była i tygodniowe dane o zgonach wyraźnie pokazują korelację z obciążeniem służby zdrowia pacjentami covidowymi. Nie z obostrzeniami (wprowadzanie obostrzeń w kwietniu i maju 2020 roku nie spowodowało zwiększenia liczby zgonów), nie z teleporadami (tu też nie widać związku), ale właśnie z okresem kiedy blisko 30 tysięcy pacjentów na raz leżało pod tlenem i praktycznie wstrzymano leczenie innych przypadków.

 

Dalej będę komentował. Postaraj się ograniczać do 3 bzdur w jednym wpisie.

 

Masz może linka do wypowiedzi Führera, gdzie mówi on że się nie zaszczepił?

  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mroczny94 napisał:

Konsultant przez telefon mi mówił, że dzięki szczepionce uniknę hospitalizacji... Co teraz zrobić?

Spytaj go czy wystawi Ci kwit że bierze za Ciebie odpowiedzialność, zastanów się czy ktokolwiek bierze. Nawet jak masz prywatną polisę to na NOPy kasy nie dostaniesz bo to eksperyment medyczny.

 

Jest taka zasada, jak coś działa to nie rusz. Po co Ci jakieś medykamenty niesprawdzone na coś, co Ci krzywdy nie robi? Już 1,5 roku żyjemy ze świrusem i poza pajacowaniem rządów nic się nie zmieniło.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatek w TOK FM Żakowski jak zwykle narracje pandemiczną praktykował. Teksty typu "terror antyszczepionkowy" są śmieszne i żałosne ale ciemnota to kupuje pewnie. Oczywiście on i jego koledzy są zasadniczo za obowiązkiem szprycy na kovit. 😜 A i jeden z jego gości wyzywał sceptyków od ciemnoty właśnie. Ach ta oświecona i wykształcona warszafka... :P

 

To jest masakra jak to radio jedzie na maxa z tą narracją! Przypomniał mi się, jak na przełomie marzec/kwiecień 2020 była audycja gdzie sugerowano że statystyki zgonów kovitowych w PL są ZANIŻONE! Więc sugerowano że pandemia jest straszna itp. A przypominam, że zasadniczo pierwszej fali nie było. Spójrzcie na słupki wykresów itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KolegiKolega napisał:

Jednak 1000 osób zaszczepionych i mających kontakt z wirusem przekaże go znacznie mniejszej ilości następnych niż 1000 osób niezaszczepionych mających kontakt z tym samym wariantem.

Podrzuć proszę link do jakichś badań, które potwierdzą, jaką jest różnica.

 

I jeszcze jedno - część epidemiologów twierdzi, że masowe szczepienia przyspieszają mutacje. Wirus mutuje tak czy owak, ale masowe szczepienia w trakcie pandemii powodują, że nowe mutacje pojawiają się szybciej. Czy będą bardziej zaraźliwe, czy zabójcze, nie wiadomo. Ogólnie to nie wiadomo jeszcze bardzo wielu rzeczy o długofalowym wpływie szczepienia na organizm. Czyli - jeśli ktoś jest młody i zdrowy, to optymalną strategią jest, jak powiada znajomy hydraulik, "obserwować". 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.