Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.mdpi.com/1660-4601/17/16/5893

Kluczowe wytyczne w opracowywaniu zapobiegawczej strategii promowania szczepień przeciwko COVID-19

„Odwołaj się do emocji, ponieważ same dane nie wystarczą”.

"Nie umieszczaj zdarzeń niepożądanych w centrum „wysiłków tworzenia popytu”, ale „upewnij się, że umieściłeś je w kontekście” i pomóż odbiorcom zrozumieć, że „większość będzie rzadka i będzie miała ograniczony czas trwania”.

„Każda opracowana strategia zarządzania mediami i zaangażowania będzie musiała obejmować proaktywne, kroczące briefingi medialne, generowanie historii, kanały redakcyjne… a także będzie musiała obejmować całodobowe monitorowanie mediów i systemy obalania/korekty”.
Władze powinny mieć „zawarte umowy” dotyczące „jak i kiedy wprowadzające w błąd informacje, a zwolennicy takich informacji powinni być usuwani i oznaczani jako problematyczne w mediach społecznościowych”.

Powtarzaj „pozytywne komunikaty, które podkreślają ochronne (indywidualne, rodzinne i społeczne) korzyści szczepionki oraz straty związane z niezaszczepieniem (śmierć, zły stan zdrowia, utrata wolności i solidarności społecznej, niezdolność do podróżowania” itp.)

Zawieraj porozumienia z przemysłem farmaceutycznym, innymi organizacjami nastawionymi na zysk i organizacjami pozarządowymi promującymi szczepionki.

„Poszukuj interwencji” u kluczowych liderów społeczności antyszczepionkowej i „staraj się zmienić takich informatorów w zwolenników szczepień”.

„Zintegruj zachęty finansowe i niefinansowe… wraz z karami za nieprzestrzeganie przepisów poprzez nałożenie ograniczeń na podróże, edukację lub zatrudnienie”.

„Rządy będą musiały dostarczać i komunikować, jaka kombinacja zachęt i interwencji karnych zostanie wykorzystana do promowania popytu”.

 

 

Znaleziona autentyczna rozmowa w necie

 

[L]ekarka pyta się, czy się zaszczepiłem,

[J]a odpowiadam, że nie.
[L]: Dlaczego pan się jeszcze nie zaszczepił?
[J]: Nie czuję takiej potrzeby. Jestem młody, wysportowany, nie jestem w grupie ryzyka...
[L]: Śmiertelność na Covid to 5%.
[J]: 5%? Skąd ma pani takie dane? Chyba te 5% w grupie 70+ lat.
[L]: Pan naraża innych pacjentów na niebezpieczeństwo.
[J]: Zaszczepieni ludzie również mogą chorować i zarażać innych.
[L]: To jest publiczna przychodnia, pan będąc niezaszczepionym naraża życie innych ludzi. Proszę wziąć pod uwagę to, że większość pacjentów tutaj to osoby schorowane.
[J]: Publiczna przychodnia, którą finansuję ze swoich podatków. Mam takie samo prawo tu przychodzić, jak każdy inny obywatel. Zresztą te szczepionki jeszcze nie zostały w pełni przebadane.
[L]: Jak to nie zostały przebadane? Gdyby nie były, to nie dopuszczono by ich do użytku.
[J]: No nie zostały. Dopuszczono je w trybie warunkowym. Pfizer jak dobrze kojarzę skończy badania w 2022, jakaś tam inna szczepionka w 2023...
[L]: JA SKOŃCZYŁAM Z PANEM DYSKUSJĘ! POLECAM CZYTAĆ INFORMACJE Z WIARYGODNYCH ŹRÓDEŁ, A NIE Z GRUPEK NA FACEBOOKU.

Wieczorem dowiedziałem się, że dr Niedziele ogłosił, że przychodniom, w których akcja szczepień przebiegnie najsprawniej, zostaną przyznane nagrody pieniężne.

( ͡€ ͜ʖ ͡€)

 

Zaśpiewajmy razem.

 

Moja i Twoja szczepionka
Uczyni realnym krok w chmurach
Moja i Twoja szczepionka
Pozwoli uczynić dziś cuda

Edytowane przez Martius777
  • Like 8
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Obliteraror said:

nie mam podstaw przeczyć oficjalnej narracji o wielokrotnie większej zaraźliwości Delty.

Nie przeczymy łatwiejszej zakaźności, zwłaszcza, ze w praktyce różnica między pierwotnym jest marginalna i do pominięcia. Nie łączmy po prostu (minimalnie) większej zakaźności z ekstremalnie większym zagrożeniem, wokół czego teraz udeptują grunt. Zresztą spójrz - skoro ciężar przebiegu i śmiertelność na Deltę wygląda na niższą, to skąd wzięli początkową narrację-straszydło, że jest bardziej śmiercionośna? Jest bardziej śmiertelna, bo umiera mniej? A może pod szczepkowy marketing - jest straszliwie śmiercionośna, ale szczepki pomogły, tylko już ich działanie słabnie i musicie kupić następne ;) 

Wstrzykiwanie zawsze da się na pozór logicznie uzasadnić. Zwłaszcza, jeśli nie będzie się mówiło o wątpliwościach. 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, SennaRot said:

Kiedy kilka miesięcy temu ktoś pisał o regularnych szczepieniach co rok, segregacji i ograniczeniach dla niezaszczepionych nazywano go szurem. Dziś powoli kolejna "teoria spiskowa" staje się faktem.

No pisałem. A o rokrocznych nawet w kontekście walki o wciągnięcie na listę szczepień obowiązkowych jako wehikuł prania pieniędzy. Tzn. prywatyzacji podatków i uspołeczniania strat (w ludziach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Kapitan Horyzont said:

Obecnie nie za bardzo już wiadomo, przed czym szczepionki mają chronić.

 

Przed byciem nazwanym antyszczepem. To mało?

 

 

--

5 hours ago, Rnext said:

Eee, w zeszłym roku, jeszcze przed akcją szczepień, mając przed oczami "entuzjastyczne statystyki" skuteczności szczepek, pisałem że równie dobrze można będzie szczepić wodą i będzie ten sam efekt. 

 

W zeszłym roku to był felieton. Dziś jest to naukowy fakt bo są dane na ten temat.

Trzymajmy się faktów.

 

--

2 hours ago, Obliteraror said:

eskalacja agresji tego typu szurii, jak na tym filmie. Jeżeli tak, to się źle skończy.

 

Rozumiem, że połowa Polski to "szuria" bo nie chce się szczepić powiatem, który będzie przebadać w 2023, czy nawet 2024. Przypomnę, że mamy 2021 i nijak, logiczne nie jest to po 2023.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wrotycz napisał:

Rozumiem, że połowa Polski to "szuria" bo nie chce się szczepić powiatem, który będzie przebadać w 2023, czy nawet 2024. Przypomnę, że mamy 2021 i nijak, logiczne nie jest to po 2023.

A w którym momencie coś takiego napisałem? Szuria to ci agresywni pod tym punktem szczepień z filmiku, próbujący wleźć do środka. Po co, wytłumacz mi? Po co się tam pchają? :) Czy ja łażę na ich wariackie spędy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej prowokacji z tymi palantami dawno nie było, serio ktoś w to wierzy? Ponad rok szczepień i nagle teraz kiedy rząd sprzedaje miliony dawek za granicę, likwiduje punkty szczepień bo nie ma chętnych, ba ludzie po pierwszej dawce nie chcą się dalej szczepić i jak filip z konopii wyskakują jacyś losowi ludzie wrzeszczący na karetkę :D

Żyjemy w kraju gdzie menelowi zapłacisz 50 zł i odstawi lepszy cyrk od tej ustawki. Władza potrzebuje dodać ognia do tematu, bo już mało kogo interesują szczepionki i wyzwiska dla osób nie chcących tej ambrozji. Oczywiście nie tyczy się to osób objętych programem dodatek15k+, ci to wyszczupleli by nawet mogiły na cmentarzu.

 

Ci którzy myślą że są to jakieś mityczne antyszczepiy chciałbym przypomnieć jak w 2005 roku w przeddzień wyborów na prezydenta Polski magicznie pojawiło się kilkanaście ponumerowanych atrap bombek. Zgadnijcie kto najbardziej zyskał podczas ciszy wyborczej, ów prezydent miasta Wawy, który cały dzień miał darmową reklamę. Niech miał, nie żałuje mu, ale ludzie ponumerowane atrapy i jeszcze ludzie wierzą w kolejne akcje, komedia.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 minutes ago, Obliteraror said:

Czy ja łażę na ich wariackie spędy? 

 

Czy ja lub oni Ci wmawiam swoją, jedynie słuszną, "jaśnie oświęconą" wersję rzeczywistości?

A czy ja lub oni cię przymuszam do nie przyjmowania szczepionek?

 

Kto sieje wiatr zbiera burzę. Dr Niedziele sobie załatwił ochronę policji. Zwtkłym szaraczkom też przedzielisz policjanta do ochrony?

 

--

A przy okazji to czy ktoś z tzw. antyszczepionkowców zna tego jegomościa?

Tu i teraz stawiam dniówkę, że nie i że wkrótce się okaże, iż był to zwykły najemnik, który za kasę zgodził się odegrać pewną, aktorską, rolę.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wrotycz napisał:

Czy ja lub oni Ci wmawiam swoją, jedynie słuszną, "jaśnie oświęconą" wersję rzeczywistości?

A czy ja lub oni cię przymuszam do nie przyjmowania szczepionek?

 

Pytanie byłoby sensowne, jakbym ja (czy ktokolwiek inny) agitował na manifestacjach sceptyków za swoim punktem widzenia. Nie robię tego. Więc jakim prawem oni pchają się pod punkty szczepień, wszczynając awantury (vide ten filmik z Grodziska)? Gdzie tu widzisz symetrię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kapitan Horyzont said:

Ponawiałbym to pytanie do momentu uzyskania odpowiedzi.

To nic nie da. 

 

W takim przypadku reakcją jest zawsze agresja. Milion razy przerabiałem. 

 

Dopiero bezpośrednia groźba działa, ale tu nie można blefować. 

 

Szach i mat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Obliteraror said:

Pytanie byłoby sensowne, jakbym ja (czy ktokolwiek inny) agitował na manifestacjach sceptyków za swoim punktem widzenia (...) nie robię tego

 

Nie ty a "ktokolwiek inny" to robi, agituje z ekranu telewizora, łam gazet a nawet z telefonu: "szczep się, szczep się, szczep się!!!"...

 

Czy ja was o to prosiłem?

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Obliteraror napisał:

 

Pytanie byłoby sensowne, jakbym ja (czy ktokolwiek inny) agitował na manifestacjach sceptyków za swoim punktem widzenia. Nie robię tego. Więc jakim prawem oni pchają się pod punkty szczepień, wszczynając awantury (vide ten filmik z Grodziska)? Gdzie tu widzisz symetrię?

Jestem przeciwnikiem awantur. Jednak bez przesady - punktów szczepień są tysiące, a tutaj komuś puściły nerwy (albo był nasłany). Powodów zapewne nie poznamy, a media głównego ścieku mają "dowód" na agresję antyszczepionkowców. Mnie osobiście zaszczepieni kompletnie nie interesują, niestety, politycy nie chcą się ode mnie odczepić. 

2 minuty temu, Obliteraror napisał:

Dalej nie widzisz różnicy między rządową (dosyć pokraczną, przyznaję) kampanią proszczepienną a zaciąganiem kogoś siłą do punktu szczepień? (per analogiam co do akcji z Grodziska) :) Nie wierzę. 

Nie będzie zaciągania na siłę, bo to niekonstytucyjne, będzie obrzydzanie i utrudnianie życia oraz naciski nagrzanych pracodawców. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni zapominają, że Polak mimo, że pozwala po sobie deptać to swój Honor ma. Zabory, wojny, okupacje, komunizm. Lata praktyki w ciężkich warunkach mamy w genach. Do tego TERAZ coraz więcej osób widzi więcej i jaśniej. Ludzie szukają wiedzy, merytoryki, nie przyjmują już tak bezkrytycznie mainstreamu.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczepki się robią nerwowe, bo im Matki Kurki na czas nie wkleiłem: 

W dniu 10.05.2021 o 19:49, spacemarine napisał:

 

I dzisiejsza liczba: 18'064'022

 

Tak więc drogie niszczepki, stajecie się coraz bardziej cenni, coraz was mniej, coraz trudniej takiego spotkać.

 

@spacemarine, chcesz pogadać dlaczego 60% Polaków nigdy się nie zaszczepi?

 

Szanse na to, że uda się wam wywołać jakaś znaczącą czwartą falę, doprowadzić do 'nieszczepkowej rewolucji', podczas której 'wzburzony lud obali znienawidzony system' i wyniesie Janusza na Krula, spadają każdego dnia. Co oczywiście budzi u nieszczepków frustrację. 

 

Nie mogąc się pogodzić, że są po prostu przegrywami, nieszczepki robią to, co amerykańskie incele na kampusach: uciekają się do przemocy. Nie ma co czekać aż lud obróci się przeciwko władzy, trzeba rozpoczynać 'rewolucję' już, bo każdego następnego dnia będzie trudniej.

 

(Równocześnie ze wzrostem liczby zaszczepionych maleje poparcie dla Konfederacji. Dawne sondażowe 9% czy nawet 10% to już tylko odległe wspomnienie. Teraz Konfa regularnie otrzymuje noty poniżej 6% i niedługo przekroczy próg - idąc w dół. Więc najprawdopodobniej nie zobaczymy już tego ugrupowania w Sejmie po wyborach.)

 

Jak nieszczepki stosują nachalną i emocjonalną propagandę ("kury się zaszczepionym przestaną nieść", "kobity wam przestano dzieci rodzić", "wymrzeta wszystkie na nie wiadomo co i nie wiadomo kiedy"), to wszystko jest w porządku. Jak rząd prowadzi kampanię zachęcającą do szczepień, to od razu: "to jest przymuszanie, ja nie chcę o tym słuchać, nie prosiłem się o to". Taka logika inaczej.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KolegiKolega napisał:

I dzisiejsza liczba: 18'064'022

Mokry sen Kolegi i innych towarzyszy ORMO :D

 

11 minut temu, KolegiKolega napisał:

Szanse na to, że uda się wam wywołać jakaś znaczącą czwartą falę, doprowadzić do 'nieszczepkowej rewolucji', podczas której 'wzburzony lud obali znienawidzony system' i wyniesie Janusza na Krula, spadają każdego dnia. Co oczywiście budzi u nieszczepków frustrację. 

Geniusz :D

 

Na Ciebie zawsze można liczyć, zawsze dzięki Tobie mam lepszy humor.

 

12 minut temu, KolegiKolega napisał:

Nie mogąc się pogodzić, że są po prostu przegrywami, nieszczepki robią to, co amerykańskie incele na kampusach: uciekają się do przemocy. Nie ma co czekać aż lud obróci się przeciwko władzy, trzeba rozpoczynać 'rewolucję' już, bo każdego następnego dnia będzie trudniej.

Ciekawe porównanie.

 

Może bym się przejął, gdyby powiedział coś takiego ktoś choć odrobinę poważny.

 

12 minut temu, KolegiKolega napisał:

(Równocześnie ze wzrostem liczby zaszczepionych maleje poparcie dla Konfederacji. Dawne sondażowe 9% czy nawet 10% to już tylko odległe wspomnienie.

Czego oczekiwać od gościa który wierzy w sondaże wyborcze robione na zamówienie?

 

13 minut temu, KolegiKolega napisał:

Jak nieszczepki stosują nachalną i emocjonalną propagandę ("kury się zaszczepionym przestaną nieść", "kobity wam przestano dzieci rodzić", "wymrzeta wszystkie na nie wiadomo co i nie wiadomo kiedy"), to wszystko jest w porządku. Jak rząd prowadzi kampanię zachęcającą do szczepień, to od razu: "to jest przymuszanie, ja nie chcę o tym słuchać, nie prosiłem się o to". Taka logika inaczej.

:D:D:D

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

Druga, jednak prawdopodobniejsza to eskalacja agresji tego typu szurii, jak na tym filmie. Jeżeli tak, to się źle skończy.

 

Jak najbardziej nie wykluczam - tylko ile razy w mediach pokazywana jest opcja jak szczepionkowcy chcą zmuszać do szczepień.

 

Jedna taka akcja szurów i mamy medialny szum na całą Polskę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy, nie warto. Niech troll zdechnie z głodu.

 

Widzicie przecież, że nawija wciąż na tę samą nutę (nieszczepki, janusze, matkikurki, przegrywy etc.) nie przejmując się argumentami strony przeciwnej. Spuszczam typa w kiblu i wam doradzam zrobić to samo.

Edytowane przez zychu
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.