Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

^ Panu liskowi należałoby wyjaśnić, że faszyzm to nie brunatne koszule i niechęć do obcokrajowców, ale właśnie postawa, jaką on reprezentuje - ten nieprzejednany wróg faszyzmów wszelakich.

 

Zresztą widzę, że na twitterze ładnie jadą z tym chujkiem.

 

Ciekawostka znaleziona pod wypowiedzią liska:

Oczywiście rzecznik "się przejęzyczył", jego pomyłka została szybciutko sprostowana...

Edytowane przez zychu
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zychu napisał:

^ Panu liskowi należałoby wyjaśnić, że faszyzm to nie brunatne koszule i niechęć do obcokrajowców, ale właśnie postawa, jaką on reprezentuje - ten nieprzejednany wróg faszyzmów wszelakich.

Co tydzien w piatek sie produkuje w Tłok FM rano. Razem z kolegami by dowalili reżim sanitarny że hoho....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Garrett napisał:

Co tydzien w piatek sie produkuje w Tłok FM rano. Razem z kolegami by dowalili reżim sanitarny że hoho....

Co w tym dziwnego ze systemowy pisak , komentator , celebryta wspiera matrixa swoimi wynurzeniami . Ktos zrobil z niego wielka gwiazde i oczekuje wlasnie takiej postawy .On z tego zyje , niczego innego nie potrafi dlatego chodzi na pasku 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, zychu said:

Stwierdziłem, że będę tam częściej kupował - i polecam ten sklepik pozostałym, właściciel to spoko człowiek. Po prostu żyć wg zasady "swój do swojego po swoje".

 

Ja do marketów wciąż chodzę,  przyznać się muszę,  ale to dlatego, że  po pierwsze do bazaru mam bardzo daleko a po drugie, a w zasadzie po pierwsze, to zauważyłem, że najmniej problemów jest w  małych sklepikach (wiadomo, im zależy na kliencie bo to on płaci ich pensję i rachunki) oraz, co ciekawe, w hipermarketach zachodnich właśnie. Co też nie mają problemu. Kiedyś minutę jeszcze upominali ale po stanowczym, Nie, nie naciskali. Ci właśnie przetrwają. Nie przetrwają  bardziej papiescy niż sam Papież, czyli polskie "średnie" sklepy, takie jak Społem, Lewiatan, Żabka i tego typu gdzie jest najgorsza żandarmeria. Przynajmniej tak by było na wolnym rynku.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrotycz napisał:

Dla mnie to wartościowa informacja - tu im moja kasa śmierdzi, więc pójdę tam gdzie nie śmierdzi.

 I informacja czy nie łamią prawo.

Nie wspierać tych co łamią prawo.

Mam swoją pocztę i inne miejsca gdzie przestrzegają prawa i nie wymagają noszenia maseczek jeśli się wejdzie bez niej. Ich wspieram dokonując swoje zakupy. Popieram normalność a nie covidowy zamordyzm.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem się na szczepienie Sinopharm 2 dawki z powodów osobistych. 

Zrobiłem sobie bilans zysków i strat i w jakiej sytuacji obecnie się znajduję:

 

- Mieszkam sam - nie mam za wielu zaufanych znajomych, a reszta z którą rozmawiam albo jest zajęta swoim życiem, albo mam do nich daleko. Trzymam się tylko z małym gronem przyjaciół.

- Mój dom znajduje się w Tajlandii. W Polsce mam mamę i siostrę, ale oni mieszkają w małym mieszkaniu. Nie widzi mi się powrót do Polski, ponieważ tutaj zbudowałem wszystko. Bardzo też podoba mi się życie tutaj.

- Mam dobrze płatną pracę oraz wiele dodatkowych zajęć z których odkładam dużo kasy. Jestem dość znanym nauczycielem, ludzie mnie tu chwalą, jestem po prostu kimś i mam duży szacunek.

W Polsce jestem nikim, nie mam pracy, znajomych, domu, mieszkania czy samochodu.

Tutaj jeszcze rok i będę mógł kupić samochód, a hajs na budowę domu to myślę, że za 3-4 lata.

- Ćwiczę również karate Kyokushin tutaj w Bangkoku i Sensej obiecał mi, że kiedy on przejdzie na emeryturę to odziedziczę po nim szkołę i będę mógł tam nauczać. Bardzo duża motywacja do dalszego samodoskonalenia się. W Polsce nie było to możliwe.

 

Dlaczego to napisałem? 

Ze względu na brak jakiegokolwiek szczepienia odbiorą mi wizę i nie pozwolą tutaj pracować. Tutaj już nie chodzi o konstytucję, jakiekolwiek moje prawa, bo w sądzie bym wygrał, ale o ostracyzm społeczny. W Tajlandii rodzice w szkołach mają większe prawa niż nauczyciele i to jest oczywiste. 

Jeśli dowiedzą się, że nie wziąłem szczepionki to zorganizują się i razem wypędzą mnie ze szkoły. To będzie się równało wydaleniu z Tajlandii. 

Reasumując, w Polsce jestem nikim i nic nie mam. Nikt mi nie pomoże. W Tajlandii mam predyspozycje i wiele kontaktów, ludzi, którzy wiedzą kim jestem i co mogę. Mam też wypracowany szacunek.

 

Ogólnie rzecz biorąc nie chciałem brać ten szczepionki w ogóle, ale bilans zysków i strat jest na korzyść wzięcia szczepionki, ponieważ tu chodzi o moje życie i wiem, że nie mogę popełnić błędu, nie chcę opuszczać Tajlandii.

Zdecydowałem się na Sinopharm, ponieważ to Inactivated Virus. Boję się tych mRNA, gdyż nie wiem jak to może na mnie zadziałać, a ten nieaktywny/zabity wirus to był ponoć używany w szczepionkach wcześniej. Jakoś bezpieczniej się z tym czuję.

 

Oczywiście szanuję też każdego tutaj użytkownika, który nie chce wziąć szczepionki. To jest wasze ciało i wasza decyzja. Nikt nie powinien w to ingerować czy kogokolwiek obrażać. Dla mnie jest to nie do pojęcia, że ktoś może czuć się obrażony/zdegustowany/wściekły faktem, iż ktoś nie życzy sobie owych preparatów w swoim ciele.

 

Gdybym był w Polsce to bym przedłużał nie wzięcie szczepionki jak najdłużej, aż nie byłoby innej możliwości.

Na teraz można być rzec, że moim głównym powodem wzięcia Sinopharm jest brak innej możliwości w życiu/desperacja. Dużo ryzykuję teraz, ale dam radę.

Życzcie mi zdrowia i szczęścia.

 

Edytowane przez Tajski Wojownik
  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tajski Wojownikspoczko. Rozumiemy. Tutaj w Polsce też podejrzewam, że wzięło eliksir z takich samych pobudek jak ty. Gdyby faktycznie szczypawa byłyby dobrowolne to może że 3-4mln ludzi by wzięło. Taka prawda. To ty tam jesteś "notsukau" - biały wojownik😉. Z kickboxera z van Damme pamiętam. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, mpawel5 said:

notsukau"

 

Hehe dobre określenie :D 

Ten eliksir zaczął mieć w Tajlandii fajne znaczenie, ponieważ są teraz trzy obozy:

- ci, którzy nie chcą wziąć w ogóle - szczęśliwcy, ponieważ mają fajny niezależny biznes, gdzie sami są szefami (głównie stragany/biznes na ulicy)

- ci, którzy chcą i czekają na Pfizera/Modernę/Astrę - tzw. proamerykańscy. Oni to by cię zarżnęli za tą szczepionkę lub nawet dali z 50.000 złotych. Ostatnio wrzucili Modernę na Shoppe (coś jak Allegro) i zeszła ona w kilka minut.

- ci, którzy wolą Sinovac lub Sinopharm ze względu na tradycyjną metodę, która była już używana wcześniej i była dość bezpieczna. W Indiach dużo ludzi tak myśli, ponieważ mam znam kilku karateków. Tam też stosują Ivermectin, który pozwala niektórym przetrwać, jeśli złapią Covid i mają słaby organizm.

Potem wkleję fajne zdjęcia z tego co się dzieje w Indiach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co gdyby odpowiedzią na to, że tak bardzo zależy im na wyszczepieniu jak największej liczby ludzi było na przykład to, że tacy wyszczepieńcy w świetle prawa byliby traktowani jako organizmy zmodyfikowane genetycznie, a dokładnie straciliby status człowieka i wszelkie konwencje praw człowieka by ich nie dotyczyły, albowiem w świetle prawa nie byliby traktowani jak ludzie? 🤔

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tajski Wojownik Spoko, rozumiemy Twoją sytuację, dokonałeś rozsądnego wyboru jak najmniej szkodliwej szczepionki, która wykorzystuje SPRAWDZONĄ recepturę. Niestety są sytuacje, że po prostu musisz to zrobić albo stracisz wszystko co jest przykre i zaprzeczeniem jakiekolwiek wolnej woli.

 

Trzymaj się i napisz później jak się czujesz :)

 

8 minut temu, Mosze Black napisał:

 wyszczepieńcy w świetle prawa byliby traktowani jako organizmy zmodyfikowane genetycznie, a dokładnie straciliby status człowieka 🤔

 

Nawet nie podpowiadaj sadystom aby tego nie zrealizowali bo byliby do tego zdolni w imię chorej potrzeby znęcania i posiadania kontroli nad ludźmi.

Edytowane przez Martius777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://natemat.pl/zdrowie/365721,koronawirus-najczestsze-mity-dotyczace-noszenia-maseczek

Cytat

Pierwszym mitem, na który zwracają uwagę przeciwnicy maseczek, jest fakt, że ich noszenie przez długi czas może być niebezpieczne dla zdrowia i powodować problemy z prawidłowym dotlenieniem organizmu.

Oczywiście - wdychanie własnych wyziewów wcale nie jest szkodliwe. No i to, że po piętnastu minutach noszenia tej szmaty nie mogę złapać oddechu i robię się senny - z pewnością nie ma nic wspólnego z ograniczonym dostępem tlenu do moich płuc*.

Już zaczyna się urabianie przed czwartą falą. Noszenie tych szmat jest bezsensowne. Ale jak widać, zawsze znajdzie się ekspert-kurewka, która największy absurd będzie potrafiła uzasadnić. Wachlarz argumentów jest bogaty, ale niezmienny - i równie absurdalny.

 

* ale pewnie coś robię nie tak - może prawidłwy sposób ich noszenia, to np. pod brodą...

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Peter Quinn napisał:

Może być zrzutem ekranu z Twittera przedstawiającym 1 osoba i tekst „Jacek Nizinkiewicz @JNizinkiewicz A gdyby tak np. pieniądze przeznaczone na odbudowę Pałacu Saskiego przesunąć na zachęty finansowe dla tych, którzy się nie zaszczepili? Każdy okaz życia i zdrowia warte jest więcej, niż wszytskie budowle. 15:09 26 lip 21 Twitter Web App 22 Tweety podane dalej 10 Cytatów z Tweeta 316 Polubienia Tomasz Lis @lis_tomasz 2g. w odpowiedzi do @JNizinkiewicz Zachęty, proÅby, loterie, co jeszcze? Surowe kary koniec zabawy! 16 5 128”

 

Czego oczekiwać po resortowym dziecku?

 

 

12 godzin temu, zychu napisał:

Ciekawostka znaleziona pod wypowiedzią liska:

Ale po co o tym mówić? To niedobra jest!

 

 

21 minut temu, zychu napisał:

No i to, że po piętnastu minutach noszenia tej szmaty nie mogę złapać oddechu i robię się senny - z pewnością nie ma nic wspólnego z ograniczonym odstępem tlenu do moich płuc*.

Niektórzy są w stanie grać przez 2h w siatkówkę mając na ryju szmatę:

 

TP_9b9a1image_story.JPG

 

Wracając do tzw. mitów - czy pani mądra napisała coś o nałożonej na ryj maseczce jako idealnemu środowisku dla bakterii, grzybów i wirusów?

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja covidiotów na mój komentarz odnośnie do artykułu natemat o maskach (na fb) - coś pięknego. Wyszydzanie*, oburzenie, kółko wzajemnego miziania się po cipkach. A reakcja na podesłany link (zawartość wydychanego powietrza) - cisza, "zgłoszę do admina", zablokowanie użytkownika. Tia... :)

 

update:

 

Cytat
Twój komentarz narusza Standardy społeczności dotyczące prześladowania i nękania
 
Nikt inny nie może zobaczyć Twojego komentarza.
Stosujemy te standardy, ponieważ chcemy, aby wszyscy użytkownicy Facebooka czuli się szanowani i mile widziani.
Oczywiście - wdychanie własnych wyziewów wcale nie jest szkodliwe.
Jak widać, zawsze znajdzie się ekspert-kurewka, która największy absurd będzie potrafiła uzasadnić.

 

 

* może zacznij myć zęby?, ale ty jesteś głupi (mój ulubiony) - a od admina natemat.pl: jeżeli twój oddech jest toksyczny, to w te pędy do lekarza! - takie heheszki oświeconych głąbów, co to się wzajemnie napędzają. Uważam, że jest to warte odnotowania.

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zychu napisał:

Oczywiście - wdychanie własnych wyziewów wcale nie jest szkodliwe.

 

 

Hm, mój pies gdy puści bąka (niekoniecznie pachnącego fiołkami) miewa takie chwile zadumy,

że czasem oddala się od miejsca dokonania wyziewu. Więc, bywa też i tak...

Edytowane przez GriTo
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Obliteraror said:

Fotograf ślubny ze Śląska...

 

Ukochanie autorytetów z dużą ilością tytułów przed nazwiskiem wśród ludzi bez autorytetu i argumentów jest niesamowite.

 

 

Albo masz argumenty albo nie masz. Rzucając hasła w stylu "fotograf z Koziej Wólki" nie tylko atakujesz charakter ale też wyśpiewujesz pochwałę autorytetów, którzy są autorytetami tylko z racji tytułów.  Ale to tylko świadczy o tobie.

Łysenko też był autorytetem, odznaczony Orderem Lenina (8 razy), Orderem Czerwonego Sztandaru, Nagrodą Stalinowską (3 razy). Autorytet nad autorytety, większy niż Simon, Horban, Gut i Grzesiowski  razem wzięci a  nikt  przy zdrowych zmysłach nie bierze go dziś a nawet współcześnie nie brał go poważnie.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

Odszkodowania za powikłania po szczepieniach. Rząd przyjął projekt

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy powołującej Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych. Pacjenci dostaną możliwość uzyskania świadczenia pieniężnego w sytuacji wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP).

 

Projekt nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi przygotowało Ministerstwo Zdrowia. Na mocy tej regulacji ma powstać Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych, zapewniający pacjentom środki prawne, które umożliwiają szybkie uzyskanie świadczenia pieniężnego w związku z zaistniałymi działaniami niepożądanymi spowodowanymi przez podanie szczepionki.

 

 

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/odszkodowania-za-powiklania-po-szczepieniach-rzad-przyjal-projekt/gvp1pw2

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.