Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu usłyszałem od znajomego - którego zawsze uważałem za osobę racjonalną - że był się zaszczepić, "bo na rynku szczepili i była okazja". Na moje uwagi odnośnie do jego stanu zdrowia (musi brać leki przeciwzakrzepowe) odparł: "covid nic mi nie zrobił, to i szczepionka mnie nie ruszy. Zaszczepiłem się dla świętego spokoju". Ręce mi opadły, nawet nie dyskutowałem. Oby tylko nie wykrakał z tym świętym spokojem.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zychu napisał:

Kilka dni temu usłyszałem od znajomego - którego zawsze uważałem za osobę racjonalną - że był się zaszczepić,

Jeden z moich najbliższych znajomych też uległ. Myślałem, że zmusili go w pracy, lecz na moje pytanie odpowiedział, że zaszczepił się z ciekawości. Cholernie się na nim zawiodłem i korciło mnie, żeby mu to wygarnąć, ale musiałem się powstrzymać, bo wiele mu zawdzięczam. Ech.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak długo jak najemnicy będa mięli płacone za covidowe dyżury czy szczepienia to tak długo będzie pandemia. Jak byście byli strażakami i mięli płacone za gaszone pożary to zgadnijcie pewnie byłoby więcej pożarów...

Zaznaczam że nie chcę obrazić naszych bohaterów strażaków ponieważ w tym kraju to najszlachetniejsza służba, serio ,oni mają płacone za gotowość i ratują życie, chwała im za odwagę. Natomiast chyba rozumiecie aluzje, jak będzie płacone za nakręcanie pandemii to tak będzie trwała w nieskończoność.

 

Wielu ludzi szczepi się dla świętego spokoju a co będzie za rok, dwa czy dalej to pewnie nawet zapomną o dziabnięciu.

Edytowane przez spacemarine
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CDC: Zaszczepieni powinni nosić maski na obszarach o dużej transmisji wirusa

https://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/8216766,szczepienie-noszenie-masek-szefowa-cdc-zaszczepieni-powinni-nosic-maski-na-obszarach-o-duzej-transmisji-wirusa.html

 

Australia. Twardy lockdown w Sydney przedłużony o kolejne 4 tygodnie

https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Flockdown-w-sydney-kolejne-cztery-tygodnie-twardego-zamkniecia-6666103101074208a&nil&src01=e345d&src02=isgf

 

Protest przed przychodnią, w której będą prowadzone eksperymenty na dzieciach

https://tarnogorski.info/slaskie-protest-przed-przyc/

Rząd podejmie decyzję, jak podzielić społeczeństwo na "bezpiecznych" i resztę

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8216499,szczepienia-covid-19-akcja-szczepien-ograniczenia.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych tekstów, jakie ostatnio czytałem:

 

Cytat

W poniedziałek (12.07.2021) prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił wprowadzenie segregacji na zaszczepionych nadludzi i niezaszczepionych podludzi. Brak szczepienia oznacza zakaz wstępu do kawiarni, restauracji, centrów handlowych, pociągów i placówek medycznych. Niezaszczepieni podludzie zostaną wyrzuceni z pracy w sektorze publicznym. A wszystko to dla dobra ludzkości w ramach tzw. walki z pandemią. Oczywiście pokonanie pandemii przy pomocy segregacji sanitarnej to fikcja, ponieważ szczepionki nie zatrzymują transmisji wirusa, a zaszczepieni chorują i zakażają. Segregacja sanitarna nie służy zdrowiu publicznemu. To metoda wymuszenia udziału w eksperymencie medycznym, za skutki którego nikt nie odpowiada. Zgony na skutek szczepienia nazywane są „koincydencją czasową”, a zakrzepica, zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia, spowodowane przyjęciem stręczonych nam preparatów, nie spędzają rządzącym snu z powiek. Nic to! Eksperyment ma trwać, a kto ma wątpliwości, ten jest szurem i antyszczepem na pasku ruskiej propagandy.

 

Oświadczenie Macrona wywołało wielki aplauz wśród zwolenników sanitarnego zamordyzmu. Brawo! Słuszna decyzja! Internet zaroił się od wpisów, w których zachwyceni segregacją prześcigają się w pomysłach, jak zgnoić znienawidzonych antyszczepów. Przypominam, że owe antyszczepy nadal stanowią większość, ale rozjuszona mniejszość już szykuje im piekło na Ziemi. Nastał czas małych Hitlerków realizujących się w wymyślaniu sposobów na zgnojenie „roznosicieli zarazków”.

 
 

Jeśli myślicie, że dla tych Hitlerków są jakieś granice, to porzućcie wszelkie nadzieje. Oto kilka pomysłów z artykułu pt. „Piwo i małpki tylko dla zaszczepionych”, który ukazał się w środę (14.07.2021) na „Onecie”. Autorem jest Piotr Kozanecki, szef działu Wiadomości. Kozanecki opatruje swoje pomysły zastrzeżeniem, że pisze „mniej poważnie”, ale jednocześnie chwali decyzję Macrona i zastrzega, że segregacja sanitarna wprowadzona we Francji „może być dla nas jedyną drogą do tego, żeby jesienią znowu nie utknąć w domach”. Nie byłabym więc zdziwiona, gdyby pomysły redaktora „Onetu” zostały potraktowane bardzo poważnie przez szczepionkowych zamordystów. To, co dziś wydaje się „mało poważne”, jutro może stać się „nową normalnością”.

Co zatem proponuje Kozanecki? Alkohol i papierosy tylko dla zaszczepionych, mięso tylko dla zaszczepionych, jazda samochodem tylko dla zaszczepionych, 500+ tylko dla zaszczepionych, wypoczynek w Tatrach tylko dla zaszczepionych. Do tego wykorzystanie profilowania użytkowników sieci i ban na to, co lubią. „Niezaszczepieni fani książek dostaliby zakaz wstępu do księgarni i bibliotek i blokadę zakupu lektur w internecie. Niezaszczepieni kinomaniacy – zakaz wstępu do kina i blokadę Netfliksa, i HBO, korzystający z Multisporta pracownicy korporacji zakaz wstępu na siłownie i baseny. Fani Ekipy dostaliby bana na lody i ich youtubowe kanały, a czytelnicy „Gazety Wyborczej” musieliby się przerzucić na „Gazetę Polską” (i odwrotnie). Każdemu niezaszczepionemu jego piekło. Odwagi, panie premierze!” – pisze Kozanecki.

 

Potraktowałabym ten artykuł jako żart, gdyby nie to, że jego autor pisze, iż osoby, które nie chcą się szczepić „z przekonania”, należy do tego przymusić prawnie. Wymyślanie „mniej poważnych” metod wymuszenia szczepień ma być śmiesznym dodatkiem do tej tezy. Ale to nie jest zabawne. Wprowadzenie obowiązku kowidowych szczepień, które nadal są w III fazie badań klinicznych, byłoby przymuszaniem do udziału w eksperymencie medycznym, a tego zakazuje polskie prawo. Do kompletu obowiązkowe byłoby przyjmowanie preparatów, za które odpowiedzialności nie biorą producenci zwolnieni z tego na mocy umów podpisanych przez rządzących. A ci również nie biorą  żadnej odpowiedzialności za skutki przyjęcia owych preparatów. Reasumując: wprowadzenie obowiązku szczepionek na kowid byłoby złamaniem prawa. Jednak praktyka już pokazała, że rządzący mają prawo w nosie. Wszystkie wydane przez nich rozporządzenia kowidowe są niezgodne z prawem. I co z tego? Prawo sobie, rząd sobie. Dlatego wprowadzenie obowiązku kowidowych szczepień jest tylko kwestią czasu. Prędzej, czy później takie bezprawie zostanie uznane za prawo.

Na razie mamy „zachęty”, czyli wymyślane przez małych Hitlerków metody nękania niezaszczepionych podludzi. I wiecie co? To też jest nielegalne! Art. 32 konstytucji mówi jasno i wyraźnie, że „nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”. Dla małych Hitlerków nie ma to żadnego znaczenia. Oni aż trzęsą się z ochoty do wprowadzenia sanitarnej dyskryminacji na każdym kroku. I powoli, metodą salami, ludzie są oswajani z taki myśleniem i akceptacją dla takich pomysłów. Czekam, kiedy padnie pomysł blokowania kont bankowych osobom niezaszczepionym. A prędzej, czy później padnie. I co wtedy?

Gdy zaczynała się pandemia spekulowano, co wydobędzie ona z ludzi. Czy dobro, czy zło? Okazało się, że nastał czas małych Hitlerków. Na własne oczy możemy obserwować, jak rodzi się i umacnia poparcie dla zamordyzmu i segregacji. Gdy zatem ktoś pyta, jak to możliwe, że cywilizowani ludzie akceptują i wspierają systemy totalitarne, to właśnie może obejrzeć to zjawisko krok po kroku. Mechanizm jest zawsze ten sam. Na szczęście zawsze są ci, którzy odrzucają ten totalitarny amok. I z czasem to oni wygrywają. Aż do kolejnego razu, gdy małe Hitlerki ruszą na żer.

 

Autor: Katarzyna Treter-Sierpińska.

  • Like 6
  • Dzięki 2
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chcni Jak zwykle cały misterny plan w piss du przez kobietę :D 

Godzinę temu, Martius777 napisał:

Zaszczepieni powinni nosić maski na obszarach o dużej transmisji wirusa

Xd

Godzinę temu, Martius777 napisał:

Rząd podejmie decyzję, jak podzielić społeczeństwo na "bezpiecznych" i resztę

Xd

 

Po prostu beka ze socjalizmu :) 

 

Ahhh te dzielenie ludzi i rządzenie nimi - zawsze to samo. Mogliby coś innego wymyśleć Makarony.

2 godziny temu, zychu napisał:

Kilka dni temu usłyszałem od znajomego - którego zawsze uważałem za osobę racjonalną - że był się zaszczepić, "bo na rynku szczepili i była okazja". Na moje uwagi odnośnie do jego stanu zdrowia (musi brać leki przeciwzakrzepowe) odparł: "covid nic mi nie zrobił, to i szczepionka mnie nie ruszy. Zaszczepiłem się dla świętego spokoju". Ręce mi opadły, nawet nie dyskutowałem. Oby tylko nie wykrakał z tym świętym spokojem.

Ja wczoraj rozmawiałem z kolegą i znajomy jego taty nie dawno miał pogrzeb po przyjęciu drugiej dawki 😉 

Chyba jakieś zakrzepy czy zatory się porobiły - nie znam się i dokładnie nie znam sytuacji ale jakoś nie długo po drugiej dawce, wcisnął na "wyloguj się".

 

1 godzinę temu, Wstydliwy napisał:

że zaszczepił się z ciekawości.

:D:D:D 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/27/2021 at 9:45 AM, zychu said:

ale ty jesteś głupi (mój ulubiony) - a od admina natemat.pl: jeżeli twój oddech jest toksyczny, to w te pędy do lekarza! - takie heheszki oświeconych głąbów

 

Same naukowe argumenty. Coś jak Julek jest gupi. To działa na ludzi, nie tylko dzieci, niepewnych siebie, niestabilnych, z problemami (emocjonalnymi). Działa też w oczach takich właśnie.

 

--

Ktoś tu pisał, że spotkał kogoś, wyznającego, rzekomo 5G, Bill-iotyzm, i inne corona sceptycyzmy. To ja się pytam, kto jest większym szurem - koronasceptyk, nie wierzący w bezpieczeństwo tzw. Szczepionek, 5G, ani dobre serduszko Billa Gatesa i George'a Sorosa czy osobnik/czka dezynfekująca powietrze przed swoim dzieckiem, ubrany/a w strój Gagarina na ulicy czy też siedzący/a w piwnicy od roku, bo covid?

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Obliteraror napisał:

 

 

Gościu w filmie sam potwierdza że Delta ma mniejszą śmiertelność niż alfa i jest bardziej zaraźliwa, czyli w praktyce potwierdził to o czym mówią tzw "antyszczepionkowcy" od prawie roku w postaci różnych Profesorów nie łasych na dodatek 15k+, że wirusy mutują, stają się bardziej zaraźliwe, ale mniej zjadliwe. Na deser mówił że obawia się o zapaść służby zdrowia, no tak pas transmisyjny śmierci bo liczą się tylko dodatki.

 

Powoli do ludzi dociera to o czym mówione było od roku.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spacemarine napisał:

Gościu w filmie sam potwierdza że Delta ma mniejszą śmiertelność niż alfa i jest bardziej zaraźliwa, czyli w praktyce potwierdził to o czym mówią tzw "antyszczepionkowcy"

W której minucie? Bo to prawda, ale dla zaszczepionych. Albo ja mam problem ze słuchem co do zjadliwości Delty :)

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuszczą, sqrwysyny:

Już w sierpniu w Sejmie ma pojawić się poselski projekt ustawy, który umożliwi weryfikację statusu zaszczepienia pracownika, informuje ”Wprost”. Pomysł gen ma być wyjściem naprzeciw oczekiwań przedsiębiorców, którzy chcieliby dzięki temu mieć większy wpływ na bezpieczeństwo na terenie zakładu pracy.

https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/nowe-prawo-pracodawca-bedzie-mogl-przeniesc-niezaszczepionego-pracownika-6666126393633696a.html%3famp=1

  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pszesunąć na inne stanowisko, a później zwolnienie. Mokry sen psychopatów. 

 

Komentarze są ciekawe:
"Czyli w nie można dyskryminować ze względu na płeć,wiek,orientację,wyznanie,narodowość itp.,ale pod względem zaszczepienia już można.Czyli lepiej powiedzieć że jest się ćpającym z HIV,niż zdrowym człowiekiem który odmawia udziału w eksperymencie pseudomedycznym?Takiej selekcji nawet dr.Mengele by nie wymyślił."

Edytowane przez spacemarine
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, spacemarine napisał:

To religia moi drodzy, ale ja jestem tolerancyjny

Zadałem Ci proste pytanie, w której minucie Rożek potwierdza tezy o mniejszej zjadliwości Delty i mniejszej śmiertelności i się nie doczekałem odpowiedzi :)

I nie znalazłem nic na ten temat, bo odpaliłem sobie film na nowo.


Jedyne co tam jest:

- zaraźliwość większa o 60% od innych wariantów,

- roznosi sie o wiele szybciej i częściej wymaga hospitalizacji,

- zwiększa prawdopodobieństwo powikłań po przechorowaniu,

- większe ryzyko śmierci,

- duża liczba przypadków w UK, minimalna śmiertelność, bo kraj jest zaszczepiony (pierwszy powód), drugi (atakuje młodych niezaszczepionych, a ich ryzyko śmierci jest z oczywistych powodów mniejsze).

 

Dlaczego więc kłamiesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliterarorpierwsze dwa myślniki zgoda. Szybciej się roznosi itd. bo tak mutuja wirusy. Szybciej przelatuje i mniej zabija. Mniejsza śmiertelność nie wynika że zaszczepienia. Wcześniej ktoś wstawiał, że śmiertelność w UK wśród niezaszczepionych 0,08proc. a wśród zaszczepionych 0,2proc. W Polsce podobno też już jest pełno pozytywnych testów spowodowanych Delta. Polacy po prostu się nie testują. Jakby było tyle co w Anglii testów, dawno osiągnęlibyśmy kilka tysi pozytywnych testów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror

To jest kłótnia o to że ludzie wierzą, że naturalne procesy w przyrodzie magicznie dzieją się po szczepionce. Rezultat bez ambrozji w przypadku wirusa grypopodobnego byłby taki sam, plus ludzie nie mieliby tyle zakszepów. Oczywiście powikłań miało nie być, ale cóż im dalej w las tym więcej dowiadujemy się o prawdziwych skutkach ambrozji.

 

Więcej zakażeń, mniejsza zjadliwość, bo wirus mutuje, jakby dopiero co odkryli koło, ale jak się płaci 15k za dyżur to fakt można wciskać bo "ciemny lud to kupi". O kłamstwa mniej pretencje do tych którzy mają interes w tym żeby wciskać taki kit.

Tyle :)

 

Dla przypomnienia jak ten mechanizm działa:

1412978112_by_Fudal_500.jpg?1413128142

Edytowane przez spacemarine
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.