Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Art za paywallem, ale sygnalizuje katastrofę o której dość rzadko dyskutujemy - katastrofę psychiczno-rozwojowo-poznawczą u dzieci. To są jak by nie patrzeć, przyszli obywatele i jak już wskazywałem, dzieci są w centrum zainteresowania agendy, jako przyszli, elegancko  i zgodnie z wytycznymi uformowani poddani. Publiczna debata o tym problemie, jest bezwzględnie cenzurowana, wyciszona i wpisana na listę "tych, o których nie wolno rozmawiać".  Żeby przypadkiem problem nie wypłynął zbyt szeroko do przestrzeni publicznej. Patrzymy co robią dzieciom a zobaczymy jaki świat szykują.

Nawet w rezerwacie nie widziałem żeby nasze panie poruszyły kiedykolwiek ten problem w trosce o aktualne bądź przyszłe potomstwo. A obawiam się że i tutaj mamy grubą rozbieżność pomiędzy pseudo-zdrowotnymi celami deklarowanymi a zamierzonymi, realnymi, zleconymi rządzącym do realizacji. 

 

https://zdrowie.wprost.pl/strefa-pacjenta/pacjent-z-koronawirusem/10466041/dr-piotrowska-maseczki-i-izolacja-to-dla-dzieci-trauma-na-cale-zycie.html

 

"Już wcześniej w Chinach czy Korei wiele osób chodziło w maseczkach. W tamtych krajach jest duża liczba zaburzeń lękowych, samobójstw. Młodzi izolują się w domach, nie chcą wychodzić na zewnątrz."

 

"Dzieci widują twarze bliskich w domach, natomiast przez wiele miesięcy na dworze widywały twarze w maskach. Może to utrudnić wytwarzanie pewnych uogólnień, rozwój wyższych form myślenia."

 

ps. Od razu mi się przypomniała scenka sprzed ponad pół roku, kiedy to będąc z @H w markecie, bez maseczek - jak przystało na "podziemie szursko-terrorystyczne", dzieciaczek może 2-letni nie mógł od nas oderwać wzroku i z wielkimi oczyma i rozdziawioną buzią, śledził każdy nasz krok  i mimikę, niczym kamera ochrony. Jak by pierwszy raz w życiu, ludzi z innej planety zobaczył.

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Imiennik napisał:

Na zdrowiu się nie oszczędza, idź prywatnie. Nawet dla własnego spokoju, to też bardzo ważne. Najlepsze co możesz zrobić to chłodne myślenie, panika nic nie da a statystyka NOPów też natychmiastowej śmierci nie wróży. Znam osobę 80+ po dwóch dawkach i żyje, spokojna głowa.

Ide teraz do laryngologa prywatnie. Chciałbym  usunac migdalki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacznę chodzić z opaską Dawida na ramieniu. Może coś zacznie docierać do tych pustych głów. We Francji pomysł na wprowadzenie podatku od wychodzenia na świeże powietrze. Logiczne im częściej opuszczasz mieszkanie, tym większe stwarzasz ryzyko epidemiologiczne :) W XXI wieku, nie trzeba budować obozów, wystarczy grupa pożytecznych idiotów, by przekonać większość. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 20:56, zychu napisał:

😂

I stalo sie , u mojej dziewczyny w pracy od pn. wchodzi rozporzadzenie ze ci doble_ebniecu nie musza isc na isolacje jak w ich otoczeniu przebywal zakazony .Co najsmieszniejsze ci ktorzy maja stwierdzenie ze nie moga sie dziabnac sa tak samo traktowani jak ci 2xzaszczepieni.Cala reszta bedzie wyj...a na izolacje czyli bedzie zbierac punkty karne za nieprzychodzenie do pracy co skutkowali bedzie out'em z roboty .Sprytne ,nikt tutaj nikogo nie zmusza. Teraz takie osoby jak ona nie maja wiele opcji .

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Imiennik napisał:

Na zdrowiu się nie oszczędza, idź prywatnie. Nawet dla własnego spokoju, to też bardzo ważne. Najlepsze co możesz zrobić to chłodne myślenie, panika nic nie da a statystyka NOPów też natychmiastowej śmierci nie wróży. Znam osobę 80+ po dwóch dawkach i żyje, spokojna głowa.

A ja znam w zasadzie poznałem osobę która po 2 dawkowej szczepionce pfizera dostała zakrzepicy. 40 letni zdrowy chlop. Pracuje fizycznie ale lekarz wciska kit że od siedzącego trybu życia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, brat mniejszy said:

Kataloński paszport z miejscem  póki co na 8 dawek.

To miałoby sens. UE zamówiło kilkaset milionów dawek. Jakoś trzeba to wykorzystać. 

@Obliteraror oraz @KolegiKolega weźmiecie 8 dawek? 

Edytowane przez manygguh
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=311230770660571&id=100053209523427

 

"Światowe Forum Ekonomiczne Klausa Schwaba nagrało film. Oto ich przerażające pomysły na świat przyszłości:
- Praca zdalna i brak potrzeby utrzymywania biur tak jak dotychczas.
- Wyjście z domu tylko na 15 minut spaceru. "Strefy dla sąsiadów", aby ludzie nie wychodzili zbyt daleko od domu.
- Jedzenie na wynos.
- Idenfikowanie po biciu serca lub twarzy. Bo każdy ma inne bicie serca i twarz.
- Nauka zdalna dla dzieci tylko w ich domach. Hybryda nauki w domu i zdalnej.
Pokażmy to wszystkim! Może się obudzą!"
 
Film w linku. Polajkujcie gościa, bo wstawia trochę ciekawych materiałów.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, brat mniejszy said:

Wyjście z domu tylko na 15 minut spaceru. "Strefy dla sąsiadów", aby ludzie nie wychodzili zbyt daleko od domu.

Tu akurat chodzi o coś innego. A mianowicie, że są nowe koncepcje w urbanizmie, które mówią, że jeśli mieszkasz w mieście, to masz mieć wszystko co potrzeba w max 15 minut piechotą. I kluby i galerie i parki etc. Tu nikt nie zabrania chodzenia więcej niż 15 minut. Neighborhood hub to nie strefa dla sąsiadów. To coś jak centrum rejonu / dzielnicy gdzie masz to wszystko. Gościu źle przetłumaczył z angielskiego. 

Edytowane przez manygguh
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brat mniejszy - I wszystkie relacje międzyludzkie przeniesione "do chmurki", coby można je na bieżąco śledzić i moderować. Ale dobrze, że przynajmniej część ich agendy jest jawna. Boję się pomyśleć, czym jest ta niejawna część.

 

@manygguh - za tymi pięknymi koncepcjami stoi wizja tzw. smart-city, które jest niczym innym, jak globalnym zespołem więzień. No i na chuj ktoś miałby mnie rozpoznawać po tętnie?

 

Co do home office - wszystko fajnie, jeżeli ty jesteś sobie szefem. Inaczej sprawy się mają, gdy twój kwadrat zacznie przypominać mieszkanie prola z 1984. Żadnej prywatności, nawet srać będziesz musiał w wyznaczonym czasie.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się robić nieciekawie. Śledząc to co sie dzieje w sprawie wirusa docierają do mnie różne informacje a propos skutków ubocznych. 

 

 

 

7 hours ago, brat mniejszy said:

- Wyjście z domu tylko na 15 minut spaceru. "Strefy dla sąsiadów", aby ludzie nie wychodzili zbyt daleko od domu.

 

W Australii to już testują.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, zychu said:

za tymi pięknymi koncepcjami stoi wizja tzw. smart-city, które jest niczym innym, jak globalnym zespołem więzień. No i na chuj ktoś miałby mnie rozpoznawać po tętnie?

Nie mówię o śledzeniu, sam jestem temu przeciwny. Mówię o tym, że można będzie chodzić dłużej ni 15 minut po mieście. I w tym danym przypadku to albo fejk, albo błąd w tłumaczeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, brat mniejszy napisał:

Kataloński paszport z miejscem  póki co na 8 dawek.

Podobno jeśli ktoś zaszprycuje się w dupę, to dwie dawki może pominąć!

 

---

Tutaj jakaś podrzędna aktoreczka szuka winnych swojego zachorowania na covid po przyjęciu dwóch szczepek:

https://nczas.com/2021/08/22/zaszczepiona-aktorka-chora-na-covid-znalazla-winnych/

 

 

Hart poinformowała za pośrednictwem Instagrama, nadając relację z łóżka, że jest chora na covid. Pomimo tego, że jest w pełni zaszczepiona.

Chorobę – jak relacjonuje – przechodzi dość ciężko.

 

 Jestem zaszczepiona, zachorowałam na covid i to jest złe. Odczuwam ucisk w klatce piersiowej. Trudno mi się oddycha – wyznała.

 

Twierdzi, że źródłem jej zakażenia jest jedno z jej dzieci. A winę zrzuca na szkołę, w której nie trzeba nosić masek.

 

 Myślę, że jedno z moich dzieci także choruje. Modlę się, aby pozostałe się nie zaraziły. (…) Jestem naprawdę zła na fakt, że moje dzieci nie musiały nosić masek w szkole. Jestem prawie pewna, że stąd wzięło się zakażenie. Mam tylko nadzieję, że mój mąż i pozostałe dzieci nie zachorują, bo jeżeli będzie kogoś trzeba zawieźć do szpitala, to nie będzie miał kto tego zrobić – relacjonuje aktorka.

 

 Chciałam się tym wszystkim podzielić, ale nie w celach politycznych czy dla litości. Chcę po prostu dać wam znać, jak wygląda moja sytuacja. To nie jest temat do dyskusji. Jestem po prostu smutna i przestraszona, rozczarowana sobą i niektórymi z naszych liderów. Żałuję, że nie zrobiłam więcej, aby chronić swoje dzieci i proszę Was, żebyście postępowali rozsądniej. Chrońcie swoje rodziny. Chrońcie swoje dzieci – mówi 45-letnia Hart.

9 godzin temu, brat mniejszy napisał:

"Światowe Forum Ekonomiczne Klausa Schwaba nagrało film. Oto ich przerażające pomysły na świat przyszłości:

To są metody dzieki którym pokonamy wirusa, tego i każdego innego, a także spowolnimy zmiany klimatu!

 

 

1 godzinę temu, Trevor napisał:

Zaczyna się robić nieciekawie. Śledząc to co sie dzieje w sprawie wirusa docierają do mnie różne informacje a propos skutków ubocznych. 

 

Pisałem to już kiedyś, ale napiszę jeszcze raz: nie ma jakichkolwiek dowodów, że szczepionki działają.

 

Propaganda bredzi jakie to nie są one dobroczynne, tymczasem przyczyną spadku liczby zgonów jest pojawienie się łagodniejszej mutacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cst9191 napisał:

Chciałam się tym wszystkim podzielić, ale nie w celach politycznych czy dla litości. Chcę po prostu dać wam znać, jak wygląda moja sytuacja. To nie jest temat do dyskusji. Jestem po prostu smutna i przestraszona, rozczarowana sobą i niektórymi z naszych liderów. Żałuję, że nie zrobiłam więcej, aby chronić swoje dzieci i proszę Was, żebyście postępowali rozsądniej. Chrońcie swoje rodziny. Chrońcie swoje dzieci – mówi 45-letnia Hart.

Zaczynają nagonkę na szczepienie dzieci.

A przecież one prawie nie chorują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.