Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

26 minutes ago, Brat Jan said:

Może komuś respirator?

Cena wywoławcza 30 tys pln

No nic rozumiem.

1) MZ zamówiło 1200 szt. a handlarz bronią dostarczył 200

2) Licytacja obejmie 418 szt. No to dostarczył 200, 618 czy 418? Czy te zalegające na Okęciu MZ traktuje jako niedostarczone?

3) MZ zajęło 25mln PLN a drugie tyle chce dostać ze sprzedaży "respiratorów". Ale nawet jak sprzeda 418 szt. po 30k to nie będzie drugie tyle a 12,54 mln PLN. No ale OK, może ktoś szalony przelicytuje niedopuszczone do użytku w EU urządzenia za 2x cena. Tylko dlaczego one nie są włączone do uzupełnienia kontraktu, tak samo jak poprzednie 200? 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUSTRALIA! Gladys Berejiklian ogłasza, że nie ma powrotu do normalnego życia. I nawet jeśli nie ma przypadków COVID, a 80% populacji jest zaszczepionych, to dystans społeczny i ograniczenia pozostaną już na zawsze.
Takim oto sposobem jest to jedno z pierwszych państw gdzie całkowita kontrola państwa nad społeczeństwem staje się faktem!
 
 
  • Like 3
  • Smutny 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Brat Jan napisał:

 

KolegiKoledze? :D

 

Przyda się jako dodatkowe wyposażenie bunkro-piwnicy.

3 minuty temu, brat mniejszy napisał:

Gladys Berejiklian

Obrzydliwa morda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, brat mniejszy said:

Gladys Berejiklian ogłasza, że nie ma powrotu do normalnego życia. I nawet jeśli nie ma przypadków COVID, a 80% populacji jest zaszczepionych, to dystans społeczny i ograniczenia pozostaną już na zawsze.

Rany, żartowałem sobie ze trzy dni temu, że zmierzają z "normami zakażeń" do "obostrzeń" w takim kierunku, że nawet jak będzie jeden przypadek miesięcznie, będzie powód do aresztowań, łapanek i rozstrzeliwania w gettach. A tu proszę - nawet nie będzie musiało być żadnych przypadków. No to się plan "Nowego Ładu" błyskawicznie ucieleśnił. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, cst9191 said:

Tutaj jakaś pani doktór z PAN przewiduje, że plandemia potrwa jeszcze co najmniej 3-5 lat.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-jak-dlugo-potrwa-jeszcze-epidemia/v30tswc,79cfc278

 

Wirusolog: epidemia potrwa jeszcze kilka lat (...) mówi poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" dr Aneta Afelt z zespołu doradczego ds. COVID-19 przy prezesie PAN.

 

Der Onet łże już w tytule.

Ta pani nie jest wirusologiem, jest geografem i jakimś matematykiem-modelarzem.

 

Aneta Afelt - geographer, with a master’s from the Faculty of  
Biology and Earth Science at the University of Łódź and  
a doctorate from the Faculty of Geography and Regional  
Studies at the University of Warsaw. She currently works  
for the Interdisciplinary Center for Mathematical and  
Computer Modelling at the University of Warsaw, and is  
now located at Espace-DEV, IRD (Institut de Recherche  
pour le Développement), Montpellier, France
.

(Dossier z jednej z jej prac)

 

 

Jaki jest sens czytać dalej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rnext napisał:

Rany, żartowałem sobie ze trzy dni temu, że zmierzają z "normami zakażeń" do "obostrzeń" w takim kierunku, że nawet jak będzie jeden przypadek miesięcznie, będzie powód do aresztowań, łapanek i rozstrzeliwania w gettach. A tu proszę - nawet nie będzie musiało być żadnych przypadków. No to się plan "Nowego Ładu" błyskawicznie ucieleśnił. 


@Rnext masz jakiś pomysł jako osoba, która jest obeznana w zakresie geopolityki dlaczego oczy Wielkiego Brata padły akurat na Australię?
Informacje jakie stamtąd dochodzą są właściwie przerażające, a najbardziej zapadło mi w głowę, że rodzice powinni trzymać dystans od swoich dzieci. Myślę o tym kraju i nie mogę wpaść na żaden pomysł dlaczego oberwało się tak bardzo im, jednak mam zbyt małą wiedzę na takie domysły. Historia lubi się powtarzać i znowu stali się więzieniem?

 


I trochę humoru na ten smutny temat.
Jedno z miast Polski stworzyło nie do końca udaną reklamę szczepionek, która brzmi.. Zaszczep się i zwiedź Podziemny Olkusz. :) 

 

szczepienia_umig.jpg

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, brat mniejszy said:

nawet jeśli nie ma przypadków COVID, a 80% populacji jest zaszczepionych, to dystans społeczny i ograniczenia pozostaną już na zawsze.

 

Wyjaśniło się. Nie chodzi o żadnego wirusa, bo przecież ma go nie być. Chodzi o kontrolę.

 

Dziękuję pani. Jestem niezmiernie wdzięczny za szczerość i rozwianie wszelkich wątpliwości.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Messer said:

dlaczego oczy Wielkiego Brata padły akurat na Australię?

Obstawiam, że ze względu na jej obszar i geograficzną izolację - łatwiej zorganizować kontynentalny łagier, jeśli jest pod jedną administracją i występuje brak sąsiedztwa. Sąsiedztwo "odmiennych" systemów, tak naprawdę pomagało w Europie osłabiać komunizm "Bloku Wschodniego", bo już za miedzą był przykład innego życia i coś tam z niego się przemycało "przez rzekę" a w razie desperacji, w miarę łatwo było gdzie uciec. Australia jest praktycznie odizolowana, bo co - wpław na Hawaje? Reorganizacja idzie w tym kierunku, żeby nawet na Hawaje nie było warto uciekać. A dodatkowo, jako uzasadnienie medialne podwyższonego zagrożenia i specjalnych procedur, może robić bliskość Chin, jako "źródła zarazy". Więc aktualnie chyba najbardziej optymalne miejsce na testy, bo błędy jakie agenda popełni, nie będą aż tak kosztowne a łatwe do skorygowania przy wdrażaniu w reszcie świata. 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prdl! Już nie idzie wytrzymać tego propagandowego bełkotu z Tłok FM... Oni cały czas poruszają sie w paradygmacie, że szpryca jest w pełni bezpieczna, skuteczna i jest naszym jedynym ratunkiem. Z resztą cały mainstrim ma to samo podejscie....

 

BTW red. Najszub uważa że nasza władza to tchórze bo nie wprowadzą obowiązku szczypania i takich reguł jak w Francji. :P

 

Edit: mamy już kolejne potwierdzenia fali

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27486267,pinkas-czwarta-fala-pandemii-przesadzona-jej-skali-nie-mozna.html#s=BoxOpImg1

 

Cytat

- Nie przewidzieliśmy też jednej rzeczy, abstrahując od pogody, tego, że pojawią się superroznosiciele - kontynuował. Chodzi, jak mówił, o młodych ludzi, którzy nie są zaszczepieni, często przeszli chorobę bezobjawowo i zachowywali się nonszalancko. - Trudno wymagać pełnej odpowiedzialności od nastolatków. (...) To była cała masa imprez domowych, dyskoteki na tysiąc osób w różnych miejscach. Oni doprowadzili do sytuacji istotnego rozprzestrzeniania się wirusa - ocenił Pinkas.

W piwnicy kurła siedzieć!!!

Edytowane przez Garrett
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brat mniejszy napisał:
AUSTRALIA! Gladys Berejiklian ogłasza, że nie ma powrotu do normalnego życia. I nawet jeśli nie ma przypadków COVID, a 80% populacji jest zaszczepionych, to dystans społeczny i ograniczenia pozostaną już na zawsze.
Takim oto sposobem jest to jedno z pierwszych państw gdzie całkowita kontrola państwa nad społeczeństwem staje się faktem!

Choćbym ciemną szedł doliną nie odpuszczę sk....synom.  :)

Nie, żartuje. Nie ma to jak nowa rzeczywistość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Fury King said:

Nigdy nie wyjdziemy z tej pandemii, póki będą tolerowane takie zachowania

 

 

Z jakieś powodu celebrytka znajduje się po niecelebryckiej stronie mocy.

Nie wiem co o tym myśleć, natomiast o wydarzeniu myślę tak: problem nie jest w Górniak tylko w panu dziennikarzu 

 

"To, co zrobiła, powinno zostać przykładnie i natychmiast ukarane" - grzmi dziennikarz i pisarz Mikołaj Milcke.

 

nikt z obecnych, ani z widowni, ani wtedy ani później nie miał/ma z tym problemu. Ludzie chodzą na jej koncerty więc chyba wiedzą co robią. Nikt ich do tego nie zmusza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Messer napisał:

Zaszczep się i zwiedź Podziemny Olkusz. :) 

 

Dobre :D

 

58 minut temu, Messer napisał:

@Rnext masz jakiś pomysł jako osoba, która jest obeznana w zakresie geopolityki dlaczego oczy Wielkiego Brata padły akurat na Australię?

Po mojemu to władze w tym kraju wcześniej za mało się przykładały do wprowadzania ograniczeń itd. i w konsekwencji tego władza rzeczywista się wkurzyła.

 

Teraz Australia nadrabia po prostu zaległości.

 

-

Warto też mieć na uwadze, że Australia i Chiny są od jakiegoś czasu mocno skonfliktowane:

https://www.coface.pl/Aktualnosci-i-media/Biuro-prasowe/Relacje-handlowe-miedzy-Chinami-i-Australia

Choć nie wiem jaki może to mieć związek z wprowadzaniem lockdownu.

 

 

 

16 minut temu, wrotycz napisał:

"To, co zrobiła, powinno zostać przykładnie i natychmiast ukarane" - grzmi dziennikarz i pisarz Mikołaj Milcke.

 

Nie znam gościa, ale podejrzewam, że wyniósł naukę z domu. Wyuczony, że władzy należy wchodzić w pupę.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - kolejna fala, który to już numer, jest przesądzona i już nawet nie mówią o chorych. Cytowana tu pani doktor geografii powiedziała, co pewnie większości umknęło, cytuję:

 

W drugiej połowie września należy spodziewać się już gwałtownego przybywania pozytywnych wyników testów.

 

Ja wiem, że to oczywistość ale przypominania oczywistości nigdy dość. Kolejna fala pozytywnych testów nas załatwi. Ale przecież jest na to prosta rada - wystarczy nie iść się testować, bo i po co? To coś zmieni? Jeśli twój przypadek, na co są szanse w granicach paru procent chorych,  trafi do szpitala to Cię i tak sprawdzą a jak nie to po cholerę? Nie będziesz przez to ani trochę zdrowszy.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wrotycz napisał:

Cytowana tu pani doktor geografii powiedziała, co pewnie większości umknęło, cytuję:

 

W drugiej połowie września należy spodziewać się już gwałtownego przybywania pozytywnych wyników testów.

Wróżę z fusów, że skoro to wrzesień to będą testować dzieci, aby wykazać, że należy je szczepić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Ceranthir said:

 

 

Nie tylko Australia...

Ciekawe czy to już ten moment czy z jakiegoś powodu przyspieszają, hm.

33 minutes ago, wrotycz said:

wystarczy nie iść się testować, bo i po co? To coś zmieni? Jeśli twój przypadek, na co są szanse w granicach paru procent chorych,  trafi do szpitala to Cię i tak sprawdzą a jak nie to po cholerę? Nie będziesz przez to ani trochę zdrowszy.

Na początku plandemii nabijałem się do rozpuku, że fascynująco surrealistyczna jest procedura leczenia i walki z nią za pomocą testów. I nawoływałem o, jeśli już powszechne testowanie, to co najwyżej przeciwciał. Zadając retoryczne pytanie, dlaczego akurat te, nigdy nie będą robione. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, wrotycz said:

A gdzie są rodzice? Pozwolą na to?

W mej młodości, w podstawówce, zamiast godziny wychowawczej, dzieci karnie ustawiły się w kolejce do wizyty u szkolnej dentystki - bo tak kazała wychowawczyni. A pani dentystka stwierdziła, że mam za długi ząb, i go "skróciła" - czego efekty do dziś czasami odczuwam.

Ale wtedy była komuna, system totalitarny - ktoś powie. No właśnie, wiec jaki system mamy dzisiaj, do jakiego systemu zmierzamy?

Rodzice będą w pracy, albo w domu. Do szkoły nie wejdą, bo - COVID...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Kespert said:

podstawówce, zamiast godziny wychowawczej, dzieci karnie ustawiły się w kolejce do wizyty

Aktualnie jest podobnie, bo robione jest wszystko, żeby głównie przemodelować dzieci i młodzież (bo to ta generacja jest celem) jak i równie wiele, żeby to aż tak bardzo nie rzucało się w oczy. Troska i zainteresowanie "starymi" jest takie trochę dla picu i zmyły. Jednie jako narzędzie formierskie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Rnext said:

bo to ta generacja jest celem

Ta, następna, poprzednia, i jeszcze poprzednia... Każda generacja jest celem, bo elity nie są nieśmiertelne, zastępowalność pokoleniowa następuje nieubłaganie. A każdy dba przecież o dobro swoich (TM) dzieci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.