Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

12 minutes ago, spacemarine said:

Jaka profesjonalna propaganda

  

Quote

Na wstępie zaznaczył on, że "nadchodzą radykalne zmiany o takim skutku, że niektórzy eksperci mówią o erze "przed koronawirusem" (BC) i "po koronawirusie" (AC)".


Czyli już nawet nie będzie "Przed Chrystusem" i "Po Chrystusie"? Nieźle. 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Fury King napisał:

I pracownicy się nie postawią. Nie jest tak, że wszyscy klaszczą uszami i godzą się na segregację. Jak ludzie są solidarni, to pracodawca nie pozwoli sobie na zwolnienie dużej części załogi. 

 

Wydaje mi się, że zapomniałeś w jakim kraju żyjesz. Większość "polaków" jest mocnych w gębie i tylko gębie. Przykład z mojej firmy, szef zarządził że nieszczepieni mają się zaszczepić do końca września albo wypad. Na mojej zmianie było 6 osób niezaszczepionych, jedna pobiegła natychmiast reszta bojowa że ni huja, pójdą do innej roboty. Efekt?

Z mojej zmiany tylko ja nie poszedłem, reszta po krótkim bezrobociu pobiegła radośnie, jeden załatwił papier że nie może się szczepić to ma pracować w masce. Na drugiej zmianie kolejny bojownik poszedł się zaszczepić ale niedługo zwolni się z roboty sam. Efekt? Jako jedyny zostanę/zostałem wyebany nielegalnie, prezio ma to w dupie nawet jak pójdę się sądzić to koszty dla niego niewielkie a cała ekipa spacyfikowana.

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Smutny 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, paazik said:

Wydaje mi się, że zapomniałeś w jakim kraju żyjesz. Większość "polaków" jest mocnych w gębie i tylko gębie.

 

Jak to słowianie. Taki już jest ten lud. Tylko kiedy przyciśnięty do ściany będiz walczyć. Wcześniej da sobie wejść na łeb, i nie oszukujmy się przez całe wieki tak to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, spacemarine napisał:

Jaka profesjonalna propaganda

Nie czytałem nawet tego, ale zatrzymałem się na przypadkowym fragmencie:

 

Podkreślają, że wiele przemian będzie musiało zajść z powodu zmian klimatycznych.

Takim prognozowanym przez nich projektem ma być zbudowanie stref "15-minutowych przestrzeni", które "pomogą wydajnie rozplanować dzień pracy" i zminimalizują - a niektórzy sugerują, że nawet zlikwidują - ruch samochodowy. Przygotowana przez "Cognizant's Center for the Future of Work" analiza nazywa je "centrami sąsiedzkimi", w których powstaną monumentalne galerie, restauracje, bary na wynos oraz siłownie i galerie sztuki. Ludzie będą przemieszczać się po nich szybko i na nieduże odległości, aby móc "odpocząć od pracy" w pobliżu pracy, która będzie odbywała się zdalnie w domu. Możliwe, że zostaną na ich obszarze zastosowane opracowane przez Pentagon i NASA urządzenia "kardio ID", które będą służyły monitorowaniu bezpieczeństwa...i personalizacji zakupów, poprzez skanowanie klienta przy wejściu. Takie rozwiązania przechodzą obecnie pilotażowe badania w USA.

"Kiedy ludzie zaczęli nosić maski, systemy bezpieczeństwa rozpoznawania twarzy zostały zawstydzone. Jednym z rozwiązań tych problemów może być unikalny wzór bicia serca. Opracowane przez Pentagon i NASA urządzenia 'kardio ID' mogą wykrywać unikalną sygnaturę serca danej osoby za pomocą lasera na podczerwień. Technologia jest już dostępna do licencjonowania, a bezpieczeństwo to tylko jedno z możliwych zastosowań. Innym może być identyfikacja kupujących, którzy zdecydowali się wejść do sklepu, na przykład w celu spersonalizowania ich wizyty" - pisze "World Economic Forum".



Takie nowe obozy koncentracyjne dla bydła ludzkiego.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier stanu Wiktoria w Australii, Daniel Andrews zasugerował, że życie ludzi "będzie polegało na utrzymaniu statusu zaszczepienia". Mieszkańcy stanu Wiktoria mogą zostać zobowiązani do wzięcia zastrzyku przypominającego, albo utracą swoje wolności.

https://www.news.com.au/lifestyle/health/health-problems/your-six-months-is-up-daniel-andrews-hints-boosters-will-be-needed-to-keep-fully-vaccinated-freedoms/news-story/9fe6ec45f4d9530ab438f339598b1cb9

 

@KolegiKolega

A jak w Polsce powiedzą po wielu zastrzykach przypominających oddaj nam swoje pieniądze bo inaczej utracisz wolności, zrobisz to? Chyba widać jaką to daje władzę w rękach rządzących...

 

 

@cst9191

Jak to było w tej opowieści że bez znamienia nic nie kupisz itd? Robi się coraz ciekawiej.

 

@Trevor

Słowianie - geneza tego słowa to niewolnicy od sclavus...

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, spacemarine napisał:

Słowianie - geneza tego słowa to niewolnicy od sclavus...

To wciąż nie jest do końca wyjaśnione.

 

Etymologia nazwy

Nazwa jest bardzo stara i wywodzi się z języka prasłowiańskiego[3]. We wszystkich językach słowiańskich nazwa własna etnosu jest podobna i zawiera rdzeń slav- / slov-. Został on powielony do pozostałych języków europejskich i w dostosowanych formach występuje jako jedyna nazwa etnosu słowiańskiego. Tylko w języku niemieckim w średniowieczu Słowian określano również nazwą (die) Wenden, zwłaszcza w stosunkach lokalnych z Serbami łużyckimi oraz Słoweńcami mieszkającymi na terenie Łużyc oraz Karyntii (niemiecko-połabskich, niemiecko-słoweńskich; por. liczne nazwy miejscowe z członem Windisch / Wendisch).

W źródłach pisanych nazwa Słowian pojawia się w VI wieku n.e. Prokopiusz z Cezarei w Historii wojen używa nazw Σκλάβοι  Sklaboi, Σκλαβηνοί  Sklabēnoi, Σκλαυηνοί  Sklauenoi, Σθλαβηνοί  Sthlabenoi i Σκλαβῖνοι  Sklabinoi. Jordanes w Getyce użył nazwy Sclaveni.

Objaśnienia etymologicznego nazwy plemiennej Słowianie dokonał Eugeniusz Słuszkiewicz na łamach „Przeglądu Klasycznego” w 1936[4].

Źródłosłów nazwy „Słowianie” nie jest jednoznacznie ustalony. Istnieje na ten temat kilka hipotez:

Sklavenoi (niewolnicy)

16px-Information_icon4.svg.png Osobny artykuł: Niewolnictwo Słowian.

Wywód od „słowa” odrzucił Henryk Łowmiański i Aleksander Brückner twierdząc, że źródłem są gr. sklavenoi i łac. sclavus, przy czym nazwą tą obejmowano tylko te plemiona słowiańskie, które graniczyły z ziemiami cesarstwa rzymskiego, co później objęło całą Słowiańszczyznę. Wtórnie nazwa ta (ze względu na dużą liczbę brańców w Rzymie, których Słowianie byli dostarczycielami, jak również którzy sami stanowili znaczną część[6]) została utożsamiona ze słowem „niewolnik”[7]. Teorii tej przeczy fakt, że Słowianie pojawili się na kartach historii w momencie, kiedy łacina klasyczna zniknęła z użycia, a łacina średniowieczna, która była w użyciu słowem slavus określała pańszczyźnianego chłopa[8]. Języki grecki i łaciński używają oboczności sl-  skl-. Inna wątpliwość ma związek z pierwszym historycznie pewnym określeniem Słowian. Sklabenoi (gr.) w odmianie zmienia się na Sklawon-. Pierwotnie podobieństwo do słowa „niewolnik” (gr. Slávoi) istniało w formie odmienionej, poprzez procesy lingwistyczne rozpowszechniło się „W” zamiast „B”, a z tego prosta droga do upodobniania nazwy Słowian do niewolnika[9].

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/22/2021 at 5:06 PM, Tomek9494 said:

A ja chyba pójdę na to gówniane szczepienie.

Po prostu nie wytrzymuję już presji, która mnie przytłacza.

 

Jeśli zdasz sobie sprawę, że zaszczepiło się 19 z 38 milionów Polaków, co daje, nomen omen, 50%, to zrozumiesz, że nie jesteś sam  i takich jak ty jest bardzo, bardzo wielu. To ci pomoże znaleźć kogoś kto sobie z tym radzi co ci może pomóc na dwa sposoby - możesz zobaczyć co robić, żeby sobie z tym radzić i znaleźć bratnią duszę.

Wcale nie jest tak źle jeśli sobie uświadomisz, że cała presja dzieje się w twojej głowie i spowodowana jest wiarą, że to się skończy jak tylko to przyjmiesz. Nie skończy się.

To jak że stresem - stres jest szkodliwy jeśli wierzysz, że jest szkodliwy*. Jeśli nie to nie jest.

 

Ja,  osobiście, mam jeszcze jeden powód, żeby nie przyjmować tego eliksiru - dwa razy swoim życiu przyjąłem szczepionkę na grypę i dwa razy miałem grypę życia po tym. Nigdy wcześniej ani później nie byłem taki chory na "grypę". Teraz, po lekturze dokumentu samego producenta eliksiru, wiedząc jakie może nieść skutki uboczne (znacznie gorsze i częstsze niż po innych szczepionkach, w tym na grypę) oraz po relacjach, acz skąpych od innych ludzi, oraz z niezależnych od rządu mediów i widząc ile razy liczby są większe od tych, nazwijmy to, sprawdzonych szczepionek, mam świadomość, że coś może pójść nie tak i to ja będę całe życie za to płacił, i to ciężkie pieniądze. I dlaczego, bo chciałem, żeby się to skończyło? Żebym mógł pojechać na wakacje? Czy to jest tego warte?

 

W zeszłym tygodniu odwiedziłem swojego, byłego już w zasadzie, pracodawcę i gadam z kolegami, o ilu przypadków ciężkich powikłań po cudownym eliksirze się dowiedziałem? Rachubę straciłem przed pierwszą przerwą. A nie słyszałem o jednym (słownie 1) przypadku po przechorowaniu złowrogiego koronawirusa.

 

Dlatego, mając świadomość tego co może się stać i że ja, i tylko ją, za to zapłacę, mam pewność i zaufanie w swoim wyborze.

 

* How to make stress your friend

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rnext napisał:

Aktualnie szambo wybija i nie można już temu przeciwdziałać.

Ależ w błędzie jesteś.

Teatrum coviDUM TO istne rozprowadzanie 'życiodsjnego' nawozu na NIE zmeliorowane połacie mas./EFEKT

 

ZROBIONE zostało WIELKIE 'HALO' i społeczeństwo guwienkiem zawalą.

....te gówno jedynie spłukać może(wcale nie walka na noże) lecz mała cieńka mgiełka.

WTRYSK symetryczny w krwioobieg genetyczny, ZESTAW zmodyfikowany.

....W TV lecą reklamy.

 

Foliarze, spermiaże, spiskowcy, covidowcy.

Co za różnica?

....gówno po polu się przemyca.

Tu zkapnie.

Tam chlapnie.

Troszkę rozleję, ludziom w igrzyskach będzie weselej.

 

Za chlebem kolejki raz już stały.

....gdy byłem mały.

Większość już nie pamięta......'ocet na święta'.

 

Musztarda rodem z IKEY.

Trzeba zjeść 6.

......gazetą nakryć stół, kaszankę z ziomalem przedzielić na pół.

 

'Lornetkę i galaretkę' okrasić cytryną, 

po robocie wracać ze spuszczoną miną.

.....po drodze w kolejce, w szklanej butelce, zsiadłe na rano i tak mam robotę przesraną.

Krąg życia.

2 kanały tv.

Auuu auuu auuu, Wow Wow. 

Ciaou ciaou.   

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spacemarine napisał:

Jaka profesjonalna propaganda

Warto poczytać. @spacemarine dzięki za wrzutkę. Kolejny ciekawy fragment wklejam:

 

Ten wirtualny pieniądz ma właśnie pomagać w zapobieżeniu kolejnym kryzysom, poprzez zwiększenie zależności między państwami i kooperacji rządów, a docelowo doprowadzić do powstania instytucji, którą, po dokładnym przeanalizowaniu książki i wywiadów Schwaba, można śmiało nazwać projektem - zarządzanego przez kilka krajów - rządu planetarnego, którego Niemiec od lat jest zwolennikiem.

Szybkość przepływu cyfrowej waluty ma pomóc również w zbudowaniu i podtrzymywaniu "systemu globalnego ostrzegania" o niebezpieczeństwach lub "globalnego systemu nadzoru", o którym w bardzo podobnych słowach mówią silnie zaprzyjaźnieni ze sobą Bill Gates i Klaus Schwab, ale znacznie przystępniej i bardziej interesująco wyjaśnił wspomnianą propozycję założyciel Microsoftu.
 

 

Nowy ład ma być równy i inkluzywny (komuna 2.0), tymczasem za jego budowę odpowiadają wielkie koncerny i miliarderzy:

 

Być może będziemy również musieli ograniczyć zużycie dwutlenku węgla w innej formie. Testowane są nowe rozwiązania płatności kartą - we wrześniu MasterCard zapowiedział uruchomienie w Szwecji "Laboratorium innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju", które będzie działało przy współpracy z World Economic Forum i ONZ. Gigant zainwestował ponadto potężne środki pieniężne i zwiększył współpracę z przedsiębiorstwem "Doconomy", pracującym nad kartą kredytową ograniczoną limitem dwutlenku węgla wydatkowanym przez nasze zakupy.
 

Docelowo - w przypadku powodzenia badań - będzie on liczony przez Mastercard Carbon Calculator i uniemożliwi nam dokonywanie płatności w momencie przekroczenia ograniczenia, zupełnie tak jakby zabrakło na nim pieniędzy. Twórcy w żadnym przypadku nie ukrywają, że chodzi im o ograniczenie produkcji i spożycia mięsa, zmniejszenie zużycia paliw i pozostałej, szeroko rozumianej zmasowanej konsumpcji.
 

 

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uciekać do jakies urugwaju czy gdziekolwiek zdala od tego reżimu co2, wzasadzie to będzie taka nowa religia i to pod przymusem.

 

 

Polska rodzina w Australii odpiera atak kilkunastu osób z bronią i pałkami, gdyż popełnili zbrodnię chodzenia po parku, warto posłuchać:

 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA zwalnianych jest czasem setki pracowników którzy nie chcą szczepionek w szpitalach, urzędach, w tym policjanci, strażacy. Niektórzy strajkują np w jednym z działów GE 75% pracowników nie przyszło do pracy bo nie chce szczepki. Powstaje nowy ruchu, gdzie ludzie wolą się nie podporządkować i żyć po swojemy niż dostać szczepkę:

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ron DeSantis $5k premii dla nieszczepionych funkcjonariuszy

 

Gubernator Florydy Ron DeSantis będzie dążyć do stworzenia przepisów, które przyznają premię w wysokości 5000 dolarów dla nieszczepionych funkcjonariuszy policji, którzy przeniosą się do Florydy wbrew nakazom szczepień.

 

https://www.breitbart.com/politics/2021/10/25/ron-desantis-seeks-5k-bonuses-for-unvaccinated-police-officers-who-relocate-to-florida/

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Obliteraror said:

IMO będą prędzej czy później za to paszporty covidowe i zmienione zostanie prawo co do wstępu na teren firm osób wyłącznie zaszczepionych, jeżeli pracodawca wyrazi takie życzenie. Mam coraz więcej sygnałów z rynku na temat tej tendencji, nawet przy obecnym stanie prawnym. 

Już teraz niektórzy (w przestrzeni biurowej) wprowadzają następujące rzeczy: jedna osoba w pokoju max, jeżeli niezaszczepiona. Maskowanie cały czas. Brak dostępu do szkoleń stacjonarnych na terenie firmy.

Jaki interes ma przedsiębiorca wprowadzając te paszporty? Serio, wyobrażam sobie, jak ja jestem dyrektorem jakiegoś korpo i nie widzę żadnej przesłanki do tego, by to wprowadzać (poza ideologicznymi, lub lobbowaniem swoich kowidowych rozwiązań IT na inne firmy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, manygguh napisał:

Jaki interes ma przedsiębiorca wprowadzając te paszporty?

Zapewne ilu ludzi, tyle motywacji. Tzn. wśród tychże którzy tego oczekują. Łatwiej do tego podejść w małej firmie, by mieć do tego luźniejsze podejście. Jak ja miałem, np.

 

Mając duży zakład produkcyjny, albo kilka takich zakładów mogę zrozumieć czyjąś motywację uniknięcia przymusowego zamknięcia przez władze z uwagi na kwarantannę, przestoje i odszkodowania za niewywiązanie się z podpisanych wcześniej umów. Taki ktoś prędzej moim zdaniem rozważy zwolnienie takiego pracownika, gdy nie będzie miał możliwości zapewnić mu pracy zdalnej z uwagi na charakter pracy. I wymusi te szczepienia, gdy dostanie do tego odpowiednie narzędzia od władzy.

 

Z koroposami jest jeszcze inaczej, albo może być. Jedni zrobią tak, jak pisał tu wcześniej @Kespert, bo centrala na górze decyduje i nie podskoczą, tylko wdrażają dyrektywy góry, inni już dawno przesunęli całe zespoły na zdalną, bo mogą i firma mniej nie zarabia, a ludzie to polubili więc się nie wtrącają za mocno, jeszcze inni selekcjonują pracowników na dwie grupy i pozwalają wracać tylko tym zaszczepionym. Reszta dalej obligatoryjnie na zdalnej. Ci oczywiście, którzy mogą tak pracować.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spacemarine napisał:

Jaka profesjonalna propaganda

Nie dałem rady doczytać do końca bo rzygać sie chce. Stary dziad chciałby żeby tak było, ale nie będzie, przynajmniej u nas. Przeceniacie możliwości naszego rządu, służb takich jak zdrowia, policja, wojsko. Prawie wszędzie dowodzą nieudacznicy a sami "robole od czarnej roboty" sami w sobie są często nieudacznikami. Wszystko u nas byle jak, byle taniej, byle szybko. Efekt wykonania żałosny i beznadziejny, ten kraj to ruina. Gdyby wprowadzili obowiązkowe szczepki na zasadzie że przyjeżdża policja i sila szczepi to okazałoby sie ile niesprawnych aut maja, jak bardzo niekompetentni i niewyszkoleni są a przy okazji wyrwali wpierdol od jakiś blokersów. 

 

Chyba że powstanie jedno, wielkie, ogromne państwo światowe z jednolitym wojskiem, służbami porządkowymi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepionka w sprayu donosowym:

ca_nasal_vaccine.jpg

 

Tutaj w wersji od chińskiego producenta:

091a1976-b8de-4d83-8e4f-1076a62efeeb.jpe

Czyżby szurskie teorie miały się zaraz sprawdzić? ;)

W końcu to już tylko krok do przeprowadzania antycovidowych oprysków z samolotów. :lol:

 

Edytowane przez BumTrarara
lit
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Obliteraror napisał:

Mając duży zakład produkcyjny, albo kilka takich zakładów mogę zrozumieć czyjąś motywację uniknięcia przymusowego zamknięcia przez władze z uwagi na kwarantannę, przestoje i odszkodowania za niewywiązanie się z podpisanych wcześniej umów. Taki ktoś prędzej moim zdaniem rozważy zwolnienie takiego pracownika, gdy nie będzie miał możliwości zapewnić mu pracy zdalnej z uwagi na charakter pracy. I wymusi te szczepienia, gdy dostanie do tego odpowiednie narzędzia od władzy.

Rozumiem, że wcześniej nikt nikogo i niczym nie zarażał? Pracownicy nie chodzili na urlopy z powodu stanu zdrowia?

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yolo napisał:

Ty się może

Jaką pokrętną fonetyczną logiką kierowałeś neurony???

 

Wczoraj księżyc zapodawał DISCO.

.....relacja na żywo(rozmowa księżycowa).

 

@Yolo jak chcesz coś porysować_rozdrapać, to mam karoserię do pojechania 40stką.

....na SUCHO!!!

:)

 

Taka 'serwatka' mnie naszła od ZADKA.

 

CI namawiają do szczepionek to nieroby.

Skoro połowa się nie zatryśnie to oni będą musieli pozostałych utrzymywać.

2000+ dla wykluczonych.

SOCIAL SIĘ NAM NALEŻY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nowej Zelandii tworzy się dwie klasy ludzi i potwierdza to premier tego kraju.

 

 

A to już się dzieje u naszych sąsiadów na Litwie.

Czyli paszporty covidowe to norma by wejść gdziekolwiek do obiektów użyteczności publicznej i pracy.

 

 

Natomiast niezaszczepieni na Litwie mogą co najwyżej korzystać z takich rozwiązań by w ogóle coś kupić do jedzenia.

 

Zdjęcie

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 11
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.