Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Fury King napisał:

Singapur, 🤣

Tak naprawdę nawet znalezienie pojedynczego przykładu niewiele by zmieniło. Skoro jedne kraje mają problem, a inne nie, przy podobnym tempie i poziomie zaszczepienia, to może szczepionka nie ma znaczenia (lub nie jest to znaczenie decydujące)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bassfreak napisał:

Moja rodzinna lekarz mówi że musi wysłać każdego na test kto ma grypowe objawy a nie jest szczepiony, gdybym tego testu nie zrobił to pewnie też by były jakieś cuda.

Jakie cuda? Sprawa jest raczej prosta, nie idziesz na test - nie ma pozytywnego wyniku - nie ma kwarantanny.

 

Na serio poprawcie mnie jeśli się mylę ale sanepid na podstawie wyniku testu wpisuje na kwarantanne a nie na podstawie opini lekarza.

 

Nie rozumiem po co sobie robić problem i pakować się na kwarantanne. Jedyne korzyści z kwarantanny są takie, że 1. po ozdrowieniu masz paszport covidowy (na pół roku UE / na rok w Szwajcarii). 2. Jak będziesz mieć ultra lipę i będziesz chciał na NFZ zrobić dodatkowe badania płuc to może zlecić je lekarz rodzinny właśnie na podstawie przebytej choroby po zakażeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bassfreak napisał:

Moja rodzinna lekarz mówi że musi wysłać każdego na test kto ma grypowe objawy a nie jest szczepiony, gdybym tego testu nie zrobił to pewnie też by były jakieś cuda.

Żeby nie wyszło, że większość chorujących na rzekomy covid to podwójnie zaszczepieni, to testuje się tylko niezaszczepionych (lub głównie - w wakacje zaszczepionym robiono 3x mniej testów).

 

Godzinę temu, bassfreak napisał:

Jak mi psiary przyjdą do domu zobaczyć czy jestem a mnie nie będzie to będę bulił karę, a nie mam nerwów i czasu biegać po sądach.

Sprawę byś wygrał, ale fakt, nie chce się użerać w sądach z tymi głupkami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wydarzenia.interia.pl/autor/irmina-brachacz/news-afera-w-policji-wlepialismy-mandaty-powinnismy-byc-na-kwaran,nId,5626891

 

Cytat

Policjanci z Wałbrzycha przerywają milczenie. - W czasie gdy cała Polska walczyła z kolejnymi falami COVID-19, w naszej komendzie zasada była prosta: jeśli jesteś z kontaktu i masz podejrzenie zakażenia, to nie idziesz jak każdy na kwarantannę, tylko albo udajesz zdrowego, albo wybierasz swoje nadgodziny - opowiadają Interii funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy.

 

  • Haha 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niedzielski: W ostatnim czasie 20-30 proc. hospitalizacji, zgonów to zaszczepieni

Rok temu o tej porze roku, na początku listopada, liczba hospitalizacji zbliżała się do 20 tysięcy, w tej chwili mamy ją poniżej 10 tysięcy. Ta relacja mówi sama za siebie - naturalna bariera uzyskana dzięki szczepieniom, ale też przechorowaniom, jest realną barierą, która działa w praktyce - mówił Niedzielski. "

https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art19080681-niedzielski-w-ostatnim-czasie-20-30-proc-hospitalizacji-zgonow-to-zaszczepieni

 

@Exar czyżby minister wspomniał że przechorowanie tez się liczy w walce z pandemią? Co za szur, nawet on, a mówiłeś że tylko szczepienia.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

Medycyna dzięki doświadczeniu ciągle się rozwija.

Jak dla mnie, jej metodologia nie różni się niczym od  szamana, który działa metodą prób i błędów.

A wiesz dlaczego ? Tak na prawdę (wbrew narracji) gówno wiedzą o ludzkim ciele, czego wybitnym przykładem są zbawienne szczypawki. Każdy organizm jest inny, to co zadziała na jednego, nie zadziała na drugiego.

I mają w dupie jednostki, liczy się głównie oprócz kasy procedura, na tym ma się opierać medycyna przyszłości.

 

4 godziny temu, bassfreak napisał:

A ja pozdrawiam z kwarantanny bo wczoraj mi wyszło że mam covid, poza tym że mam grypowe objawy to jest ok. 

Kurwa na 10 dni jestem uziemiony w domu, śmieci to chyba wyniosę wieczorem po ciemku.

Dlatego mając kaszel i będąc osłabionym wziąłem 3 dni urlopu, żeby nie nakręcać tego spierdolenia.

  • Like 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,nowy-lek-na-covid-19--firma-pfizer-opracowala-lek-antywirusowy,artykul,21688216.html

Pfitzer nagle robi woltę o 180 stopni? Oj, dzieje się.

To jak będą go reklamować, w jakim przekazie dnia, "mamy lek szczepionka już nie potrzebna", czy "lek zadziała tylko u zaszczepionych"?

Quote

Firma nie podała szczegółów dotyczących skutków ubocznych, ale poinformowała, że takie wystąpiły u 20 proc. osób, zarówno leczonych lekiem, jak i otrzymujących placebo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bassfreak napisał:

Dzwonił gościu z sanepidu, ja do 13 włącznie a moja mama do 20 nie wiem z jakiej racji xd

 

Przerabiałem temat, Tobie się liczy 10 dni i jak objawy ustąpią to masz spokój, Twoja mama ma dodatkowe 7 dni na ewentualną inkubację wirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, bassfreak said:

A ja pozdrawiam z kwarantanny

...

Czy ktoś z was powie jak to działa? z tego

 

Po pierwsze nie należy się fax wrócić w żadne testy, po drugie jak nikt nie wie to wychodzisz wieczorem na zakupy czy co tam potrzeba a po trzecie, jeśli lekarz co to sklepik to powinien dąb 10 dni zwolnienia a jeśli pracodawca  wie, to wie też że Cię nie będzie. To wykorzystaj ten urlop i zrób coś dla siebie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, spacemarine said:

Australia

 

Hospitals full of vaccinated patients and young people with serious side effects from the vaccines.

 

 

Coś pięknego - dwudziestolatki z zapaleniem mięśnia sercowego, non stop karetki na sygnale w małym mieście.

A tu się pyta się "dlaczego Australia i Nowa Zelandia, czy my tu jesteśmy poligon testowym?".

 

Odpowiedzi oczywiście nie uzyska/ła.

 

Odnoszę wrażenie, że władza może chcieć w jakiś sposób "zamknąć" Internet bo to jedyne, faktycznie obiektywne i niezależne medium.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się robi w USA, prezydent zmusi wszystkie firmy aby pracownicy byli zaczepieni, uwag anie tylko ponad 100 pracowników. Teraz najlepsze doskonale wiedzę że jest to niekonstytucyjne i kilka miesięcy po wprowadzeniu nielegalnego prawa przegrają w sądzie. Ale co z tego bo walną kary po kilka tysięcy dolarów za niezaszczepionego pracownika (w projekcie nawet 140 czy 700 tyś$!), czyli chcą zmusić do szczepień, tylu ilu się da, bo nawet jak przegrają to szczepienia nie da się odwrócić. Ma to objąć ponad 80 mln ludzi... Ponoć doskonale wiedzą że Biden będzie tylko raz rządził więc będzie przepychał co się da bez konsekwencji.

 

 

W Polsce chyba jednak cyrk się skończył https://www.youtube.com/watch?v=h-92sprgIBA&ab_channel=PolskaChataBiskupin-MatkaKurkanadaje

Edytowane przez spacemarine
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spacemarine napisał:

Możliwe... oby!

 

Teraz był Niedziela w RMF i bez kitu, jakby bronił normalnego życia społecznego! Ziemiec gada, że Tusk domaga się od władzy odwagi i wprowadzenia obostrzeń a ten mówi o kosztach społecznych! Cuda!!! :P To nam też kolejny raz pokazuje co by sie mogło dziać jakby rządziło PO-PSL. Choć może to tylko takie gadanie żeby się przypodobać elektoratowi lewackiemu ;)

 

BTW znacie na pewno sprawę tej kobiety co umarła bo lekarze nie zrobili na czas aborcji. Zobaczcie jak to jest cynicznie pogrywane przez polityków z lewa i media...

Jakoś ich nie martwią setki tysiecy (!) zgonów przez lokdałny itp. To dla nich tylko cyferki. A tu sprawa taka że trza grzać i grzać!  Żałosne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu 2019 zmieniono prawo USA aby można było nazywać genetyczne preparaty z mRNA jako szczepionki! Co za przypadek, tuż przed wybuchem pandemii. Bez tej zmiany nie mogłybybyć określane mianem szczepionek:

 

https://www.lifesitenews.com/news/congress-expanded-vaccine-definition-just-weeks-before-covid-19/

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spacemarine napisał:

Ponoć doskonale wiedzą że Biden będzie tylko raz rządził więc będzie przepychał co się da bez konsekwencji.

Gość ma demencję starczą i raczej nie ma wpływu na to co się dzieje w USA:

 

 

3 godziny temu, Garrett napisał:

Możliwe... oby!

 

Teraz był Niedziela w RMF i bez kitu, jakby bronił normalnego życia społecznego! Ziemiec gada, że Tusk domaga się od władzy odwagi i wprowadzenia obostrzeń a ten mówi o kosztach społecznych! Cuda!!! :P To nam też kolejny raz pokazuje co by sie mogło dziać jakby rządziło PO-PSL. Choć może to tylko takie gadanie żeby się przypodobać elektoratowi lewackiemu ;)

Albo: zbliża się marsz niepodległości i wolą nie prowokować tłumu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, manygguh napisał:

@bassfreak Ale po co się testowałeś? Po co tam w ogóle poszedłeś? Mamy sezon na koronawirusy, 3 lata temu przy takich samych objawach też byś się testował? 

 

Wróćmy do początków plandemii, gdy wykonywano testy pcr, a nie wiadomo było czego tak naprawdę szukać pod mikroskopem.

 

W jaki sposób określano, że ktoś choruje na covid-19? 

 

 

Ciekawi mnie ta kwestia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, manygguh napisał:

@bassfreak Ale po co się testowałeś? Po co tam w ogóle poszedłeś? Mamy sezon na koronawirusy, 3 lata temu przy takich samych objawach też byś się testował? 

Dopiero po fakcie się zorientowałem że nie musiałem iść na ten test, ale z drugiej strony jak by mi nie przeszło do niedzieli to lekarka by nie wypisała nowego zwolenienia.

Dziś już taki obolały nie jestem ale węchu prawie zero mam xD nawet octu z butelki nie czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.