Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, Martius777 said:

 

Wygląda na to, że jest potrzeba na zapełnienie szpitali dziećmi.

Być może przygotowanie gruntu pod wmuszanie szczepek dzieciom. To że w ramach tej akcji może umrzeć wiele z nich, to już nikogo poza rodzicami nie obchodzi bo osiągnie się tym właściwy efekt propagandowy a przy okazji jeden z domniemanych celów projektu w postaci redukcji populacji. W zasadzie, co dobrze widać, architekci w pogardzie mają życie zwykłych ludzi i ich śmierć traktują czysto instrumentalnie. A przy okazji nabije się statystyki "covidowych dzieci w szpitalach" przyjmowanych z innymi chorobami ale dzięki loterii PCR jako zakwalifikowane jako covidowe, podobnie jak to się praktykuje aktualnie z dorosłymi. 

 

Co ciekawe: "Powodem jest wydany komunikat z dnia 03.11.2021 przygotowany przez Konsultanta Krajowego do spraw Pediatrii, Profesor Teresę Jackowską. Ten komunikat zamyka drogę do skutecznego i efektywnego leczenia, bo zakazuje stosowania iniekcji w leczeniu ambulatoryjnym u osób do 18 roku życia i od teraz wszelkie takie próby są eksperymentem medycznym, mimo że stosuje się zarejestrowane leki." Dobrze że szczepka nie jest zakazanym eksperymentem. Jakie to szczęście. A tak serio, to prokuratura chyba powinna się przyjrzeć temu, czy dyspozycje wydane przez Jackowską nie są usiłowaniem ludobójstwa poprzez wprowadzenie zakazu szybkiej interwencji lekarskiej. 

 

 

12 minutes ago, icman said:

To są rozważania, które nie znalazły rozwiązań całościowych w żadnym systemie.

Chyba ma to jakieś ręce i nogi w Singapurze?

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27833792,szajka-podrabiajaca-paszporty-covidowe-rozbita-sprzedawano.html#s=BoxOpImg3

Cytat

"Oczywiście samo zaświadczenie absolutnie nie chroniło przed chorobą, o czym przekonali się niektórzy klienci ciężko 'przechodząc' covid" - podkreśla CBŚP w komunikacie.

🤣 Wystarczy internetów na dziś.

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand ludzie, którzy dużo pracują i dobrze zarabiają, idą do lekarza prywatnie. Komplet badań specjalistycznych w danym zakresie można zrobić w 2-3 dni, oczywiście prywatnie.

53 minuty temu, zychu napisał:

Tylko w przypadku wykazania - ponad wszelką wątpliwość i przez więcej niż jeden zespół badawczy - że przyjęcie szczepionki faktycznie chroni przed zachorowaniem i koniecznością hospitalizacji.

 

18 minut temu, RealLife napisał:

Dlatego uważam, że jeżeli można się zabezpieczyć, tak jak w tym wypadku szczepionką, a ktoś nie chce tego zrobić, to powinien ponosić odpowiedzialność finansową za swoje ewentualne leczenie – podsumował."

Ludzie nie chcą się szczepić eksperymentalnymi preparatami - o nieznanych skutkach długoterminowych- co w tym dziwnego? I druga sprawa- stosowanie konsekwentne takiej zasady (nie posłuchałeś lekarza - płać za leczenie) doprowadzi do totalitaryzmu medycznego. Ludzie nie zawsze żyją zdrowo, uprawiają sporty ekstremalne itp.,  czyli takich ludzi nie należy leczyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife z pewnością masz świadomość, że wszelkiej maści karkołomne argumentacje służą głównie celowi "dojebania nieszczepom", taki bat, żeby sami prosili o szczepkę i posypali głowy popiołem. Tak się łamało ludzi odkąd istnieje cywilizacja. Żadna to teraz pora na modyfikacje systemu ubezpieczeń, dziergając ją zwłaszcza z potrzeby chwili i z pomysłów kleconych na kolanie. W ogóle absurdem jest jakakolwiek dyskusja o robieniu dziur w narzuconym systemie opieki zdrowotnej, niemal całkowicie kontrolowanym przez aparat państwowy, który zdaje się mieć więcej niedomówień niż dopowiedzeń. Idąc tym tropem, powinniśmy rozmawiać o wprowadzeniu odpłatności leczenia zarażonych HIV, bo przecież można się dla zdrowia powstrzymać przed przypadkowym ruchankiem a może skończyć na wyłączeniu wszystkich pracujących proli a cierpiących na choroby zawodowe, bo przecież pracować w zawodach rujnujących zdrowie przymusu nie ma.

 

ps. Nie widzę problemu w odpłatności leczenia (które de facto jest odpłatne w formie przymusowej składki ubezpieczeniowej), pod dwoma warunkami - wprowadzenie równoległego, prywatnego systemu ubezpieczeń medycznych z prawdziwego zdarzenia oraz analogicznie symetrycznego obciążenia kosztami leczenia tych, którzy przyjęli eksperymentalny preparat, jeśli da jakieś skutki zdrowotne w przyszłości. Oczywiście wówczas z równoległym pociągnięciem do odpowiedzialności sprawców, bo zbrodnie przeciw ludzkości nie ulegają przedawnieniu. 

 

@Obliteraror z tą odpłatnością w SingSing ;) (jak i wszędzie indziej gdzie się tym szczuje) to nie wiadomo na ile jest to element presji. W końcu zmuszają cię do dołączenia do pewnej umowy społecznej a potem próbują zrobić w chuja. To nie jest poważne państwo. Umów należy dotrzymywać a nie zmieniać jednostronnie jak wygodnie. Kropka. 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://natemat.pl/385181,nowe-obostrzenia-mozliwe-juz-w-grudniu-minister-zdrowia-podal-warunek

Minister Niedzielski:

Cytat

Jeśli porównamy poprzednie fale pandemii, to obecnie mamy znacznie mniej hospitalizacji. Dzięki temu możemy liberalizować obostrzenia. W szpitalach mamy głównie osoby niezaszczepione, a zgony zaszczepionych to głównie osoby, które przyjęły je dawno

Jak szła ta narracja?

szczepmy się i wróćmy do normalności - szczepka chroni przed zarażeniem

Potem było:

szczepka wprawdzie nie chroni przed zarażeniem, ale chroni przed śmiercią

Aż w końcu:

szczepka chroni przed ciężkim przebiegiem i powikłaniami

Co będzie w grudniu?

szczepka wprawdzie nie chroni ani przed zarażeniem, ani przed śmiercią, ani nawet przed powikłaniami, ale chroni przed utratą pracy i dostępu do usług. Pamiętaj o kwartalnej dawce przypominającej

 

@Baca1980, czyli chuje troszkę się jednak boją.

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RealLife napisał:

Aby nie było, że pomysł jest mój poniżej kilka podobnych wypowiedzi:

 

Chyba zaspałeś bo narracja w rządzie się zmieniła. Żadnych większych obostrzeń nie będzie. Bo w budżecie pustki. Złotówki bezkarnie nie da się drukować. Bo to nie dolar czy euro. Za pierwszym stoi US Army a za drugim Deutsche Bank . Wszelkiego rodzaju Simony i Horbany już pochowane. Bo jak  do obostrzeń dojdą jeszcze noworoczne podwyżki. To kurnik na wiejskiej mógłby pójść z dymem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarzadzniecovid.png

Sam osobiście zadzwoniłem przed chwilą do nich do dziekanatu i poprosiłem o przekazanie rektorowi informacji, żeby sobie wsadził szczepionkę w dupe. Niby nie jest to wina Pani z dziekanatu, ale mam nadzieję, że przekaże Szanownemu Panu rektorowi tę wiadomość. 

 

Jak się cieszę że studia za mną...

Edytowane przez Moriente
Zmiana zdjęcia
  • Like 5
  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RealLife napisał:

Aby nie było, że pomysł jest mój poniżej kilka podobnych wypowiedzi:

 

https://www.termedia.pl/koronawirus/Prof-Anna-Piekarska-Niech-placa-dziesiatki-tysiecy-zlotych-za-terapie,42213.html

 

"W grudniu 2020 r. prof. dr hab. n. med. Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, na łamach „Gazety Wyborczej”, sformułował wniosek, że „jeśli ktoś mimo braku przeciwwskazań nie będzie chciał się zaszczepić przeciwko COVID-19, to powinien ponosić odpowiedzialność finansową za ewentualne leczenie”. Dodał, że „przynajmniej w niektórych grupach szczepienia powinny być obowiązkowe. Przede wszystkim wśród pracowników ochrony zdrowia, dzięki czemu ten system będzie mógł sprawnie funkcjonować. A do tego także wśród osób starszych i – bez względu na wiek – obciążonych dodatkowymi chorobami”.

Ekspert zwrócił też uwagę, że większość Polaków uważa bezpłatne leczenie za oczywistość, bo płaci podatki. – Ale nie bierze się pod uwagę, że czasem nasze zachowania istotnie obciążają ten system. Dlatego uważam, że jeżeli można się zabezpieczyć, tak jak w tym wypadku szczepionką, a ktoś nie chce tego zrobić, to powinien ponosić odpowiedzialność finansową za swoje ewentualne leczenie – podsumował."

 

Tutaj zaś podobna opinia z Australii:

 

https://theconversation.com/people-who-choose-not-to-get-vaccinated-shouldnt-have-to-pay-for-covid-care-in-hospital-171669

 

A Singapur od 8 grudnia wprowadza płatności dla antyszczepionkowców. 

https://www.theguardian.com/world/2021/nov/09/singapore-to-start-charging-covid-patients-who-are-unvaccinated-by-choice

 

Także moja opinia nie jest z kosmosu. To się dzieje. 

 

 

 

Sorry ale kłamiesz. Dokładnie tak, bo ten opisany system jest rozgrabiony przez złe zarządzanie, leczenie zmarłych, leczenie prywatne na państwowym sprzęcie, niemówiąc już o łapownictwie. Dosypywanie pieniędzy tylko powiększy już istniejący problem. Ktokolwiek kto nie miał doczyniena z służbą zdrowia może sobie cytować takie bzdetne kawałki. To czarna dziura, więcej kasy nic tam nie da, zwiększy tylko roszczeniowość tej grupy zawodowej. Dziś jak chce się coś załatwić to albo trzeba smarować, przepraszam dobrowolnie wpłacić na fundację przy jednostce służby śmierci albo zapłacić prywatnie. Zanim zacznie się mówić o kosztach czy pieniądzach to najpierw trzeba rozliczyć służbę za 200 tyś nadmiarowych zgonów, powsadzać łapowników do paki, bezwzględnie karać za zawinione błędy medyczne itd.

 

Poza tym idąc tym tokiem myślenia który przedstawiłeś w postach, jako palacz jesteś dużym ryzykiem dla społeczeństwa, przyszłym wysokim kosztem leczenia. Czemu ja mam za to płacić? Może profilaktycznie warto pomyśleć o urzędowej eutanazji palaczy którzy nie rzucą palenia? W takim idzie kierunku takie myślenie.

 

Naziście skaczą z radości w grobach, to co im się nie udało kilkadziesiąt lat temu ludzie sami z własnej woli wprowadzają pod pięknymi frazesami "odpowiedzialności". Kiedyś była walka o przestrzeń życiową teraz walka o zdrowie do ostatniego naboju, tzn na razie do ostatniej strzykawki. Psychopaci.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Rnext said:

z pewnością masz świadomość, że wszelkiej maści karkołomne argumentacje służą głównie celowi "dojebania nieszczepom", taki bat, żeby sami prosili o szczepkę i posypali głowy popiołem.

 

Nie da się tego nie zauważyć, że wszelkie utrudnienia dla nie zaszczepionych mają ich skłonić do szczepienia. 

38 minutes ago, Rnext said:

W ogóle absurdem jest jakakolwiek dyskusja o robieniu dziur w narzuconym systemie opieki zdrowotnej, niemal całkowicie kontrolowanym przez aparat państwowy, który zdaje się mieć więcej niedomówień niż dopowiedzeń. Idąc tym tropem, powinniśmy rozmawiać o wprowadzeniu odpłatności leczenia zarażonych HIV,

 

Bo ja wiem czy absurdem. Nie wiem ile Covid potrwa. Nie znam też danych ile kosztuje leczenie pacjentów covidowych. Jeśli koszty leczenia pacjentów covidowych niezaszczpionych mocno wpływają na budżet szpitali tym samych ograniczając świadczenia medyczne dla "starych" chorób to wprowadzenie częściowej płatności jest do rozważenia. 

 

W USA pacjenci Covidowi dopłacają średnio 3450 dol do kosztów leczenia jeśli mają ubezpieczenie prywatne i coś około połowy z tego ok. 1500dol jeśli mają Medical Advantage (zdaje się że to takie ubezpieczenie, które realizowane jest przez firmy prywatne ale składki płaci państwo). Przyczym tam nie podzialu na zaszczepiony lub nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japonia: Wariant Delta sam się unicestwił. Zaskakujące wyniki badań 

Z badań przeprowadzonych przez japoński Narodowy Instytut Genetyki wynika, że wariant Delta koronawirusa sam doprowadził się w tym kraju do "naturalnego wyginięcia". Stało się to po kilku mutacjach, które spowodowały, że nie był w stanie wykonać własnej kopii.  

 

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-japonia-wariant-delta-sam-sie-unicestwil-zaskakujace-wyniki-,nId,5661519

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, spacemarine said:

Zanim zacznie się mówić o kosztach czy pieniądzach to najpierw trzeba rozliczyć służbę za 200 tyś nadmiarowych zgonów

 

Zakładając, że takie nieprawidłowości występują to ich "rozliczenie" zajmie lata. Nie powinno się czekać z dyskusją o pieniądzach aż się wszystkich porozlicza. Trochę to mi przypomina podejście kolejnych rządów po 90roku i ich argumentacji, jak tylko rozliczamy komunistów to bierzemy się za gospodarkę. No i minęło 30 lat. 

12 minutes ago, spacemarine said:

jako palacz jesteś dużym ryzykiem dla społeczeństwa, przyszłym wysokim kosztem leczenia. Czemu ja mam za to płacić?

 

Jestem za zwiększeniem składki zdrowotnej dla siebie albo wymogiem wykupienia dodatkowego ubezpieczenia obowiązkowego z tytułu, że palę papierosy, również przez okres np. 5 lat po rzuceniu nałogu.  Czy ty jako niezaszczpionych również jesteś wstanie zadeklarować takie zobowiązanie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RealLife napisał:

Jestem za zwiększeniem składki zdrowotnej dla siebie albo wymogiem wykupienia dodatkowego ubezpieczenia obowiązkowego z tytułu, że palę papierosy, również przez okres np. 5 lat po rzuceniu nałogu.  Czy ty jako niezaszczpionych również jesteś wstanie zadeklarować takie zobowiązanie? 

 

Twoje pieniądze Twoja sprawa, jak chcesz ładować w dziurę budżetową to sobie ładuj, tylko nie wymagaj idiotyzmu od innych, płacenia 2x za to samo.

Jak ktoś złamie nogę niech też dopłaca, było trzeba nie fikać, nawet jak komuś łeb obiją - było trzeba iść na sztuki walki i się nie szwędać. No i zaszczepiony z NOPem też, przecież poddał się eksperymentowi. Bądź konsekwentny.

 

Ja bardzo chętnie zrezygnuję z usług całego aparatu państwowego łącznie z policją i strażą pożarną (lepiej się sam obronię, a od pożaru się ubezpieczę). Tylko niech nikt nie wyciąga łapy po moje. Potem się reformujcie, stawajcie na głowie i przeganiajcie się w coraz to głupszych pomysłach.

 

Socjalizm bohatersko rozwiązuje problemy nieznane w żadnym innym ustroju.

 

W tym kraju pies ma lepszą opiekę niż człowiek, bo prywatną. 

Edytowane przez Imiennik
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife

Ja nie zobowiązuje się do niczego, to Ty promujesz taki tok myślenia. Co więcej większość Polaków już dopłaca do służby zdrowia chodząc prywatnie do tych samych lekarzy. Kiedy moja mama czekała miesiącami na miejsce w szpitalu to w końcu zabrałem ją na wizytę prywatną za tysiaka u wysoce postawionego lekarza i miejsce znalazło się bardzo szybko. Służba dla nie poznaki zwanej zdrowia jest zorganizowaną w większości grupą wspólnego interesu. Jeśli płacisz za składkę i to nie małą i jesteś zmuszony dodatkowo płacić za badania to defacto jakbyś płacił już wyższą składkę. Co mi da odprowadzania 9% na służbę zdrowia jak i tak muszę leczyć się prywatnie i za to płacić, bo dodatkowe pieniądze znikną w tej czarnej dziurze.

 

 

MZ: Możliwe, że od stycznia będzie lek przeciw COVID-19 do stosowania w domu

"Mamy lek wczesnego zastosowania, który będzie możliwy do brania w domu. Jak dobrze pójdzie, to od stycznia będzie on również potencjalnie dostępny w Polsce, o ile oczywiście EMA go zatwierdzi i dostawy będą realizowane – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski."

https://www.tvp.info/57056802/koronawirus-w-polsce-minister-niedzielski-mozliwe-ze-od-stycznia-bedzie-lek-przeciw-covid-19-do-stosowania-w-domu

 

Wielu pewnie wybierze lek, woli zapłacić haracz niż dziabkę. Oczywiście kto wie co w nim jest, ale z dwojga złego...

 

 

 

Ciekawe niepotwierdzone info o oznakowanych butelkach z szczepionkami w Słowenii, ostrożnie bo może być totalny fejk, ale niby kody na fiolce oznaczają czy placebo czy mrna. Zastrzegam że to może być wyssane z palca:

https://www.salon24.pl/u/srr-88/1183335,wczoraj-w-slowenii-wybuchl-wielki-skandal-a-dzis-cala-slowenia-mowi-o-szczypawkach

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spacemarine napisał:

Wielu pewnie wybierze lek, woli zapłacić haracz niż dziabkę.

Kilka kliknięć i amantadyna za parę groszy praktycznie od ręki. Coś badania nad nią ucichły, a miały się zakończyć jakoś w kwietniu? Już sam zapomniałem, tak rząd się śpieszy dla naszego dobra. 

 

Fajne kwiatki w tym artykule:

"Szef resortu zdrowia pytany o personel medyczny dla szpitala tymczasowego dla pacjentów z COVID-19 na Stadionie Narodowym wyjaśnił, że będą tam „zastosowane te same procedury, które były w poprzednich falach”.

 

Czyli co, będzie pusty jak teraz, co trzech gości szukało WC i wbili się na stadionowy oddział? Czy może teraz nie ma fali to nie ma personelu? 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

To nie jest poważne państwo. Umów należy dotrzymywać a nie zmieniać jednostronnie jak wygodnie. Kropka. 

Tego nie wiem. Zaskoczyła mnie jednak zmiana narracji, gdyż deklarowano na poziomie rządowym poluzowanie wszystkiego i traktowanie C19 jako kolejnej choroby (jeszcze w grudniu bodajże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife

Naprawdę nie widzisz że takim myśleniem zapędzasz się w kozi róg?

 

Niech płacą (extra) palacze i nieszczepieni. OK.

 

Dlaczego nie ci którzy sączą dzień w dzień Harnasie?

Dlaczego nie ci którzy jedzą tylko białe pieczywo?

Dlaczego nie ci którzy dziennie jedzą tylko 1 porcję warzyw i owoców zamiast 5?

Dlaczego nie ci którzy przypalają potrawy smażone na głębokim oleju?

Dlaczego nie ci którzy nie robią dziennie 8 tys. kroków?

Dlaczego nie ci którzy jeżdżą na nartach?

itd itp


Jeszcze dwa pytania:

1) Czy to są korzystne zachowania z punktu widzenia wspólnego systemu opieki zdrowotnej? (Ryzyko)

2) Czy to są zachowania na które każdy sam się decyduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Obliteraror napisał:

Tego nie wiem. Zaskoczyła mnie jednak zmiana narracji, gdyż deklarowano na poziomie rządowym poluzowanie wszystkiego i traktowanie C19 jako kolejnej choroby (jeszcze w grudniu bodajże).

Czyli jeszcze bardziej trzeba być czujnym.

 

 

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przesłuchania komisji śledczej. Słuchałem dra Pieniążka, dra Martykę, dra Milewskiego o Czosnowskiego. Każdy wywiad był ciekawy.

Tutaj lekarz wyjaśnia, że Polska ma jedną z największych liczb łóżek w przeliczeniu na mieszkańca. Łóżka oczywiście nie leczą, a lekarzy jest za mało. Pada przytomne pytanie: to jaki jest sens organizowania szpitala na Narodowym? Odpowiedź: czysto propagandowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś się nie masturbuje i będzie miał problemy z prostatą,

które pociągną za sobą dalsze badania/leczenie, to będzie musiał

dodatkowo za coś płacić?

 

Może należy się ubezpieczyć od niewytryskiwania. Bo tak.

Czyli, bo nie. Bo nie chce mi się ale może będę się musiał leczyć.

 

Zauważcie jak nieracjonalne myślenie przejęło władzę. 

Albo władza myśli za innych. Niekoniecznie racjonalnie.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielski: "zgony zaszczepionych to głównie osoby, które przyjęły je dawno – mówił Niedzielski na antenie Radia ZET."

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-adam-niedzielski-o-nowych-obostrzeniach-padla-data-i-warunek/jv1zpf5,79cfc278

 

Te szury nie chcą wziąć trzeciej dawki! Czemu antyszczepionkowcy nie chcą wziąć trzeciej dawki?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał:

Pada przytomne pytanie: to jaki jest sens organizowania szpitala na Narodowym? Odpowiedź: czysto propagandowy

Stanowczo nie doceniasz władzy.

 

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,szpitale-tymczasowe-kosztowaly-ponad-500-mln-zlotych--dlaczego-stoja-puste-,artykul,98771495.html

 

"Najdroższym jest szpital zorganizowany przez MSWiA na Stadionie Narodowym - miesięczny koszt jego działania to 21,5 mln zł". 

 

Oni na propagandzie jeszcze zarobią, 21 baniek za parę łóżek na pustej, nieużywanej sali. Wie ktoś jak przerobić mieszkanie na oddział covidowy?

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, GriTo napisał:

A jeśli ktoś się nie masturbuje i będzie miał problemy z prostatą,

które pociągną za sobą dalsze badania/leczenie, to będzie musiał

dodatkowo za coś płacić?

 

Oczami wyobraźni już widzę te billboardy:

"Obywatelu! Czy zwaliłeś już dzisiaj konia?

Zdrowie narodu jest w Twoich rękach!

* akcja sponsorowana przez Narodowy Program Walenia Konia"

 

A co do palaczy to palenia nie popieram ale trzeba im oddać, że wpłacają do budżetu grube pieniądze w akcyzie. Przeciętny palacz kilka stów miesięcznie. Nie wiem jakie są dane na ten rok, ale w 2018 do budżetu państwa wpłynęło prawie 19 miliardów złotych z samej akcyzy tytoniowej.

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/branza-tytoniowa-wplywy-do-budzetu-panstwa-z-akcyzy/xbxc2mg

 

Z kolei planowany od 2022 roku wzrost akcyzy na alkohol i papierosy ma przynieść w ciągu następnych 10 lat dodatkowy wpływ ponad 100 miliardów złotych.

 

https://www.money.pl/gospodarka/sejm-przyspiesza-prace-ws-akcyzy-podwyzka-wplynie-na-nakrecanie-sie-spirali-inflacji-6698689262389984a.html

 

Edytowane przez Eskel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Obliteraror said:

gdyż deklarowano na poziomie rządowym poluzowanie wszystkiego i traktowanie C19 jako kolejnej choroby (jeszcze w grudniu bodajże).

To raczej nigdzie nie przejdzie. Każda próba wymknięcia się planowi, zaraz zostanie spacyfikowana przez kupionych kolegów/agenturę wpływu. Ich zaplecze było budowane i finansowane latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.