Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Kaczyński. Niezbędna jest reforma państwa. 

 

Biorąc pod uwagę te zapowiedzi dotyczące wariantu omikron, jeśli faktycznie jest tyle razy bardziej zaraźliwy, to trzeba będzie być może pójść dalej w działaniach - powiedział. - Ludzie muszą się szczepić, to sprawa podstawowa.

 

Jak stwierdził, "pójściem na całość byłby obowiązek szczepień, choć obawiam się, że nie byłoby to w pełni egzekwowalne".  - Ale jeżeli diagnozy lekarzy, którzy mówią, że omikron jest dużo bardziej zaraźliwy, są trafne, to epidemia przybierze taki rozmiar, że na uszach trzeba będzie stanąć, by jej zapobiec. Jeśli to, co mówi profesor Horban będzie prawdą, oznaczałoby, że przed nami scenariusz, w którym zawali się służba zdrowia, w ślad za nią gospodarka i otwarte będą pytania, czy wytrzyma państwo. W takiej sytuacji będę gotowy na wszystko - ocenił.

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27949882,kaczynski-mowi-ze-bedzie-gotowy-na-wszystko-ws-walki-z-epidemia.html?utm_campaign=amtpc_deale_msn

Edytowane przez Szczery Człowiek
  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Szczery Człowiek napisał:

Jak stwierdził, "pójściem na całość byłby obowiązek szczepień, choć obawiam się, że nie byłoby to w pełni egzekwowalne".  - Ale jeżeli diagnozy lekarzy, którzy mówią, że omikron jest dużo bardziej zaraźliwy, są trafne, to epidemia przybierze taki rozmiar, że na uszach trzeba będzie stanąć, by jej zapobiec. Jeśli to, co mówi profesor Horban będzie prawdą, oznaczałoby, że przed nami scenariusz, w którym zawali się służba zdrowia, w ślad za nią gospodarka i otwarte będą pytania, czy wytrzyma państwo. W takiej sytuacji będę gotowy na wszystko - ocenił.

 

Dziwny ten wirus. Atakuje tylko państwa bogatego Zachodu. 

 

Omikron? Zawalona służba zdrowia? Co w takim razie powinno dziać się teraz w Afryce i Azji?

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APEL

 

https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/

 

w komentarzach ludzie wymieniają się namiarami na lekarzy którzy leczą. Fajne czasy przyszły. 

 

https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vTZioLKEeUApxYTypz4fbJT41Z4Fhl0J1FAjUHsLPdS7YPRb_SMv_xfthe7kGg0eHNg1SpaVhdyING5/pub

 

Zalecenia jak się leczyć.

 

Fajnie, płacisz od kilkuset złotych składki na ubezpieczenie zdrowotne miesięcznie i z reguły ( ok, są wyjątki)  jedyne co usłyszysz, to, że na covid nie ma lekarstwa, masz się odizolować, a jak będziesz umierał zadzwoń po karetkę, wsadzą Cię pod respirator.

 

Z powodu, walki naszego ministerstwa choroby i śmierci z pandemią i zablokowaniu dostępu do amantadyny, wrzucam prośbę i apel do panów braci samców o wzajemną pomoc w uzyskaniu dostępu do leku w sytuacji kryzysowej.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Szczery Człowiek szkoda, że nie wkleiłeś innego fragmentu wypowiedzi Kaczki:

 

Prezes PiS mówił o problemach z egzekwowaniem przestrzegania obostrzeń sanitarnych. - Nie ma sensu podejmować decyzji nie do wyegzekwowania. Były maseczki: i co policja zrobiła w tej sprawie? - powiedział. Jak dodał, "w Polsce generalnie potrzebna jest zasadnicza reforma państwa, dostosowanie konstrukcji naszego państwa do pewnych cech polskiego charakteru, wyciągnięcie wniosków z ostatnich doświadczeń".

 

[...]

 

Zapytany przez dziennikarzy, "czy pełne sprawdzanie paszportów covidowych lub testów, jak na Zachodzie, jest dziś na stole", Kaczyński odpowiedział, że "na stole było i jest wszystko, każdy wariant decyzji". - Tylko wraca pytanie: co jest realnie możliwe? Trzeba brać doświadczenie tych dwóch lat pandemii i tego, jak to działa. Liczba kar i różnego rodzaju wskaźniki kontroli - to wszystko rośnie, ale ten poziom nie zapewni tego, by w miarę bezboleśnie wprowadzić sprawdzanie certyfikatu i wyłączenie ludzi niezaszczepionych lub nieprzetestowanych z części funkcji w społeczeństwie.

Pomysł z testowaniem w zakładach pracy też jest na stole, mamy projekt ustawy w Sejmie - powiedział. - Wiem, że mamy w klubie antyszczepionkowców, że sami nie jesteśmy w stanie tego przegłosować, przy tak kruchej większości. Liczymy tu na opozycję. Realia - także te polityczne - trzeba brać pod uwagę, ale ja jestem zwolennikiem tego, by pójść na całość, biorąc nawet ryzyka polityczne i osobiste - dodał.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, cst9191 said:

Liczba kar i różnego rodzaju wskaźniki kontroli - to wszystko rośnie, ale ten poziom nie zapewni tego, by w miarę bezboleśnie wprowadzić sprawdzanie certyfikatu i wyłączenie ludzi niezaszczepionych lub nieprzetestowanych z części funkcji w społeczeństwie

 

: D ale jak to, nie chodzi o opanowanie P A N D E M I I? Ja bym chciał zagłosować portfelem żeby nie było certyfikatów, jak mogę to zrobić? Przecież żyje w ustroju demokratycznym, w kapitaliźmie. Czy ktoś mi to wytłumaczy? Ja jestem tylko głupim szurem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slusa napisał:

ale jak to, nie chodzi o opanowanie P A N D E M I I?

 

 

10 minut temu, slusa napisał:

Czy ktoś mi to wytłumaczy? Ja jestem tylko głupim szurem

Jeśli dzisiaj nazywają Cię szurem, to wiedz, że jest to powód do bycia z siebie dumnym :D

 

Powinni jeszcze jakieś odznaki nam porozdawać.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Szczery Człowiek said:

przed nami scenariusz, w którym zawali się służba zdrowia, w ślad za nią gospodarka i otwarte będą pytania, czy wytrzyma państwo

 

39 minutes ago, cst9191 said:

w miarę bezboleśnie wprowadzić sprawdzanie certyfikatu i wyłączenie ludzi niezaszczepionych lub nieprzetestowanych z części funkcji w społeczeństwie

 

40 minutes ago, cst9191 said:

ja jestem zwolennikiem tego, by pójść na całość

Całość brzmi jak plan.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd oni wezmą tych wszystkich specjalistów, kurierów, etc. do zastąpienia odsuniętych? 😁 Może pińcet plusy ruszą dupę? 

 

Jakby media skończyły trajkotać o pandemii, to by pandemii nie było. Tu jest problem. 

 

Ale jakby co, to pierwszy pójdę na barykady. 

 

Nie będzie mnie tu żaden skurwiesyn od niczego odsuwał. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cst9191 napisał:

 

 

@Szczery Człowiek szkoda, że nie wkleiłeś innego fragmentu wypowiedzi Kaczki:

 

Prezes PiS mówił o problemach z egzekwowaniem przestrzegania obostrzeń sanitarnych. - Nie ma sensu podejmować decyzji nie do wyegzekwowania. Były maseczki: i co policja zrobiła w tej sprawie? - powiedział. Jak dodał, "w Polsce generalnie potrzebna jest zasadnicza reforma państwa, dostosowanie konstrukcji naszego państwa do pewnych cech polskiego charakteru, wyciągnięcie wniosków z ostatnich doświadczeń".

 

[...]

 

Zapytany przez dziennikarzy, "czy pełne sprawdzanie paszportów covidowych lub testów, jak na Zachodzie, jest dziś na stole", Kaczyński odpowiedział, że "na stole było i jest wszystko, każdy wariant decyzji". - Tylko wraca pytanie: co jest realnie możliwe? Trzeba brać doświadczenie tych dwóch lat pandemii i tego, jak to działa. Liczba kar i różnego rodzaju wskaźniki kontroli - to wszystko rośnie, ale ten poziom nie zapewni tego, by w miarę bezboleśnie wprowadzić sprawdzanie certyfikatu i wyłączenie ludzi niezaszczepionych lub nieprzetestowanych z części funkcji w społeczeństwie.

Pomysł z testowaniem w zakładach pracy też jest na stole, mamy projekt ustawy w Sejmie - powiedział. - Wiem, że mamy w klubie antyszczepionkowców, że sami nie jesteśmy w stanie tego przegłosować, przy tak kruchej większości. Liczymy tu na opozycję. Realia - także te polityczne - trzeba brać pod uwagę, ale ja jestem zwolennikiem tego, by pójść na całość, biorąc nawet ryzyka polityczne i osobiste - dodał.

Dodałem link do artykułu, jakbym wszystko miał wrzucać to nie miałby on sensu :D. 

 

Najważniejsze wstawiłem, że Jarosław jest w stanie iść na całość. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczery Człowieksrają się o tego omikron, a w UK i w innych krajach ewidentnie widać, że jest dużo mniej groźny. Szpitale nie mają wcale większego obłożenia. Zresztą nawet ci"provax", którzy chcą być w miarę uczciwi, mówią, że ten wariant najprawdopodobniej będzie końcem pandemii. Nie udało im się wszystkich wyszczepic, choć próbują mocno. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki komentarz:

 

Dziwne sytuacje, tam gdzie wprowadza się restrykcję, utrudnia swobodne przemieszczanie się i straszy ludzi zabójczymi wariantami, to tam jest dużo zgonów, chyba nie w tym ma to pomagać?

U nas jest podobnie, ludzie albo:
- boją się iść do lekarza, bo wystraszeni
- nie chcą iść do lekarza, bo wezmą w czasie gorączki paracetamol czy coś co obniży gorączkę zamiast wyleżeć jak kiedyś mówił lekarz, a nie przy gorączce umiarkowanej brać zbijacze temp. i lecą na zewnątrz czy do pracy, bo lekarza nie było i nie mówił, żeby leżeć czy nie dał L4, po 3 dniach leży się z większym problemem, bo zeszło niżej - zawsze tak było jak ktoś olał chorobę i lekarza.
- lekarz boi się chorego i wysyła na test, a jak jest plus, to nawet nie bada czy nie schodzi na płuca, wysyła do domu i dzwoń jak źle się poczujesz, bez leków, bez osłuchania, zostajesz sam i czekasz co będzie z Tobą, a weź dodzwoń się ¯\_(ツ)_/¯.

Kiedyś w poczekalniach było pełno chorych, zakatarzonych, z gorączką i bez masek, lekarz przyjmował i badał, dzisiaj plus i nie daj boże chrypka, katar czy stan podgorączkowy i już lecisz do domu i czekasz aż się choroba rozwinie - większy dodatek za opiekę covidowca.

O to XXIw. technologia, rozwinięta medycyna, a ludzie zachowują się jakby chodzili we mgle, byli upośledzeni, nie znali żadnych swoich praw i co najciekawsze, nie chcę im się wracać do normalności tylko siedzą i czekają co dalej śmieszkując z innych, którzy chcą coś zmienić (╯°□°)╯︵ ┻━┻.

Te dwa lata wyjawiły prawdziwe oblicze wielu ludzi ¯\_(ツ)_/¯.

  • Like 9
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co wcześniej śledzili posty jutro mama wychodzi ze szpitala, ale i tak będzie na X czasu wypożyczony tlen do domu. Rozmawiałem z samą ordynator i mówi że nie ma sensu już dłużej jej trzymać w szpitalu, na razie tyle ile mogły to płuca się wyleczyły. Saturacja 90 jak siedzi i rozmawia bez żadnego tlenu. Coś tam trochę pochodziła już po takim czasie w łóżku.

 

W styczniu ma i tak wizytę w sprawie bezdechu u pulmonologa to on ją dalej dokładnie zbada po covidowo bo np drugi raz TK płuc jej nie zrobią w szpitalu.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Martius777 said:

 

Te dwa lata wyjawiły prawdziwe oblicze wielu ludzi ¯\_(ツ)_/¯.

 

Jak możesz nie jeść własnej kupy? 

 

Czemu kupa cię brzydzi, to przecież naturalne! 

 

Kupa to najprostszy posiłek do przyrządzenia. 

 

Kupa z rana jak śmietana. 

 

Kto nie je kupy, ten do kina nie chodzi! 

 

Pochwal się swoją kupą! 

 

A czy ty jadleś już dziś swoją kupę? 

 

Zgodnie z najnowszymi badaniach kupa posiada wiele cennych składników odżywczych. 

 

Kiedyś ludzie byli mało wykształceni i jedli ohydne mięso zamiast smakowitej kupy. 

 

Kupa w obsypce z cynamonu - nowy hit na święta! 

 

Kawa z kupą na dobry początek dnia! 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mpawel5 napisał:

@Szczery Człowieksrają się o tego omikron, a w UK i w innych krajach ewidentnie widać, że jest dużo mniej groźny. Szpitale nie mają wcale większego obłożenia. Zresztą nawet ci"provax", którzy chcą być w miarę uczciwi, mówią, że ten wariant najprawdopodobniej będzie końcem pandemii. Nie udało im się wszystkich wyszczepic, choć próbują mocno. 

A moze wlasnie to oni wypuścili omicrona bo system nowy jest juz gotowy. https://lucidemic.com/?fbclid=IwAR0PIDZssXaEOmVx2W3v52pBVAFry0l0FIvKcL3YtHIU0vFkpn64vPKqwjE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Martius777 napisał:

Te dwa lata wyjawiły prawdziwe oblicze wielu ludzi ¯\_(ツ)_/¯.

Temu reset potrzebny, liczba debili przekroczyła normy to i zaczęli "zmniejszać" populację, a ów populacja w znakomitej większości przyjmuję to z uśmiechem na twarzy chwytając za ręce innych aby skoczyli z nimi w przepaść.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie szychy, politycy i krajowe rządy próbują straszyć i zaciskać pasa bo wszystko zaczyna się im pierdolić. Do ich maszyny dostał się piach i zaczyna wszystko zgrzytać. Ludzie w większości nie boją się już tak bardzo pandemii. Jasne, są zidiociałe jednostki, ale większość, nawet tych zaszczepionych ma inne sprawy na głowie. Maseczkę noszą na odpierdol albo wcale, dystansu brak, o żelach do rąk, jakiś mgiełkach chyba każdy już zapomniał. Przynajmniej w Polsce ludzie mają większe zmartwienia niż "pandemia". Boją się utraty pracy, zobowiązań finansowych, inflacji, przyszłości dzieci w aspekcie szkolnym - bo każdy wie, że nauka od 2 lat to fikcja a lata dzieciakom lecą. O tym sie tak głośno nie mówi, ale sporo ludzi, nawet tych biernych, zaszczepionych, nie strajkujących naprawdę ma inne sprawy na głowie, widze to chociażby wśród znajomych. Dlatego tak ważne jest dalsze stawianie oporu. Najlepszym wyjsciem jest udawanie głupa, i żyć normalnie, po swojemu, pierdolić te zakazy. Władza mówi "siedzieć w domu" to iść sobie na zakupy,  spacer. Nie mowie zeby od razu wielki strajk pod sejmem, bo tamte hieny zaraz naślą zomo które nas będzie palowac i gazować a potem powiedzą, że roznieslismy wirusa i pandemia się przez to zaostrzyła. Zwyczajnie olewać i robic swoje. Ostatnio w aptece gdzie byli też inni ludzie wlazłem bez maski. Widziałem że praktycznie każdy miał ją na brodzie, a niektóre farmaceutki wcale. Zwrócili mi uwagę. Odpowiedziałem stanowczym i znudzonym głosem "Jezus maria, ludzie jeszcze wam sie nie znudziła ta zabawa w pandemie? Chyba macie jakiś własny rozum. Cale zycie chcecie sie w to bawic? Z tego powodu nie sprzeda mi pani leków dla dziecka?". Dziecka nie mam ale mniejsza z tym. Ludzie się popatrzyli ale nikt nic nie powiedział. Farmaceutka machnęła ręką i mnie obsluzyla. Róbmy po prostu swoje i pokazujmy innym, że tak można. 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szczery Człowiek napisał:

Wielkie szychy, politycy i krajowe rządy próbują straszyć i zaciskać pasa bo wszystko zaczyna się im pierdolić. Do ich maszyny dostał się piach i zaczyna wszystko zgrzytać. Ludzie w większości nie boją się już tak bardzo pandemii. Jasne, są zidiociałe jednostki, ale większość, nawet tych zaszczepionych ma inne sprawy na głowie. Maseczkę noszą na odpierdol albo wcale, dystansu brak, o żelach do rąk, jakiś mgiełkach chyba każdy już zapomniał. Przynajmniej w Polsce ludzie mają większe zmartwienia niż "pandemia". Boją się utraty pracy, zobowiązań finansowych, inflacji, przyszłości dzieci w aspekcie szkolnym - bo każdy wie, że nauka od 2 lat to fikcja a lata dzieciakom lecą. O tym sie tak głośno nie mówi, ale sporo ludzi, nawet tych biernych, zaszczepionych, nie strajkujących naprawdę ma inne sprawy na głowie, widze to chociażby wśród znajomych. Dlatego tak ważne jest dalsze stawianie oporu. Najlepszym wyjsciem jest udawanie głupa, i żyć normalnie, po swojemu, pierdolić te zakazy. Władza mówi "siedzieć w domu" to iść sobie na zakupy,  spacer. Nie mowie zeby od razu wielki strajk pod sejmem, bo tamte hieny zaraz naślą zomo które nas będzie palowac i gazować a potem powiedzą, że roznieslismy wirusa i pandemia się przez to zaostrzyła. Zwyczajnie olewać i robic swoje. Ostatnio w aptece gdzie byli też inni ludzie wlazłem bez maski. Widziałem że praktycznie każdy miał ją na brodzie, a niektóre farmaceutki wcale. Zwrócili mi uwagę. Odpowiedziałem stanowczym i znudzonym głosem "Jezus maria, ludzie jeszcze wam sie nie znudziła ta zabawa w pandemie? Chyba macie jakiś własny rozum. Cale zycie chcecie sie w to bawic? Z tego powodu nie sprzeda mi pani leków dla dziecka?". Dziecka nie mam ale mniejsza z tym. Ludzie się popatrzyli ale nikt nic nie powiedział. Farmaceutka machnęła ręką i mnie obsluzyla. Róbmy po prostu swoje i pokazujmy innym, że tak można. 

🤔 Czyli czekajmy aż zaczną nas odwiedzać mundurowi w celu wyjaśnienia pałą że mamy być grzeczni a tu przy okazji masz swoją porcję eliksiru i nie zapomnij że mamy gotowe obozy dla ciebie... po coś ich dozbroili i to przed tym cyrkiem, co jasno wskazuje że jest to PLAN a że idzie wszytsko zgodnie z planem to oni są gotowi na wiele...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piccardo napisał:

🤔 Czyli czekajmy aż zaczną nas odwiedzać mundurowi w celu wyjaśnienia pałą że mamy być grzeczni a tu przy okazji masz swoją porcję eliksiru i nie zapomnij że mamy gotowe obozy dla ciebie... po coś ich dozbroili i to przed tym cyrkiem, co jasno wskazuje że jest to PLAN a że idzie wszytsko zgodnie z planem to oni są gotowi na wiele...

Zupełnie nie zrozumiałeś, bo napewno nie zachęcam do nic nie robienia. Opór. Czynny i bierny. Ale przemyślany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Szczery Człowiek said:

Kaczyński. Niezbędna jest reforma państwa. 

 

Biorąc pod uwagę te zapowiedzi dotyczące wariantu omikron, jeśli faktycznie jest tyle razy bardziej zaraźliwy, to trzeba będzie być może pójść dalej w działaniach - powiedział. - Ludzie muszą się szczepić, to sprawa podstawowa.

Kaczyński jest z tego sortu g-polityków, którzy większą wagę przykładają do karmienia własnej megalomanii i propagandowego wizerunku, niż do możliwości realnego działania. W slangu podwórkowym - pozer. Podpina się pod plan, który nakazano realizować jak pod własne pomysły (reform ;))) i udaje że to jego genialna strategia. W dodatku tak genialna, że mało kto rozumie jej istotę, więc proszę nie pytać, bo kiwa elity międzynarodowe jak Wałęsa SB. Sporo pacynek z jego klubiku importuje wazelinę i bije mu czołem, utwierdzając go w jego manii wielkości. Tyle, że to przeważnie matoły, które samodzielnie nie potrafią dobrze sznurówek zawiązać i wartość ich uznania jest zerowa.

A gdy rzeczywiście próbuje przepchnąć coś własnego, to po paru krokach wypierdala się, potykając o własne nogi. Dla mnie to rodzaj  pop-artowego kabareciarza politycznego o wizerunku scenicznym strategicznego guru. A fakty są takie, że Kaczyński "reformując" i firmując własną twarzą wszystkie zmiany, prowadzi Polskę w bagienną chujnię. Mamy gnój na każdym polu - ekonomiczny, walutowy, socjalny, polityczny i społeczny. Taki to wielki strateg. Jedynie sądząc po skutkach jego maczania paluchów w rządzeniu, bliżej mu do sabotażysty i dywersanta niż męża stanu. Więc zasadniczo niechaj se Kaczyński plecie co chce, jest już starym grzybem z przeżartym na wylot rozumem i niech się pałuje, byle nikt się nie dał wciągnąć w jego bzdurny świat. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szczery Człowiek napisał:

Zupełnie nie zrozumiałeś, bo napewno nie zachęcam do nic nie robienia. Opór. Czynny i bierny. Ale przemyślany. 

Zrozumiałem aż za dobrze i wyjaśniam ci że to o czym piszesz to bierność nie opór, efektem tego jak i liczby która taki "opór" postawi będzie to co ci napisałem, a te efekty już widać pomimo braku umocowania w prawie, co za tym idzie jesteśmy w dupie i albo walka na całego i to nie tylko z tymi kurwami które nas sprzedały ale i z tymi którzy za tym prawdziwie stoją, wiadomym jest że będzie "bratnia pomoc" że nas wyklną a nawet wykluczą, na co bym liczył bo najazd wojska może zakończyć istnienie polski po raz kolejny innego wyjścia nie ma, inne wyjście każde inne to niewola tak czy inaczej i zapamiętaj moje słowa im więcej czasu dasz wrogowi aby się przygotował tym więcej przeciągnie na swoją stronę, zmiękczy i rozwodni a przez to siła która mogłaby uderzyć nie będzie w stanie tego zrobić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.