Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Około 2000 chomików zostanie wybitych w Hongkongu w związku z obawami, że mogą roznosić koronawirusa - podaje we wtorek agencja Associated Press.

 
 

Akcja ma związek z potwierdzeniem w poniedziałek zakażenia wariantem Delta u pracownika jednego ze sklepów zoologicznych. Tego samego dnia koronawirus wykryto u części chomików sprzedawanych w tym sklepie. Według władz zakażone gryzonie pochodziły z importu z Holandii.

 

W Hongkongu wprowadzono dodatkowe środki ostrożności, mimo że władze przypomniały, że "nie ma dowodu" na to, że może dojść do transmisji koronawirusa ze zwierząt na ludzi.

Właściciele chomików muszą je oddać

Klienci sklepu, w którym wykryto zakażenia u chomików, zostaną poddani obowiązkowej kwarantannie, jeśli zakupili chomika po 7 stycznia. Muszą także oddać swoje gryzonie.

 

Wszystkie sklepy zoologiczne w Hongkongu, które sprzedają chomiki, mają zawiesić działalność. Każdy mieszkaniec, który kupił to zwierzę po 22 grudnia, zostanie poddany testom na obecność COVID-19 i zobowiązany do kwarantanny do czasu otrzymania negatywnego wyniku.

 

Władze Hongkongu dodały, że sprzedaż i import gryzoni do miasta zostaną wstrzymane.


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-01-18/wladze-hongkongu-chca-wybic-2-tys-chomikow-moga-roznosic-covid-19/?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-6461731&utm_campaign=wykop-poleca

  • Like 1
  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, maroon said:

Zapas żywności na rok, to jest koło 2 tys. pln "na bogato, z górką kaloryczną".

Ja to wiem, Ty to wiesz. Człowiek który właśnie dostał 500+ ale do raty kredytu hipotecznego, i budżet mu się nie zepnie - też może to wiedzieć, ale to jednak 2 tysiące. Do tego trzy lata, to jednak nie dwa.

A statystyczny wyborca co dzień rano chodzi po świeżą bułkę do Żabki, po prąd do gniazdka, po wodę do kranu. Po ryby, grzyby, jabłka itd. do sklepu, nie mówiąc już o pokoleniu 20-latków które nie wie, czym są jajka, i myśli że są wegańskie.

 

Nie lubię brzmieć jak Kasandra, i często powtarzam "obym się mylił". Zobaczymy za 2 tygodnie, jak "wejdą w przestrzeń publicznej dyskusji" styczniowe pensje. Już dziś zresztą można popatrzeć na dziwne ruchy wielkich graczy, usiłujących ściągać z rynku gotówkę nawet ze stratą; a jak coś nie rozumiem, to nie podejrzewam że to mi na zdrowie wyjdzie.

 

@Rnext czy "gruba kreska" będzie jedynie w dokumentach i mediach, czy w postaci pionowych kresek na latarniach - punkt "legitymizacja władzy" zostanie odfajkowany. Ktokolwiek nie wygra.

 

@Martius777, chcą chomika z powrotem, niech go sobie wyciągną z mojego węża.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kespert napisał:

Syberię zdobędą bez jednego wystrzału z broni, i w zasadzie jest to już jedynie kwestia czasu i demografii.

Tajwan przez najbliższe 2 lata jest nie do zdobycia - ze względów politycznych tzw. "silikonowej tarczy". Potem zaś - najpewniej USA przehandlują go za garść paciorków i paczkę fajek. Cena do przyjęcia dla Chin.

A zapasy robią celując w połowę 2022r. (uwaga! po ostatnich wydarzeniach, w zapasach żywności nie uwzględniają nietoperzy... tym razem).

 

Łączymy kropki. Polska - bilboardy na maj. Chiny - ryż na czerwiec. Hiszpanka 1919r - połączona z wielkim głodem po I WŚ (czy byłaby tak "słynna" w bardziej dostatnich czasach?). Węgry - regulacja cen żywności. UE - paszport cyfrowy (nowsza wersja kartek przydziału żywnościowego), terminarz marzec- czerwiec. Rosja - brak jakichkolwiek rezerwacji przesyłu gazu do Europy przez Ukrainę, już w lutym. Rekordowa inflacja.

Czego brakuje, by kropki się połączyły?

- legitymizacji władzy nad zasobami -> "oddolne rewolucje" i wymiana kadr

- niedoborów żywności -> ataki na składy awaryjne, "zepsucie", wysokie koszty produkcji, klęski "naturalne" typu wulkan, susze

- powszechnego systemu identyfikacji, w którym uczestniczy każdy, kto żyje -> zdanie odwracalne...

- dodatków, w postaci dołączenia energii do przydziałowego tortu (prąd/opał). OZE to pułapka - gdy wszyscy mają, to wszyscy mają, a gdy nikt nie ma, to kto ma?

- uniemożliwienia akumulacji żywności w "nieodpowiedzialnych" rękach -> prosta przemoc rewolucyjna, wcześniej inflacyjna blokada akumulacji; docelowo waluta z przydziałem celów i możliwości (połączenie z systemem identyfikacji, pierwsza waluta która mówi na co można ją wydać... i kiedy)

Trzy lata bez zbiorów, i w 2025 da się zrobić cokolwiek - za miskę ryżu.

Chłopie nie psuj zabawy! Spiler takiej skali mi tutaj walisz... Ja mam już przygotowany popcorn i cole, brakuje tylko bunkra z oknem aby ten burdel oglądać...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Martius777 said:

Około 2000 chomików zostanie wybitych w Hongkongu w związku z obawami, że mogą roznosić koronawirusa - podaje we wtorek agencja Associated Press.

 

Jak daleko jest od wybijania podejrzanych chomików do wybijania ludzi? 🤔

2 hours ago, Kespert said:

Ja to wiem, Ty to wiesz. Człowiek który właśnie dostał 500+ ale do raty kredytu hipotecznego, i budżet mu się nie zepnie - też może to wiedzieć, ale to jednak 2 tysiące. Do tego trzy lata, to jednak nie dwa.

A statystyczny wyborca co dzień rano chodzi po świeżą bułkę do Żabki, po prąd do gniazdka, po wodę do kranu. Po ryby, grzyby, jabłka itd. do sklepu, nie mówiąc już o pokoleniu 20-latków które nie wie, czym są jajka, i myśli że są wegańskie.

Prepoing ma jeden problem. Można się załadować w zapasy pod korek i... potem latami je konsumować. Nie ma złotego środka. Przy 3 latach większość standardowych produktów traci przydatność, a nie chciałbyś ryzykować zatrucia w warunkach niedoboru wszystkiego. Więc tylko MRE, ale tego gówna na codzień się nie je, jak nie musi. 

 

Wędka, haczyk, sztucer, kusza, koszyk na grzyby i jeżyny. Ja przeżyję. 19-letnie witaminki natomiast po stawce tydzień "usług" za ciepły posiłek raz dziennie. 😁

2 hours ago, Kespert said:

. Już dziś zresztą można popatrzeć na dziwne ruchy wielkich graczy, usiłujących ściągać z rynku gotówkę nawet ze stratą; a 

Dla mnie jedyny sensowny powód wycofywania wszystkiego w gotówkę to liczenie na super okazje życia. Zyski rzędu 1000% i więcej. Tylko problem taki, że tę gotówkę można jednym guzikiem skasować. 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ładnie wypunktował pewne kwestie odnosząc się do oficjalnych statystyk, nic nie wymyślał - ale dziennikarka zaczęła go przekrzykiwać i wchodzić w słowo, 

jednak i tak na plus wystąpienie. 

 

Widzę, że na jego twitterze jest trochę ciekawych informacji.

Tutaj np ilość zgłoszonych przypadków śmiertelnych z powodu szczepień w systemie Vaccine Adverse Event Reporting System

 

FJNoLpAWQAIH6UG?format=jpg&name=large

 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kespert said:

czy "gruba kreska" będzie jedynie w dokumentach i mediach, czy w postaci pionowych kresek na latarniach - punkt "legitymizacja władzy" zostanie odfajkowany.

To takie śmieszkowanie, bo co nam zostało od grubej kreski proszku do prania "pixie-dixie", formowanej "Paszportem Polsatu" zamiast złotą kartą.

Co do zaś wymiany elit poprzez powywieszanie, marny to stan w którym chwilowa satysfakcja byłaby ważniejsza od sięgnięcia po coś dla siebie. A przy tej okazji, zamiast rezygnacji i machnięcia ręką, akuratnie coś można wyrwać z gardeł władzy, zanim zaczną to połykać w pośpiechu i bez gryzienia. 

3 minutes ago, Dworzanin.Herzoga said:

dziennikarka zaczęła go przekrzykiwać i wchodzić w słowo, 

To jest w sumie prześmieszne, jak dziennikarzyny, na zlecenie bronią przegranych pozycji. Wychodzą na durniów a jednak trzymają się roli. Jeśli oni z tego nie powychodzą potrzaskani psychicznie, należałoby ich zacząć podejrzewać o zanik mózgu. Być może pocovidowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rnext napisał:

To jest w sumie prześmieszne, jak dziennikarzyny, na zlecenie bronią przegranych pozycji.

BTW

 

Z PL podwórka:

 

Cytat

Na przełomie ub. i br. rząd przeprowadził dwuetapową, płatną kampanię promująca szczepienia na Covid-19. Za emisję reklam Grupa RMF  zarobiła 3 mln zł, a Telewizja Polska ponad 2,4 mln zł - wynika z dokumentów opublikowanych przez Watchdog Polska. Bartosz Węglarczyk zauważył, że w tym samym czasie kierowany przez niego Onet zamieszczał informacje o szczepieniach zupełnie za darmo.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rmf-i-polsat-dostali-najwiecej-za-reklamy-w-ramach-rzadowego-programu-szczepimysie-onet-publikowal-informacje-gratis-sfrajerzylismy-sie

 

Po tym komunikacie zrozumiałem lepiej red. Mazurka, który kiedyś wypowiedział się z wydźwiękiem "pierwej wielbłąd przekroczy ucho igielne, niż niezajszczepiony

przekroczy progi RMFu." 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maroon said:

tydzień "usług" za ciepły posiłek

Szowinista! O kobietę trzeba dbać, i troszczyć się by było jej zawsze ciepło!

Bo w Twoim jest interesie, by potem nie szczękała zębami z zimna... 

1 hour ago, maroon said:

Dla mnie jedyny sensowny powód wycofywania wszystkiego w gotówkę...

Jesteśmy już poza logiką kapitalizmu - polityka ponad ekonomią. Nie chodzi o to kto będzie miał, chodzi o to kto nie będzie miał. Tak jak nie chodzi o to kto jest zdrowy, tylko kto nie może udowodnić że ma "paszport zdrowia".

29 minutes ago, Rnext said:

akuratnie coś można wyrwać z gardeł władzy

Czas? Prędzej czy później i tak gardło->żołądek->dupa. Czasem warto zostać honorową papryczką habanero. A czasem jednak nie. Panta rhei...

 

Co warto być może byłoby wyrwać - okazję. Na chaos. Na wariant nie przewidziany w najbardziej szalonych planach. Bismillah.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيْمِ

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kespert napisał:

http://www.news.cn/english/2021-11/03/c_1310288411.htm

http://www.chinadaily.com.cn/a/202112/27/WS61c9a235a310cdd39bc7db95.html

Chiny, około 20% światowej populacji, kupując żywność w obecnym tempie, za pół roku zgromadzą 70% światowych zapasów kukurydzy, 60% ryżu, 50% pszenicy. Jest to wcześniej niespotykana akcja zakupowa, mająca wg. urzędników zapewnić każdemu Chińczykowi zapas na półtora roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/greece/

@RealLife @Obliterarortu macie chłopaki wykresik Grecji. Zgony jak przy poprzednich falach. O ilości przypadków lepiej nie mówić. Wyszczepieni 70%. Co mówi na to wasza "EVIDENCE-BASED MEDICINE". BTW UK, Włochy, Francja po 400iles zgonów napierniczaja. Może coś mi "umklo". No chyba, że to te 20-30% nieodpowiedzialnych, egoistycznych, samolubnych nieszczepów odpowiada za statystyki, które wcześniej cały naród nabijał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 3 lata temu w przychodni siedzieli kaszlący, zasmarkani pacjenci z różnymi chorobami i byli leczeni.

 

Teraz lekarz nie wpuści chorego bez testu.

 

Masz zawał? Najpierw test. Mijają godziny. Masz negatywny? Ratujemy. Jeśli umrze, natychmiast wpisuje się covida i do pieca aby nie było sekcji zwłok. Masz pozytywny? Na oddział covidowy bez ratowania życia. Umiera i wpisuje mu się covida.

 

Spadochroniarzowi nie otworzył się spadochron. Przyczyna zgonu? Covid. Bo miał pozytywny. Taką diagnozę wystawili gdzieś we Włoszech.

 

Dodatki covidowe idą rzekami do szpitali. 

 

Lekarz odmawia leczenia tak jakby strażak odmawiał gaszenia pożaru.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, wrotycz said:

Tu jest właśnie problem - to ja im płacę! I ja decyzję komu i za co daje pieniądze. Stąd bierze się pytanie po co mi tacy lekarze, którzy nie chcą leczyć? Czym się różnią od policjanta, który nie chce łapać złodziei, od urzędnika, który nie chce przyjmować petentów? Ich istnienie na wolnym rynku jest niemożliwe. Tu jest fundamentalny problem - to są pasożyty, które wymuszają na ludziach haracz za pomocą aparatu państwowego, który ze swojej strony wymusza haracz za pomocą aparatu przemocy (policji i wojska).

 

To pytanie, za co im płacę, powinien sobie zadać każdy podatnik a odpowiedź na nie powinna zdecydować o ich dalszym losie.

 

Odpowiedź na problem tego ministerstwa jest prosta - nie chcą pracować to nie dostaną pieniędzy. I wtedy sprawa się rozwiąże.

Minister zdrowia nie jest zbyt dobrym biznesmenem, nie jest też dobrym zarządcą - ewidentnie nie umie zarządzać skoro się go podwładni nie słuchają. Rzecznik tylko przedstawia sprawę ministerialną rzeczywistość opinii publicznej.

Tak być powinno. Jest tak, że pieniądze są zagrabiane podatkiem ZUS, NFZ itd. 

Jedyna opcja kombinować tak by płacić jak najmniejsze podatki i może wtedy ten system splajtuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Orybazy said:

Jedyna opcja kombinować tak by płacić jak najmniejsze podatki i może wtedy ten system splajtuje. 

Ten system ma wpisany w swoją konstrukcję upadek, jeśli mamy na myśli jego stan docelowy, czyli zagrabienie i sprywatyzowanie podatków w liczbie "więcej i więcej". Celem takiej  niekontrolowanej władzy jest zwykle doprowadzenie jedwabnika do stanu, w którym głównie pracuje na "elity" a zostaje mu tylko tyle, żeby się wykarmił i nie buntował. 

 

Pewnym krokiem do przodu byłby obowiązek państwa do publicznego rozliczenia się z wydatków. Bo obecnie tak naprawdę obywatele nie wiedzą ile i na co płacą, czyli jak rząd dysponuje naszymi pieniędzmi. Aż tak im nie należy ufać, że bez kontroli społecznej będą wydawać racjonalnie i bez wałów. Do tego oczywiście należy wprowadzić bezwzględny zakaz  uchwalania budżetu z deficytem pod karą odpowiedną dla zdrady stanu. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Rnext said:

Celem takiej  niekontrolowanej władzy jest zwykle doprowadzenie jedwabnika do stanu, w którym głównie pracuje na "elity" a zostaje mu tylko tyle, żeby się wykarmił i nie buntował. 

Jednym słowem feudalizm. Wyszliśmy z niego poprzez rozwój techniki, komunikacji, edukację, bunty i rewolucje. Ciekawe jak to się teraz potoczy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/20_KZZmoTmY

 

Ciekawa wypowiedź w francuskim parlamencie.

 

Wniosek?

Dziś dyktatorzy to nie jakiś Kim Dzong Un, czy inny wizjoner typu Lenina - dziś to rzesza bardzo bogatych, wykształconych ludzi. Wiedzą jakich błędów unikać, zapewne przestudiowali poprzednie wersje komunizmu. Wiedzą, że pieniędzmi przekupią kogo trzeba - lekarzom, policjantom rzucą dodatek cowidowy, mediom, celebrytom rekompensatę cowidową i opinia publiczna jest po ich stronie. Przekupieni politycy, przekupiona rada medyczna jak w Polsce...

 

 

Kolejny cyrk.

 

styczeń 2021: moja szczepionka w 95% chroni przed zarażeniem


kwiecień 2021: moja szczepionka nie działa jeśli wszyscy w kraju się nie zaszczepią


styczeń 2022: moja szczepionka nie działa jeśli nie zaszczepicie wszystkich murzynów w Afryce


( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

https://dorzeczy.pl/zdrowie/252889/who-trzeba-szczepia-afryke-by-zapobiec-nowym-wariantom-koronawirusa.html

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, mpawel5 said:

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/greece/

@RealLife @Obliterarortu macie chłopaki wykresik Grecji. Zgony jak przy poprzednich falach. O ilości przypadków lepiej nie mówić. Wyszczepieni 70%. Co mówi na to wasza "EVIDENCE-BASED MEDICINE". BTW UK, Włochy, Francja po 400iles zgonów napierniczaja. Może coś mi "umklo". No chyba, że to te 20-30% nieodpowiedzialnych, egoistycznych, samolubnych nieszczepów odpowiada za statystyki, które wcześniej cały naród nabijał. 

 

To wina Omikrona. Phizer i Moderna działają na niego słabiej ale nadal zapewniają ochronę przed ostrym przebiegiem. AstraZenaka i J&J są mało skuteczne przy Omikronie i trzeba wziąć 3 dawkę.

 

Zresztą te dane są niewystarczające w celu stwierdzenia braku skuteczności szczepień. Na przykład liczba hospitalizacji może być porównywalna ale czas pobytu w szpitalu krótszy. 

 

Dodatkowo te 400 zgonów o których piszesz wydaje się dużo ale przypominam, że przy pierwszej fali przed pojawieniem się szczepionek,  zgonów we Francji było po 1400 dziennie. Teraz nie przekroczyły 400. 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.