Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet Duda z Solidarności podpisał to gówno:

"Bal bezwstydnych kurewek" - nazwa jednego z działów forum idealnie oddaje to czym to wszystko jest. Teatr odgrywany dla nas maluczkich przez te pożal się Boże elity powoduje u mnie odruch wymiotny. Każdy z nich, z lewa czy prawa, to wszystko tylko różne strony tej samej monety. Szef Solidarności ramię w ramię z szemranymi szefami jakichś federacji podpisuje takie gówniane pismo najeżone kłamstwami, ręce opadają. Im dłużej przyglądam się temu co się dzieje, tym wyraźniej widzę, że nie ma tam na górze nikogo kto byłby po naszej stronie, po stronie zwykłych ludzi. Wszystkie stołki obsadzone samymi swoimi, którzy gdy przyjdzie na to czas zrobią dokładnie to czego ich władcy marionetek oczekują. Jesteśmy jak jakieś zwierzęta zamknięte w klatkach, wolno nam tyle ile nam pozwolą. Tylko wcześniej pręty tych klatek były dla mnie "niewidzialne", teraz wszystko zaczyna być widoczne jak na dłoni. 

  • Like 10
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/19/2022 at 8:59 AM, Rnext said:
On 1/19/2022 at 8:38 AM, RealLife said:

To wina Omikrona. Phizer i Moderna działają na niego słabiej ale nadal zapewniają ochronę przed ostrym przebiegiem.

Tego się nie da dowieść, bo nikt nie ma dwóch wersji siebie - zaszczepionej i nie, żeby porównać przebieg choroby

 

Da się dowieść. Statystycznie.

Statystycznie omikron jest wielokrotnie mniej zabójczy. Dość powiedzieć, że w RPA, gdzie powstał, nie zabił nikogo.

 

 

On 1/19/2022 at 8:38 AM, RealLife said:

To wina Omikrona. Phizer i Moderna działają na niego słabiej ale nadal zapewniają ochronę

 

To nieprawda.

Ani Pfizer ani Moderna nie zapewniają żadnej ochrony. Do tego, szczypionki na omikrona będą, najwcześniej, w marcu (wg zapewnień samego Pfizera).

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie wytłumaczył.

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że całe kierownictwo PiS jest za obowiązkowymi szczepieniami dla wszystkich Polaków. Pan, jako wicepremier, też popiera taki postulat?

 

Jestem zdania, że szczepienia nie powinny być przymusowe. Nie wyobrażam sobie, by przymuszać do tego ludzi. Zachowajmy wolność, która jednak powinna być związana z odpowiedzialnością. W mojej opinii powinny być bardzo duże ograniczenia dla osób niezaszczepionych i powinny być one konsekwentnie egzekwowane.

Każdy ma prawo się nie zaszczepić. Niektórzy mają różne obawy, inni problemy zdrowotne i trzeba to uszanować. Ale jeśli ktoś jest potencjalnie roznosicielem wirusa, to powinien mieć ograniczony dostęp do miejsc o dużym ryzyku zakażenia. Tak było na początku pandemii, kiedy nie było szczepień. Wówczas wszyscy poddaliśmy się wielkim ograniczeniom i jakoś nikt nie protestował. Wtedy była dyscyplina.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/wicepremier-powinny-byc-bardzo-duze-ograniczenia-dla-osob-niezaszczepionych/2b0kt16,79cfc278

podkreślenia moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, wrotycz said:

Da się dowieść. Statystycznie.

Pisałem przecież w kontekście jednego i tego samego organizmu.

Aktualny przekaz komunikatu "przejdziesz lżej" zwraca się niejako do szczepkowanego, jak gdyby miała być to sugestia gwarancji, że dokładnie to on "przejdzie lżej". I to tego się nie da dowieść. Żadnymi metodami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Martius777 said:

Niemcy: 60 milionów osób straciło status w pełni zaszczepionych

 

Wstęp do obowiązkowego szczypania.

 

W Austrii już mają. Jeżeli teraz ludzie nie obalą tego rządu to nigdy tego nie zrobią i będą niewolnikami we własnym kraju.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Rnext said:

Aktualny przekaz komunikatu "przejdziesz lżej" zwraca się niejako do szczepkowanego, jak gdyby miała być to sugestia gwarancji, że dokładnie to on "przejdzie lżej". I to tego się nie da dowieść. Żadnymi metodami. 

 

Da się. Statystycznie.

 

Do tego, w świetle aktualnych danych,  to jest nieprawda - szczypani  wcale lżej nie przechodzą. Wg danych angielskiego Public Healh Report osoby w pełni zaszczepione mają o 885% większą szansę na śmierć z powodu Covid-19 niż osoby nieszczepione.

 

image-133.png

 

Oczywiście nie wszyscy się zarażą po szczypaniu ale szansa na to wcale nie jest mniejsza niż w przypadku nieszczypanych.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej straszenia wojną (a straszą, oj straszą...), tym mniej jest prawdopodobna. Zresztą, po cholerę Putinowi fizyczne zajmowanie Kijowa*? No po jaką cholerę? Nasze naczelne rusofoby odlatują, dostają spazmów i spuszczają się w portki, a media łorkery podłapują i grzeją temat.

Piąta fala już nie robi na nikim wrażenia, więc trzeba znaleźć nowy straszak.

Tak więc wyluzujcie - wojny w Europie nie będzie (i lepiej, żeby nie było, bo w razie w nasi terytorialsi co najwyżej wrzucą kilka postów na fb, po czym zwieją na zachód). Zajmijcie się swoim życiem, nauką, rozwijaniem kwalifikacji. Nie róbcie z forum onetowej szmaty.

 

A Ukraińcom życzę powodzenia w związku z powoływaniem do armii coraz większej liczby paszynek (60 tysięcy - jedna czwarta stanu osobowego). Jeszcze tylko dzieci w wieku wczesnoszkolnym brakuje. Poparadować z giwerą fajna sprawa, gorzej, gdy dojdzie do walk jak np. w styczniu 2015...
LEM_2388-800x520.jpg

 

* wprawdzie media łorkery przyznają, że fizyczne zajmowanie Kijowa to mało prawdopodobny scenariusz, ale jakoś dziwnie często o nim wspominają. Pamiętajcie - w mediach mówią, że mamy się bać.

 

Koniec dygresji.

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zychu napisał:

Im więcej straszenia wojną (a straszą, oj straszą...), tym mniej jest prawdopodobna. Zresztą, po cholerę Putinowi fizyczne zajmowanie Kijowa*? No po jaką cholerę? Nasze naczelne rusofoby odlatują, dostają spazmów i spuszczają się w portki, a media łorkery podłapują i grzeją temat.

Piąta fala już nie robi na nikim wrażenia, więc trzeba znaleźć nowy straszak.

Tak więc wyluzujcie - wojny w Europie nie będzie (i lepiej, żeby nie było, bo w razie w nasi terytorialsi co najwyżej wrzucą kilka postów na fb, po czym zwieją na zachód). Zajmijcie się swoim życiem, nauką, rozwijaniem kwalifikacji. Nie róbcie z forum onetowej szmaty.

 

A Ukraińcom życzę powodzenia w związku z powoływaniem do armii coraz większej liczby paszynek (60 tysięcy - jedna czwarta stanu osobowego). Jeszcze tylko dzieci w wieku wczesnoszkolnym brakuje. Poparadować z giwerą fajna sprawa, gorzej, gdy dojdzie do walk jak np. w styczniu 2015...
LEM_2388-800x520.jpg

 

* wprawdzie media łorkery przyznają, że fizyczne zajmowanie Kijowa to mało prawdopodobny scenariusz, ale jakoś dziwnie często o nim wspominają. Pamiętajcie - w mediach mówią, że mamy się bać.

 

Koniec dygresji.

Niestety nie zgodzę się, historia nas już nauczyła że chciwość i głupota idą w parze a to prowadzi do...? Rosja nie musi chcieć całej Polski, a tylko tę część przy granicy z Ukrainą bogatą w ziemię rolną i surowce dwa kluczowe czynniki o być albo nie być w najbliższej przyszłości, chyba mi nie powiesz że Chiny które plany mają pokoleniowe wykupują światowe zapasy surowców i żywności dla kaprysu? Chyba mi nie powiesz że te wszystkie przesunięcia armii to na pokaz? Te pociągi z wozami bojowymi wszelkiej maści? Wiesz tylko zimą przejadą, potem błotko i kupa... Izrael oficjalnie zebrał kasę i pokazał plan ataku na Iran, ten odgraża się że ich zniszczy, Rosja chce Ukrainę, ONZ daje zielone światło, w tym tv u nich pokazała również plany ataku na PL, a Chiny które tylko i wyłącznie na tym wszystkim zyskują chcą Tajwanu. Chiny które zyskują na pandemii, Europa która zgodnie podpisuje na siebie i swoich mieszkańców co rusz wyrok śmierci, zdrowotny poprzez fake pandemię, ekonomiczny, gospodarczy, zabiją się wytwarzanie żywności, energii, w zasadzie czegokolwiek, destabilizację Europy i chcesz mi powiedzieć że tak przygotowanej i podanej na tacy Europy nikt nie weźmie? A no i Ameryka a raczej jej cień ze starcem, który nie wie gdzie jest i co robi na czele tego bankruta, a którego Chiny postawiły u władzy. To wszystko po nic żeby była spokojna sielanka, ja obstawiam że szpryce się nie skończą, na pewno nie w PL, silna polska to głaz nie do ruszenia i zobacz jak mocno nas niszczą psychicznie od pokoleń a i tak wielu się budzi, my chyba mamy jakieś wyjątkowe geny...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Polacy są tak paranoiczni, że lecą z byle katarem po test aby zarobić kwarantannę?

 

 

Liczba osób na kwarantannie (ostatnie dwa tygodnie):

20 stycznia - 619 110

19  stycznia - 493 483

18  stycznia - 377 696

17  stycznia - 266 535

16  stycznia - 263 467

15  stycznia - 261 636

14  stycznia - 226 269

13  stycznia - 202 367

12  stycznia - 183 295

11  stycznia - 167 062

10  stycznia - 140 355

9  stycznia - 151 583

8  stycznia - 167 110

7  stycznia - 165 506

 

 

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-coraz-wiecej-osob-w-kwarantannie-pesymistyczne-prognozy,nId,5781540

 

No tak zapomniałem.

 

1 plus u zaszczepionego dziecka - i cyk 25 osób uwięzionych w domu.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

GB: Porażka szczepionek na C-19 – po całości.

 

Szczepionki nie tylko nie zapobiegają zakażeniu, ale czynią cię bardziej podatnym na zakażenie. Religia szczepień na Covid-19 szybko tonie. Kilka wykresów z GG pokazuje, jak kiepsko wygląda sytuacja dla jej wyznawców.

 

https://pubmedinfo.org/2022/01/17/porazka-szczepionek-na-c-19-po-calosci/

 

Homo Covidianie nie wierzą w naukę i dalej będą promować preparaty genowe. Ciekawe jak się czują Ci, do których dotarło, że zostali oszukani?

Edytowane przez Martius777
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Martius777 said:

GB: Porażka szczepionek na C-19 – po całości.

Szczepionki nie tylko nie zapobiegają zakażeniu, ale czynią cię bardziej podatnym na zakażenie.

Teraz należy pozwać te różne Pfizery, że wcisnęli ludzkości bezużyteczny a być może nawet szkodliwy kit (musieli o tym wiedzieć, skoro sfałszowali część badań żeby przecisnąć się przez EMA) o zwrot kasy za preparaty a następnie o zadośćuczynienie wszystkim, którzy go przyjęli. Zwrot może być w PIT każdego obywatela, jako obniżenie podatku. 

 

Co zrobić z politykami, którzy przymusili do jego przyjęcia i ukrywali część niewygodnych faktów dot. preparatów, to już sami wiecie. 

 

ps. to rzuca sporo światła na błyskawiczną wyprzedaż akcji przez prezesa Pfizera, tuż po "wynalezieniu szczepki". Być może wiedział, że jego firma została wytypowana do uczestnictwa w światowym wale. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, manygguh napisał:

Nie chcę psuć zabawy, ale Mandżuria, czyli prowincja Heilongjiang, już należy do Chin. 

 

XD

 

Zweryfikowałeś chociaż historię Mandżurii?

 

Historyczny obszar Mandżurii jest podzielony między Rosją a Chinami.

 

Manchuria.png

 

Koniec offtopu

......................................

 

Cyrk z klasyfikacją zgonów Covid

 

W podlaskim 92% zgonów zaklasyfikowano jako "z chorobami współistniejącymi", a już w lubuskim ... zaledwie 37%.

 

Jak ktoś umiera na zawał i ma choroby współistniejące, to umiera na zawał czy na choroby współistniejące?

 

Jak ktoś umiera na zawał i ma covida, to umiera na zawał czy na covida?

 

Cyrk z klasyfikacją zgonów Covid.

 

https://pbs.twimg.com/media/FJazWZhXMAEVYXE?format=jpg&name=large

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martius777 napisał:

Czy Polacy są tak paranoiczni, że lecą z byle katarem po test aby zarobić kwarantannę?

 

 

Darmowy urlop drogą nie chodzi.

 

To pierwsze, a po drugie, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji, ta cholera jest teraz wszędzie.

 

Niedawno przechodziłem pierwszy raz, kilka słabszych dni. Niemal od razu cały dom rodzinny w którym gościłem, objawy od ciężkiego przeziębienia po lekkie osłabienie.

Teraz znowu u mnie w domu, córka. 

 

Wiele osób z mojego otoczenia w ciągu ostatnich tygodni przechodziło lub właśnie przechodzi, czasem kolejny raz. 

 

Dawniej, a trwało to chyba ponad rok od wybuchu paniki, miałem trudność znaleźć kogokolwiek w bliższym lub dalszym otoczeniu, kto miałby z tym styczność. Nie było kogo podpytać, nawet na zasadzie znajomego znajomych.

Teraz zrobiło się jakieś zatrzęsienie.

 

Objawy lekkieub średnie, ale jest tego wszędzie pełno. 

Coś jak w mocnym sezonie grypowym. 

 

Ps. Do grypy tego nie porównuję. O ile sam przebieg to nie dramat, kilka tygodni później wciąż czuję efekty. 

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Yolo napisał:

Niemal od razu cały dom rodzinny w którym gościłem, objawy od ciężkiego przeziębienia po lekkie osłabienie.

 

Pff - magia nocebo.

 

Przed 2019 rokiem miałeś po prostu katar.

 

2022 - Katar? OMICROOOOOON!!! Helena, mam zawał! Patrz, leci mi smark, patrz, mogę umrzeć. *hiperwentylacja płuc, omdlenie, czarne myśli, spisywanie testamentu.

 

U mamy pracy wszyscy chorzy na "katar omicronowy", póki co mama zdrowa. Nikt nie idzie testować się, bo zaszczepieni lądowali już 2 i więcej razy na kwarantannie. Rekordzistka była już cztery razy w 2021 roku. Wszyscy mają dość idiotycznych przepisów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz z cyklu powikłań po szczepiennych, oczywiście tej jedynej słusznej na P. 

 

Znajomi sąsiedzi, facet przed 60 - pracownik fizyczny, dobrze zbudowany, całe życie tak pracował po szczepionce prawie zszedł z tego świata, tydzień leżał w łóżku ledwo żywy, prawie nic nie jadł i nie pił. 

 

Zaczęło coś go pobolewać w mięśniach i stawach. Na dzień dzisiejszy chłop nie jest w stanie pracować fizycznie, musiał zmienić pracę na ochronę-monitoring, bo jak twierdzi nie nadaje się już do niczego, a jeszcze kilka miesiecy temu wszystko było dobrze. To było po 2 dawce i twierdzi, że na trzecią nie pójdzie bo zejdzie z tego świata. 

 

Jego żona wiek podobny - po szczepieniu zaczęła się źle czuć. Od kilku tygodni ma epizody omdlenia, zaslabniecia. Wczoraj trafiła do szpitala. Zdiagnozowali silną cukrzycę. Trafili na jakiegos ogarnietego lekarza, który stwierdził że moze to być NOP.  Wcześniej nie miała cukrzycy, badania regularne co jakis czas. Oprócz tego bóle mięśni i stawów, jakas mgła mózgowa. Co godzine mierzy cukier bo sa oslabniecia lub omdlenia. Nie mogą za pomocą insuliny i metforminy ustabilizować cukru i ciągle są jaja. W trakcie cały czas robią kolejne badania. 

 

Z nimi poszła ich córka po 30. Ogólnie stan najlepszy z nich wszystkich,  bolą ją jedynie wszystkie gnaty i nie chcą przestać od tego czasu. 

 

Żeby było śmiesznie wzięli ze sobą matkę-babkę 85 lat. Po szczepieniu kobita nie skarży sie na bóle, ale ledwo żyje i przebiera kapciami. Długo sie zastanawia, często ma jakąś zawieszkę, reaguje z opóźnieniem, traci myśli, zapomina w trakcie zdania co miała powiedzieć.  Wcześniej normalnie robiła zakupy, gotowała, oplacała rachunki na poczcie, była w pełni samodzielna a nawet pomagała przy pra-wnuku. 

 

Rodzinka wyje, że babkę posłali żywcem na cmentarz. 

 

Cała rodzina poszła razem, dostali jakąś super serie szczepionkową? Teraz żałują i ledwo żyją. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpawel5

 

U mnie dosyć mocne osłabienie, ledwie kilka dni temu poczułem normalny poziom energii. To nie tylko moje odczucie, takie uwagi usłyszałem na swój temat, że widać pozytywną zmianę z zewnątrz. 

Dalej męczy czasem kaszel, ale już nie tak że po jego ustaniu zawraca się w głowie i brakuje oddechu. 

Rozstrój żołądka cały czas. 

 

Znajomy przez miesiąc po ustaniu choroby, którą przeszedł w miarę lekko, musiał sobie ucinać popołudniowe drzemki żeby jakoś dotrwać do wieczora. Nie miał takiego zwyczaju wcześniej. 

 

Dwa dni temu rozmawiałem z kobietą po sześćdziesiątce, bardzo aktywna fizycznie. Przeszła covid na zasadzie kilku słabszych dni, trzy tyg. później wyszła w góry pierwszy raz po przerwie i ledwie zmęczyła trasę którą normalnie traktuje jako spacer. 

Takich przykładów znalazłoby się więcej.

 

 

7 minut temu, Martius777 napisał:

Pff - magia nocebo.

2022 - Katar? OMICROOOOOON!!

 

Nie traktuj ludzi jak półgłówków, którzy nie potrafią się zorientować w tym co się z nimi dzieje. 

 

  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Yolo napisał:

@mpawel5

 

Nie traktuj ludzi jak półgłówków, którzy nie potrafią się zorientować w tym co się z nimi dzieje. 

 

 

Czy napisałem, że to są półgłówki?

 

Nie.

 

Napisałem o tym jak cześć ludzi w 2022 roku reaguje na katar.

 

Teraz katar, kichnięcie to już koronawirus.

 

Ile to słyszę? Prawie co drugi, trzeci dzień w sezonie grypowym od 3 lat!

 

Ktoś kichnie i już zaraz ktoś mówi - Mam nadzieję, że to nie koronawirus, przetestuj się!

 

Apsik! - Masz koronawirusa?

 

Katar - Masz objawy koronawirusa!

 

Mam katar, chyba muszę zrobić test!

 

Nawet już nie wspominam przerażonych ludzi na cmentarzu jak kichnąłem po tym jak ktoś szedł koło mnie z gryzącymi perfumami. Dosłownie stanęli i panika w oczach!

 

Kichnięcie śmierci!

 

Edytowane przez Martius777
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu „kolektyw” występujący przeciw segregacji sanitarnej wezwał całą ludność wyspy do powszechnego protestu.

Wezwanie ogłoszono w rocznicę powstania w 2009 roku kolektywu Lyannaj Kont Pwofitasyon (LKP), który zrzesza około 50 organizacji.

W kilku punktach wyspy doszło do blokad i strać z policją.

Blokowano m.in. wejście do supermarketów, czy wjazd na stacje benzynowe.

W Szpitalu Basse-Terre usiłowano wejść do budynku administracyjnego.

Według miejscowej prefektury „nieautoryzowane demonstracje” szybko się „zdegenerowały”.

Do strać doszło m.in. w miejscowości Abymes, gdzie policja była atakowana kamieniami i „koktajlami Mołotowa”.

Wznoszono barykady i blokowano drogi. Policja używała powszechnie gazu, a nawet helikopterów.

Według prokuratury Pointe-à-Pitre w mieście odnotowano też strzały z ostrej amunicji. Splądrowano też jeden ze sklepów.

 

 

 

Ten skandaliczny program wyemitowano 19 stycznia.

Dwa dni po tym, jak w programie telewizyjnym w Quebecu pojawiły się dzieci wzywające do aresztowania i przymusowych szczepień Kanadyjczyków, pojawiła się petycja wzywająca do usunięcia programu z anteny. Zebrała ponad 45 000 podpisów.

Pojawienie się petycji stanowi jeszcze różnicę pomiędzy Józefem (Stalinem) a Justinem (Trudeau).

Canadian Broadcast Standards Council (CBSC) otrzymała dużą liczbę skarg na program. Został też skrytykowany m.in. przez lidera Partii Ludowej Kanady Maxime’a Berniera, który nazwał to akurat „faszystowską propagandą”.

Głosy krytyczne wyraziła też Konserwatywna Partia Quebecu.

Talk-show „La Semaine des 4 Julie” to program, którym premier Justin Trudeau wygłaszał wcześniej kontrowersyjne komentarze na temat nieszczepionych Kanadyjczyków, nazywając ich „ekstremistami, mizoginami i rasistami”.

 

 

 

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Irlandia zamierza błyskawicznie znieść większość obowiązujących w kraju obostrzeń, wprowadzonych w związku z sytuacją epidemiczną - informuje Reuters. W piątek rząd ma zatwierdzić harmonogram znoszenia obostrzeń po otrzymaniu pozytywnej rekomendacji od ekspertów ds. ochrony zdrowia.

 

https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art19312451-irlandia-blyskawicznie-wycofuje-sie-z-obostrzen-koniec-paszportow-covidowych

 

Widać planowany synchroniczny odwrót.

 

Waldemar Kraska: 100 tys. zakażeń za 2 tyg. Covid będziemy traktować jak grypę.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że już wkrótce nastąpi gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. I podkreślił, że prędzej czy później koronawirus zacznie być traktowany jak grypa. - Tak się zdarzy w tym roku, że przejdziemy do takiej zwykłej codzienności.

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,28025981,waldemar-kraska-w-pewnym-momencie-bedziemy-traktowac-koronawirusa.html#s=BoxOpImg3

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.