Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, tytuschrypus said:

pachnie mi rozumieniem wolności a'la "Nie zapnę pasów bo to moje pasy i MAM PRAWO".

Jestem szczerze zdumiony, że tak ci się skojarzyło. Ja bym raczej powiedział: "bo mam prawo do prywatności". Oczywistą konsekwencją przejścia na płatności bezgotówkowe jest znaczne ograniczenie prywatności. W tej chwili wciąż mamy wybór, czy chcemy coś kupić anonimowo, czy też zapłacić kartą. Gdy nie będzie gotówki, zostaniesz pozbawiony wyboru. Tobie może to nie przeszkadza, ale mnie tak - i nie, to nie jest wynik fobii. Fobie nie mają racjonalnych podstaw, zaś moje obawy są uzasadnione.

Może cię to zdziwi, ale wciąż są ludzie, którzy nie chcą, aby urzędas czy inny biały kołnierzyk miał wgląd w to, jak często i w jakich miejscach robią zakupy (żeby ograniczyć się do kwestii zakupów).

Zresztą, wystarczy popatrzyć, jak wspaniale to wszystko wygląda w Chinach. Technologia najlepszym przyjacielem totalniaków i faszystów*.

 

* wbrew temu, co mówio w mundrych mediach, faszyzm nie jest wtedy, gdy jakiś wygolony głąb chce bić murzyna/żyda/cyklistę - niestety, wielu ludzi taką definicje faszyzmu ma już wgraną do systemu.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Być może powstanie jakiś organ zaufania, pośredniczący w płatnościach elektronicznych, który zapewnia anonimowość na akceptowalnym poziomie. Czyli zrywający powiązanie pomiędzy kupującym i sprzedającym.

 

Jeszcze jedna rzecz - terminal kosztuje. W mojej okolicy wciąż są firmy, których właściciele nie zdecydowali się na jego instalację. Wyszło im, że zbyt drogo (wg tego, co mówił jeden z nich, hasło reklamowe "terminal za darmo" nie ma wiele wspólnego z prawdą).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sankcja jest zbyt niska. 

 

Złamanie kwarantanny to czyn wysoce szkodliwy, co by się stało, gdyby się okazało, że są chorzy? 

 

Generalnie nie jestem zwolennikiem bezmyslnego zaostrzania kar, ale w tym przypadku to nie ma innego wyjścia. 

 

Mam nadzieję tylko, że sądy będą wymierzac maksymalne kary. 

 

W takich sytuacjach najbardziej poznaje się ludzi. Jesli u kogoś istnieje podwyższone ryzyko choroby a pomimo to nie potrafi usiedziec na dupie i ryzykuje zdrowie i zycie ludzi, których spotka na swojej drodze to kim jest? 

 

Powinno się kogoś takiego izolować przymusowo w zakładzie karnym. 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, zychu napisał:

Zresztą, wystarczy popatrzyć, jak wspaniale to wszystko wygląda w Chinach. Technologia najlepszym przyjacielem totalniaków i faszystów

Technologia to tylko narzędzie. Może ułatwiać życie, albo zabierać wolność. To tak, jakby obwiniać pistolet za zabójstwo. 

 

W nieodległej Korei masz technologię wszechobecną na podobnym poziomie i nie masz totalitarnego państwa.

 

45 minut temu, zychu napisał:

Może cię to zdziwi, ale wciąż są ludzie, którzy nie chcą, aby urzędas czy inny biały kołnierzyk miał wgląd w to, jak często i w jakich miejscach robią zakupy

Zdziwi mnie to, bo ci ludzie patrzą na rzeczywistość fragmentarycznie, gdyż i tak niejednemu urzędasowi czy białemu kołnierzykowi udostępniają codziennie multum informacji i to znacznie często ważniejszych niż to, jakich transakcji dokonują. Dlatego dziwi mnie, że to z płatności gotówką zrobili sobie bastion "wolności". Jeśli myślisz, że ktoś tam przegląda Twoje przelewy, to nie wiesz o czym piszesz. 

Edytowane przez tytuschrypus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA, Nowy Jork.

Linki do aktualizowanych codziennie danych z urzędu miejskiego.

Zachorowania: https://www1.nyc.gov%2Fassets%2Fdoh%2Fdownloads%2Fpdf%2Fimm%2Fcovid-19-daily-data-summary.pdf

Zgony: https://www1.nyc.gov%2Fassets%2Fdoh%2Fdownloads%2Fpdf%2Fimm%2Fcovid-19-daily-data-summary-deaths.pdf

 

Głos rozsądku w sprawie statystyk (język angielski): https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2020-03-28/confirmed-coronavirus-cases-is-an-almost-meaningless-metric

 

Dla posiadaczy drukarek 3D - domowo drukowana przyłbica ochronna (sam element nagłowny), która uzyskała aprobatę FDA.

https://3dprint.nih.gov/discover/3DPX-013238

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mosze Red napisał:

Sosnowiec: policja zatrzymała mężczyznę, który wspólnie z towarzyszącą mu kobietą dokonał kradzieży w sklepie spożywczym, a następnie krzyczał, że jest chory na COVID-19 i demonstracyjnie kaszlał.

 

Wroński is right about Sosnowiec.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, azagoth napisał:

Nie masz racji - sam prowadziłem projekt do analizy płatności klientów. Szczegółów nie podam. 

Tak, tak i ta analiza była personalna i sprawdzano, co np. Jan Kowalski zamieszkały przy Reymonta 13 w Pcimiu kupuje sobie po pracy w biedrze. Robiliście konfę i to sobie analizowaliście ?

 

Nie manipuluj, bo "projekt do analizy płatności klientów" oznacza kompletnie co innego, niż to o czym dyskutujemy i myślę, że dobrze o tym wiesz. Co druga apka bankowa ma planer wydatków, który je kategoryzuje. 

 

Obawa przed tym, że białe kołnierzyki patrzą Ci na Twoje przelewy i rozkminiają wydatki jest taką samą kategorią paranoi jak strach przed tym, że podasz pizzerii Twój adres do dostarczenia pizzy, a oni ją dostarczając zobaczą przez drzwi Twoje mieszkanie, przyjadą w nocy i Cię okradną. Dlatego boisz się dostawców i drałujesz 2 kilometry do najbliższej stacji benzynowej i tam odbierasz pizzę, bo przecież nie jesteś jakimś naiwnym frajerem żeby podawać swój adres jakiejś pizzerii - kto wie, co oni z tym zrobią!

 

Albo na poczcie nie podajesz kobicie dowodu odbierając polecony, bo jak położy go sobie przed kompem pod okienkiem na trzy sekundy, to na pewno na górze ma zamontowany aparat, który robi dowodowi zdjęcie a potem nabierze na Ciebie w chuj kredytów. Dlatego dowód pokazujesz z minimum 1,5 metra. 

 

Tego typu paranoje. 

Edytowane przez tytuschrypus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, tytuschrypus said:

Nie mogę przyjąć takiej definicji racjonalności. To jest zwykłe oszustwo, bo jak sam napisałeś wynajmują je na czarno

Oszustwem jest wynajmowanie na czarno - czy to racjonalne czy nie, tego nie określiłem, bo i nie było to moim zamiarem. Natomiast wobec wynajmu na czarno racjonalną decyzją (podyktowaną kalkulacją, nie fobią i emocjami) jest unikanie transakcji elektronicznych. Tutaj rozważamy racjonalność konkretnego działania, które opiera się na faktach, nie fobiach. Nie rozważamy tutaj ani klasyfikacji prawnej ani nie wartościujemy pod względem etycznym/moralnym. Analogicznie - jeżeli ktoś nie chce, aby ktoś mógł się dowiedzieć o dokonanych przez niego transakcjach, racjonalnie postępuje unikając płatności elektronicznych. Żadna fobia.

Fobia jest wtedy, gdy ktoś wymeldowuje się z systemu, likwiduje konto bankowe, zrzeka się obywatelstwa i emigruje gdzieś w głuszę (choć pewnie znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że to ten ostatni postępuje najrozsądniej :))

Mam nadzieję, że wyjaśniłem, kończę, bo to już zbyt daleko zaszło. :)

 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, azagoth napisał:

Aż taki masz problem z przyznaniem się do błędu lub niewiedzy?

Ale jaki Twoim zdaniem błąd popełniłem? 

Wskazałem Ci, że brzydko manipulujesz, o tutaj:

 

28 minut temu, tytuschrypus napisał:

Nie manipuluj, bo "projekt do analizy płatności klientów" oznacza kompletnie co innego, niż to o czym dyskutujemy

A na pewno było tak:

 

29 minut temu, tytuschrypus napisał:

analiza była personalna i sprawdzano, co np. Jan Kowalski zamieszkały przy Reymonta 13 w Pcimiu kupuje sobie po pracy w biedrze. Robiliście konfę i to sobie analizowaliście 

Mi nie musisz podawać szczegółów. Wystarczająco mocno siedzę w temacie, żeby wiedzieć że fobie ludzi nie używających karty to tylko fobie. Przykłady podobnych podałem powyżej, temat wyczerpany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, tytuschrypus said:

Albo na poczcie nie podajesz kobicie dowodu odbierając polecony, bo jak położy go sobie przed kompem pod okienkiem na trzy sekundy, to na pewno na górze ma zamontowany aparat, który robi dowodowi zdjęcie a potem nabierze na Ciebie w chuj kredytów. Dlatego dowód pokazujesz z minimum 1,5 metra.

Fuck, nigdy o tym nie myślałem, otworzyłeś mi oczy. :)

A najlepsze, że odbierałem dziś polecony i pokazywałem dowód z odległości 1,5 metra!

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kapitan Horyzont napisał:

Bez przesady. 30000 to kara w naszym kraju astronomiczna. Wystarczyłyby 3000 skutecznie egzekwowane.

Skoro zakres mandatu za nieprzestrzeganie kwarantanny jest od 5 tys. do 30 tys i pomimo tego Polacy go łamią to powinni wprowadzić większy rygor tj wyższa kwota lub więzienie. Kara 50 tys dla każdego za opuszczenie kwarantanny byłaby groźna jak i jej konsekwentne egzekwowanie. Skoro łagodne podejście do obywateli nie działa we właściwy sposób powinni spróbować zaostrzyć to - nawet dla testu. Wtedy by wszyscy obywatele łamiący kwarantannę przekonali się iż lepiej było nigdzie nie wychodzić. 

 

Przez to, że tak się nie dzieję(kary nie są surowe) w Gnieźnie obywatelki dostały jedną karę, ale ona nie zrobiła na nich wrażenia i nastąpiło kolejne złamanie kwarantanny: 

 

https://www.gniezno24.com/aktualnosci/item/20099-dwa-razy-zlamaly-kwarantanne-i-wyszly-z-domu

Edytowane przez nowy00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech dziś 4050 zdiagnozowanych przypadków, a więc od 5 dni liczba maleje

Widać, że trend się "wypłaszczył", a może nawet osiągneli już szczyt i teraz liczba nowych zakażeń będzie coraz niższa? 

W końcu widać efekt kwarantanny? 

Co myślicie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fruit

No byłoby fajnie bo można by coś zaplanować na naszym poletku. Tak jak wiadomości o przebiegu z Chin pewnie są mało wiarygodne tak z pobliskiej Italii pewnie mają wartość dużo wiekszą.

Czyli z tego wynika, że szczyt mieli jakoś miesiąc po wykryciu pierwszych chorych i potrwał on około tydzień. U nas dużo szybciej zareagowały służby więc może być w ogóle bardziej płasko i dłużej. 
 

Z tego co słyszę w GB zapowiada się ostro na szczęście ich szpitale ponoć oddziały zakaźne mają w dobrej kondycji. Mojego znajomego Angola dwie kobitki są chore, jedna starsza pod respiratorem i jest słabo a druga młodsza w domu ale też nie za ciekawie to znosi.

Edytowane przez icman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-andrzej-duda-jezeli-sa-warunki-by-isc-normalnie-do-sklepu-to-sa-tez-warunki-by-pojsc-i-zaglosowac-6494554945259649a

 

Pacynka prezesa przemówiła. Mobilizacja i straszenie społeczeństwa pozwoliło na chwilową konsolidację wokół obozu rządzącego - a teraz ciśniemy, ciśniemy!, bo to ostatnia szansa, aby utrzymać się przy korycie. Za kilka miesięcy sytuacja już będzie znacznie trudniejsza dla PiS.

Chyba tylko duża liczba zgonów może odwieść rządzących od kurczowego trzymania się terminu.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tytuschrypus said:

Mi nie musisz podawać szczegółów. Wystarczająco mocno siedzę w temacie, żeby wiedzieć że fobie ludzi nie używających karty to tylko fobie.

Owszem, nie muszę podać szczegółów i nie podam. Specyfikacja projektu miała w nagłówku "NATO Secret". I owszem, narzędzia służyły do analizy jednostek.

PS. Ja używam karty - raz na tydzień, żeby wybrać gotówkę lub gdy mi się ona skończy. Ale nie drwię z ludzi, którzy nie używają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.