Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Ech...

Myślałem, że przed zagładą ludzkości będą jakieś zadymy i orgie seksualne, wszyscy będą biegać po ulicach i rozwalać/podpalać/gwałcić. Będzie przynajmniej na co popatrzeć albo wziąć udział (dla niektórych byłaby to w sumie niezła okazja).

Okazuje się, że wszyscy mają zamiar nakupić sobie konserw i pozakopywać się w ziemiankach albo pozamykać w piwnicach.

Nuda!

Co za czasy, co za ludzie...nawet porządnie panikować nie potrafią.

Jestem zdegustowany zawartością tego tematu.

  • Like 1
  • Haha 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xellos

Generalnie może tak być. Niech ogłoszą kwarantanne, zamkną sklepy i np. wyłącza Internet. Panika. Ogólna dezinformacja.

 

Rozpocznie się chaos i grabież sklepów spożywczych i tych z elektroniką. Ogólny rozpierdol :)

 

PROTIP na zamieszki:

Nie wbijaj do sklepu między półki, bo tam pobiegnie 99% chołoty. Wyłam drzwi lub bramę na magazyn i tam bierz całymi zgrzewkami. Wszystko jest pofoliowane od konserw po wodę w większe paczki. Pakujesz do auta i rura na ziemiankę ?.

Edytowane przez hogen
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle tego co się dzieje, informacje, które dostałem w grudniu, na pewnej grupie na fb, żeby robić zapasy żywności i wody na 3 miesiące już nie wydają mi się takie dziwne.

Panowie, wyobraźcie sobie co się dzieję gdyby nagle nie było nic w sklepach, a z kranu nie leci woda do tego odcinają prąd. Ludzie szaleją, brak %%%, brak tytoniu, brak FB,IG i innych chuji mui panika i strach w oczach, ogólnie katastrofa przez duże kaaa. Dzisiaj jadę zrobić matce zapasy w domu, bo ja i tak niedługo wyjeżdzam. Panowie, odpowiedzialny facet musi się zabezpieczyć na ewentualność braku żywności przez jakiś czas i tutaj nie chodzi tylko o epidemię, ale zabezpieczenie jako takie.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynkach spirala wyprzedaży. Tanieją akcje, złotówka i ropa naftowa, za to wzrosła cena złota, dolara i franka szwajcarskiego.

Wielu światowych potentatów bazuje na dostawach komponentów z Chin, zaś polskie małe i średnie firmy w większości radzą sobie bez azjatyckiego "wkładu" - i w tym można upatrywać szansę polskiej gospodarki na przyszłość.

 

https://www.rp.pl/Koronawirus-2019-nCoV/200229352-Pandemia-strachu-uderza-w-skali-globalnej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, nefi napisał:

Czy ktoś ze starszych forumowiczów pamięta czy było coś podobnego z chorobą o takim nasileniu paniki który teraz jest? 

Polecam tą pozycję

 

358837-352x500.jpg

 

"Świat jest pełen Czarnych Łabędzi, czyli wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Były to m.in. wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku czy kryzys finansowy 2008 roku. „Połączenie niskiej przewidywalności i znacznych skutków dla otaczającej rzeczywistości czyni Czarnego Łabędzia wielką zagadką”, pisze Nassim Nicholas Taleb. Rozwiązanie tej zagadki podaje wnikliwemu czytelnikowi na talerzu. Jego książka to ważna lektura dla wszystkich, którzy chcą żyć świadomie w dzisiejszym, pełnym niepewności, szybko zmieniającym się świecie. Zwłaszcza że autor ma dla nas pociechę – zdarzają się także pozytywne Czarne Łabędzie…"

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mieliby odciąć prąd i wodę? Z powodu kilku(dziesięciu/set) tysięcy ludzi zainfekowanych COVID'em?

 

Panowie, serio, za dużo się naoglądaliście filmów :D

8 minutes ago, Endeg said:

Na rynkach spirala wyprzedaży. Tanieją akcje, złotówka i ropa naftowa

Nic, tylko kupować. Wyprzeeeeedaż!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, leto napisał:

Nic, tylko kupować. Wyprzeeeeedaż!

 

Indeksy giełdy w ostatnich 10 dniach:

 

Azja
SET -12.17%
KOSPI -11.44%
NIKKEI225 -10.74%
ALL ORDINARIES -9.90%
SENSEX -7.28%
JCI -7.06%
PSEI -6.79%
STRAITS TIMES -6.49%
HANG SENG -6.06%
NZX50 -4.85%
TAIEX -4.24%
KLCI -4.00%
SSE B-SHARE -1.85%
SSE COMP -1.26%

Europa
ATHEX COMP -22.00%
BEL20 -17.51%
WIG20 -16.62%
RTS -16.23%
WIG -15.64%
AEX -15.37%
SDAX -14.66%
DAX -14.49%
TECDAX -14.48%
MDAX -14.15%
IBEX35 -13.57%
CAC40 -13.33%
FTSE250 -13.16%
HEX -12.46%
OMX STOCKHOLM -12.11%
UK100 -12.04%
XU100 -12.05%
SMI -11.96%
PX -11.79%
FTSE MIB -11.39%
OSE -11.46%
ATX INDEX -10.94%
MOEX -10.91%
PSI20 -10.58%
OMX TALLINN -10.53%
BUX -8.57%
OMX VILNIUS -8.64%
BET -8.18%
ICEX -5.45%
SOFIX -5.41%
OMX RIGA -3.93%
UX -0.20%
SAX +0.99%

Ameryka
DOW JONES TRANS -13.72%
DOW JONES INDU -12.43%
NASDAQ100 -12.08%
DOW JONES COMP -12.06%
NASDAQ COMP -11.79%
S&P500 -11.71%
BOVESPA -10.96%
DOW JONES UTIL -8.65%
IPSA -8.51%
MERVAL -8.49%
IPC -7.55%
S&P/TSX COMP -6.19%

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, leto napisał:

Dlaczego mieliby odciąć prąd i wodę? Z powodu kilku(dziesięciu/set) tysięcy ludzi zainfekowanych COVID'em?

 

Panowie, serio, za dużo się naoglądaliście filmów :D

Nic, tylko kupować. Wyprzeeeeedaż!

Nie mówię, że takie coś zdarzy się teraz, ale nie lepiej być przygotowany na wszystko niż na nic? Powiedz, co jest bardziej rozsądne wg Cb?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, bulletproof said:

Powiedz, co jest bardziej rozsądne wg Cb?

Robić swoje i się za bardzo nie przejmować. Chłodna głowa to wielki atut.

 

A jak coś naprawdę jebnie, to te wasze puszki i czarnoprochowce na mało się przydadzą, vide aktualna sytuacja w Idlib. Przyjdą silniejsi i wam każą wypierdalać - tyle.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, leto said:

Dlaczego mieliby odciąć prąd i wodę? Z powodu kilku(dziesięciu/set) tysięcy ludzi zainfekowanych COVID'em?

 

Panowie, serio, za dużo się naoglądaliście filmów :D

Nic, tylko kupować. Wyprzeeeeedaż!

Jeśli pośród tych kilkudziesięciu tysięcy zainfekowanych ludzi będą pracownicy elektroni, elektrociepłowni, przepompowni i innych - to jest duże ryzyko że tak się stanie.

Nawet nie tyle że system upadnie - ale na przykład naprawy które zazwyczaj były robione w 2-3 godziny i były niezauważalne dla użytkownika mogą nagle zacząc zabierać dzień albo dwa ze względu na mniejszą liczbę pracowników.

Dodaj do tego sobie mniejsza ilość ludzi pracujących, nawet zdrowych, w ogóle bo zamkną szkoły a ktoś dziećmi zająć się musi.. tak jak teraz zrobili w Japonii na cały miesiąc.

 

Takie trochę nie podejście jak do sezonowej grypy, nie?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZortlayPL napisał:

Niejaki Nikolai Wyciskanov, hindus z Bukaresztu, jogin z wykształcenia, zakopał się na dwa tygodnie do ziemi, nic nie je, nic nie pije, jedynie co to korzysta z usług golibrody i reklamuje proszek Zomo z dopalaczem w 30tu stopniach bez namaczania. Zaoszczędza na maseczkach i zarabia siano.

ŚWK :D

 

@RENGERS w Bangkoku łatwo ukryć się w tłoku, choć może nie tym razem...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak was czytam i cieszę się bardzo. Wiedziałem, po prostu już od dziecka wiedziałem, że dane mi będzie oglądać Koniec Świata, Zagładę, Ostateczne Rozwiązanie kwestii Homo "Sapiens".

Serce moje rośnie (przerost mięśnia sercowego znaczy) a dusza raduje (jakieś urojenia czy coś).

Mam w szafie takie fajne prześcieradło. Jak coś na smentarzu będę pierwszy.

Zaklepane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż z pewnością jest to zamierzone działanie, po to aby garstka ludzi utonęła w pieniądzach. Myślę też, że aktualnie liczba ludności jest zbyt wysoka. Dzietność powinna być kontrolowana. Żeby iść do pracy takiej czy innej musisz spełnić szereg wymagań. Aby spłodzić dziecko, właściwie lista wymagań równa jest zero. 

 

Chiny jak nikt inny zmagają się z przeludnieniem. Wszechobecna automatyka, informatyzacja i robotyka pozbawia miejsc pracy. Człowiek po prostu staje się zbędny.

 

500+ wcale nie podniosło przyrostu naturalnego, jesteśmy starzejącym się narodem i to bardzo dobrze. Bo jest nas po prostu za dużo!
Na dziecko powinno mieć się pozwolenie, tak jak na broń. Testy psychologiczne, warunki życia, testy genetyczne na choroby itd. Powinniśmy dążyć do jak najlepszego i ukierunkowanego rozwoju całej populacji. To co dzieje się obecnie to jeden wielki chaos. Sierocińce, rozwody, samotne matki, patologia, choroby genetyczne. Rok 2020, a w wielu aspektach dalej jesteśmy w średniowieczu. Dalej garstka pajaców decyduje o życiu milionów. Każdy myśli tylko o sobie, jak przeżyć. Obecny system nie pozwala myśleć i działać wspólnie i globalnie. Działamy lokalnie lub nie działamy wcale. To wcześniej czy później musi pierdolnąć... sorry.

Edytowane przez hogen
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż napisałem do kolegi co jeździ busem po całej Europie, w tym Włochy praktycznie na każdy wyjazd. 

Pisze, że nie rozumie co w Polsce podają w telewizji i internecie.

W ten poniedziałek był w rejonie Mediolanu, we wtorek w rejonie Lombardii. 

Pisał, że trafi się miasto odcięte, wiadomo, ale tak to spokój, zero paniki, ludzie normalnie funkcjonują.

Napisał, że w Polsce jest coś w rodzaju nagonki mediów. 

Pisał o maskach które gówno dają a ludzie się na nie rzucili jak zwierzęta. 

 

Strach i panika to potężne narzędzia. 

Edytowane przez Meg4tron
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Meg4tron napisał:

W ten poniedziałek był w rejonie Mediolanu, we wtorek w rejonie Lombardii. 

To samo pisałem. Kolega Włoch ma matkę i siorę w Mediolanie, i dzwonił do nich, a te się śmiały, że media pompują głupoli, ci latają i wykupują w sklepach, a w innych pełne półki. Wykupili w tych co były przeceny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wirus został stworzony przez Chińczyków, ale skradziony i rozprzestrzeniony przez (H)Amerykanów. Przecież im to jest na rękę.

 

W serialu The Simpsons (który przewidział wiele rzeczy) także jest mowa o wirusie. Max Kolonko ogłaszał już  w 2013 jak nie 2012, że prędzej czy później jakiś wirus w Chinach się pojawi jako jeden z punktów planu amerykańskiego na politykę zagraniczną do 2030(albo 2020 już nie pamiętam).

 

Są filmy, więc wystarczy poczytać.

I proszę przestać pierdolić, że to są głupoty. Co jak co, ale my Tu jesteśmy poza matrixem, więc nie powinnyśmy nas dziwić takie rzeczy.

 

Fakt nie ma 100% dowodów, ale prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie.

 

Nie znamy prawdy, ale nie można wszystkiego wykluczyć.

 

Wiele spiskowych teorii okazało się prawdą i w złym świetle przedstawiają (h) amerykański rząd.

 

W związku z czym już nie mnie nie zdziwi.

 

Zaczynam nawet podejrzewać, że rząd USA sam zrealizował atak terrorystyczny na World Trade Center.

 

To plus "rzekomą broń chemiczna "posiadaną przez iracki rząd to idealny pretekst by manipulować opinia publiczną i przekonać ich do wojny.

 

Przecież nikt normalny nie chce nigdzie jechać na wojenkę.

 

Dlatego trzeba dać ludziom wroga.

Edytowane przez Ragnar1777
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.