Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Perun82 napisał:

Wiesz może kiedy w Austrii odpaliła korona? 15 lutego?

Nie pamiętam dokładnie, ale wiem, że mieli ponad 1000 zachorowań dziennie (podczas szczytu w marcu), a teraz spłaszczyli do 200+.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Obliteraror napisał:

Zajrzę do tej ustawy. Bo jeżeli to prawda, to kogoś naprawdę ostro, za przeproszeniem, pojebało.

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=328

 

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?documentId=AF77C280BA19DCDFC1258542006BA5C8

 

 

17 minut temu, Perun82 napisał:

@Mosze Red

 

Wiesz może kiedy w Austrii odpaliła korona? 15 lutego?

25.02 były 2 pierwsze potwierdzone przypadki.

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/austria/

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, TheWalrus napisał:

25.02 były 2 pierwsze potwierdzone przypadki.

Dzięki. 

 

Czyli co - prikaz "kończymy pandemię"? :D

Cytat

Projekt zakłada, że wybory będą przeprowadzone tylko listownie. Każdy wyborca ma dostać pocztą kartę do głosowania w wyborach. Będzie musiał ją później wrzucić do specjalnej skrzynki nadawczej. Jeśli tego nie zrobi, bo na przykład zniszczy kartę albo zostawi ją w domu, naraża się na karę trzech lat więzienia. Kartę można odesłać pustą, ale trzeba ją zwrócić - biorąc w ten sposób udział w wyborach, ale oddając nieważny głos. W praktyce oznacza to więc, że udział w wyborach staje się obowiązkowy.

5e8b8c10650a9_p.jpg?1586249431

https://gazetawroclawska.pl/wybory-korespondencyjne-beda-obowiazkowe-nie-oddasz-karty-3-lata-wiezienia/ar/c1-14903259

 

Ciekawe czy będzie ewidencja obywateli, którzy tej przesyłki nie odbiorą:)

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, tytuschrypus said:

płacicie składki

No nie z własnej woli. Powiedz mi jak mogę wypisać się z ZUS? Za te klilkaset złotych podatku ZUS spokojnie mógłbym opłacić prywatny szpital. Mam pakiet prywatnej opieki medycznej, kosztuje 1/10 tego co "skladka" ZUS.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TheWalrus napisał:

Dzięki. Bzdurny ten artykuł zatem. Nie istnieje jak dla mnie żaden przymus głosowania w tych wyborach. Nie rozumiem, jak z art. 17 ktoś wywiódł tę ciekawą tezę.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Orybazy napisał:

 Za te klilkaset złotych podatku ZUS spokojnie mógłbym opłacić prywatny szpital. Mam pakiet prywatnej opieki medycznej, kosztuje 1/10 tego co "skladka" ZUS.

A jak będziesz miał nowotwór (25% śmierci Polaków w 2018r) - to co? Twój pakiet opieki medycznej też pokryje koszty chemioterapi?

Edytowane przez Soprano
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orybazy napisał:

Za te klilkaset złotych podatku ZUS spokojnie mógłbym opłacić prywatny szpital.

W systemie mieszanym z powodów kosztowych to nie przejdzie. Mam najwyższe możliwe prywatne ubezpieczenie zdrowotne, z dziesiątkami zabiegów, lekarzy z masy specjalizacji, prywatnym transportem etc. ale.... nie ma tam zabiegów natury onkologicznej czy takiej sytuacji, jak teraz. To są koszty rzędu setek tysięcy złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to, że wirusa nie wolno łączyć z 5G...

David mówi, że ktoś odgórny już nie pamiętam z jakiegoś głównego stanowiska stacji radiowych w Brytanii zakazał wspominać, że jedno z drugim się dziwnie łączy oraz tym, że satelity Elona, wirus z Wuhan i pełna kontrola mas z nieba się łączy. Niestety 5G+ Coovid19 w połączeniu sprawiają, że nie możesz złapać tlenu, bardzo zastanawiająca sprawa, wszystko fajnie jest wyjaśnione w tym wywiadzie. Oczywiście wszelkie głównie nazwiska jak zwykle są umoczone i dziwnie powiązane ;) 

 

Można napisać, że rak leczy wirusa, że wykąpanie się w szambie zwalcza go ale broń panie boże napisać, że ma to związek z 5G i Wuhanem, które jako pierwsze 5G wprowadzało oraz tam też walnęło epidemioo :)  bo Ci uwalą kanał.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Obliteraror said:

W systemie mieszanym z powodów kosztowych to nie przejdzie. Mam najwyższe możliwe prywatne ubezpieczenie zdrowotne, z dziesiątkami zabiegów, lekarzy z masy specjalizacji, prywatnym transportem etc. ale.... nie ma tam zabiegów natury onkologicznej czy takiej sytuacji, jak teraz. To są koszty rzędu setek tysięcy złotych.

Od tego jest ubezpieczenie zdrowotne i kalkulacja ryzyka żeby nie płacić gotówką tylko rozkladac koszt w czasie. Miałem prywatnie zabieg chirurgiczny. Koszt 300PLN ze zdjeciem szwów i analizą wyciętego miecha. Czas pracy chirurga 20 min. Weźmy kilkukogodzina operacje, dwóch chirurgów, pielegniarki. Koszt myślę powinien iść w tysiące, skąd te setki? Chemia na raka dlaczego to ma kosztować setki tysięcy? Ktore leki tyle kosztują? Nie wiemy ile to powinno kosztować bo nie mamy wolnego rynku. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Soprano said:

jak będziesz miał nowotwór (25% śmierci Polaków w 2018r) - to co? Twój pakiet opieki medycznej też pokryje koszty chemioterapi

Taki za kilkaset złotych na miesiąc spokojnie. Gdyby nie było NFZ mielibyśmy masę prywatnych szpitali i ubezpieczeń zdrowotnych konkurujacych ze sobą, ceny by spadły. Dla mnie jest zdumiewające ze za paredziesiąt złotych na miesiąc można miec konsultacje medyczne a za kilka stów oplaty jednorazowej coś wyciąć, zdjąć szwy i jeszcze to zbadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Orybazy napisał:

Powiedz mi jak mogę wypisać się z ZUS? Za te klilkaset złotych podatku ZUS spokojnie mógłbym opłacić prywatny szpital. Mam pakiet prywatnej opieki medycznej, kosztuje 1/10 tego co "skladka" ZUS.

hmm spółka z o.o., wynagrodzenie jako wynagrodzenie prezesa (bez składek) i własne ubezpieczenie albo jakaś mini umowa zleceni? ale niech ktoś bardziej obeznany potwierdzi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Obliteraror said:

. Bo jakby się kalkulowało, już by istniało od dawna. I byliby na to klienci.

A możesz swoją "składkę" ZUS zabrać i gdzieś indziej płacić? Mnie nie stać płacić podwójnie za to w ZUS i poza. Gdybym mógł te moje kilkaset zlotych miesiecznie zabrac z ZUS poszło by w ubezpieczenie kosztów leczenia (mam ale niski) i wypasiony pakiet w prywatnym szpitalu.

@radeq Niestety nie realne w mojej sytuacji zawodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orybazy napisał:

A możesz swoją "składkę" ZUS zabrać i gdzieś indziej płacić?

Sp. z o.o. jest zwolniona z opłacania składek ZUS w momencie posiadania więcej niż jednego wspólnika.

 

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-skladki-zus-czy-wspolnicy-w-spolce-z-o-o-musza-je-oplacac

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=K0xucvuSmtg

 

Jeżeli ktoś jest w stanie znieść tę nachalną propagandę, to może poświęcić kilka minut. Wciąż uważam, że zaangażowanie wojska i WOT jest niepotrzebne (co innego wojskowe służby medyczne). Mamy w tym kraju tyle różnych służb (policja, pogranicznicy, straż miejska/gminna) - niech się wykażą w tym "trudnym" czasie.

I po co broń długa? Czyżby spodziewany był szturm granicy zachodniej? Wymiana ognia przez posterunki polskie i niemieckie? :D

 

Ależ euroentuzjaści muszą mieć rozstrój mentalny. :)

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Orybazy napisał:

No nie z własnej woli. Powiedz mi jak mogę wypisać się z ZUS? Za te klilkaset złotych podatku ZUS spokojnie mógłbym opłacić prywatny szpital.

Zakładam, że ci którzy Cię polajkowali nie prowadzicie żadnej firmy i nie wiecie, ile kosztuje taki pakiet poza korpo - jakbyście wiedzieli, to byście nie pisali głupot. Złóżcie kilka ofert, to zobaczycie jakie dostaniecie i w jakim zakresie. Składki zdrowotnej płacić zresztą nie musisz w takiej sytuacji. A jako osoba fizyczna już tak.

 

Ale cieszę się, że to napisałeś, bo być może nieświadomie tylko potwierdzasz moją tezę. Siedzicie w tym państwie po uszy więc po co to pierdolenie? A tu niektórzy sadzą komunały jak @Perun82o "przytualniu się do państwa" zupełnie jakby sam się w identyczny sposób nie przytulał i pitolą z zafrasowanymi minami jakieś bzdety o zniewoleniu, inwigilacji, spiskach, zarządzaniu strachem, klawiaturowi buntownicy. 

 

Spójrzmy prawdzie w oczy -  to kompromitująco brzmi jak sobie uświadomimy, że każdy z tych radośnie trenujących w grupkach na świeżym powietrzu, imprezujących, szwendających się ze znajomkami po nabrzeżach czy czym tam jeszcze albo z zapałem piszących, że żadnego wirusa nie ma po zdiagnozowaniu u siebie objawów w te pędy popędziłby do tego złego państwa i złego szpitala na zakaźny. A że są młodzi, to zapewne już niedługo kosztem 60-latka, który starał się izolować jak tylko może. Wystawia to wyłącznie świadectwo tym właśnie osobom. 

 

18 minut temu, Orybazy napisał:

wypasiony pakiet w prywatnym szpitalu.

Pokazuj ceny wypasionych pakietów prywatnych szpitali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zychu napisał:

Ja zrezygnowałem z 'home office'. A w okresie październik-grudzień 2019 chorowałem na coś, co uznano za "przewlekłe zapalenie oskrzeli", a co miało objawy bardzo podobne do słynnego światowego covid-19, przed którym drży ludzkość.

Miałem podobnie. Złapało mnie w połowie lutego. Gorączka 38-40 ^. Do tego suchy męczący kaszel. Lekarz stwierdził zapalenie oskrzeli. Po 5 dniach leżenia w łóżku. Objawy jak szybko się pojawiły tak szybko ustąpiły. Z leków stosowałem syrop przeciwkaszlowy (na noc) i gripex przy gorączce powyżej 39^. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.