Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Caverado napisał:

Ciekawi mnie tylko jedna sprawa

 

Jak będzie wyglądać u nas przyszłość na rynku pracy jeśli chodzi o kwestie pracy zdalnej

 

Czytałem ostatnio artykuł właśnie o tej kwestii i zastanawiano się czy pracodawcy pozwolą nawet po skończonej pandemii pracować już na stałe zdalnie pracownikom. Niby niektóre firmy zastanawiają się nad tym ale tylko niektóre.

 

Strasznie ciekawi mnie ta kwestia. Jak wiadomo w USA zdalna praca jest już dosyć popularna i co najlepsze to okazuje się że jest zarówno nie tylko ogromną zaletą dla pracownika ale również dla pracodawcy. Pracodawca oszczędza dzięki temu na kosztach organizacji stanowisk pracy,prądzie ,itp . Z kolei pracownik oszczędza na paliwie bo nie musi dojeżdzać na miejsce pracy, lepiej się wysypia , ma lepsze zdrowie. To wszystko   znowu przekłada się na wydajniejszą i solidniejszą pracę co z kolei cieszy jeszcze bardziej pracodawcę bo każdy pracodawca chce żeby wszystko było dokładnie i dobrze wykonane.  Jesteś rozliczany tylko z efektów pracy. Pracodawcy nie interesuje czy pracowałeś 8 godzin dziennie w domu czy 4 godziny czy 12 godzin albo czy robiłeś sobie nawet 2-dniowe przerwy po czym pracowałeś kolejne dwa dni po 15 godzin. . Liczą się tylko efekty  i czy wykonałeś wszystko co miałeś zrobić.

 

Podejrzewam jednak że u nas pracodawcy są jednak zbytnio skostniali i raczej wolą mieć pracownika pod ciągłą kontrolą ,słuchać co mówią, robią,gdzie idą itp.  Szkoda bo zarówno pracodawca jak i pracownik mogliby skorzystać z kwestii pracy zdalnej  . W USA to się sprawdza. 

Pracuję zdalnie z powodu rej pandemii około miesiąc. 5 dni w domu niby to jest ok - nie trzeba dojeżdżać, można się lepiej wyspać i ma się lepsze zdrowie. Dla mnie za dużo tych home office. Jeśli miałbym pracować 5 dni w domu non stop to nie byłoby takie kolorowe. Home office mi odpowiada, ale maksymalnie 2 czy 3 razy w tygodniu. Czasem dobrze jest iść do biura.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry artykuł naukowców z Cornell nt  ruskich akcji propagandowych łaczących Covid z 5 G i ruchami antyszczepionkowców.

 

https://allianceforscience.cornell.edu/blog/2020/04/anti-vaxxers-and-russia-behind-viral-5g-covid-conspiracy-theory/?fbclid=IwAR2VHI8DgXK9lmZzRS9zhLwkErHtefD69_tvEu4xLfBlbyrnqeF8wibLbV4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zychu napisał:

Interwencja policjantów oraz żandarmerii.

Policjant o ewidentnie słabych nerwach.

 

Policja i wojsko pracownicy podatników, którzy powinni pomagać stają się narzędziem represjonowania narodu.

 

 

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-w-austrii-rzad-zakazen-moze-byc-znacznie-wiecej,nId,4432866

 

Także tego. 

 

Co jest dobrą podstawą do wrócenia do tego, co pisał @azagoth w kontekście Szwajcarii. Jak tam nie skoczą zakażenia, to nie znaczy koniecznie, że jesteście (jesteśmy) dymani, tylko bardzo wiele zależy od metodyki testowania. Najlepiej byłoby spisać dane tych wszystkich osób z parku, za np. tydzień zrobić test i wtedy byśmy wiedzieli. A tak? Może inne restrykcje równoważą samo wychodzenie do parków lepiej, może w temperaturze w której wylegli ludzie wirus jednak słabiej się roznosi? A może faktycznie ma różne mutacje i w Szwajcarii jest ta łagodna?

 

Wiem i widzę, że wirus i wszystko wokół niego to jest znakomite podłoże do snucia różnych teorii, ale tak naprawdę to nikt w takiej sytuacji nie ma gotowych, pewnych i znakomitych odpowiedzi. Nikt. Praktycznie żaden kraj nie radzi sobie świetnie ani nie wiadomo, czy sobie poradził. Dane są niepełne, wnioski co i rusz to i inne. Jak czytam, że ho, ho, co za farsa bo minister zdrowia 1,5 miesiąca temu mówił, że nie trzeba zasłaniać twarzy a teraz trzeba będzie zasłaniać, to kręcę z politowaniem głową... Mimo że sam już dawno w tym temacie wskazywałem, że Czesi to wprowadzili i może też warto. Ale tak naprawdę nie wiadomo. Może dlatego liberalnie do tego podchodzę bo wiem, jak wygląda podejmowanie powodujących konsekwencje decyzji, w przeciwieństwie do większości komentujących. A to przecież i tak dalece, dalece niższa skala niż teraz osoby decydujące o restrykcjach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tytuschrypus napisał:

bo minister zdrowia 1,5 miesiąca temu mówił, że nie trzeba zasłaniać twarzy a teraz trzeba będzie zasłaniać, to kręcę z politowaniem głową... Mimo że sam już dawno w tym temacie wskazywałem,

W PL nie było masek więc musieli poczekać, aż polscy producenci tekstyliów przestawią się na ich produkcję oraz na import z Chin. Przypuszczalnie kto był szybszy z zamówieniem ten dostał wcześniej.

 

https://kurierlubelski.pl/w-swidniku-na-lotnisku-wyladowal-duzy-transport-maseczek-z-chin/ar/c1-14911278

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-26/wyladowal-pierwszy-samolot-z-chin-z-pomoca-na-pokladzie-maseczki-kombinezony-gogle/

 

"Od przyszłego tygodnia otwieramy most powietrzny - będzie przewoził towary ochronne."

 

 

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popisali się, nie ma co. 

Cóż, jacy obywatele i podejście do regulacji, taka wierchuszka :) Jak to było? Ocenili sami, które regulacje są życiowe, a które nieżyciowe i w tym kontekście jednak od nich odstąpili, nieodrodni synowie swojego Narodu :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, tytuschrypus said:

popisali się, nie ma co. 

No coz.
 

Coz za czarna ironia losu, ze obchodza rocznice tego jak owczesny zwierzchnik sil zbrojnych wywieral presje na pilotach aby jednak ladowali (kierujac sie taka sama wyzszoscia nad prawem, kurewska arogancja, brakiem zrozumienia co znaczy dawac przyklad i mentalnoscia okolosowiecka).

 

Jeszcze zeby to bylo jakies spotkanie istotne dla bezp panstwa ale to???

 

Nie mam juz nawet okreslen jak to wszystko komentowac. Mam tylko cicha nadzieje, ze ludzie patrza i zapamietuja.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Revolt said:

Przecież dla każdego to normalne że inne regulacje ma 37 milionów ludzi w czasie epidemii a inne Rządzący,według was rząd ma nie wychodzić z domu,

5 dni temu podala sie do dymisji minister zdrowia w Szkocji.

 

Przylapano ja na tym jak jedzie (bez sensownego powodu) z jednego swojego domu do drugiego. Tym samym zlamala nakazy do ktorych sama nawolywala w TV.

 

Ja wiem, to moze byc ciezkie do zrozumienia.

 

5 minutes ago, Revolt said:

rocznice zamachu na prezydenta Polski?

Nawet jesli w to wierzysz (oczywiscie reszta ludzi na pokladzie nie istotni) to co to ma wspolnego z bezpieczenstwem kraju lub zdrowia mieszkancow?

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheFlorator napisał:

Mam tylko cicha nadzieje, ze ludzie patrza i zapamietuja.

1586521318_jwgjth_600.jpg

 

 

Harward udostępnia 5-godzinny kurs z platformy EAX dla lekarzy, odnośnie obsługi respiratorów i leczenia pacjentów z COVID-19, za darmo.

https://online-learning.harvard.edu/course/mechanical-ventilation-covid-19?delta=0

 

 

Chiny: https://www.straitstimes.com/asia/east-asia/mystery-of-long-term-patients-confounds-wuhan-doctors?utm_medium=Social&utm_campaign=STFB&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0J3nMlaOHNDT1_5aqAsSnRU9OFA2aewIUmQee_ut60eMutEZoEkPIQe_o#Echobox=1586487165

Część pacjentów (kilkuset) jest "wyleczona" - nie wykazują śladów wirusa w kale, krwi, wydzielinie nosowej; ale nadal wykazują ślady wirusa w wymazach jamy ustnej.

Ciekawa wzmianka:

Cytat

The hospital is now working to build up capacity to deal with sporadic infections, in case the virus becomes endemic within society, putting it on the same level as influenza, avian flu or hand, foot and mouth disease.

Szpital rozbudowuje pojemność, w celu obsługi sporadycznych zarażeń, gdyby okazało się że wirus pozostanie już w społeczeństwie, jak grypa.

 

 

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji kilku testów zrobionych przez naukowców z Niemiec i UK wychodzi że szacunki dotyczące śmiertelności mogą być mocno przesadzone. Śmiertelność COVID-19 to 0.37%. Jak oszacowano na podstawie przebadanej na przeciwciała grupy z dwóch epicentrów choroby ilość tych którzy już wytworzyli przeciwciała wynosi 15%. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej Brytanii podobnie jak we Francji - jeśli chciałbyś umrzeć na Covid-19 to należy to zrobić wyłącznie w szpitalu. Inaczej się nie liczy (do statystyki).

https://www.theguardian.com/world/2020/apr/09/covid-19-hundreds-of-uk-care-home-deaths-not-added-to-official-toll

 

W Belgii coś na kształt kryzysu humanitarnego - blisko 500 śmierci jednego dnia w kraju, który ma niecałe 11,5 mln obywateli. To tak jakby w Stanach było ponad 14 tysięcy zgonów dziennie.

I pomyśleć, że Donald Tusk uciekł tam z tej zapyziałej Polski przed kołonowiłusem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Jak czytam, że ho, ho, co za farsa bo minister zdrowia 1,5 miesiąca temu mówił, że nie trzeba zasłaniać twarzy a teraz trzeba będzie zasłaniać, to kręcę z politowaniem głową

Uwalić tych co handlują maseczkami aby po czasie wprowadzić swoich i zwiększyć dochody... metoda stara jak świat.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cortazar napisał:

Uwalić tych co handlują maseczkami aby po czasie wprowadzić swoich i zwiększyć dochody

Że co? Dobre! 

To wymieniaj te liczne firmy, które utrzymywały się wcześniej wyłącznie z handlu maseczkami, a z powodu tego że nie było nakazu ich noszenia padły. Bo przecież ludzie i tak w nich chodzili, nie były zabronione. Wręcz przeciwnie, janusze biznesu sprzedawali te maseczki w pojebanych cenach cały czas bo - żadna niespodzianka - zapotrzebowanie przewyższyło produkcję. 

 

Czyli to co piszesz brzmi odpowiednio sensacyjnie i zgodnie z Twoim światopoglądem, pozoruje znajomość "starych jak świat" manipulacji, ale w istocie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy testują już szczepionkę na ludziach:

 

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-szczepionka-na-koronawirusa-kolejny-etap-testow-w-chinach,nId,4433052

 

Wszystkie etapy testów na ludziach mają zająć trzy miesiące. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.